Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Velike vrucine i Shar pei

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 10:11 am

Sta radite kad dojde leto i velike vrucine...mi smo Skarfije kupili krajem avgusta i nismo iskusili toplotu i njihovo ponasanje tada!!!!!
Koliko se trebaju cesto kupati, kad ih vodite u setnju, kako ih hranite tada????
Kako oni to generalno podnose????
SmileSmileSmileSmile bounce bounce bounce Wink Wink Wink Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 10:55 am

Mi Crisp-u hranu ne menjamo,ali gledamo da ga hranimo malo ranije nego obicno i uvece kasnije nego obicno,kad malo zahladi Smile Smile Koliko sam skapirao,kupanje im nesto ne pomaze,ali mu zato malo pokvasimo glavu par puta u toku dana cisto da ga ne udari suncanica Smile Smile Setnja se naravno podrazumeva u ranim jutarnjim casovima,pre nego sto upece "zvezda danica" Smile u toku dana,cisto na 5-10 min,sto se kaze da pisne i uvece,opet naravno kad zahladi,uglavnom posle 19h... Prase nase,sasvim ok podnosi vrucinu,zabode se u stan negde gde nije mnogo vruce i...spava ceo dan... Samo mu ne damo da spava nikako ispod klima uredjaja i u kupatilu na plocicama,to nikako!! Tada se najlakse razboljevaju...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 11:10 am

Super, hvala:)SmileSmile
ja sam primetila kad je krajem avgusta bilo par dana toplo da je Skarfi samo dahtao i pio vodu u nenormalnim kolicinama i nije bas bio zainteresovan da ide napolje:)SmileSmileSmile
pitam ovo cisto da znam sta nas ceka kad zvezda upece:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 5:17 pm

Marfi je jako miran u toku leta. Primetio sam da sam sebi smanji uzimanje hrane i ujutru rano kad izađemo kad obavi sve poslove zna da se izvali u hlad i preleži šetnju. U stanu je prijatno zbog klime pa ga to ne ometa da se grebe pored stola, a pod klimu ne može da legne jer je nepristupačno tako da taj problem nemamo. U popodnevnu šetnju ga izvedemo samo da digne nogu par puta i odmah kući jer su zbog naboranog čela skloni pregrejavanju pa čak i za tih 10ak minuta napolju što bude on dahće kao lud. Uveče izađemo oko 9 i tad znamo da ostanemo i do 12 tada je baš prijatno i njemu se ni ne ide kući. U svakom slučaju oni su toliko pametni da sami sebi doziraju šetnje i da pokažu šta i kada im odgovara.
Već sam, mislim, negde rekao da ga ne kupamo često za 2,5god kupan je samo 4 puta,ali zato ga četkam svaki dan i kad pokisne dobro ga osušim peškirom, leti ga okupamo negde u julu uveče kad dođemo iz šetnje, mada nama su to muke jer bećar ne voli vodu pa me posle mrzi i gunđa mi dobrih sat vremena. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 6:50 pm

Lili je stigla kod nas u septembru,za nju još ne znam šta da kažem... Smile
Ali već dva leta je bio kod nas.On skoro ceo dan je napolju,ne voli da bude u kući leti,samo uveče uđe da spava,mada dešava se da leti i neće uveče da ostane unutra.Primetili smo da mu klima i smeta,jer su mu oči bili jako suzave kada je duže bio unutra.Napolju uvek pronađe "debelu ladovinu",mada prepodne ili predveče i voli malo da se sunča... Smile
Kada je bila ona velika vrućina,onda smo mu stavljali bebi puder na vrat,na stomak i na unutrašnji deo butine,jer smo primetili da ima crvenilo - iritaciju.Ali to je i brzo prošlo.Leti mesečno barem dva puta ga okupamo,ali često samo sa čistom mlakom vodom da ga osvežimo malo.Posle toga je uvek jako sretan i vidi se na njemu kako dobro se oseća... Smile
Evo dve sličice kako "preživljava" leto. Very Happy

Alfi samo posmatra,nikada ne bi ušao u vodu... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Feb 18, 2009 11:06 pm

E,još sam zaboravio napisati,da smo Alfi hranili uvek predveče,oko 7 sati. Otprilike istu količinu jede i leti kao zimi.
On uvek se omršavi kada je sezona za parenje,tada ga ništa ne interesuje što se hrane tiče... Smile I sada će uskoro da poludi,jer samojed (bratov u komšiluku) sad će da se pari,pa za Alfi ne postoji prepreka,uvek se penje i pređe preko žičane ograde,i čuva štražu pored boksa gde je "kujica" zatvorena... Smile Ni ne smem da pomislim kakve kuce bi bile od šarpej tate i samojed mame... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Feb 19, 2009 5:17 pm

Znam ja!!! Smile Naborane pahulje!!!!! Smile Smile Smile šalim se.... Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Feb 19, 2009 5:44 pm

"naborane pahulje" Very Happy Very Happy Very Happy
a dok su kuce male,dotle su čupave sarme... ehhehe
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pet Feb 20, 2009 9:24 am

SmileSmileSmileSmileSmileSmile naborane pahulje i cupave sarme:)SmileSmileSmile
svaka cast na poredjenju:)SmileSmileSmile
Hvala na informacijama od starije braće:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Maj 18, 2009 9:25 pm

Ljudi,kako izdržavate?! Smile Ja mislim da su nas ove vrućine uhvatile totalno nespremne. Marfi je na pola linjanja još uvek ima dugu i gustu dlaku na butkicama stan je takav da svaki dan po tri puta možemo da sklopimo po jedno novo kuče od dlaka. Smile Danas u 3 po najgorem suncu gospodin je šetao samo oko zgrada po hladu,a već posle 5min kao da sam vodio sapun,a ne kuče,a stigao je i sa mačkom da se poigra (prva za skoro 3 god koja je bila druželjubiva sa psima) Smile Ja ne znam da li to meni tako deluje zato što su vrućine došle naglo ili je ove godine stvarno daleko gore,pitam se kako će biti u julu?!
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 19, 2009 9:21 am

I ljudi su ovo docekali nespremni a kako je tek njima.......
Skarfi ima setnju rano ujutro oko 7.15h pre nego sto odemo na poslove, oko 15h ga samo izvedemo da obavi ispred zgrade i sledeca setnja je tek posle 19h....
Skarfi bukvalno umire kada se vrati u stan, valja se po parketu i terasi, pokusava da uspostavi hladjenje i temperaturu....I pretvori se u sapun:)SmileSmileSmileSmileSmileSmile

a o linjanju da ne pricam, nekoliko ciscenja stana svaki dan nam ne gine....Skarfiju je dlaka gusta i duga jos uvek kao da je februar mesec....
Mukice male...stvarno, sta ce oni kad napolju bude jos toplije?!/!?
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 40
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 19, 2009 10:02 am

alfa je po ceo dan napolju. Izuzimam period kada zvezda upekne na 40, tada je u garazi. Ali posto imam dvoriste a ona voli da luduje zao mi je da je zatvaram u garazu. Sto se tice linjanja, proslo leto smo imali problem. Pocela je da se linja maja, i nije joj se oporavila dlaka sve do kraja avgusta. Vet kaze hormonski poremecaj. Inace, teranje jos uvek nije imala i vec se brinem da ga nece ovog puta ni imati sa obzirom na pojavu shar pei i leto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 19, 2009 6:55 pm

E ovo su dani kada zavidim ljudima koji žive u kućama i imaju dvorište....A i ja kad bih živeo u kući verovatno bih i tad morao sve tri šetnje da imam jer moj sapunčić,kad ga odvedem kod babe u selo,kako uđe u dvorište nema šanse da bi obavio svoje potrebe nego ga pustim na ulicu on digne nogu nekoliko puta i vrati se nazad. Smile Stvar navike. Smile
Da nema neke veze što je Alfa imala piroplazmozu i što je bila anemična pa joj se malo pomerio ciklus,samo naglas razmišljam.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Uto Maj 19, 2009 8:07 pm

Ja sam primetio da maoj Arci bolje podnosi Hladno vreme od ovih vrucina.
I on je sada na pola linjanja pa posle 5 minuta setnje jezik mu je do zemje, tako da praktikujemo da duze setamo samo rano ujutro i popodne oko 19h

Utoku dana samo kratko da se obave hitne potrebe.
Mada mi imamo i ogradjeno dvoriste oko zgrade sa dosta drveca ali nista od toga on mora onu veliku stvar da istovari bar 200 metara od dvorista,i to mora da bude pokosena trava .... mislim strasno kako se naviko.
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Maj 20, 2009 9:09 am

Pedja, ne nije Alfa imala piroplazmoza vec Dina, koju ovde nisam predstavljao jer je ona pas roditelja moje zene i majka moje Alfe. Nego posto nam se blizi vreme vakcinacije da li to moze da utice teranje ili kasnije okot?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Maj 20, 2009 11:29 am

Da i ovaj nas blesavko kad treba da ode na nuzdu, nece to da radi u blizini zgrade....ja vidim da ce da crkne od vrucine, ali ne...on kategoricki odbije....moram da poprilicno odsetam da bi se on olaksao:)SmileSmileSmileSmileSmile

ovih dana smo zbog vrucine poceli da ga rashladjujemo sa vlaznim sundjerom kad udje u stan i mogu vam reci da mu prija....a juce sam ponela flasicu sa vodom i pokvasila sam ga malo i dala mu da pije vode .....u setnji....odusevio se....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Maj 20, 2009 11:57 am

@sloti ::
Pedja, ne nije Alfa imala piroplazmoza vec Dina, koju ovde nisam predstavljao jer je ona pas roditelja moje zene i majka moje Alfe. Nego posto nam se blizi vreme vakcinacije da li to moze da utice teranje ili kasnije okot?

Ne znam koje vakcine treba da primi?! Uglavnom se i daju pre teranja i pre parenja taman i štenci kasnije steknu imunitet. jedino je loše dati vakcine ako je kuja skotna,ali to znaš. Ako je ova petovalentna onda ne bi trebalo da bude problema tu vakcinu jako dobro podnose i ona ne pravi probleme,mi lično imamo problem sa besnilom jer ta vakcina ume poprilično da poremeti Marfiju organizam,ali opet Marfi je poseban slučaj i ima tu groznicu pa mu svaka promena u organizmu gde spada i vakcina poremeti imunološki sistem pa mu izazove napad. Već sam negde pisao da Nobivac rabies daje umunitet 3god,a mi po zakonu moramo da ih vakcinišemo svake godine verovatno da to malo smeta.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Maj 20, 2009 12:01 pm

Ivana,super je što možete da ga kvasite i da mu dajete vode u toku šetnje,ja to ne mogu da izvedem pošto moj sapun prezire vodu,a u toku šetnje ga ne interesuje da pije vode ili jede nešto nekad me prepadne da će se sručiti i dehidrirati. Prošle godine kad smo bili na izložbi u NS poneli smo mu i da jede i da pije vode-ništa nije hteo dok nismo stigli kući,a ostali kučići oko njega su uživali u njegovoj vodi i hrani. Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Sre Maj 20, 2009 9:39 pm

Ostale su nam stare navike,setnja rano ujutru ( oko 6:30,posle moramo na posao ) i uvece posle 19:30h kad deca zavrse sa skolom Smile Smile i obavezno cim se vratimo sa posla pustimo ih ispred zgrade cisto na par minuta... Inace,ovih dana Crisp samo trazi mesto gde je "go" parket i tu se izvali Smile Smile Naravno,u kupatilo mu je zabranjen ulaz jer ne sme da spava na plocicama...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Maj 21, 2009 11:22 am

Meni je Marfi juče počeo da izvodi,valjda je bilo malo prijatnije pa je počeo da traži da ide napolje ranije,svaku šetnju mi je pomerio za sat vremena ranije što meni nikako ne odgovara srećom pa ujutru voli da spava pa ne ustaje dok se ja ne dignem. Sad ću da vidim kako će biti sutra pošto su najavili jedan veoma vruć dan...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Čet Maj 21, 2009 11:25 am

Da i Skarfi je juce isto izvodio....poceo je da cvili oko 18h da hoce napolje i onda kad sam ga izvela, samo je hvatao hlad SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
kad smo dosli u park, valjao se kao prase po travi i naravno zapenio je kao da je besan:)SmileSmileSmileSmileSmileSmile

a za sutra namamo pojma kako ce se ponasati jer kako i Pedja kaze, sutra ce biti bas topao dan:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pon Maj 25, 2009 4:06 pm

Moj Variya dobro podnosi toplotu. Naravno gledam da ga sklanjam od sunca, od 10 ujutru do 5-6 poslepodne. Tada izadjemo samo na kratko da obavi malu nuzdu. Moj decko je navikao da ga izvodi rano ujutru oko 6 sati, pre posla. Tako da posle toga celo pre podne spava.
U duge setnje idemo predvece. Tada ga dobro izmorim da moze lepo da spava...
Ako smo direktno na suncu, na izlozbi na pr. tada ga kvasimo obicnom vodom. Po glavi i malo po stomacicu. Mlakom vodom. A na nosic i kozu iznad nosica mu namazem zastitnu kremu. Ljudi kod kojih sam uzela Variju su me upozorili da ga leti setam samo uvece. Pa se svim silama trudim da tako i bude. Inace i ja imam svetao ten i dermatolog mi je strogo zabranio izlaganje suncu, pa taman jedno drugom pravimo drustvo:)) Skrivamo se ispod drveca i gde god vidimo hlad- to je nase mesto:)) Smile)
On inace on slini i leti i zimi. Kao mastif. Uvek mu iz usta vise "pertle"Smile) Jos kad pocne da otresa glavom i da ih ispaljuje na sve strane... Jao uzas! Odeca mi sav bude flekava:((

U stan kada dodje odmah legne i u momentu zasovi:)
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pet Jun 19, 2009 5:34 pm

Evo ponovo je pakleno ovih dana.
Setnja samo rano ujutro ili posle 19h .
A ovaj prasac navikao i oko 14h da proseta pa muka ziva.
Nezna se ko vise zapeni kada se vratimo ja ili on Shocked Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pet Jun 19, 2009 10:10 pm

Mi Marfija spustimo u 15h na nekih 15ak minuta vrati se u fazi sapuna,dušu svoju ispusti... Srećom tad ga sestra vodi,ona voli toplo i to jako toplo. Mi smo se sad vratili iz šetnje izašli smo u 20h ne znam kome je bilo gore, meni ili Marfiju....

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   Pet Jun 19, 2009 11:50 pm

Blago tebi za sestru Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Velike vrucine i Shar pei   

Nazad na vrh Ići dole

Velike vrucine i Shar pei