Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Udomljavanje
Juče u 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

Parenje, graviditet i ostale teme...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
nege69

Broj poruka : 17
Godina : 48
Datum upisa : 16.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Sre Maj 07, 2014 4:57 pm

Za dva dana idemo da vadimo krv pa cemo videti i javljam vam se ako budu dobrih vesti za jedno mesec  mesec i po dana..Hvala vam..
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Ženski Broj poruka : 74
Godina : 32
Datum upisa : 14.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Ned Jan 17, 2016 10:19 pm

stara tema, ali dala bi svog Arona pariti. Sad će 3 godine krajem ćetvrtog mjeseca i voljela bi uzeti ženkicu ako bi imao leglo da ima društvo (koju bi naravno sterilizirala :-) ). Sad čitam ranije postove i odlučila sam provjeriti njegovu povijest i pretke detaljnije jer sam sa vlasnicima njegovih roditelja u kontaktu. Najveći problem mi je ustvari pronaći ženkicu...zna li netko ili ima netko iz okolice Zagreba na ovom forumu :-)?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Pon Jan 18, 2016 6:54 pm

Odgovoriću ovde. U Srbiji ne može da se izvadi rodovnik naknadno, nije moglo ni u Hrvatskoj ne verujem da su išta menjali po tom pitanju.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Ženski Broj poruka : 74
Godina : 32
Datum upisa : 14.10.2013

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Pon Jan 18, 2016 10:51 pm

Hvala na odgovoru :-)...nisu mi vazni papiri cisto zbog informacije pitam. Bitno da je on sretan i zdrav :-)
Nazad na vrh Ići dole
heratea

Ženski Broj poruka : 7
Godina : 22
Datum upisa : 26.08.2016

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Sub Avg 27, 2016 12:48 pm

Imam pretpostavljam jos uvek mladu zenku za parenje.Zanima me samo kada je prvo parenje.Posto mi je rekao otac da je prvo parenje posle trece menstruacije a trazila sam negde drugde o tome i nista nisam nasla sve mi se pobrkalo u glavi.Molim vas moze li mi neko to objasniti "na srpskom" .Samo molim boga da ne promasim termin jer mnogo volim bebce,posebno ove rase dog sex Very Happy Very Happy I love you
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Sub Sep 03, 2016 12:01 pm

To posle trećeg teranja je mit i ne važi, posebno ne kod šar-peja. Dosta smo pisali o tome na forumu i u časopisu. Parenje se prvo sprovodi na papiru, kada je ženka potpuno zrela, a i mužijak, šar-pej je kasnostasna pasmina i potpuni razvoj doživljavaju tek nakon dve godine starosti, pa čak i kasnije, zavisi od linije. Kada se dođe do tog doba onda se krene u razmišljanje. To što neko voli štence nije dovoljan razlog za razmnožavanje psa. Prvo se proveri da li je pas zdrav, da li odgovara standardu, da li ima neku manu koja će da utiče na kvalitet života, da li u rodovniku postoje psi koji su uginuli od ozbiljnih bolesti, a onda se sve to isto radi i za mužijaka. Šar-pej nije isti kao svi ostali psi i mora se voditi računa o daleko više stvari. Ja imam ženku koja ima preko 6 godina koja se nikada nije (niti će) parila, takođe imam ženku koja će sledećeg meseca 4 godine i koja se takođe nikada neće pariti, imam i mužijačića mešanca koji je kastriran.

Na strani 30 tekst "Došlo doba da se ljubav proba" jedan od najboljih koje sam napisao za Zgužvani Magazin, treba ga pročitati: https://issuu.com/murphypei/docs/zgu__vani_magazin_4

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unisss

Ženski Broj poruka : 1
Godina : 28
Datum upisa : 12.11.2016

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Sub Nov 12, 2016 12:00 pm

Poštovani, 
prelistala sam uzduž i popreko forum, pogotovo što se parenja tiče.
Imam zgužvanka, po imenu Dupli, ima 3 godine.  I love you
Juče nam je došla ženkica, drugarica iz komšiluka, na parenje. Vlasnici su je ostavili da bude kod mene tri dana. 
Dakle, juče su se igrali, njuškali po dvorištu i uspešno se parili, da bi danas Dupli bio agresivan prema njoj. Kako mu ona priđe, tako on reži, skače. Da naglasim, nije je napao. 
Kao da mu ne odgovara što je tu. 
Da li je to zbog toga što je uvek sam, nije imao psa sa kojim je delio prostor ili? 
Žao mi je ženkice, ona je tako mila i samo bi pored njega bila, a on kako mu dune.
Nadam se da ću dobiti neki odgovor, savet

Pozdrav od Une i Dupliše
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Parenje, graviditet i ostale teme...   Ned Nov 13, 2016 11:53 am

Verovatno su prošli dani za parenje i sada je ona samo neko ko uzurpira njegov prostor. Nema nekog posebnog saveta, svako svog psa najbolje poznaje, ja mojima mogu da uvedem bilo kojeg psa u stan i neće praviti problem, drug ima rotvajlera i mešanku i rot je opušten sa svakim psom dok mešanka pravi problem.

Nazad na vrh Ići dole

Parenje, graviditet i ostale teme...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Priprema za parenje kanarinaca
» Parenje pasa-nesto o tome...
» Čokoladni labrador Grof slobodan za parenje
» Parenje
» Labrador ret. mužjaci za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu