Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

LEA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Jan 17, 2010 4:53 pm

Evo mogu ja. Smile Realno hrana je dobra, sastav nije loš, ukoliko je to jela kod odgajivača možda nije loše ostaviti je na tome, ali daleko od toga da je najbolja. Osnovni problem sa hranama kod nas je količina žitarica i količina mesa koji se nalazi u njima. Ono što reče sloti veći procenat mesnog dela daleko bolje za pse. Ukoliko ideš u Mađarsku moja preporuka je Taste of The Wild Pacific stream formula, nema podelu po uzrastu, a što je najbitnije nema žitarice u sebi. Možeš tamo takođe pogledati još neke od grain free (bez žitarica) formula. Ono što treba da te vodi kada uzimaš hranu je sastav. Znači, pratiš da na džaku na prvom mestu bude meso, a ne kukuruz, pšenica (corn, maize, wheat) i da ima veći procenat mesa uglavnom je to upisano kao obrok (meal). Isto bitna stvar je količina proteina dok su mali treba paziti da ne prelazi 40% (Orijen npr. ima 44% proteina,malo je jači za štence). Kod nas npr. bi trebalo da počne da se prodaje Taste of The Wild, ako već nije počeo, a ovako moja neka preporuka je Brit, Bento, Natural Trainer... to su samo neke koje su po meni na prvom mestu na osnovu sastava.
Naravno moraćeš sam da odlučiš u kom pravcu želiš da ideš i kako ćeš da hraniš zgužvanu lepoticu. Wink

Inače ova poslednja slika je odlična, poza joj je neverovatna kao krompir. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Jan 17, 2010 9:43 pm

Ova druga slika je fenomenalna:)SmileSmileSmileSmileSmile
Pedja i Slobodan su ti rekli sve o hrani:)Smile)Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Jan 17, 2010 10:22 pm

Druga slika je stvarno super!
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 28
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pon Jan 18, 2010 12:38 pm

Znaci vasa preporuka je da kad odem u Madjarsku, po svemu sto sam procitao u celom forumu, uzmem Taste of The Wild Pacific, Orijen ( dali da uzmem s'obzirom da ima 44 % proteina, dali skodi stenetu od malo vise od 2,3 meseca ??) ili Bento...a moze i Natural trainer... dali sam dobro shvatio ?? A rodovnik cu staviti danas pa da mi kazete sta mislite o poreklu, i da vidimo koga od rodjaka Lea ima ovde :-) :-)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pon Jan 18, 2010 1:25 pm

Citat :
Možeš tamo takođe pogledati još neke od grain free (bez žitarica) formula. Ono što treba da te vodi kada uzimaš hranu je sastav. Znači, pratiš da na džaku na prvom mestu bude meso, a ne kukuruz, pšenica (corn, maize, wheat) i da ima veći procenat mesa uglavnom je to upisano kao obrok (meal). Isto bitna stvar je količina proteina dok su mali treba paziti da ne prelazi 40% (Orijen npr. ima 44% proteina,malo je jači za štence).

U suštini ovo je najbitniji deo mog posta gore. Ako nađeš TOTW slobodno ga uzmi. Ono ostalo sam napisao samo kao vodilju na šta sve treba da obratiš pažnju kada uzimaš hranu.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Uto Jan 19, 2010 1:52 pm

E juce smo bili kod Bilje&Olje i revakcinisali smo se...za sada je kako one kazu sve extra, da kucnem u drvo :-) predlozili su nam da kupimo Hils Lamb&rice, kazu da psi koji od pocetka jedu tu hranu retko imaju problema sa kozom, pa smo ih naravno poslusali i kupili da probamo kako ce jesti, medjutim ona to ne jede, ona PROZDIRE tu hranu, sve mislim da ce se udaviti koliko jede :-) Danas cu postaviti i rodovnik u temu RODOVNICI pa bih voleo da pogledate i kazete mi misljenje o Leinoj familiji, ako poznajete te pse...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Uto Jan 19, 2010 3:42 pm

slobodno kupi jogurt bioaktiv, ili obican, ili supicu i prelij joj granule, tad ce tek da uziva na pravi nacin SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 21, 2010 11:35 pm

Pa nije problem, kupim joj ja jogurt pa joj prelijem pirinac, to voli da jede, a za granule su mi rekli da joj samo ponekad natopim, da ako jede suve, da je to dobro, i da je ne navikavam da jede potopljene granule... a juce sam sreo lika koji ima Shar Pei-a koji ima 5 godina, i rekao mi je da je se resim sto pre, da je on u svog prve godine ulozio preko 3000 E, u operacije treceg kapka, probleme sa usima, ocima i kozom... dali je to moguce,malo sam se skenjao kad mi je to rekao, posto realno ja te pare nemam, i nadam se da to nije tako...i rekao mi je da kupim obavezno neke vestacke suze i da joj stavljam, i kapi za usi, dali vi to koristite, i ako da i ako treba kako se zove to ??
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 21, 2010 11:50 pm

Ne verujem da je toliko dao..!?
Ali je svakako moguće da je imao toliko problema.To sve zavisi svi su različiti.
Zato i jeste jako bitno od koga kupuješ psa.Kakvi su roditelji tvog psa i kakve sve bolesti i probleme mogu preneti tvom psu.....

Ja sam imao sreće (pu,pu da ne izbaksuziram)
Evo Don će za 2 dana 8 meseci i išao je samo jednom kod veta. i to kada se prehladio...
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 22, 2010 12:00 am

Pa Neboysha, Lea i Don imaju istog dedu, GIAN-TIEN IDAHO, vidim da ima dosta nagrada, ali bih voleo da neko prokomentarise i roditelje i pogleda celo stablo, i kaze mi dali je Lea iz kvalitetne porodice...postavio sam rodovnik u temu namenjenu za to...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 22, 2010 10:24 am

Nemoj tako emotivno da reagujes na komentare ljudi sa ulice...svasta ce ti reci da te povrede....Realno, moguce je da je on potrosio i vecu kolicinu novca na svog psa...ali jako bih volela da saznam kod kog veta je on njega nosio i koliko su kostale te njegove operacije...stvarno svasta ljudi lupetaju....Najtragicnije je sto su takvi vlasnici nemarni i sto muce svoje pse i dozvole da se bas razboli, muci i tek onda krecu na lecenja....a nemaju pojma nista o rasi koju drze. Nasa rasa je zahtevna, nije ovo pas za svakoga. Slusaj svoje veterinare, iscitaj teme kojima smo se mi ovde na forumu bavili, posveti joj paznju, sad je najosetljivija. Pa sta i ako budes radio operaciju treceg kapka, 70% njih na forumu je radilo, za nekoliko dana sve prodje i ona zivi najnormalnije. Usi joj cisti redovno, kupoi kod Bilje i Olje u apoteci Vibacov epi optic za ciscenje usiju. Jednom u 2-3 nedelje joj ocisti usi i sve ce biti super. Ako ne znas kako idi kod veterinara i oni ce ti to uraditi prvi put da vidis. Uzmi joj tabletice kafortana i daj joj sad dok se razvija, dobro je za kosti. I nemoj da brines, ona je super....mala vesela princeza koja ce tek da raste i da cini vas zivot veselim i zanimljivim.
Pozdrav od nas troje
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 22, 2010 12:03 pm

Meni je jako interesantno kada naletim na ljude koji imaju ovu rasu i počnu da je pljuju. Evo moj primer, pošto sam ja vlasnik shar-peia koji ima ozbiljan zdravstveni problem, nikada ne bih zamenio ovu rasu ni za šta na svetu. Posebno ne mog Marfija. Ono što on meni pruža ne može da zameni ni hiljadu šampiona bilo koje rase. Isto ovo ti može potvrditi i Ivana pošto i njen Skarfi ima problema i lekovi na mesečnom nivou su zaista preskupi.
Druga stvar, ono što mene ne može da pokoleba je moje znanje koje sam stekao baš zato što je Marfi bolestan. Čitaj što više i raspituj se i zaključi ko od ljudi zna šta priča, a ko priča ono što je čuo u prolazu. Dajem ti primer trećeg kapka znači to nije operacija trećeg kapka nego operacija ciste na trećem kapku (prolaps trećeg kapka), a druga operacija je zatzanje kapaka ili entropija, koja nema veze sa trećim kapkom.
Interesantno mi je što tražiš da ti neko komentariše rodovnik i pse u njemu, ono što ja mogu da ti kažem da postoji jako bitna razlika između fenotipa (ono kako psi izgledaju) i genotipa (ono što ti psi daju). Tako da može da bude da roditelji nemaju nikakvih problema, a štene da bude puno istih, a isto tako situacija može da bude obrnuta. Genetika je čudo. Ako želiš postavi fotografije malecke u stavu sa strane, od napred i nazad i biće mi drago da ti kažem ono što mogu da vidim sa fotografija.
Još jedna stvar. Rekao si da hraniš malu Hillsom, nemoj da joj dodaješ nikakve tablete, cafortan ili tako nešto za tim nema potrebe, može da izazove više problema nego koristi. Ovo pišem sa razlogom, granule imaju već balansiran sastav svih elemenata i vitamina i nema potrebe da dobija višak koji može da dovede do krivljenja kostiju. Shar-pei je kasnostasna rasa čije kosti bi trebalo da se razvijaju lagano, a višak kalcijuma samo ubrza taj proces i pravi problem.
Raspisah se. Smile Ako nešto nije jasno slobodno pitaj rado ću pojasniti sve što napišem. Wink
pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Jan 23, 2010 10:19 pm

Ni najmanje nemoj da se obazires na te zlobne komentare. Ja moram da priznam da se svaki put nanovo iznenadim koliko ljudi ovdje vole svoje pse i koliko su spremni svoje znanje o njima da podjele sa drugima. Nahvalih vas malo, a sad da se vratim na temu:)).

Svaki pas, bez obzira na rasu je zahtjevan. Naravno da ti za njega trebaju pare, ali to je sitnica u odnosu na ono sto mu najvise treba-neogranicena ljubav i paznja. Ako to ima, najveci dio posla je obavljen:). Kao sto si i sam primjetio, dosta ljudi odavde vodi svoje ljubimce kod Bilje i Olje i jos nisam procitala da neko ima zamjerke. Prema tome, slusaj sta ti one posavjetuju, pitaj sta god te zanima i nece biri problema.
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 28, 2010 10:14 pm

Evo jos par slika od nas...

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 28, 2010 10:21 pm

Vidi je...slatkis...kako je porasla:)SmileSmile:)grize i dalje:)SmileSmile ona je gazda u kuci SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 28, 2010 10:30 pm

Vidi malecku što vuče papuču... Smile Kriminalna je. Smile Slatka je. Verovatno svi koji je vide vrište od oduševljenja. Videćeš kako će te ljudi "smarati" kad počenete da šetate gradom. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 28, 2010 10:39 pm

Ma vec su poceli, jos nismo isli do grada zbog jacanja imuniteta posle revakcinacije, ali prosetamo do prodavnice i nazad, i obavezno neko stane da kaze kako je slatka, da je pomazi, pita koliko je stara itd... :-) Ali to je tako uobicajeno kada su nabrckani u pitanju Very Happy A sto se tice papuca, strasno... samo bi da se igra, gricka, vuce, uzme patiku ili papucu, odnese je iz hodnika u dnevnu sobu i igra se sa njom...tako da obuce ima po celoj kuci... A najsmesnije mi je sto zna sama da se popne uz stepenice, ali ne zna da sidje, pa onda laje da je neko spusti Very Happy mada je mi ne pustamo bas da se sama penje, posto su nam rekli da ne valja zbog kukova dok su mali... ala sam smorio Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Čet Jan 28, 2010 10:44 pm

Hehehe kako je slatka mala!
Mora da je zanimljivo sa njom
To što je ljudi na ulici maze i govore kako je slatka neće dugo trajati.
Kad bude odrasla kad je vide bežaće kao da šetaš lava.
Mnogi ih mešaju sa pitbull-om iako nemaju apsolutno nikakve sličnosti.
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 4:24 pm

Papuče su uvek mnogo zanimljivije od svih mogućih igračaka.Slatka je mala gomboca.
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 5:19 pm

Papuce su joj omiljene... A stvarno ne znam kako neko njih moze da pomesa sa pit bulom kada stvarno ne lice...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola&Lea

Muški Broj poruka : 119
Datum upisa : 27.01.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 5:24 pm

Koliko ja znam da su jos ranije mesali sa pit bulom i takvim slicnim rasama da bi bili jos agresivniji dok su korisceni za borbe protiv divljih svinja .... odnosno to rade da bi bio temperamentniji ....
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 5:36 pm

Ne to, mislio sam kako neko moze da ih pomesa sa pit bulom, u vezi izgleda, da pomisli da je pit bul kad ono zguzvani Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nikola&Lea

Muški Broj poruka : 119
Datum upisa : 27.01.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 5:54 pm

a to ....pa ne lice ni malo Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Jan 29, 2010 7:03 pm

ne brini, reci ce ti uskoro, JEL TO MOPS???
Ma svasta ces cuti, ali ne obracaj paznju u maloj pufnici SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Jan 30, 2010 1:05 am

Ma ne obracam ja paznju na njih...ja znam ko je i sta je, a ostali nek nagadjaju Very Happy Ovih dana ce nam proci 15 dana od revakcine, pa cemo ici da se prosetamo malo, da vidimo grad Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: LEA   

Nazad na vrh Ići dole

LEA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: