Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Delite | 

LEA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 9:26 pm

I nama je drago!
od Don-a za Leu
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 27
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 7:27 pm

Sada sam zvao odgajivacnicu u kojoj sam kupio Leu, Kennel Von Bercek iz Muzlje i pricao sa vlasnikom doticne odgajivacnice Sandorom Bercekom...Kada sam mu rekao da Lea ima Amiloidozu, on me je pitao a sta je to ?? kaze ja nikad nisam cuo za to... Moji psi to nemaju, dodjite pogledajte ih i videcete da nemaju... POSEREM mu se i na odgajivacnicu i na njegovo znanje o Shar Pei rasi, svako na ovom forumu bolje poznaje rasu i pre bi bilo ko od nas trebao da drzi odgajivacnicu nego on... usput mi je rekao da njegov nijedan pas nije bio bolestan, a drzi ih jos od kada su stenci kostali 7000 maraka, osim jednog slucaja Demodexa koji je brzo resio... spomenuo sam mu i slucaj Displazije koji ima Nikolina Lea, i kaze da on nikad nije cuo za to.... SRAMOTAAAAAAAAAA....NEMAM RECI.....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 9:03 pm

NO COMMENT !!!!!!Evil or Very Mad Evil or Very Mad mada bih imala svasta da kazem Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 9:49 pm

ne bih da psujem i da svasta sad govorim......
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 9:59 pm

Nemoj to da te čudi redovna pojava. Problem je u tome što oni koji se ne informišu dovoljno, a rade štanceraj štenaca zaista ne znaju šta znači ni FSF ni amiloidoza i nađu se u čudu. Kao što znaš meni je trebalo skoro 2 godine da samo dobijemo dijagnozu, za to vreme sigurno je nastalo bar još jedno leglo što prenosilaca što direktno pogođenih jedinki, a do sada ko će ga znati. Trudim se da pratim čiste linije i kod nas i u svetu i bio sam oduševljen kad su i jedna i druga Ljilja ovde iznele podatke o starosti jedinki iz svojih pedigrea, nekako sam odahnuo.
Sreća je što si naleteo na veterinare koji znaju o čemu se radi i imaju bar neko iskustvo, mnogi nemaju tu sreću i ovakve stvari se provuku kao infekcija ili uz reči "to je shar-pei". Dijagnoza groznice ne znači i dijagnozu amiloidoze, ali znači da je neko iz Leinog rodovnika prenosilac mutiranog gena, a dok se ne dobije test ne znamo ko je. Takve pse ću izbegavati kada budem uzimao još jednog psa.
Inače, spremam jedan poseban deo na forumu, možda čak i van njega koji će pomoći ljudima da prepoznaju osnovne stvari kod groznice i amiloidoze i uz pomoć koga će ljudi bar moći da stave svoje pse na protokol, a ne da ostanu bez lečenja i umiru u najgorim mukama. Jedini problem je što mi za to treba jako puno vremena i što stvari koje se trenutno otkrivaju u svetu se menjaju veoma često, ali ostaje mi bar da pokušam. Kao što reče jedna žena u FSF grupi: "NEKA TIŠINA PRESTANE!!!!"

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 10:07 pm

Kada sam ga nazvao i kada je poceo da se izvlaci da njegovi psi nikad nisu bili bolesni, da on za to nikad nije cuo, da odprilike ja ne znam sta je sa mojim psom, doslo mi je da odem tamo i licno da popricamo u 4 oka... pa to je sramota, kada postoje takvi ljudi i kada se tako odnose prema jadnim zivotinjama... kada mi je rekao da to njegovi psi nemaju, ja sam mu rekao da je on onda meni prodao tudjeg psa, posto se to dobija SAMO nasledno, on mi je rekao da ja njega jos i vredjam !!!!!!! Samo sam mu rekao hvala i SPUSTIO SLUSALICU... NEMAM RECI.....jedno veliko SRAMOTA !!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 24, 2010 10:20 pm

Kao sto ljudi kojima je stalo do toga da ovi psi postanu sto zdraviji kazu:"NEKA TISINA PRESTANE"
Gospoda "Von Bercek" ocigledno da su odgajivaci koji nisu zasluzili imati jednog psa a ne odgajivacnicu i potrudicu se da se o ovome sazna.
Takve ljude treba nauciti pameti. Nisam obratila paznju da li je Lea iz legla gde su oba roditelja iz njihove odgajivacnice ali pogledacu.
Sasvim bi bilo u redu da je rekao bilo sta drugo sem negirao......stvarno krajnje nemoralno!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 3:41 am

Stvarno je užasan!!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 9:30 am

Sta da kazem a da ne uvredim tog skota od odgajivaca?Ja sam pre Mazija imao kuju bul terijera koju sam obozavao i proveo sa njom prelepih 6 god.Jednog dana samo je zaspala.Kada sam poceo da se raspitujem o mogucim naslednim problemima za tu rasu saznao sam da ih odgajivaci uparuju u incestu kako bi poboljsali rasu.E tu nastaju problemi jer dolazi do mnogo anomalija.Recimo za bulove je uobicajno da obolevaju bubrezi,srce,jetra,krivljenje prstiju itd.U mom slucaju imala je krive prstice na prednjim nogama,sto mi sudije nisu zamerili osvojila je PRM,prvak rase, CAC u Beogradu i Staroj Pazovi.Nikada nije bila bolesna,ali nikada, samo kao stene jedna prehlada.NEVEROVATNO.Ali posle 6 god samo je tiho zaspala. OBJASNJENJE VETERINARA,inace mog dugogodisnjeg prijatelja,je bilo GENETSKA PREDISPOZICIJA zbog loseg odabira odgajivaca pri parenju.UZAS,tako da Vas potpuno razumem i saosecam sa Vama.Nadam se da ce Lea biti dobro i da ce brzo ozdraviti,puno vas pozdravlja i BIG MAZI..........NEKA TISINA PRESTANE
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 9:42 am

Sto se tice parenja u srodstvu....da toga nema vecine cistokrvnih rasa ne bi ni postojalo....nazalost tako i nastaju i unapredjuju se odredjene zeljene....a i mnoge druge nezeljene osobine i karakteristike, nisam previse protiv toga ali samo u slucaju kada za to ima razloga i kada to rade ljudi koji imaju odredjeno znanje i iskustvo.Ukoliko postoji dovoljno kvalitetnih i zdravih jedinki da se to apsolutno moze izbeci .....svakako da sam onda apsolitno protiv takvog parenja.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 11:39 am

Baš sam skoro učestvovao u nekoj diskusiji povodom parenja u srodstvu, došlo se do interesantnih podataka. Pošto su sve čiste rase nastale iz parenja u srodstvu jednostavno je nemoguće izbeći da se genetski materijal podudara sa nekim drugim psom iste rase. Najbližu genetsku osnovu imaju psi iz jednog legla (braća i sestre) po Wright-u koeficijent povezanosti kod takvih jedinki je 50% naravno ako se ne radi o rasnim psima, kod rasnih pasa, braća i sestre iz istog legla imaju koeficijent povezanosti veći od 80% (kod ljudi su brojke ovolike samo u slučaju jednojajčanih blizanaca). Interesantan zaključak do kojeg je isti ovaj Wright došao da ako se uzmu dva psa iste rase sa različitih krajeva sveta koeficijent povezanosti će biti veći od 50% pa sve do 80% (uglavnom veoma blizu 80% kod rasa kao što je naša zbog spašavanja rase kroz nekoliko desetina jedinki). Tako da prilikom parenja u srodstvu kod pasa (posebno ovih naših izgužvanih) odgajivači moraju jako dobro da poznaju linije i da idu i horizontalno i vertikalno po rodovniku da bi mogli da izbegnu neke neželjene stvari (recesivne mane, skraćenje životnog veka, smanjenje broj štenaca u leglu i mnoge druge još gore stvari).
Uh, zatrpao sam Qeletu temu. Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 12:24 pm

Hvala vam svima na podrsci, a Pedja slobodno zatrpavaj temu, i ti i ostali, neka se procuje za "ISKUSTVO I ZNANJE" koje imaju pojedini odgajivaci....
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 12:35 pm

Kada spo se raspitivali za stene sar peja slali su nam ponude i slike stenadi evo jedne od "poznatog odgajivaca"[im

g][/img]
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 25, 2010 1:36 pm

Ovo zaista izgleda kao jadno kuce,ali..... ne mogu ni svi u leglu biti odlicnog kvaliteta,i ako se upare dva vrhunska psa smatra se da ako u leglu ima vise od 30% vrhunskih stenaca da je to odlican uspeh. Ako je ovo kucence od zdravih roditelja sto je i najvaznije, mozda ce iz njega izrasti sasvim zadovoljavajuci pas tradicionalnog tipa......nazalost po postavci ovog steneta vidi se a je iskusni "odgajivac".... moja zamerka je apsolutno neprihvatljivo fotografisati ovako kao prezentaciju eventualnom kupcu.Mora se videti konstrukcija steneta iz bar dva ugla. A ovaj uplaseni malisa ce mozda biti sasvim o.k. ...... jedan pravi Kinez.
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pon Apr 26, 2010 4:18 pm

Jako strašno i tome se ne može stati na put nažalost.Jedino se može pričati i pisati o tome i na taj način uticati na buduće vlasnike.Svako ko namerava da kupi štene prvo bi trebao da pročita sve što je napisano na forumu, pa onda dobro da razmisli i na kraju da ima i malo sreće.
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Muški Broj poruka : 143
Godina : 36
Datum upisa : 02.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Maj 29, 2010 6:42 pm

Pa gde ste vi, nema vas na forumu? affraid

Kako nam je Lea? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Jun 09, 2010 7:50 am

Ja se izvinjavam svima sto me dugo nije bilo, posao i fakultet stisnuli sa svih strana, ne stizem nista.... Lea je trenutno dobro, imala je par situacija kada su joj oticali zglobovi, ali nije imala temperaturu, za sada joj ne dajemo kolhicin, cekamo da dobije jos jedan napad sa temperaturom da bi poceli....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Jun 09, 2010 12:48 pm

Hej nestali ste baš. Smile Jel niste bili kod veterinara kad su joj to oticali zglobovi? Ja bih je već stavio na kolhicin pošto je pored onog napada sa temperaturom nekoliko puta već imala oteknute zglobove moguće da tada ima blago povišenu temperaturu tj. sve zavisi koja je temperatura za nju normalna. Dajem primer: Nekim psima je normalna temperatura 38.7 npr. već kada dođe do 39 za njih je to povišeno i moguće da joj tad otiču zglobovi usled inflamacije u organizmu i oslobađanja amiloida i ostalih proteina akutne faze, to je tiha inflamacija. Njoj u tim trenucima reaguje jetra jer je ona odgovorna za borbu organizma sa autoinflamacijom i svim ostalim upalnim procesima. Već sam defekt autoimunološkog sistema može da tera jetru da u trenucima najmanje moguće povišene temperature oslobađa amiloid koji se taloži u zglobovima (to je taj deo kada oteknu i postanu vrući i bolni na dodir) plus što se lepi za jetru i bubrege i uništava ih. Uloga kolhicina je da spreči lažnu inflamaciju (smanji nivo citokina koji su prenosioci inflamacije) i blokira IL-1 i poveća sintezu IL-4 od strane monocita u periodu remisije, a da ne pričam o blokiranju formiranja amiloida koji je otpadak inflamacije.
Moje mišljenje je da bi je trebalo staviti na kolhicin što pre, nažalost kod nas je on jedina opcija u svetu ima i drugih ali tako je kako je. Naša rasa je čudna oni trpe do iznemoglosti i obično se sve pokaže tek kada je bolest poodmakla, a tad je teže lečiti. Vidi sa Oljom da je stvai na probnu dozu da vidiš kako će reagovati, uz klasičan napad i još oticanje zglobova nekoliko puta mislim da je to više napada FSF.
pozzz

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Jun 09, 2010 1:49 pm

Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Okt 06, 2010 5:16 pm

Hej, gde ste vi ? Kako je Lea ? Sta se desava sa njom i zglobovima i temperaturom ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: LEA   

Nazad na vrh Ići dole

LEA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Dobrodosli :: Upoznajmo se-
Skoči na: