Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Mali Bebci
Čet Jun 15, 2017 8:49 pm od teodushera

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

» Tjeranje
Sre Apr 12, 2017 5:11 am od teodushera

» Sezona krpelja
Uto Apr 11, 2017 8:41 am od teodushera

» Meda :)
Sub Apr 08, 2017 12:46 am od Kristina_Meda2017

» Kal-Elovo pretjerano rezanje i reagovanje kada mu se nesto b
Uto Apr 04, 2017 5:28 pm od Kal El

MookieApp
Nutrivet
Prijatelj foruma
Zgužvani Magazin 6

Share | 

LEA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Nikita

Muški Broj poruka : 143
Godina : 36
Datum upisa : 02.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Apr 14, 2010 7:51 pm

Fotografije su lepe! Posebno mi se sviđa ova gde se njuška sa konjem! Very Happy Naša Nikita se za sada boji konja! Crying or Very sad Baš sam je pre neki dan šetao kada je pored nas prošao konj sa prikolicom, međutim Nikita je pokušala da kidne i ako sam je mazio i ubeđivao da joj neće ništa ali.... No Inače je dosta hrabra ali konji su joj nešto jako strašni affraid

Pozdrav Lei od sestre (po ocu) Nikite! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Qele

Muški Broj poruka : 94
Godina : 27
Datum upisa : 09.01.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Apr 14, 2010 8:34 pm

Hvala svima, Lea je skakala na vrata od stale sve dok je nismo podigli i onda se njuskala sa konjem, cudi me kako nije lajala :DDD
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sre Apr 14, 2010 10:31 pm

Hehe..super su slike!! Wink Smile
Malecka je preslatka!!!! Wink Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 12:06 am

E ljudi sada je neka luda macka ogrebala Leu ispod oka i raskrvarila je malo, malo joj je nateklo... ja sam joj ocistio fizioloskim rastvorom i alkoholom, sta treba jos da uradim, ako treba uopste jos nesto raditi ???
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 11:26 am

Ne treba ništa ali nije na odmet posuti ogrebotinu dermatolom (žuti prašak) od kog će brzo zarasti i neće dozvoliti da se nečim inficira pošto sadrži antibiotik.
Inače slike su jako lepe i ova sa konjem je neverovatna da se niko nije prepao.Ni ona ni konj.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 39
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 12:56 pm

Puno pozrava od mene i Variye!!!
Lea je pravi slatkis. Mali andjeo. Svidja mi se sto ima dobru narav i sto je drustvena. Slike su fenomenalne..ne zna se koja je bolja! Preslatka je na ovoj kada je kupate. Neverovatna! A ova sa konjem je posebna. Kako se samo njuskaju... Prosto dirljivo
Ne brini sve ce biti ok sto se ogrebotine tice. Variya je isto naivan- prilazi mackama a one ga skoro svaki put ogrebu Sad Vazno je da ih mi svake godine vakcinisemo i bar nesto od osnovnih stvari kao sto je jod, alkohol.. imamo u kuci. To je mala ogrebotinica nista strasno. Dobro je da nije potrefila oko.

Sve najbolje!!!
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 6:06 pm

Sada smo dosli od veterinara, i ne znam sta da napisem...toliko sam skenjan da ne znam odakle da pocnem... Lei su natekli zglobovi, i prednji i zadnji, imala je temperaturu 40,7... da, sumnjaju na Shar Pei groznicu ;-((((((((((((((((((((((((((((((((
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 7:34 pm

uh... da li prvi put ima takav napad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 7:37 pm

Uh, jedna groznica ne znači ništa, probaj da ne brineš jako mada znam da je nezgodno. I Olja i Vlada znaju šta treba raditi u tim trenucima. Prvo joj spuštaju temperaturu pa onda analiza krvi, SNAP test na Lajmsku koja ima jako slične simptome kao FSF. Nadam se da nije to, nego da je neka infekcija ili Lajmska, koliko god da zvuči glupo obe stvari se leče antibioticima, za razliku od groznice (FSF). Jel možeš da opišeš još neke simptome koje ima?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Pet Apr 16, 2010 8:07 pm

Da, prvi put ima takav napad....Pa nece da jede, da pije vodu, sva je nikakva, nema snage da podigne nogu da se pocese, malaksala je, samo spava, ne ustaje, kada seta prednja desna noga joj proklizava, ne moze lepo da seta, zglobovi na zadnjim nogama su bas nateceni, a na prednjim malo, Olja kaze da jos nije videla da su nekom tako jako nateceni zglobovi... Primila je antibiotik, lek za spustanje temperature,infuziju, odneli smo krv na analizu, sutra u pola 12 idemo kod O&B da vidimo sta je, nadam se da je bilo sta drugo osim groznice...
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 12:57 pm

By mrqele, shot with 3110c at 2010-04-17

By mrqele, shot with 3110c at 2010-04-17
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 1:43 pm

Po ovome što vidim svi rezultati su joj normalni OSIM parametara jetre koji su blago povišeni. Ne znam šta je Olja rekla, ali sudeći po broju leukocita koji nisu povišeni, a krv joj je vađena u toku visoke temperature meni ovo liči na groznicu.
Ovaj deo ALP (DEA) što je podvučen zelenim je alkalna fosfataza, ukazuje na reagovanje jetre na inflamaciju u organizmu kada jetra ubrzano luči protein (u slučaju groznice je to amiloid) koji se taloži u zglobovima i kostima.
ALT i AST su takođe enzimi koji se nalaze u jetri takođe se pojačano luče kod groznice.
Ne znam da li ti je neka uteha, pošto ovakva dijagnoza ne može biti utešna nikako, ali ovi rezultati nisu strašni. Nikada neću zaboraviti Oljine reči u Marfijevom slučaju: "Da je u pitanju jetra, a ne bubrezi, bilo bi nam daleko lakše da ga održavamo."
Jetra je organ koji može da se regeneriše i kojeg je daleko lakše održavati u trenutnom stanju nego bubrege.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 3:56 pm

Samo cu ti reci sta mi je Olja rekla, citiram :"Ti kao da si kupio Shar pei-a koji se zove Marfi i braon je boje..." Olja je rekla da i njoj lici na groznicu, i da misli da jeste, ali je rekla da sacekamo do sledeceg napada i da vidimo sta ce se desavati...Rekla je da joj jos uvek ne kupujemo Kolhicin i da sacekamo da vidimo sta ce biti, danas je imala temperaturu 39.8... sutra idemo u 15 do 12 kod njih, pa cemo videti...danas je dobila neku inekciju, veruj mi da ne znam sta, ali su joj danas kada je ustala vec spali otoci na nogama, malo je u boljem stanju, moze polako da seta, nece da jede sama nego samo kada joj neko daje jednu po jednu granulu u usta....
Nazad na vrh Ići dole
Kaja i Boki

Broj poruka : 317
Datum upisa : 25.02.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 5:58 pm

dusa mala, nadamo se da ce sve biti ok...
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 6:35 pm

Hvala Kajo i Boki i mi se nadamo da ce biti dobro, koliko je to moguce :-(
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 7:48 pm

Da, sam napad traje od 24-48h tako da te ne čudi ako ne bude potpuno svoja za to vreme. Najbitnije je da pije vode i to malo hrane što uzme znači dosta. Uglavnom veterinari i čekaju drugi napad, jer niko ne može da postavi dijagnozu odmah, jedino što je nezgodno što se ne zna kada će drugi napad biti, može da bude za nedelju dana, a može da bude za nekoliko meseci. Kod terapije kolhicinom bitno je da se počne posle drugog napada tada on daleko bolje radi svoj posao.
Meni je ovo sve strašno i žao mi je što se to dešava. Ova situacija nije nimalo laka, posebno što veliki broj pasa nosi sličnu, ako ne i istu liniju kao i Lea, a nasleđivanje još uvek nije potpuno utvrđeno.
Zaista tužno.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 9:37 pm

Jako mi je zao sto se i vama izgleda ovo desava. I tuzna sam vec dva dana od kako sam procitala prvi post i ne znam sta da napisem.
Dobro je pa postoji Pedja, koji ti moze jako pomoci i dobro je da postoji Olja koja isto tako zna oko ovoga, upoznata je, a vecina veterinara nikad nije ni cula za ovu groznicu.
Uz vas smo, i ako nekako mozemo pomoci, racunaj te na nas.

Poljubac za malog misica od mene i Skarfa
Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 9:49 pm

Hvala vam sto ste uz nas...
Jel treba da joj dajemo aspirin ako joj je povisena temperatura?
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Muški Broj poruka : 143
Datum upisa : 02.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Sub Apr 17, 2010 11:02 pm

Prvo da poželim LEI brz oporavak! sunny Drugo, ako sam ja dobro pratio ovu temu sve je počelo sa ogrebotinom ispod oka!? Malo mi je čudno da se eto baš ta groznica (za koju su potrebne genetske predispozicije) "aktivira" usled naizgled bezazlene povrede!? Iskreno se nadam da je u pitanju samo loša dijagnoza ( i doktori nekada greše), bez obzira na vrlo slične simptome kao Šar Pei groznica! Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 10:10 am

Aspirin snizava temperaturu i pomaze za bolove. Sta ti je Olja rekla? Da li da joj dajes nesto ? KOliko cesto si joj juce merio temp. ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 11:47 am

@Qele ::
Hvala vam sto ste uz nas...
Jel treba da joj dajemo aspirin ako joj je povisena temperatura?

Izvini, nisam video ovo uopšte. Nadam se da joj nisi dao aspirin pošto si gore rekao da su joj kod Bilje&Olje dali injekciju, verovatno nešto za spuštanje temperature. Nikad ne mešaš više lekova ili injekcije i lekove osim ako veterinar ne kaže da tako treba.

Kako je danas? Trebalo bi da bude bolje i da se vratila u normalu.

Nazad na vrh Ići dole
Qele

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 3:32 pm

@ Ivana nismo joj mi merili kuci temperaturu, jos joj nisam kupio toplomer, ne ocekivano smo dali dosta para za ova 3 dana pa cekam da mi padneneki dinar sa neba Very Happy ali kada smo je mazili stomak i njuska su joj bas bili vruci, posebno se to oseti na goloj kozi na stomaku... @ Ivana, Pedja nismo joj davali nista, posle sam skontao da verovatno ne treba posto je primila injekciju... Danas je super, opet jede kao mecava, igra se, skace, kao da joj se nista nije desilo.... nadamo se da ce sto duze ostati takva, i sto redje, a nadam se i nikad vise, dobijati napade i biti sva nikakva... a hvala vam svima sto brinete sa nama, a nama iako uopste nije lako, pokusavamo da budemo srecni dok god je i Lea srecna i to pokazuje....
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 4:38 pm

Drago nam je da je Lea dobor, pored lekova mislimo da je i tvoja ljubav i paznja pomogla da se oseca bolje i ozdravi.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 5:42 pm

Super sto je ona vec sada bolje Smile
Prati je, uzivaj te u njoj Smile bice ona super Smile
Iscitaj sve sto je Pedja postavio o groznici . Slusaj Oljine savete.
Nemoj se skenjavati jer ona sve oseti. Znam da je tesko, ali njoj trebate nasmejani i veseli:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: LEA   Ned Apr 18, 2010 9:20 pm

Drago mi je da je maleckoj vec bolje!
Pozdrav od nas!
Nazad na vrh Ići dole

LEA
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći