Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

PSI SU ZAKON!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
ljgoran

Muški Broj poruka : 29
Godina : 41
Datum upisa : 21.12.2009

PočaljiNaslov: PSI SU ZAKON!   Uto Dec 22, 2009 2:31 pm

leo je sa skoro godinu dana starosti otišao na dresuru u niš-u kod profesionalnih dresera. bio je najbolji u klasi i obuku je završio za 30 dana. međutim,morao je da ostane tamo još 15-tak dana kako bi sve funkcionisalo skoro savšeno. pored osnovne obuke on je prošao i obuku o zabrani uzimanja hrane i ring dresuru. nakon obuke je dobio sertifikat-diplomu.s obzirom da je ovo rasa koja je prirodno čista i za koju ne treba nikakvo navikavanje oko vršenja nužde,samim tim nije bilo nikakvih problema.
da se vratim na gore započetu temu. bilo je predrasuda o svakojakim dreserima i njihovim metodama prilikom dresiranja pasa,ali,ne kažem da takvi ljudi ne postoje i da je tačno da se koristesvim isvačim kako bi SLOMILI psa,ali opet,Lea su dresirali profesionalni dreseri koji su zapošljeni kao takvi u vojci R.Srbije i koji imajupre svega srtpljena i tačno znaju kako sa psima da postupe.još jedna veoma bitna stvar je to što isti ti ljudi-dreseri mogu da izvedu vašeg psa na izložbu-e BESPLATNO i da možete uvek da odvedete psa kod njih ukoliko niste zadovoljni ili ako hoćete da ga proverite pre svake izložbe
NAPOMENA-PSIMA JE POTREBNA LJUBAV,PAŽNJA I NEGA. leo me je više puta izbacio iz koloseka,ali nikad nije dobio ni šamar a kamo li batine. MORA POSTOJATI NEŠTO VIŠE OD POVERENJA IZMEĐU PSA I VLASNIKA!
PSI SU ZAKON!!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://hr.uniteddogs.com/dog/141029
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Uto Dec 22, 2009 3:07 pm

E super,konačno neko ko može da mi odgovori na mnoga pitanja koja imam a tiču se dresure i samog utiska vlasnika posle te dresure. Smile
Prvo, kako ta dresura izgleda? Jel se pas ostavlja kod njih tih 45 dana i tada je bez kontakta sa vlasnicima ili...? Jel objasne na koji način dresiraju psa ako se pas kod njih ostavlja i koje metode koriste (ogrlice,el.ogrlice)?
Drugo,koje su to stvari koje oni njih nauče tamo pored ring dresure? Osnovne komande tipa sedi,lezi,dođi,mesto itd ili još nešto?
Treće, kako pas reaguje na to kad ga stranac dresira,a posle treba da primi komande od vlasnika?
Četvrto (ovo je čista radoznalost), da li si ga dao na dresuru zato što si mislio da ne možeš sam da ga naučiš i zato što ti je tako lakše ili je postojao neki problem koji je morao biti ispravljen dresuruom?

Ajd samo ovo za početak. Smile Malo sam dosadan,al.... Smile Smile Smile Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Uto Dec 22, 2009 9:26 pm

E Pedja svaka ti je ko Njegoseva.

Citat :
Četvrto (ovo je čista radoznalost), da li si ga dao na dresuru zato što si mislio da ne možeš sam da ga naučiš i zato što ti je tako lakše ili je postojao neki problem koji je morao biti ispravljen dresuruom?

E ovo i mene zanima.

Ja sam u sustini protiv toga da mog psa neko drugi uci bilo cemu, smatram da
da svaki pas oslikava svog vlasnika Smile i da tu ne treba nista menjati.
Nazad na vrh Ići dole
ljgoran

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Sre Dec 23, 2009 11:50 am

da MURPHYPEI,i sve koje zanima. pas je kod njih svih 45 dana ili koliko je za to potrebno i bez ikakvih poseta vlasnika ili bilo koga. osim hrane koja mu je potrebna za to vreme,mora se poneti cinije za vodu i hranu,četke ili šta već se koristi od toga i naravno neka njegova prostirka ili šta već na čemu spava ili boravi. tamo pored poligona za obuku postoje i pansioni za pse. inače,psi koji su na dresuri imaju poseban smeštaj i svi su u različitim boksevima sa kućicama unutra. ne,ne koriste nikakve ogrlice,pendreke niti bilo koje nasilničke metode. isključivo sve rade na poverenju. jer u prvih 7-10 dana rade na poverenju i zbližavanjem sa psom. pored osnovnih komandi (pored-knozi,sedi,mesto-lezi,donesi,box-kući),i ring dresure (za izložbe),pas može da se nauči i da ne izlazi iz svog drorišta,da čuva ono što je njegovo i što pripada vlasnicima i same vlasnike,,da prati trag i da nađe po mirisu. i sve to dok ga ne opozovete. naravno možete ugovoriti i zabranu uzimanja hrane sa drugih mesta i od drugih ljudi.
NAPOMENA-svaki program dresure se ugovara posebno i zavisi od vlasnika za šta i kakvog psa hoće da ima pored sebe.
nije bilo nikakvih problema sa psom,samo,jednostavno nisam imao vremena da radim sa njim. a za to je potrebno bar 2 sata dnevno. sad svakodnevno radimo 15 min do pola sata kako bi ostali u formi. i tačno smo naučili kad radimo,kad se šetamo i kad se igramo i šta i kako i na koji način to radimo. Leo je veoma intelligentan pas i ne zaboravlja šta-kako-gde i slične stvari. ne nagrađujemo se i ne konzumiramo bilo kakve poslastice,osim pravog-toplog maženja i igre. ustvari,sve doživljavamo kao igru. da NAPOMENEM-Leo je pas koji nikad nije dobio ni šamar. a kažnjavan je na različite načine bez nasilja.
PSI SU ZAKON!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Sre Dec 23, 2009 1:34 pm

Sta je sve naucio kod cika dresera? Imas neki video snimak? Kako si spavao tih 45 dana bez njega? Ja bih svisnula! Reci mi kada putujes negde da li vodis Lea sa sobom ili ga ostavljas u pansionu za pse?
Nazad na vrh Ići dole
ljgoran

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Sre Dec 23, 2009 1:51 pm

kesten,
pre tvoje poruke sam baš objasnio šta je sve naučio,šta sve zna i kakav je Leo pas.
prvih nekoliko dana je baš bilo teško i jezivo bez njega,ali ... sve ima svoju cenu zar ne?
ne,Leo ne boravi u pansionima jer o njemu uvek ima ko da se brine i sve što je potrebno dobija u određeno vreme i na određeni način. počev od obroka pa preko treninga i šetnji i sve do naravno maženja i paženja.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Sre Dec 23, 2009 5:28 pm

Gorane,a socijalizacija? Jel bio dobro socijalizovan sa drugim psima i pre odlaska na dresuru ili su ga tome tamo učili? Ne zameri meni je sve to jako interesantno i stvarno nisam nikada pričao sa nekim ko je ostavio psa na dresuri. Ovde ima član Slavkan i on se bavi dresurom pasa i svog psa sam trenira i njemu sam isto postavljao gomilu pitanja,ali sad ne svraća na forum. A ovo mi je još objektivnije jer si ti ovde u poziciji vlasnika. Wink
PSI JESU ZAKON!!! Posebno ovi naši zgužvani. Wink

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ljgoran

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Čet Dec 24, 2009 10:19 am

murphy,
što se tiče socijalizacije,i sam znaš verovatno,da je Šhar-pei veoma odan i prvržen pas. on sve koji se nalaze u neposrednoj blizini doživljava kao moguću pretnju. postavlja se pre svega zaštitnički. a pošto je na obuci i to prošao kako treba,ništa ne radi bez komande osim ako stvarno njegavo okolina ili ljudi oko njega nisu ugroženi.rekao bih da ume da oceni situaciju. veoma je samouveren i agresivan prema psima drugih pasmina. a to i jeste jedna od karakteristika rase. dok je na izložbama besprekoran.jer tačno zna gde se nalazi i kako da se ponaša. ja mislim da je socijalizovan baš onoliko koliko je potrebno. mada,negde sam nekada čuo da je ponašanje psa vezano sa uzgojem. kao navodno 30% je uzgoj a 70% genetika.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Čet Dec 24, 2009 7:16 pm

"agresivan prema psima drugih pasmina. a to i jeste jedna od karakteristika rase."
Misli da to zavisi od socializacije. Moji zgužvanci uopšte nisu agresivni sa drugom rasom. A to i za Marfija se može reći,on baš ima puno drugara,jel tako Peđa? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Pet Dec 25, 2009 2:40 pm

Marfi ima gomilu drugara i nije nezgodan sa drugim psima,ali ja se držim pravila (nekog mog) da psima nije potrebno društvo van svog čopora i potpuno opravdavam to što ne voli svakog. Znači može da ne voli ali ne sme da kidiše i da pokazuje agresiju,za to služim ja. Smile Ovo moje pravilo,a i Marfijevo ponašanje mogu da potvrde i ljudi ovde sa foruma,evo Maja (Kesten) zna da možemo normalno da šetamo zajedno,ali Marfi i Variya se ne igraju jer Marfi ima neke neraščišćene račune u svojoj glavi i ne voli kad Variya skakuće ko zečić oko njega. Smile Ovako u šetnji znaju i da se njuškaju,a nema agresije ni bojazni da će se potući. Bitno je da je situacija opuštena.

E sad da se vratim na temu. Smile Mi smo tek skoro savladali ostavljanje ispred prodavnice bez da ga kačim na povodac,znači samo mu kažem mesto i čekaj i on ne mrda odatle bez obzira šta mu odvlači pažnju. Marfi ima više od 3 godine,ali tek sad je to utvrdio,a nisam siguran da li će to tako zapamtiti i u buduće nastaviti isto ponašanje. Kako izgledaju stvari posle dresure? Da li to mora posle često da se vežba da pas ne zaboravi i da li prihvataju komandu izdatu od strane nekog drugog? Marfi ovako sluša samo mene i nikog više tako da mislim da se tu radi više o hijerarhiji i tome ko je alfa nego o tome da je nešto zaista naučio.

Nazad na vrh Ići dole
ljgoran

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Sre Jan 06, 2010 1:38 pm

prvo-hteo bih da svima čestitam Novu godinu i da Vam poželim zdravlja,sreće,ljubavi i uspeha u njoj.
drugo-da odgovorim na neka vaša pitanja za koja mislim da sam ostao dužan još od prošle godine. leo šeta sa svim psima bez ikakvih problema,na izložbama u ringu je besprrekoran,ali one ne voli da se igra sa drugim psima drugih pasmina.

treće-u maju ove godine održava se CACIB vranje i ovom prilikom bih pozvaosve zaitereavanse izlagače da dodju u gradski park 02.05.2010.god. posle 13 uspešnih CAC izložbi ove godine je PRVI CACIB VRANJE. očekuje se viliki broj izlagača iz inostranstva i iz srbije naravno. O OVOME NEŠTO KASNIJE ĆU PISATI U "IZLOŽBE"
Nazad na vrh Ići dole
ljgoran

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   Pet Jan 15, 2010 1:53 pm

Baš kao i što sam ranije obećao,sve o izložbi CACIB Vranje možete videti- pročitati u IZLOŽBE
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: PSI SU ZAKON!   

Nazad na vrh Ići dole

PSI SU ZAKON!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zakon o držanju domačih životinja na teritoriji grada Beograda
» Korpica za labradore- treba ili ne?