Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:38 pm

Borna ide u procentualnom rastvoru i nije odredjeno za samo jednu povrsinu tela . . . ide mislim u rastvoru od 3% i mozes slobodno koristiti bez obzira koji je deo u pitanju . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Godina : 29
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:46 pm

Da 3 posto,ali ima posebno za oci... bocica je jako mala.dva dana je koristimo i nema vise... a ta malena bocica kosta 280din,a mi najmanje za ned dana 5 potrosimo,pogotovo kada joj deda ispira... Pa imam kumu koja radi u medicini , rekla mi je da ima od pola litre da se uzme,uglavnom da je to za rane... ali nebitno,samo me zanima da li mogu sa tim da joj ispiram ili mora biti bas za okice
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:50 pm

Pa kazem ti, ako ti treba borna, uzima se 3% rastvor borne i koristis kao sto ti je vet. i rekao . . .Jedna je borna . . nema 5 vrsta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:55 pm

Vana,ja bornu ne koristim jer imam neke svoje uvrnute razloge o kojima ne bih sada,tako da tu ne mogu da ti pomognem,mislim da bi bila bolja ova za oči ako već postoje dve vrste,mada stvarno nisam znao da postoje dve vrste,što kaže slavkan borna je borna i ima određeni procenat.
Što se tiče operacije kapaka vrati se na 7-mu stranu ima jedan moj post gde objašnjavam kako proveriti da li je psu potrebna operacija očiju.
Ako možeš postavi i sliku okica da vidimo,ako ne možeš danas ću slikati Marfijeve pa postaviti pa ti reci da li ti izgleda slično.
pozz

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 2:38 pm

Ima,jer kada odem da je kupim pitaju me za cega... i na bocici pise za oci!
Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 2:40 pm

Ona je kod dede a ja nisam...tako da tek sl ned slike... ako ti nije problem.postavi sliku
Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 2:43 pm

Procitala sam tvoj recept Very Happy ,nisam sigurna ali mislim da joj trepavice zuljaju,ali javim sve za week
Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Okt 02, 2009 9:42 pm

Stavila sam ovo,cisto da vidite sta me buni,ovo je borna,ili za oci...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Okt 02, 2009 10:08 pm

Acidi Borici ili borna u tvom slučaju za oči jer je verovatno razblažena u tu svrhu,tako bar mislim,valjda će neko ko je koristi uskočiti sa sigurnim odgovorom.
Nego listam sad i nigde ne mogu da nađem šta si još dobila za njene oči pored toga?

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Okt 02, 2009 11:03 pm

Pa zato sam i pitala,jer mi nije bilo jasno.Kada dodjem u apoteku,pitaju me za cega... a drugi mi kazu borna je borna,tako da ni ja nemam vise pojma... dobila je mast,VEZIMICIN,nisam sigurna da li sam tacno napisala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Okt 02, 2009 11:11 pm

Mislim da je najbolje da uzimaš tu za oči ne može da škodi. A što se tiče masti,nisam stvarno nikad čuo ne mogu ni da je nađem na netu tako da opet ne mogu ništa da kažem nažalost. Proveri da li se sigurno tako zove.

Nazad na vrh Ići dole
Vana

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Okt 02, 2009 11:57 pm

tek kad odem tamo, a zamena za tu kremu je enbecin
Nazad na vrh Ići dole
Maja-Bubica

Ženski Broj poruka : 212
Godina : 34
Datum upisa : 08.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 10:52 pm

Ćaos svima ja sam Maja a moja mala kuca koja ima 1.5mesec zove se Bubica.
Dali neko može da mi kaže koje kapi za oči trebam da dajem mojoj kuci?Jedan momak mi je rekao da koristim Ad kapi,borna kiselina,infuzni rastvor 10 %,3 put dnevno 6 meseci.
Hvala[/u]
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 11:03 pm

Pozdrav za Maju i za Bubicu,dobrodošle na forum.
Ukoliko malecka nema nikakvih problema sa očima (pojačano krmeljanje,uvrtanje kapaka,prečesto češanje) nema potrebe za korišćenjem bilo kakvih kapi. Dovoljno je obrisati krmelje koji se normalno stvore posle spavanja i sve će biti ok. Slobodno možeš obrisati oči maramicom i toplom vodom i to je to.

P.S.
Nadam se da ćeš postaviti slike Bubice u delu upoznajmo se. Smile

Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 11:06 pm

Cao Majo,

dobro nam dosla na forum. Moras nam malo blize reci sta je sa Bubicom? Problem sa ocima kod shar pei nije redak i moze da bude uzrokovan sa mnogim stvarima, infekcija, alergija, mehanicko ostecenje.... itd itd. Ja ti predlazem da posetis nekog veterinara, kako bi ti on rekao kakve je prirode "bolest" pa onda se sa nama mozes posavetovati i da ti mi iznesemo nasa iskustva. Takodje, mozemo ti predloziti veruj mi samo najbolje veterinare ali nam moras reci odakle si. Sa druge strane, posto je stene od 1,5 meseci proveri da li je stene vakcinisano i cisceno od parazita jer mu je sada vreme za to.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 11:09 pm

AD KAPIIII nikako u oci
Nazad na vrh Ići dole
Maja-Bubica

Ženski Broj poruka : 212
Godina : 34
Datum upisa : 08.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 11:15 pm

Treba da je vodim kod veterinara,20 tog treba čišćenje od parazita a 27 na vakcinu.Meni se čine njene oke ok,ali taj momak mi je rekao da moram da koristim neke kapi za oči.Kao OBAVEZNO
A mi smo iz Novog Sada.Hvala vam svima,na sugestijama
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 08, 2009 11:18 pm

Postavi sliku da vidimo oci . Ali sigurno je jos rano da se bilo sta stavlja.
Nazad na vrh Ići dole
Amigopei

Muški Broj poruka : 18
Godina : 41
Datum upisa : 09.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Dec 15, 2009 10:33 pm

Mi smo, skoro, sa Amijem imali problem oko ociju. Od silne ljubavi najmladjeg deteta, njegove gnjavaze i ljubljenja po glavi, nismo ni obracali toliko paznju da bi to Amiju moglo smetati.
Poceo je da cese oci, da ih zatvara i posle toga se na ocima pojavila bela mrlja, nalik oblacicu. Poceo je da slabije vidi, jer se sudarao sa pojedinim stvarima. Kupila sam dexamethason-neomycin kapi i ukapavala na cetiri sata. Brisala sam mu oci i pokusavala da trepavice drzim na mestu. Posavetovala sam se i sa Pedjom Smile koji mi je ukazao na moguci problem.

Trepavice su mu grebale oko i samim tim su mu stvarale ostecenje.

Dva dana posle toga, drug naseg veterinara (takodje veterinar) pregledao mu je oci i ustanovio da nekih vecih ostecenja nema i rekao da kapi stavljam sedam dana i da ce biti sve ok.
Ami je sada odlicno, sinu smo objasnili da tolika paznja i gnjavaza oko glave moze njegovom drugaru samo da steti i svi srecni i zadovoljni. Smile
Nazad na vrh Ići dole
dowlaBrate

Broj poruka : 24
Godina : 30
Datum upisa : 05.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 1:52 am

e , pozdrav svima , totalno sam , nov ...Imam Bebu , malo jace od tri meseca je stara ...primetio sam da joj desno oko kao suzeno malo i da se crvina , jadnica zmiga na njega , malo malo pa zmigne , to je bas skoro bilo . Bili kod veterinara , dao joj je inekciju direkt u oko i jos jednu pod kozu ...prepisao kapi , cini mi se da je bolje sada ...stavljam joj deksametazon - neomicin ...nisam uspeo sve strane jos da procitam , pa ne znam dal je neko imao slican problem , voleo bih neki odgovor direktno na moje pitanje ...ono sto me sada brine je to sto ne znam koliko je moj veterinar dobar , posto vidim da su ljudi imali brdo raznih i ni malo lakih problema ...

pozdrav svima opet...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 9:27 am

Pozdrav tebi i Bebi od mene i Skarfija.
Dobro dosli na forum.
To se kod vecine guzvanaca desava sa ocima, jer oni rastu, rastu im i bore na glavenom regionu, bore se spustaju ka ocima i onda trepavice ulaze u oko i iritiraju ga.
Odakle ste ti i Beba, to te pitam da bih mogla da kazem nesto za veterinare...ali koliko se secam, ni jedan pas na forumu nije dobio injekciju u oko...uglavnom su lecili dekstametazon neomicinom, ili su stavljali hloramfenikol u oko, a ako ne prodje, ode se na rutinsku operaciju i sve prodje sa oporavkom za 7 dana.
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 9:51 am

Hajde i ja da se javim po ovom pitanju... Prvo dobro dosli od nase male ekipe...

Ni ja do sada nisam cuo da su nekom davali inekciju u oko, ali isto tako smatram da veterinar verovatno zna sta radi. Ono sto je bitno da vodis racuna, da proveris sa veterinarom da li je mozda roznjaca vec ostecena, ako je tako ne bi nikako trebalo da stavljas bilo kakav steroid. Ako je on to proverio onda nije problem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 10:30 am

@dowlaBrate ::
e , pozdrav svima , totalno sam , nov ...Imam Bebu , malo jace od tri meseca je stara ...primetio sam da joj desno oko kao suzeno malo i da se crvina , jadnica zmiga na njega , malo malo pa zmigne , to je bas skoro bilo . Bili kod veterinara , dao joj je inekciju direkt u oko i jos jednu pod kozu ...prepisao kapi , cini mi se da je bolje sada ...stavljam joj deksametazon - neomicin ...nisam uspeo sve strane jos da procitam , pa ne znam dal je neko imao slican problem , voleo bih neki odgovor direktno na moje pitanje ...ono sto me sada brine je to sto ne znam koliko je moj veterinar dobar , posto vidim da su ljudi imali brdo raznih i ni malo lakih problema ...

pozdrav svima opet...

Pozdrav i dobrodošli na forum.
Prva stvar koju bi trebalo da uradite je da proverite da li joj se uvrću kapci i da li ima oštećenja na oku. Uvrtanje proverite tako što kažiprstom podignete kapak da otvorite oko i pustite kapak i pratite kako se trepavice nameštaju ako trepavice idu ka unutra onda se gornji kapak uvrće, isto to uradite i sa donjim, povučete ka dole i pustite i pratite kako se kapak namešta, ako trepavice idu ka unutra uvrće se donji kapak.
Što se tiče oštećenja pogledate direkt u oko i tražite da li je oko na nekom mestu zamagljeno, ako je zamagljeno verovatno postoji neko mehaničko oštećenje oka.
I mene interesuje odakle ste, tako vam možemo preporučiti veterinare koji imaju iskustva sa očima i sa rasom? Takođe me interesuje šta je veterinar rekao da je sa okom?
Injekcije direkt u oko se daju u slučaju glaukoma ili izuzetno jake upale koja podrazumeva zatvaranje oka i ogromno oticanje tkiva koje tada vrši pritisak na oko. Da bi se razvio glaukom treba daleko više vremena tako da to nije sigurno, a za upalu po opisu ne bih znao koliko je ozbiljna da mora baš injekcija u oko.
Takođe obratite pažnju na ovo što je sloti napisao, ukoliko postoji oštećenje, zamućenje na oku deksametazon-neomicin može da napravi više štete nego koristi jer je u pitanju steroid, a veterinari baš vole da ih koriste.
pozz

Nazad na vrh Ići dole
dowlaBrate

Broj poruka : 24
Godina : 30
Datum upisa : 05.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 10:35 pm

E , ovako , prvo da se zahvalim svima na pomoci , mnogo znaci , forum je bez greske . Sigurno cu biti redovan clan... Drago mi je da sam ugledao da je Sloti iz Zrenjanina. nadam se da mi mozes @ Sloti
Nadam se da mi mozes preporuciti nekog proverenog veterinara . Inace bio sam kod Ferija . Drugar mi je preporucio njega.

Sto se tice inekcije , mislim da je antibiotik . Rekao je da je antibiotik , ali je u medjuvremenu davao tu drugu bocu pod kozu i nisam siguran da li je rekao za nju da je antib. ili da su obadve .

Cini mi se da je situacija sa okom dosta bolja. Danas sam prestao da joj stavljam kapi ...zasto ? zato sto posle bezi pola sata od mene ...a cini mi se da je to odradilo posao. Ako se naravno ne veram i ako za tri , cetri dana to nije bilo moguce . Icicu naravno kod Ferija , ali bih prvo sacekao da mi Sloti kaze da li je on ok ili preporuci nekog drugog, posto vidim da ljudi kazu su videli stvarno nazalost jezive veterinare.

@murphypei

Takođe me interesuje šta je veterinar rekao da je sa okom?

pa rekao je da je moguce da je pocelo da joj se uvrce , da joj koza rasta i na taj nacin dlachice joj smetaju ili mozda neka infekcija, upala.

Sto se tice saveta oko oshtecenja, prvi pregled sada cu to pitati...mada mislim da ne bi trebalo da je to po sredi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 05, 2010 10:59 pm

Hajde pošto sam već tu, bez obzira što će ti se sloti javiti sigurno i preporučiti veterinara, mala pomoć, kad odeš kod veta na pregled ne daj da joj više daje injekcije u oko za to nema potrebe, bar ne u ovom slučaju. Verovatno joj se uvrće kapak ili ima upalu, ali to neko mora da pogleda i to neko ko ima ISKUSTVA sa rasom da bi mogao da proceni šta je u pitanju.
Neverovatno mi je da je dao injekciju, a da nije proverio da li se kapci uvrću ili je upala, tu nema nagađanja ili je jedno ili drugo. Ako je bilo šta od ta dva mora da se leči, a ne znam koliko je terapija koju ti je veterinar dao ispravna, pošto je meni ova njegova "dijagnoza" sumnjiva, trebalo bi da je odvedeš kod nekoga ko može da joj pomogne. Ukoliko joj se kapci uvrću svakako iritiraju oko i prave problem i neke masti ili kapi bi morale da joj se prepišu da se oko ne bi upalilo i došlo do većeg oštećenja na rožnjači.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba