Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 10:09 am

Ivana,držim palčeve da se Skarfi oporavi skroz. Medica jedan mali.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Godina : 28
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 11:21 am

Jasno je to meni sve.Ona je operaciju imala pre 3 meseca... i sve je bilo ok...Mozda je od prasine,a veterinar mi je rekao da neki psi drukcije reaguju na fizioloski... ali videcemo sta ce biti... sutr ponovo idem kod hje...danas je ostavljena da se deda muci sa njom Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 11:29 am

Biće Lea dobro. Moguće da je infekcija posle operacije. Marfiju su posle operacije oči katastrofalne evo prošlo je jače od 2 godine i nismo uspeli da se rešimo bakterija u očima.
Možeš da tražiš od veterinara da izvadi bris iz oka,ja to radim sam pa odnesem u laboratoriju sve me izađe 600 din i onda veterinari na osnovu toga znaju da prepišu pravi lek (kapi i masti).

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 12:10 pm

Pedja je u pravu, uradite bris ociju i onda ce sve biti jasnije...jedino tako mogu prepisati pravi lek, sve ovo je sada nagadjanje sta je uzrok infekcije....
Nemoj se nervirati, nisi ti kriva za nista, ti je volis najvise na svetu...SmileSmileSmileSmile i nisi ti izazvala tu infekciju...
Kod njih je to tako jednostavno komplikovano sa zdravljem...
I Skarfi je juce bio otekao, oko mu se upalilo, zatvorilo, curi sluz...danas je vec dosta bolje, a cistila sam mu od juce bar 10 puta fizioloskim rastvorom oko...

Zagrljaj za malu princezu od mene i Skareta SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 12:33 pm

@Ivana, mozes li da mi pronadjes site ili bar naziv proizvodjaca za Optimum.... Hvala ti
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 1:06 pm

Optimmune
Augensalbe fur Hunde

Provet AG Lyssach
Swissmedic

prepisala sa kutijice
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 1:29 pm

Optimune (Cyclosporine) se koristi u pasa za terapiju suhog keratokonjunktivitisa (tzv. "suho oko"), pannusa i kroničnog superficijalnog keratitisa. Cyclosporine pripada skupini lijekova koji djeluju imunosupresivno. U pasa potiče stvaranje suza, vjerojatno stimulacijom suznih žlijezda. Produženo korištenje cyclosporina može rezultirati bakterijskim ili gljivičnim infekcijama, obzirom na supresiju imunog sustava.

Nanosi se na oboljelo oko 2 puta dnevno, a u težim slučajevima i 3 puta. Kako bi došlo do veće produkcije suza tretman bi trebao trajati 3 - 8 tjedana. Ako se tretman prekine, tipični klinički znakovi se brzo vraćaju. Stoga terapiju ne treba prekidati bez konzultacije s veterinarom jer, i kad se javi poboljšanje, treba nastojati prevenirati "relaps". Ponekad je tretman potrebno provoditi doživotno, 1 do 2 puta dnevno.

Potrebne su stalne kontrole jer je kontraindicirano koristiti preparat u slučaju virusne ili gljivične infekcije oka. Cyclosporine se također ne bi trebao koristiti ako postoje ulcerativna oštećenja rožnice.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 1:44 pm

Hvala Hana puno SmileSmileSmileSmile
divni ste:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 2:34 pm

hvala i Ivani i Hani
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 43
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Sep 26, 2009 4:52 am

Kako nam je Skarfi . . .
Kako je oko???
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Sep 26, 2009 7:56 am

Bolje je, ali ne skroz....spremamo se da krenemo na izlozbu SmileSmileSmile
ima jos malo oteceno...i crveno...ali za par dana bi trebalo da se smiri SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 43
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 2:08 am

Da li je oko sada uredu?
Imate li jos problema sa tim???
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 9:41 am

Slavkan, oko se smirilo, za sada...
ali po onome sto sam videla, mislim da ce Skare uskoro ponovo na operaciju ociju, s obzirom da mu se koza bora na licu i ima jedan sloj bora koji se polako spusta ka ocima, i pravi problem...
Videla je i Iris, Mrkijeva vlasnica sad na izlozbi kako mu je oziljak na oku ...
praticemo narednih dana, cistim mu oci fizioloskim nekoliko puta u toku dana,...najvaznije mi je da smo sprecili ponovno susenje oka.

Hvala Vam na brizi:)SmileSmileSmile

velikiiiii pozz svima SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 11:37 am

Ivana,lako možeš i sama da proveriš da li se trepavice trljaju o oko,podigneš mu gornji kapak palcem odmah gore iznad oka kod obrve da trepavice budu usmerene ka van i samo pustiš i pratiš kako se nameste kad se kapak sam vrati na mesto,ako se uvrće ka unutra verovatno ga grebe po oku. Isto to uradiš i sa donjim kapkom samo povučeš ka dole. Nadam se da nije ništa nego da je samo malo oteklo od upale pa da ga zato iritira to bi dobre kapi ili mast od veterinara trebalo da reše. Žao mi je što nisam mogao da priđem Skarfiju na izložbi (glava mu je preslatka) jer je Marfi naporan svuda me prati ko krpiguz,a sestra mi kaže da ga je mazila i da joj je cela njegova glavica stala u šaku. Smile
Ponovo sam zaboravio koliko je Skarfi star?

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 11:43 am

Ne trljaju mu se trepavice o oko...proverila sad po tvom receptu Smile
Vec kad se oko ne vlazi, onda se njemu i treoavice izuvru, pa neke cesu po oku a neke ne....
Danas oko izgleda odlicno...da ne ureknem:)SmileSmileSmile
Pratim ga u stopu SmileSmileSmileSmile

Skare je 18. septembra napunio 15 meseci...mali moj bebac SmileSmileSmile
Da, i ja sam skontala kako on ima najsitniju glavicu u odnosu na ostatak ekipe:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 11:50 am

Onda samo treba paziti da mu se ne suši oko,bilo bi mi žao kad bi morao da ide na entropiju pošto mu se glava već formirala zatezanje kapaka ne bi imalo svrhe. Jel ne mogu Bilja&Olja da mu nađu neke kapi koje bi mogle da mu se stavljaju svaki ili svaki drugi dan da spreče sušenje? Ili možda Optimun da mu se stavlja češće sad stvarno ne znam. Možda da ih pitaš kad odete kod njih sledeći put.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 12:06 pm

Rekla je meni Olja da je Optimun jedino sto ga moze odrzavati... na svakih 6 do 10 meseci ce se problem javljati....i to je ono sto smo prihvatili i sad radimo da bude st bezbolnije....
Postoji i operacija, da se uvede cev koja bi povezivala suzni kanal sa pljuvacnim zlezdama i ne znam sta sve jos....ali to je suvise komplikovano i naporan je oporavak za njega....i onda postoji sansa za neuspeh....

Cuvamo ga i pazimo....javljacu vam situaciju SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Sep 28, 2009 3:29 pm

Važno je da mu je sada oko uredu!Ni ja ne bi ga nosio na onu komplikovanu operaciju... Poyy od nas vama i prelepom Skaretu! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Sep 30, 2009 2:05 am

Ne znam kako su uspeli da zeznu Skaretu suzne zlezde ali moram da kazem da su Bori isecene obe ciste treceg kapka-cherry eye.
Prvo mu je izasla na jednom oku,vet.je rekao da moze da se uradi da se povuce ali niko ne garantuje da se opet nece pojaviti...tako da je imao operaciju i cista mu je odstranjena,ubrzo zatim mu se pojavila cista i na drugom oku i opet se uradila operacija i cista je odstranjena!Ovo je sve radio onaj ne sretni veterinar sto se vec spominje u ovoj temi!Ali na nasu srecu u nesreci nije nista zeznuo oko suznih zlezda,tako da Bora najnormalnije ima suze,narocito kada jede mu suze oci!I to je sve bilo sa Borinih 4 meseca.Borine oci su sada SUPER..da ne ureknem...ali najvise zahvaljujuci strucnim veterinarima iz vet.ambulante Pedigre.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Sep 30, 2009 10:20 pm

Moj je definitivno alergičan na nešto iz vazduha samo još nisam siguran na šta verovatno neću nikad ni biti. Svi su sad u NS videli da Marfi ima katastrofalne oči. Loša operacija+alergija=Marfijeve oči. Mesec dana masti i kapi i ništa. S tim što on nema problem sa očima nego sa kožom oko očiju,crveno i nema dlake uopšte,a okice lepe i čiste do prve šetnje.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Sep 30, 2009 10:32 pm

Pa s obzirom da su rezultati vazduha u NS katastrofalni u zadnja dva meseca, sve je preslo odavno dozoljene vrednosti, ne cudi me da su i zivotinje pocele intenzivno da reaguju...
Znam da je nasa Ruma mnogo manja i manje zagadjena, ali to je vazduh, krece se, svasta svuda stigne...dolazim za vikend u Rumu pa cu malo sa mamom popricati oko toga i javim ti sta ona kaze....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 11:56 am

Mene samo brine to što sam gotovo 100% siguran da je problem u vazduhu,a u tom slučaju nema mu pomoći jer ne znam šta bih mu dao da ne reaguje tako. Druga stvar je što Marfijev imunološki sistem ima grešku i reaguje sam na sebe,tako da više nisam pametan.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 12:46 pm

Pa mozda postoji neka mast, ulje ili kapi koje bi mogao da mu stavis pre izlaska napolje....pricacu sa mamom da li i u humanoj medicini postoje takvi primeri...uvek se moze povuci paralela sa zivotinjama....
A jel to njemu smeta, jel on reaguje nekako na to osim sto mu je crveno..???
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:19 pm

Osim što jako ružno izgleda nema nikakvih drugih reakcija,Marfiju je zabranjeno češanje očiju posle operacije tako da ga nikad nisam uhvatio da se češe,a da ga baš svrbi sigurno bi se češao kao lud bez obzira na zabranu. Smile Videla si sad u NS,dva crvena kruga i nimalo dlake.

Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Godina : 28
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Okt 01, 2009 1:36 pm

Mojoj Lei okice i dalje isto... ispiramo sa bornom,mazemo sa kremicom,ali ne vidim neko poboljsanje... uglavnom su joj okice stalno zatvorene...Kada smo imali operaciju,operisani su donji kapci,ali sve mi se cini da ce sad morati i gornje...joj kada pomislim opet na pakao koji treba proci...uh.Idemo u pon na kontrolu pa cemo videti sta ce da bude...Zanima me,vi koji svojim malisanima ispirate oci sa bornom,da li kupujete bas za oci ili onu bornu sto se koristi za rane i tako to... ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba