Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
cucy

Muški Broj poruka : 22
Godina : 26
Datum upisa : 04.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Okt 04, 2011 11:04 pm

moja kuca ima promenu na trecem kapku, i danas sam je vodila kod veterinaa, dao nam je kapi, koje mu stavljam 4x2 dnevno, cini mi se da je vec za jedno popodne promena malo splasnula. u ponedeljak bi trebalo da ga odvedemo na kontrolu pa ako se cista ne povuce morace na operaciju Sad inace ima 5 meseci. da li je ta promena opasna za njega?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Okt 04, 2011 11:19 pm

Cista na trećem kapku nije opasna osim ako se ostavi potpuno bez terapije ili bez intervencije (ukoliko se ne povlači uz kapi/masti). Deluje strašnije nego što jeste, al nije tako mnogi su imali sličan problem. Najbitnije je naći uzrok ciste, kad kažem uzrok mislim na to da se kapci slučajno ne uvrću (entropija) pa da oni doprinose pojavi ciste. Izgurajte terapiju do kraja taman ćete videti da li će se pojaviti i na drugom oku (i to se dešava nekad), ako ne operacija je rutinska, nije strašna žlezda se samo vrati nazad na mesto, nekad ume da se vraća pa veterinari predlažu potpuno uklanjanje suzne žlezde, al to nije uvek neophodno raditi.

P.S. Dobrodošli na forum welcome Predstavite zgužvanca u delu upoznajmo se sa puno slika naravno Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

Broj poruka : 144
Godina : 29
Datum upisa : 16.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 9:57 pm

Ljudi hitno prije pola sata nateklo nam desno oko tj kapak i oko oka,skroz je zatvoreno.
Kasno je za veta,sta da mu uradim veceras,neku oblogu ili nesto ? Razigran je,ali non stop vrti glavom smeta mu to jako vidi se.
evo i slika.

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 10:04 pm

Hm...Najverovatnije ga je nesto ujelo...Zar vet ne radi 00-24 kada su hitni slucajevi u pitanju...?

Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 10:10 pm

Hmm kod nas bas i ne,ako nemaju temperaturu ili bukvalno ne umiru niko nece da dodje. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 10:23 pm

Ja bi rekao da je ovo ujed nečega,verovatno pauka...
Pratite ga da li još natiče,može da bude veoma opasno ako ima jaku reakciju!
Možete mu dati šumeće tablete kalcijuma.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 10:32 pm

Ovo mi lici na ujed,ako ikako mozete,odite do apoteke i kupite Lemod - solu a 40 mg i ako nemate nekog dajte mu sami injekciju.Za pocetak ako imate fervete sumeceg Kalcijuma rastvorite u vodi i dajte mu da popije(spricem ubacite u ugao usana,ako nece sam da popije)
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 11:02 pm

A možete i pressing tabletu 10 mg
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Dec 10, 2011 11:08 pm

Evo je upravo popio kalcijum bez problema,cak mu se i svidio. Vidno mu je rasteklo,ocistili smo malo fizioloskim rastvorom oko,vidjecemo do ujutro kako ce biti. Hvala vam na brzim odgovorima i ja sam usmnjala na ujed ili da se iz igre sa Atosom povrijedio,jer je bio u dvoristu i kada je usao u kucu primijetila sam ovo.
Hvala jos jednom. kiss
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

Muški Broj poruka : 841
Godina : 73
Datum upisa : 16.05.2011

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Dec 11, 2011 10:02 am

Sto brzi oporavak zeli mu drugar Bole sunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Dec 11, 2011 10:09 am

Ujed insekta, pauka najverovatnije. Javite kako je sve prošlo, Kalla je prvi put bila sva u histaminu po celom telu, a ujedao je po celoj glavi, morala je na turu steroidima i antihistaminima, drugi put je bilo daleko blaže samo na mestu i oko ujeda (opet na glavi). To sam već sam rešio Loratadinom i šumećim kalcijumom (1000mg) od tada uvek kod sebe i loratadin i kalcijum i lemod injekcioni u slučaju da bukne pošto ne bih ni da zamišljam kakva bi bila reakcija na ujed pčele ili ose. Evil or Very Mad

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Dzoica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Dec 11, 2011 10:56 am

Jutros je kao nov,kao da nista nije bilo,oko je skroz normalno. Kasnije cemo kod veta. Hvala vam jos jednom drugari lick
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Dec 11, 2011 2:54 pm

thumbup
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Ženski Broj poruka : 75
Godina : 30
Datum upisa : 15.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 2:11 pm

Pozdrav svima!!!!

Evo, i nas Runi je morao ici zategnuti okice jer su mu kapci izgrebli okice.... Veterinar mu je pobojao oko u zeleno i pokazao mi ogromnu zelenu mrlju.... vet mu je okice zategnuo sa koncicima, nije mu radena nikakva operacija. Zahvat je bio napravljen danas. Kad sam ugledala Runija poslije zahvata totalno sam se ukipila.... Oči i su mu totalno otvorene!!!!! i sad ga gledam kad spava.... ne moze okice zatvoriti.... Sad jel to normalno???? totalno sam zabrinuta za njega! sta da napravim???!!!! bila sam kod 5 razlicitih veterinara i svi su nudali rezanje koze, ali ja nisam htjela jer je premladi. Sad mi je zao sta nisam pristala Sad
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 2:47 pm

i da, zaboravila sam pitati.... kolko dugo ce on imati te koncice na okicama? kako ce mu pomoci ti koncici? kako to uopce funkcionira s tim zatezanjem koncima? jel je moguce da nece trebati na operaciju (rezanje koze)? citala sam na onom stranom shar pei forumu da neki nakon tog zatezanja ne trebaju na operaciju, ali ne shvacam kako to... sta im se kapci sami onda zategnu? mozda su glupa pitanja, ali sam zabrinuta i zato ih i imam tolko....

puse svima!!!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 2:58 pm

Malo mi je nejasno kako nakon zatezanja nije u stanju zatvoriti oci dok spava, moguce je samo da je previse podigao kozu oko ociju, volela bih videti fotografiju, sko mozes fotografisi ga dok spava.
Podizanjem kapaka postize se rasterecenje za misice kapaka koji tako rastereceni mogu da ojacaju i nakon skidanja koncica tu kozu podizu dok psu lobanja ne poraste, rastom lobanje koza se na glavi zateze i samim tim mnogima nakon zatezanja koncicima secenje kasnije nije potrebno. Dobro je sto niste sada nista sekli, moglo se desti da veterinar pogresno proceni koju kolicinu koze treba skinuti i kada pas odraste da je zaista ima manje i ne moze za ceo zivot zatvoriti dobro kapke dok spava ili zatvori ih u situacijama kada refleksno spusti kapke da zastiti oko. Mnogima se dogodi ukoliko se kapci prerano seku i zavrse sa problemima na ocima za ceo zivot. Koncici se drze oko dve sedmice i moras paziti da ih ne dira sapom i iskida. Zastitna kragna je najbolje resenje.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Nov 09, 2012 3:27 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 3:01 pm

Pa,ovako uloga tih koncica jeste da podizu kozu oko ociju,da uvrnute trepavice ne bi ostetile roznjacu. Kako shar pei raste kolicina bora se smanjuje, koza se zateze (logicno),samim tim se kapci vise ne uvrcu. U periodu kada su najvise naborani(steneci period),velikom broju shar pei-eva je potrebna intervencija zatezanja kapaka.
dobro je to sto vet nije radio nikakvo secenje koze,to je ozbiljniji zahtev koji se radi u retkim slucajevima kod previse naboranih pasa,i to tek kada se glava skoro potpuno razvije.
E,sad sto se Rooney-evog problema tice,(izvini,mozda zvuci smesno),ali jesi ti bas sigurna da on ne moze da zatvori oci dok spava? Hmm.. Mozda tada kad si ga videla nije spavao nego samo leskario Smile
Najbolje je da ti to slikas,pa da mi ovde vidimo sliku Smile

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 3:02 pm

Sad videh da sam napisala post u isto vreme kad i Ljilja.. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 3:32 pm

Hvala na ovako brzim odgovorima I love you Pokusala sam nesto procitati na stranom forumu i na ovom, ali sam tolko izvan sebe i zabrinuta da se samo placem... Sad Sad

Meni je bilo odmah jasno da je previse vet zategnuo oci, ali me onda uvjerio da to tako mora tako biti. A sad kad sam vidjela da ne moze zatvoriti oci, sad sam skroz zabrinuta i jadna. Vet je imao smrtni slucaj i sutra ga ne mogu dobiti da ga pitam za savjet.

Jel moj runi moze izdrzati ovakav dva tjedna ili da potrazimo savjet od nekog drugog? mislim, vise ne znam niti od koga da potrazim savjet....

Evo slikica

Ovo je kad ne spava

Ovo je dok spava.... jadnicak.....

Nazad na vrh Ići dole
Mikele

Ženski Broj poruka : 153
Datum upisa : 28.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 3:41 pm

bebac mali... ovo nikako ne izgleda dobro cim ne moze okice da zatvori dok spava.... ja bas i nisam kompetentna da ti dajem savete ali mislim da bi podhitno trebala da trazis misljenje drugog veterinara...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 3:48 pm

Meni ovo izgleda kao da je stvarno previse zategao kapke... :/ Potrazite jos nekog veta u okolini...

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 4:05 pm

On je prakticno izvrnuo kapke i prezategao ih ! affraid , to se ne radi tako uopste, pas mora zatvoriti oci dok spava i ne sme oko ovako biti izlozeno prasini i spoljnim uticajima. Molim te potrazi drugog veta za svaki slucaj ako se ovo bude moralo popraviti, to je prezategnuto sada ali i oteceno zbog intervencije,splasnuce otok i za dan dva ce bolje izgledati i ovako ali ... mislim nije dobro uradjeno i mozda malo vise zategnuto, inficirace mu se okice jer ih ne zatvara i stalno su izlozene svemu i svacemu.... ako se ne opusti kad spadne otok....ja do sada ovako nesto nisam videla fear

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Nov 09, 2012 5:18 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 4:10 pm

Moje prvo pitanje posle ovih slika je da li ste dobili neke kapi i masti za oči? Da li su konci samorazgradivi ili moraju da se vade?

Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 4:18 pm

jadan runi..... sad bi se najradije ubila sta sam ga uopce dala tom veterinaru da mu ista rad.... ali me veterinar uvjerio da tocno zna sta radi.... i jos sam ga pitala i rekla mu da je to malo prezategnuto... ali opet ja glupa i povjerovala mu....

sad mi kaze uzgajivač runijev da je to ok i da ce splasnuti za nekoliko dana oteklina i da ce se to sve opustiti....

idem se upucati
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Nov 09, 2012 4:21 pm

Nemoj paniciti i nervirati se,jer psi to osecaju... Pokusaj samo da nadjes drugog veta,mora da ima jos neki u okolini..
I,da sta rece ya kapi ili mast,jeste dobili nesto?

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 15 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Skakanje
» Parenje i problemi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: