Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 23, 2009 5:43 pm

Andrea,u potpunosti te razumem i znam kroz šta prolaziš deluje strašno i kao veliko mučenje ali sve je to za njihovo dobro. Jako je slatka na avataru. Smile Koliko je stara? Predstavi je u sekciji ''Upoznajmo se'' da vidimo njene slike i saznamo nešto više o njoj.
Nazad na vrh Ići dole
Astor

Muški Broj poruka : 5
Godina : 31
Datum upisa : 07.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 1:17 am

cao dobri ljudi, ja sam novi clan foruma(inace sam dobio shar-peia pre dve nedelje) i vec ima problem SmileSmile

pojavilo mu se nesto kao crvena kuglica u oku- i koliko sam uspeo da shvatim iz prethodnih postova na ovoj temi to se zove "treci kapak"...

e sad ima li neko mozda neki novi savet ili nesto slicno, posto mi je operacija na poslednjem mestu...

hvala unapred....pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 8:03 am

Pozdrav....

to ti je cista treceg ocnog kapka.....
moj savet ti je da odes kod veterinara i uz dobre kapi i mozda neku injekciju mladom gospodinu ce se ta cista povuci, a ako ne, veterinar ce ti najbolje dati uputstva....a ako i dodje do operacije, sve ce biti dobro ako ga odvedes u prave ruke.....

nemoj brinuti....to njih ne boli...ne daj mu da cese to jer ce ga svrbeti....probaj da ga sprecis u cesanju....

ali idi kod veterinara da ti pogleda to obavezno!!!!!!

SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

pozz

Ivana
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 10:23 am

Dobrodosli Smile Smile

U pravu je Ivana,to je cista treceg kapka. Neki poseban savet nemam da ti dam osim da ga odvedes kod veterinara... Naravno,ne daj mu da cese da ne bi napravio jos vece probleme. Mogu ti preporuciti nase veterinare,ljudi su perfektni. Devojka je zavrsila bas taj smer sto se tice mekih tkiva tj oci su joj uza specijalnost SmileSmileSmile nadam se da sam se lepo izrazio,shvatio sam sta sam hteo reci Smile Smile Smile Posto vidim da si iz BG-a,makar ih pozovi 011/2444-931 pa se posavetuj sa njima...

Naravno,ocekujemo slicice u temi Upoznajmo se i posebnu temu za Astor-a Smile Smile Smile

Pozz.....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 11:26 am

Astor ::
cao dobri ljudi, ja sam novi clan foruma(inace sam dobio shar-peia pre dve nedelje) i vec ima problem SmileSmile

pojavilo mu se nesto kao crvena kuglica u oku- i koliko sam uspeo da shvatim iz prethodnih postova na ovoj temi to se zove "treci kapak"...

e sad ima li neko mozda neki novi savet ili nesto slicno, posto mi je operacija na poslednjem mestu...

hvala unapred....pozzz

Pozdrav Astor,dobrodošli...
Svi su rekli gotovo sve. U pravu su da je u pitanju cista na trećem očnom kapku. Ukucaj u pretraživač (google,yahoo) cherry eye,pa vidi da li ti liči na to ili slikaj pa postavi sliku ovde. Ja sam kroz to prošao sa Marfijem pa ti mogu pomoći. Uglavnom cista nastaje zbog nekog udarca ili mehaničkog oštećenja oka tj. kada se trepavice uvrću (entropija). Razlog će ti najbolje reći veterinar kad pogleda. Uglavnom se prvo pokuša sa kapima i mastima pošto vrlo lako može da se desi da se cista pojavi i na drugom oku. Ukoliko često otresa glavom i šapama trlja često oči i dok stoji prednjim nogama pokušava da dođe do očiju sigurno je problem sa uvrtanjem kapaka (entropijom). Koliko je star Astor? Možeš da mu olakšaš malo dok ga ne odvedeš kod veterinara time što ćeš mu mazati oči kamilicom,a može i ispravna mast za oči,ali to je čisto samo da se malo olakša. Operacija zvuči gadno,i izgleda gadno,ali nije tako strašno veruj mi.
Slike obavezno u temi upoznajmo se,da vidimo malca....

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Poslednji izmenio murphypei dana Pet Maj 06, 2011 8:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astor

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 2:31 pm

hvala puno svima na savetima,

vodio sam astora kod veterinara, i za pocetak mu je dao deksametazon-neomicin kapi, pa ukoliko ne bude bolje, probacemo sa nekom drugom terapijom, a ako ni to ne uspe-operacija... Sad

@ivana&bane-mozes li mi samo reci gde se nalazi taj veterinar(koji deo grada)?

@murphypei-ja mislim da je njemu od udarca, jer neposredno pre pojave crvenila se igrao sa psom u parku...

inace astor ima 2 meseca i tri nedelje, a slike kacim cim ga uslikam Smile ..

pozdrav svima i hvala jos jednom!!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 3:18 pm

Astor ima cistu trećeg kapka,tzv. "cherry-eye". I Lili je imala.Prvo na levom oku.Mi stavljali kapi,međutim joj se pojavilo i na drugom oku,pa joj je operisano... Sigurno nije od udarca,jednostano ima genetsku predispoziciju , zato je dobio...
Samo pazi kod kakvog veterinara ideš,jer ta cista se ušije i NIKAKO ne sme se odstraniti,jer tek posle možete da imate problema!
Evo Lili kada je imala kako je igledala:
Nazad na vrh Ići dole
Astor

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 3:41 pm

ok, hvala na upozorenju...

isto ovako izgleda i astoru..

jel mozes da mi predlozis nekog veterinara, i koliko kosta ta operacija, da me ne oderu bezveze..?

i jos jedno pitanje:hoce li mu se pojavljivati ovo jos posle operacije?

pozzz
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 4:40 pm

U pravu je Sharpi,nikako ne sme da se odstrani jer tek onda nastupaju problemi. Mnogim veterinarima je najlakse to odseci i...

Nasi veterinari se nalaze na Vracaru,tj Petra Kocica 1. Mislim da je to ugao sa Branicevskom. Inace ordinacija se zove " Ordinacija za opravku malih zivotinja" tel:011/2444-931.

Zovni ih,pa se sa njima konsultuj. Veruj mi,nije sto nama "odrzavaju" zverine,vec su stvarno extra profesionalni ljudi.

Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 4:54 pm

Ne bi trebalo da se pojavi posle operacije,ali može da dođe do komplikacije,takav je slučaj bilo sa Lili. Pa joj je desno oko dva puta operisano...
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 4:56 pm

ma vecina nasih veterinara pojma nema.
Znaju samo da otele kravu, to im je vrh znanja, cas izuzecima.
Nazad na vrh Ići dole
Astor

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jun 08, 2009 5:21 pm

ok...

@ivana&bane:zvao sam ovog veterinara, i sutra idemo na pregled...
znaci vi ste zadovoljni sa operaciijom, i niste vise imali problema..??

i jos jednom, koliko kosta operacija, jer lik koji mi se javio nije znao da mi kaze...
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jun 09, 2009 9:12 am

Mi nismo imali operaciju,hvala bogu... Jedino smo operisali sapu kada nam je uslo popino prase medju prste Smile Smile Smile

Stvarno ne znam koja je cena operacije... Mozda drugi clanovi foruma mogu da ti odgovore na ovo pitanje,koji su svojim ljubimcima operisali kapke.

U svakom slucaju,moje misljenje je da te nece "odrati" i da stvarno profesionalno rade, Npr,ovde ljudi veoma hvale ordinaciju "Bilja & Olja" iz NS-a Oni saradjuju sa njima,tako da... Moje iskustvo je da mogu svakome da ih preporucim bez imalo razmisljanja. Donki su spasili zivot ( operacija tumora ),Crisp-a paze maximalno.... Cak sam bio prisutan koliko puta kada su ljudi iz raznih delova Srbije dovodili svoje ljubimce kod njih...

Slazem se sa Skarfijem,da cistu ne treba seci. Pricao sam sa njima u vezi toga i kazu mi da im nije jasno zasto to ljudi rade...valjda im je tako najlakse... 99.99% sam siguran da ti to nece ni spomenuti tj da to nece doci ni kao solucija...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jun 09, 2009 10:18 am

Astor ::
ok...

@ivana&bane:zvao sam ovog veterinara, i sutra idemo na pregled...
znaci vi ste zadovoljni sa operaciijom, i niste vise imali problema..??

i jos jednom, koliko kosta operacija, jer lik koji mi se javio nije znao da mi kaze...

Nas je operacija pre više od 2 godine izašla oko 150 eura,ali smo mi imali i zatezanje kapaka i plaćali dolazak veterinara iz Beograda tako da realno kad sklopiš ne bi trebalo da izađe više od 50 eura. Slobodno pitaj veterinare kako će uraditi operaciju i šta će učiniti. Cista na trećem kapku (cherry eye) se ne seče i ne odstranjuje samo se bukvalno probuši i vrati nazad na mesto. Kad nestručni veterinari uklone cistu tako što je odseku time uklone i suznu žlezdu i onda nastaje veliki problem,suvo oko i stavljanje masti i kapi doživotno.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Astor

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jun 09, 2009 10:42 pm

vodio sam danas astora ko veterinara sto su mi predlozili ivana&bane(inace setili su vas se:)Smile)...
i rekli su mi da sacekamo jos 3-4 dana da vidimo hoce li se samo povuci(bez ikakvog tretmana), ako ne, onda ce morati operacija-naravno-ne da odstrane,vec da ushiju(ili sta vec..) i na zalost to mu se ipak opet moze pojaviti...
inace ako nekome u buduce bude trebalo(ne daj boze), cena je 60 evra sa posle operacijskim tretmanom, znaci sve ukupno...
jos jednom hvala svima na savetima...javicu kako je sve proslo...pozz
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Jun 11, 2009 9:57 am

Cuo sam se juce sa nasim veterinarima,kazu da je Astor presladak Smile Smile Smile

Ako je za neko poredjenje,kada su Doni spasili zivot tj izvadili joj tumor,operacija sa sve post-operativnim tokom nas je kostala 80 eura ( ljudi su otvarali ordinaciju 1-og i 2-og januara da bi Doni dali terapiju ),a kada je Crisp operisao sapu zbog popinog praseta,cena je bila 50 eura,takodje sa post-operativnim tokom.

Inace,kada smo operisali sapu,dobio je neku injekciju za uspavljivanje ( kako je bio smesan ),uradili ljudi sta je trebalo i onda je dobio neku drugu injekciju posle koje je za 10-ak minuta stajao normalno,kao ni da nije bio uspavljivan,kao da se nista nije desilo.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Sep 24, 2009 8:53 pm

Sad se vec postavlja pitanje naseg dolaska u subotu na izlozbu....
Skarfiju se pre pola sata upalilo njegovo oko sa kojim je imao problema....Bili smo mirni od januara do sad....Sve je nateklo, crveno je...Iritira ga...
Stavila sam mu OPTIMUN sto imamo za taj problem susenja oka...videcemo sta ce biti sad u toku sutrasnjeg dana.....
Jako sam tuzna zbog njega sada....opet to....ne verujem....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Sep 24, 2009 10:12 pm

Biće on dobro,ako je Optimum ranje pomagao pomoći će i sada. Skarfi mora doći na izložbu.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Sep 24, 2009 11:22 pm

Oko je Pedja sve gore i gore.....
Nazad na vrh Ići dole
Vana

Broj poruka : 77
Godina : 28
Datum upisa : 15.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 12:01 am

Nama su okice super izgledale posle operacije... i ovde na forumu procitam,da oci odrzavate sa fizioloskim rastvorom... aj reko da probam.Obrisala sam joj u subotu i sva sreca da nisam puno...
Kad u nedelju imam sta da vidim...haosssssssssssss!!!
Okice su joj potpuno zatvorene,cese sapicama,moji me optuzuju da sam ja kriva... ona nista ne vidi,ne moze da ih otvori,ceo dan smo ispirali kamilicom,ali isto...Mnogo mi je tesko bilo da je gledam.U ponedeljak smo otisli kod naseg veterinara,dobili smo bornu kiselenu i neku kremicu,pa za 15tak dana da dodjemo na kontrolu... danas vec polako otvori oci,ali je to jako malo,uglavnom da su zatvorene... joj samo se nadam da ce biti sve ok
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 8:30 am

@Skarfi da li mozes da mi posaljes nesto o Optimun-u. Mi cesto koristimo Cornere Gel, pogotovo posle nekog vetrovitog dana, kad apostoji mogucnost da joj prasina ili tako nesto udje u oci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 9:44 am

Vana, nema sanse da je to od fizioloskog rastvora...u njemu nema nikakva hemija koja bi iziritirala oko...
100 posto znam, mama mi je zdravstveni radnik...
Skarfiju su se posle prve operacije isto tako upalile oci i skroz zatvorile....a nam se to desilo jer manijaci veterinari nisu uradili dobro operaciju i nista nije bilo sterilno, pa se zato sve inficiralo....
Nadam se da je bolje SmileSmileSmile
Ako nista, obicnu vodu stavis na vatu i umijes je .....a s obzirom na kvalitet pijace vode u Srbiji, fizioloski rastvor je 10000000 puta cistiji SmileSmile

Javi kako je lepotica:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 9:49 am

Sloti, Skarfi je dobio da koristi OPtimun jer je imao i ima problem susenja oka. Ako si citao par strana ranije, pisala sam o tome kako su mu odsekli zlezdu za suze kreteni od vet i njemu se oko pocelo susiti, bio je slep na njega.
Onda su Bulja I Olja, nasi novi vet u decembru pronasle ovu mast i rekla da uzmemo. Nema je kod nas, nema je u okolnim zemljama...Sigurno je mozes kupiti u Nemackoj, Engleskoj i Americi. Ja imam tetku u nemackoj pa nam je ona poslala.

Uglavnom, da skratim...ona se koristi za aktivaciju suznog kanala i lucenja suza. A ne koristi se u svakodnevnom odrzvanju higijene ociju nasih guzvanaca.

pozz
Ivana
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 9:51 am

Skarfijevo oko danas izgleda bolje...ali necu jos nista reci...
umivam ga na svakih sat vremena..stavili smo mast, stavicemo popodne i ujutru pred izlozbu...nadam se da ce se sve srediti SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 25, 2009 10:07 am

Vana ::
Nama su okice super izgledale posle operacije... i ovde na forumu procitam,da oci odrzavate sa fizioloskim rastvorom... aj reko da probam.Obrisala sam joj u subotu i sva sreca da nisam puno...
Kad u nedelju imam sta da vidim...haosssssssssssss!!!
Okice su joj potpuno zatvorene,cese sapicama,moji me optuzuju da sam ja kriva... ona nista ne vidi,ne moze da ih otvori,ceo dan smo ispirali kamilicom,ali isto...Mnogo mi je tesko bilo da je gledam.U ponedeljak smo otisli kod naseg veterinara,dobili smo bornu kiselenu i neku kremicu,pa za 15tak dana da dodjemo na kontrolu... danas vec polako otvori oci,ali je to jako malo,uglavnom da su zatvorene... joj samo se nadam da ce biti sve ok

Vana,fiziološki rastvor je rastvor natrijum-hlorida u redestilovanoj sterilisanoj vodi koji se koristi u medicini intravenski za hidrataciju pacijenata. Takođe se koristi i za ispiranje rana zato što u sebi ne sadrži nikakve štetne materije,apsolutno je sterilan tako da to što se desilo sa njenim okicama nije od fiziološkog rastvora sigurno.
Meni su sočiva za oči dok sam ih nosio bila smeštena u fiziološkom rastvoru radi dezinfekcije.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba