Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Nikita

Muški Broj poruka : 143
Godina : 36
Datum upisa : 02.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Apr 05, 2010 1:10 pm

Nikiti sam poslednjih par dana mazao kapke/oči sa HLORAFENIKOL masti ujutru i uveče. Krmelj i suzenje očiju je za sada nestalo kao rukom odnešeno!Čak ni posle popodnevnog spavanja nema krmelja, jedino se tek malo pojavi ujutru kada ustane ali to nije puno. U toku dana se možda pojavi tek par tačkica ali to se primeti baš kada se zagledaš.Do pre neki dan čim joj obrišem posle 20 minuta eto opet. Čak i boja onog "trećeg kapka" više nije tako crvena nego više rozla. Sada mi potpuno drugačije izgleda.Onako je po ceo dan bila izmazana oko očiju i pored silnog brisanja.Nastaviću još koji dan da joj mažem 2 puta dnevno a posle ću probati da smanjim. Nadam se da smo taj problem rešili i da će ovaj post možda još nekom pomoći!? cheers
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Apr 05, 2010 1:52 pm

E a jeste li bili kod veta? Imaš nekoliko postova nazad gde sam pisao o hloramfenikolu. Hloramfenikol ne sme da se stavlja ukoliko je u pitanju oštećenje rožnjače, tj. ukoliko se kapci uvrću i oštećuju rožnjaču. Veterinari svuda izbegavaju korišćenje hloramfenikola osim u slučajevima kad nema izlaza. Jedan od problema je što izaziva aplastičnu anemiju nebitno koja je doza u pitanju i nikad se ne zna kod koga može da je izazove. To je antibiotik širokog spektra i deluje na masu bakterija, al kao što rekoh u nekim slučajevima može biti fatalan. Moj savet ti je da da se prvo konsultuješ sa veterinarom proverite da li se kapci uvrću ako ne, uradite bris oka i vidite koja je bakterija u pitanju i tačno se vidi koji antibiotik treba. Ako baš ne možete odmah do veta imaš u apotekama mast za oči zove se Floxal daleko je bolja opcija od hloramfenikola i deluje na zlatne stafilokoke koje se uglavnom premnože kod pasa i prave slične probleme kao što opisuješ, samo što ja ne volim da govorim koje masti stavljati bez brisa (antibiograma). A da, postoji sad i problem što si stavljao hloramfenikol na svoju ruku jer bris neće moći da pokaže tačnu situaciju. U suštini, nikad ne treba ništa stavljati napamet.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Apr 05, 2010 4:08 pm

Uf! scratch

Nismo je vodili još kod veterinara jer se eto jako brzo sve vratilo u normalu (bar za sada). Taj post gde si pisao o hlorofenikolu mi je izgleda promakao Shocked !

Hvala što si mi skrenuo pažnju!!! Problem je što ovde u Kikindi ja neznam za nekog veterinara koji ima iskustva sa ovom rasom!? Ovi u veterinarskoj stanici baš i ne ulivaju poverenje. Smislićemo nešto, u glavnom hvala još jednom! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Apr 05, 2010 9:26 pm

Za ovaj deo o ulivanju poverenja te potpuno razumem, Marfija vozim u NS kod veterinara kad god treba nešto pošto je u Rumi malo jeziva situacija kad psu nije dobro.
Ne znam koliko ti je od Kikinde daleko NS ili Subotica? U NS imaš Bilju&Olju koje mogu da preporučim, a u Subotici je Ilonka odlična ostali mogu da posvedoče.
To je taman taj period 4-5 mesec kada su najnaboraniji i kada kapci uglavnom prave problem. Masti i kapi mogu da daju samo privremeno olakšanje, ako se kapci uvrću vrlo brzo će se sve vratiti na staro.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Apr 05, 2010 11:39 pm

Što se tiče veterinara Zrenjanin bi mi mnogo više odgovarao nego Subotica ili NS. Na 7 stranici ove teme je baš jedan član pitao @sloti-ja kojeg veterinara iz Zrenjanina preporučuje. @sloti da se ne bi zamerio ostalim veterinarima, savet je poslao preko privatne poruke! Tako da ću ga i ja kontaktirati na taj način!
Nazad na vrh Ići dole
Bubbles

Ženski Broj poruka : 3
Godina : 25
Datum upisa : 02.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jul 31, 2010 5:21 pm

Lili ima problem sa desnim okom. Sad
Veterinar ne zna mnogo o rasi, kaze da lici na cistu, al' da sacekam, jer joj curi gnoj, pa mozda je i ubod. mozda se procisti. ako se ne popravi do ponedeljka, da je vodim na operaciju.
Izgleda mi kao "cherry eye", i ne znam sta da radim. U blizini nema boljeg veterinara, inace bih je odmah odvela.
Kolike su sanse da je samo ubod..?
ako je cista, kakva je operacija..?
inace joj oci uvek cistim kamilicom. je l' trebam da nastavim, il' moze da osteti nesto..? :S
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jul 31, 2010 5:38 pm

Zavisi kad joj se pojavila ta cista. Uglavnom se čeka nekih desetak dana i pokuša se uz pomoć kapi i masti pomoći jer nekad ciste znaju da se povuku. Ako veterinar prepiše HLORAMFENIKOL ili KORTICIN klepite ga po prstima!!! Te masti se ne koriste u ovakvim slučajevima, neki od nas su to naučili na teži način.
Druga stvar koja meni pada na pamet je problem sa entropijom pošto i entropija može da izazove pojavu ciste na trećem očnom kapku, džaba operacija, ako se ne uradi zatezanje kapaka. Nisam siguran koliko je ona stara, pogledao sam post u upoznajmo se pa pretpostavljam da je negde oko 4 meseca taman period kada se pojavljuje entropija.
Odakle ste? Možda neko sa foruma može da preporuči nekog veterinara u blizini. Za štence je normalno da im malo suze oči, ali čim suze preterano znači da nešto nije u redu. Kamilica je ok za čišćenje i ako oči suze trebalo bi nastaviti sa čišćenjem ne može da škodi. Koje je boje iscedak iz oka?

Nazad na vrh Ići dole
Bubbles

Ženski Broj poruka : 3
Godina : 25
Datum upisa : 02.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jul 31, 2010 6:09 pm

Danas, oko 2. Ceo dan je bila normalna, i u roku od sat vremena joj je to "buknulo". Odmah sam je odvela kod veterinara, a on je taman krenuo kuci. Tako da je samo na brzinu rekao da je cista, ili ubod, i da sacekam do ponedeljka, pa na operaciju ako ne prodje. :/
A oci joj izgledaju lepo, nema viska koze. :/ Stara je 3 meseca i nedelju dana.
Iz Kule smo.
Iscedak je zut..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jul 31, 2010 11:35 pm

Bez brige i da je cista nije opasno da sačeka 2 dana pa nek veterinar ponovo pogleda, možda je i nešto sasvim deseto pa se povuče za to vreme (npr. ujed komarca ili tako nešto). Kad bolje pogleda biće mu jasnije, a i vama. Ukoliko je cista, operacija nije komplikovana, rutinska je samo da je uradi neko ko se razume i da ne seče ništa. Slobodno nastavite da joj čistite oči kao do sada.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Avg 12, 2010 12:00 pm

Kakva je situacija sa ocima, jel se crvenilo povuklo ili ste se operisali ?
Nazad na vrh Ići dole
kajonez

Broj poruka : 1
Godina : 32
Datum upisa : 21.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Avg 21, 2010 11:38 pm

DOBILA SAM MICU BRAWN PRE PAR DANA KAO POKLON I OBOZAVAM OVE PSE, ALI SAM SE STRASNO PREPALA KADA SAM VIDELA KAKVI PROBLEMI MUCE OVU RASU. MICA JE STARA TRI I PO MESECA I VEC SAM JE JAKO ZAVOLELA, ALI SAM SE UPLASILA JER POSLE SPAVANJA PLACE, OCI SU JOJ CRVENE I CRNI DEO OKA KAO DA JOJ SE VIDI SAMO DO POLA. COVEK OD KOGA JE KUPLJEN PAS REKAO MI JE DA JOJ KUPIM BOROVU VODICU, PA AKO NEKO MOZE DA MI POMOGNE BILA BIH JAKO ZAHVALNA... POSTO SAM TRENUTNO U OGROMNOJ PANICI.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Avg 22, 2010 12:10 am

Najbolje bi bilo da je odvedes do vetrinara da pogleda polozaj trepavica, kapke uopste i oci. Po tvom opisu do pola otvoreni kapci, crvenilo i suze mogu znaciti i entropijum ali ne mora da znaci....nemoj biti u panici i ne moj joj sama nista stavljati u oci dok je ne pregleda vet. Eventualno samo vestacku suzu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Avg 22, 2010 12:17 am

Dobrodošli na forum Smile
Za početak proverite da li joj trepavice stoje kako treba, ne smeju da se uvrću ka oku (entropijum), ima štenaca kojima se ne vide oči od nabora kako treba ali ipak nemaju entropijum, znači caka je u trepavicama. Nekoliko strana ranije sam objašnjavao kako proveriti da li se kapci uvrću. Normalno je i da krmeljaju posle spavanja ništa strašno naravno ako krmeljanje nije preterano i ako iscedak nije tamne boje (tamno zelena ili braonkasta). Dobar je savet očistiti oči, ljudi koriste različite stvari, bornu kiselinu za oči, fiziološki rastvor, vlažne maramice (one za bebe bez parfema), naravno kako unaltraina reče u samo oko ne treba stavljati ništa na svoju ruku eventualno veštačke suze. Ukoliko postoji bilo kakva sumnja ili nedoumica treba odvesti štene veterinaru da pogleda, poželjno je da ima iskustva sa rasom jer smo imali slučajeve gde su neiskusni veterinari lečili entropijum injekcijama i steroidima, a za tim nema potrebe. Nije loše pročitati ovu temu od početka do kraja ima dosta korisnih stvari, pa ako iskrsne nešto nejasno pitati ovde neko će sigurno odgovoriti.
Još jednom dobrodošli na forum i naravno slike obavezno. Smile

P.S. Samo molim te ubuduće malim slovima piši postove, pošto se na forumima upotreba velikih slova smatra vikanjem. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Avg 30, 2010 5:43 pm

Skarfi ce izgleda do kraja ove nedelje ponovo pod noz.
Juce je proveo ceo dan sam, kao sto vecina vas zna...kada sam dosla sinoc primetila sam zelene krmelje oko ociju...od jutros imam jos goru stvar da vidim...na oba oka su se lepo razvili beli oblacici....sad smo bili kod veta...stavljacu mu solcoseril gel dva dana, da vidimo da li ima promene, ali tacno se vidi kako mu se uvrce gornji kapak na oba oka....
I zato se po hiljaditi put nerviram kada vlasnici ove rase vode svoje pse kog kojekakvuh veterinara koji samo mogu da im unakaze psa....ja sam jedna od njih....i sada moj pas greskom glupavog veterinara ima problem...Ovo je sada posledica.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Avg 30, 2010 6:14 pm

Jadan Skarfi, uf Ivana pa ti i on zaista nemate mira, tako kad zaredja......... Sad a taman sam mislila kao i ti verovatno da ce malo odahnuti. Sad Sad
Za ulkuse (bele oblacice) uz Solcoseril, antibiotik je obavezan i lokalno, ti ga ne spominjes? I ako Skarfi mozda dobija injekcije antibiotika , antibiotik kapi moraju i u oko.Gel sam nece mnogo uciniti protiv bakterija koje su napale roznjacu.
A kapci.....ako je tako sta da se radi Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Avg 30, 2010 6:17 pm

Stavljam mu i antibiotske kapi u oko i vestacke suze.
Videcemo za dva dana da li ce biti nekog pomaka. Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Avg 30, 2010 6:20 pm

nadam se da hoce bar malo..Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Avg 30, 2010 9:46 pm

Drzimo fige da Skaretu bude bolje.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Avg 31, 2010 10:44 am

Uvek nešto mora da bude... Sad Nadam se da ne treba da mu se oči operišu,ali ako se mora onda što pre da se to odradi,pa za nedelju-dve već ćete to i zaboraviti... U svakom slučaju i mi držimo fige,da što pre prevaziđite ovaj problem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Avg 31, 2010 10:55 am

Ivana razmišljao sam sinoć o ovome pre nego što sam zaspao. Smile Odradi mu bris oka, ispod trećeg kapka pokupi uzorak i vidi šta ima u oku. Nije mi logično da se odraslom psu pojavi sekundarna entropija bez nekog razloga. Bolje sve odraditi nego pod nož pa ako baš mora onda tek. Razmišljam naglas. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Avg 31, 2010 11:17 am

To sam i ja kontala danas da trazim od vet....
Razmisljamo isto naglas SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Sep 01, 2010 3:16 pm

Kako je Skare? Da li je oko bolje i da li je urađen bris? Nemam reči na to kako se sve iskomplikovalo .
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Sep 01, 2010 3:51 pm

Jos uvek nema nikakvih promena, i dalje sve isto izgleda. Bris uradjen. Idemo kod vet popodne da opet pogleda.
Cekam solcoseril da stigne iz Indjije, sporo ovi postari nesto idu!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 03, 2010 12:37 pm

Solcoseril je konacno stigao juce. Stavljamo ga.
Jutros u 10.30h je Skarfu odradjeno zatezanje gornjih kapaka, brzo je odradio i super izgleda.
Evo ga kao pijandura seta po stanu i udara se o zid, krevet, stolicu...gledam samo kako ce se sav izlupati.
Kada ga je radio veterinar je detaljno ispregledao oci. Skarfi ima pored svega i ocni pritisak koji se lepo vidi. Oci su nabubrene. Isla sam u apoteku i pokupovala 3 leka koji su namenjeni za to. Imam problem kako psu da izmerim koliki je ocni pritisak. Znam da se to radi ljudima, ali veterinar jos nikoga nije slao da to radi psu....a i pitanje je gde se to uopste moze raditi.
Eto tako....
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Sep 03, 2010 2:59 pm

Dobro je ,al odakle sada i pritisak...uf
Zelimo da se shto pre Skare oporavi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima