Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
dowlaBrate

Broj poruka : 24
Godina : 30
Datum upisa : 05.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Feb 06, 2010 1:05 am

razumem te skroz ...i mislim da imas pravo, samo da Sloti napise za veta , pa cemo odma da vidimo sta i kako dalje , al jako mi je sad lakse , mnogo sam procitao o tome i od vas sada dobio saveta...bice dobro, nadam se.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Feb 06, 2010 10:16 am

Pala mi je još jedna ideja na pamet. Možda možeš i da nazoveš odgajivača od koga si je kupio da te on uputi gde radi štencima zatezanje. Uglavnom su svi spremni da pomognu.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Feb 06, 2010 5:24 pm

Evo ovako... vidim da sam trazen... Kako ne bih bio najomrazeniji kod veterinara u ZR-u poslacu ti pm...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Feb 07, 2010 9:43 am

Kakva je situacija sa ocima??? Sta je rekao vet???
Nazad na vrh Ići dole
Maja-Bubica

Ženski Broj poruka : 212
Godina : 34
Datum upisa : 08.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Mar 06, 2010 8:27 pm

Kao što neki znaju i ja sam imala problem sa Bubinim očima.
Počela je polako da zatvara oko,bilo joj je malo crveno i po koji sudar se desio,otišli smo kod veterinara i dobili smo terapiju sa bocama koja je trajala nekoliko dana,pa smo posle toga dobili 7 dana da koristimo kapi Chloramphenicol.Veterinar nam je Naredio da ne brišemo okane sa Fiz.rastvorom.I sve je to prošlo ali kratko je trajala naša sreća.Posle 4 dana opet problemi i opet na terapiju bocama ali ovaj put samo tri dana.Mukica se više boji kada je stavim u auto i kada krenemo,zna šta je čeka.I konačna odluka je pala,operacija oba oka.3 marta smo je radili,sve je ok prošlo ali opet postoji problem Sad Buba ima na oba oka oštećenje-bele oblačiće koji su se pojavili kao posledica iritacije tako da sada to lečimo sa Solcoseryl gelom pa ćemo da vidimo šta dalje..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Mar 06, 2010 10:02 pm

Majo bez brige od Solkoseryl-a će se regenerisati rožnjača i ti oblačići koji predstavljaju mehaničko oštećenje kako su se trepavice trljale o rožnjaču, će se vremenom povući. Setićeš se da smo pominjali taj gel jednom na chatu, zaista je dobar. Siguran sam da će sa Bubicinim očima sve biti ok.
Mogu da zamislim kako je jadna istraumirana, Marfi kad treba da uđe kod veterinara samo vuče na vrata da pobegne.

Jedna stvar na koju mi je skrenuta pažnja, a koristiće svima: kada postoji mehaničko oštećenje oka (uglavnom postoji kada se trepavice uvrću) najbolje je da se izbegava korišćenje hloramfenikola (chloramphenicol), kao i svih ostalih kapi i masti na bazi steroida.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Maja-Bubica

Ženski Broj poruka : 212
Godina : 34
Datum upisa : 08.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Mar 06, 2010 10:10 pm

Znam Peđa,to smo koristili pre pojave oštećenja.Jaka je Bubi i izdržaće ona Very Happy
A da samo još ovo,rečeno mi je da se vlasnici svojih kuca prvo raspitaju kod vet za upotrebu Fizološkog rastvora,jer kod nekih kuca daje kontra efekat,kao svrab-češanje,crvenilo itd..što je np to bilo kod Bube problem takođe.
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Mar 06, 2010 10:19 pm

Majo, ja sam koristio Solkoseril... fantastican je
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Mar 07, 2010 4:33 pm

I mojoj Buki fiziloski rastvor iritira oko,od kad se to sa njom desilo nikome vise ga nisam stavljala u oko. Za isporanje oka kod nekih iritacja kristimo vestacku suzu-Hemodrops a i Visine kapi ako se crvenilo ne smiri za kratko vreme, mojima ni jedno ni drugo ne smeta.

Majo,beli oblacic je ulkus, tako se zove, bakterioloska infekcija izavana uglavnom mehanickim ostecenjem kako je i murphypei vec rekao, lecenje dosta dugo traje.
Nasa terapija je bila: antibiotik kapi, 3 puta dnevno-Tobrex ili Gentokulin, i Sokoseril gel naravno, uvece, pola sata nekon kapi, 7-10 dana, duze aplikovanje nije preporucljivo)Uvek pre upotrebe antibiotika isprali smo oko sa po 2-3 vestacke suzice.
Oba puta nas je proslo za nesto duze od dve nedelje, ne znam zasto je jadnica dobijala boce kad je veci efekat pri lokalnoj primeni antibiotika(bar tako moj dugogodisnji vet. kaze, lecenje je uvek bulo uspesno i bez boca)
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Mar 07, 2010 8:17 pm

unaltraina, interesuje me ovo za solkoseril i njegovo vreme koriscenja, ja nigde nisam pronasao da ima neki odredjeni period da sme da se koristi, pa ako imas neki drugi inf molim te da ga podelis sa nama
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 08, 2010 4:23 am

Koliko sam ja obavestena od strane mog veterinara, Solkoseril se kod pasa i macaka ne bi trebao upotrebljavati duze iz razloga sto sadrzi hemodijalizat telece krvi...... kod ljudi nema opasnosti od prekomerne granulacije,tj nastajanja zadebljanja od novog zdravog tkiva na roznjaci, kod pasa i macaka da, i duze se upotrebljava samo kod tezih ostecenja sto ulkus obicno nije......u slucaju infekcija, sto su i ti beli oblacici, trebao bi se uvek upotrebljavati uz lokalni antibiotik jer moze doci do zarastanja roznjace a da bakterijice ostanu i dubljem sloju oka gde antibiotik teze deluje.Tek tada se daju i boce uporedo sa kapima. Ulkus se leci antibiotikom lokalno a Solkoseril sluzi samo da potpomogne regeneraciju ostecenog tkiva.
Mi smo cak jednom kada nas je maca bocnula noktom u oko stavljali antibiotik par dana bez gela pa tek zatim njega uporedo upotrebljavali.
To je sve sto o tome znam, mislim da nije jako opasno po oko upotrebljavati ga duze ali postoji opasnost ove kontraindikacije kod kuca i maca treba je izbeci kada se moze. Smile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 08, 2010 9:05 am

unaltraina, hvala na odgovoru, veoma logicno objasnjenje...
Nazad na vrh Ići dole
Tina

Broj poruka : 15
Godina : 38
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 08, 2010 7:24 pm

Nama je veterinar zakazao Zatezanje kapaka za petak. Kaže da ima blagi entropijum, donjih a malo i gornih kapaka. Meni je to čudno, jer kad pogledam Tinine oči trepavice se lepo vide. Istina, kad smo je doneli nije otvarala okice mnogo, ali sada ih lepo koristi. Nije pravila nikakve sudare po kući... Dobili smo kapi (Gentokulin) da koristimo zbog infekcije.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 08, 2010 10:00 pm

Ukoliko postoji bilo kakva indikacija entropijuma bolje je zahvat obaviti odmah i ne cekati da trepavice ostete roznjacu. Ali, ako bih imala bilo kakvu sumnju u opravdanost intervencije konsultovala bih se sa jos nekim veterinarom silent silent silent
Nazad na vrh Ići dole
sloti

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Mar 08, 2010 10:07 pm

Tina, posto ste iz Subotice preporucujem vam Ilonku, ali verujem da i vas vet verovatno zna sta radi. Veruj mi u Subotici veterinari imaju dosta iskustva sa ovom rasom.
Nazad na vrh Ići dole
Tina

Broj poruka : 15
Godina : 38
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Mar 10, 2010 6:48 pm

Hvala Unaltraina& Sloti. Bili smo kod Ilonke. A danas smo ipak otišli i u drugu ambulantu, gde su nam potvrdili isto. Ništa, u petak ćemo to odraditi. Nadam se da će Tini biti bolje i da nećemo ovaj postupak uskoro ponavljati.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Mar 14, 2010 9:28 am

Skarfa je pre 5 dana pretpostavljamo ujeo pauk ispod oka. Celo oko je nateklo, a najvise unutrasnjost ispod donjeg kapka. Pet dana je bio pod terapijom, naravno kortizoni. Tek posle drugog dana otok je polako poceo spadati. Sada smo dobili Marocen kapi da stavljamo 3 puta na dan nardenih 5 dana. Jos uvek je malo crveno u oku, ali nadam se da ce kapi to srediti.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Mar 14, 2010 2:44 pm

Jadnicak Sad , ah ti insekti su uzas!!!!!!, koliko volim lepo vreme i leto da vreme provode napolju toliko me jeza hvata od insekata Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

Muški Broj poruka : 143
Godina : 37
Datum upisa : 02.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Apr 02, 2010 8:59 pm

Pošto je ovo moj prvi post na forumu prvo da pozdravim sve članove i njihove ljubimce! Smile

Inače ja se zovem Dragan i iz Kikinde sam.Imam ženkicu Šar Pei-a staru 5 meseci. Zove se Nikita , a par njenih slika imate u mom potpisu.Što se tiče iskustva sa uzgajanjem rasnih pasa, totalni početnik i ja i brat.

Ovaj forum sam našao tražeći rešenje za krmelj koji se non stop stvara. Čitajući vaše postove u ovoj temi moram da kažem da sam se malo utešio ali i zabrinuo videvši kakve sve probleme Šar Pei imaju sa očima. Operacije,inekcije, loši vetrinari itd. sav sam se naježio.Ukratko ću opisati kako stoje stvari sa očima kod Nikite.

Oči joj manje više non-stop po malo suze ili se vidi krmelj. U poslednje vreme to je još izraženije.Hoće i iz nosa da joj dosta često cure bale.Crvenilo u očima se pojavljuje ali joj stavljamo bornu kiselinu pa u glavnom to držimo pod kontrolom.Gledao sam kapke i čini mi se da je zrela za zatezanje.E sad kao što sam rekao nemam iskustva sa Šar Pei-ma pa to ipak mora da pogleda neko stručan. Primetio sam i da je opet počela da često drma glavom i da češe uši.To je i ranije nekada radila ali smo stavljali Epi-Otic kapi pa je prestala sa drmanjem glave.Što se tiče vida za sada nismo primetili da ne vidi ili da pokušava da češe oči!? Baš smo malo pre pokušali da joj sipamo kapi u uši i bežala je između nekih stolica na terasi tako vešto da nema šanse da bi to tako uspela sa slabim vidom!

Mene zanima da li neko od vas zna nekog proverenog veterinara iz Kikinde (ili okoline) koji dobro poznaje ovu vrstu pasa? Ovi veterinari u veterinarskoj stanici baš ne ulivaju poverenje.Te oči i uši bi trebao da pogleda neko stručan i da na vreme reagujemo. Ne bih da dođemo u situaciju da se stvari zakompilikuju još više jer vidim da ima svakakvih slučajeva.Interesuje me i koliko često sme da se sipa 3% rastvor borne kiseline?Mi nismo hteli da sipamo baš svaki dan da ne slučajno preteramo.

Drago mi je što postoji ovakav forum i nadam se da ćemo se lepo družiti!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Apr 02, 2010 9:33 pm

Pozdrav Dragane tebi i prelepoj Nikiti SmileSmileSmileSmile crna zenka ...juhuuu:)SmileSmileSmileSmile

Ovako, sto se tice suzenja oka i stvaranja krmelja, to je normalna stvar za ovu rasu. Oko se samo podmazuje lucenjem iz suznog kanala, a krmelji se stavarju uglavnom u toku spavanja, a posto je ona jos mala verovatno je prava spavalica:)SmileSmileSmile Ja mom psu svako jutro sipam fizioloskog rastvora na vatu i lepo ga umijem i ocistim mu oko . Naravno za svako oko poseban tupfer vate. I nema nikakvih problema.
E sad sto se tice tog crvenila u oku, to bi trebalo da ti pogleda veterinar, jer njihove oci ne bih smele biti crvene, tj upaljena. Kao sto si i sam rekao da ima viska koze i da je zrela za zatezanje, verovatno joj to mozda smeta i iritira oko. Znaci poseta veterinarima sto pre.

A sto se tice usiju, imas dosta toga u delu sa usima, slobodno iscitaj, ja ne bih tako samoinicijativno stavljala kapi u usi, ne znas zasto trese glavom, i ne bih to trebao sam da lecis vec isto vet i pregled. A najbolje ti je da joj ocistis usi. Ima nekoliko preparata koje mi koristimo. Konkretno, mom psu cistim sa Virbac Epi Optic sredstvom, odlicno je. Naspes mu u oba uha, zatvoris usi, dobro ih izmasiras , pustis da istrese glavom, i onda stavis vatu sebi na kaziprst i dokle moze da ti udje u uho ocistis. Nemoj nikako nasilno da guras jer mozes da povredis unutrasnjost. Nemoj koristiti stapice za usi, jer isto tako mozes da napravis povredu i samo ces sve nagurati unutra.

Za neke vet u tvojoj blizini ne znam, mozda zna neko drugi ko ce ti se javiti.

Nadam se da sam bar malo pomogla

Pozz:)SmileSmileSmileSmile i cekamo slikeeeee
Nazad na vrh Ići dole
Nikita

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Apr 02, 2010 10:14 pm

Hvala na brzom odgovoru!

Što se tiče ušiju mi smo upravo i stavljali Virbac Epi Optic. Da budem iskren Nikita je do pre nekoliko dana u glavnom bila kod bratove devojke u stanu jer je bilo hladno da bi bila napolju a i bila je mala. Pre neki dan smo je preselili za stalno kod nas. Brat je mnogo više vremena provodio sa njom i on kaže da je posle stavljanja tih kapi prestala da drma glavom.Danas sam baš primetio kako malo pa malo opet drma sa glavom i češka nogom uši.

Što se tiče očiju posle spavanja ima primetno više krmelja ali čim to obrišemo za nekih 10-15 minuta eto opet (malo manje nego posle spavanja) i tako u krug. Sa obzirom da je poslednjih par dana ovde vreme bilo dosta lepo i da je skoro non stop bila u dvorištu nije toliko često spavala pa krmelj nije samo zbog spavanja. Nikita je jako harizmatična i slatka.Mislim da do sada nikoga ko je video nije ostavila ravnodušnim čak je i moji roditelji obožavaju,a oni ni nisu neki ljubitelji životinja. Jedino joj se ti krmelji razmažu pa me to nervira. Baš kada sam joj brisao kapke primetio sam da je donji kapak baš savijen unutra.Meni izgleda da je skroz savijen.Možda to samo meni tako izgleda ali nešto nisam siguran.Gornji kapci joj dosta padaju preko očiju pa se u glavnom samo pola zenice vidi. Onaj "ćošak" oka (do nosa) je crven ali mislim da je to normalno za taj deo oka!? Međutim kako joj gornji kapci zaklanjaju zenicu taj crveni "ćošak" oka dosta dolazi do izražaja.To definitivno mora pogledati neko stručan!

Predstaviću Nikitu malo detaljnije u rubrici koja je namenjena za to samo da uradim još koju fotografiju BEZ KRMELJA! Sad U potpisu poruke treba da bude par njenih slika.Kada sam prošlu poruku kucao ta opcija za potpis mi nije bila uključena, ali se nadam da će sada biti slika.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Apr 02, 2010 10:59 pm

Pozdrav i dobrodošlica i od mene. Smile

Za oči, ako sumnjate da je entropija onda mora veterinar da da konačnu reč, mi smo imali sličan problem sa veterinarima, jedva sam našao ko će da uradi zatezanje dolazio je čovek iz BG. E sad ima i jedna stvar, ako je krmelj baš zelen ili braonkast moguće da je u pitanju i infekcija, a oči umeju da krmeljaju i kad su uši jako prljave. Znači oči baš mora veterinar da pogleda i da proceni.
Što se tiče ušiju, Virbac Epi-Otic je odličan, ali samo kao sredstvo koje čisti uši i priprema ih za aplikovanje antibiotika, ukoliko se nešto dešava unutra neće biti od velike pomoći samo će joj malo olakšati dok se ne odredi šta je u pitanju. Bris uha je najbolji za to, nemojte dozvoliti da vam veterinari prepisuju kapi napamet. Inače, bris uha je jako lako uzeti, ja to radim sam, kupim u apoteci onaj štapić za bris malo u uho, protrljam, nazad u posudu i pravac prva laboratorija. Oni urade biogram i antibiogram po potrebi i tačno se zna koje kapi treba stavljati.
A da pitanje, šta jede ona?

Na slikama u potpisu i na avataru je preslatka i potpuno razumem zašto nikog ne ostavlja ravnodušnim. Wink
pozdrav
Peđa

Nazad na vrh Ići dole
Nikita

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Apr 02, 2010 11:46 pm

Što se tiče ishrane od kupovne hrane trenutno jede Purina: Darling (meso sa povćem) i PetShop Centar(Beograd, neko njihovo pakovanje govedine).Kao što sam ranije napisao Nikita je tek nekoliko dana za stalno ovde kod mene kući pa ja baš ne znam napamet šta je sve do sada jela.U glavnom brat joj je kupovao razne vrste te kupovne hrane,a pored toga jede ona i ovu redovnu hranu.Znači slaninu, suva rebra,kosti, supu, kobasice, viršle itd. Zavisi kad šta ostane od ručka.

Što se tiče krmelja on je koliko sam primetio uvek zelenkaste boje i onako gust!Ja bih voleo da si ti u pravu i da je to samo infekcija!? Sama pomisao na operaciju mi je odvratna i zbog same operacije (loših veterinara), a i zbog kasnijih mogućih infekcija itd.Druga stvar žao mi je da je dam pod nož!!!Bojim se da je to ne istraumira previše!Kada smo je kupovali sećam se da nam je odgajivač rekao da je jedino ona u tom leglu progledala bez intervencije veterinara.Voleo bih da tako i ostane!

Ona je sada prava dominantna, ponosna, ženkica koja se nikoga ne boji! Komšija pored mene ima 2 baš ogromna nemačka ovčara koji nisu ni malo prijateljski raspoloženi ni prema jednom psu.Oni non stop laju sa druge strane ograde kada su pušteni ali Nikita ni jednog trenutka nije pokazala znake straha čak šta više ona stane do same ograde i laje na njih. To treba videti. Smile Kada se ovih velikih ne boji onda ove druge pse što viđa kada je šetamo neću ni da spominjem.Što se tiče ljudi tu je kao Rambo. Čik neka neko proba da uđe! Smile Mada trenutno nema ni jedan očnjak jer je počela da menja zube. Mislim da bi u čoporu muških pasa ona bila VOĐA!Što je najvažnije jako je privržena nama!

Evo još jedne njene sličice u pokretu!

Samo ako neko može da odgovori na pitanje iz prvog posta koliko često sme da se stavlja 3% borna kiselina?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Apr 03, 2010 2:05 pm

Inače operacija očiju tj. zatezanje zvuči daleko strašnije nego što jeste. Najbitnija stvar je da joj se pomogne. Iskusni veterinari to rade bez anestezije jer ne ide pod nož nego se kapci samo podignu ili spuste (ako su donji), pritom se ne dira mišić niti šiju nešto preterano. Bolje to rešiti što pre nego da joj se ošteti rožnjača i eto belaja. Ovo za bornu, znam da je ljudi koriste, ja sam lično protiv borne imam neke svoje uvrnute razloge. Mi Marfiju brišemo oči fiziološkim rastvorom, a direktno u oči mu stavljamo veštačke suze (Hypromeloza-P) ujutru i uveče, njegove oči su proizvod učenja zatezanja kapaka pa je čika veterinar malo do malo više preterao i napravio glupost, zato dobro pazite ko će da odradi zatezanje.
Ovo za hranu sam pitao da mogu da povežem prljave uši i ono što jede. Ne znam šta da kažem. Mi smo imali gadnih problema sa bakterijama i gljivicama dokle god nisam počeo da hranim Marfija što prirodnije (kombinacija živo meso i kosti i kuvani obroci), jedan ceo dan jede živo ili dva, a onda jede kuvano (nikako mešati živo i kuvano). Marfi ne dobija ni keksiće za pse niti bilo šta što je veštački napravljeno osim parčenceta salame u koje mu stavim lekove. Gotovo sve hrane kod nas na tržištu su pune žitarica (na toj Darling konzervi ima čak nacrtana pšenica Smile ), a žitarice su neverovatan izvor hrane za bakterije i gljivice. Ima u delu o ishrani tema na vrhu sa hipoalergijskim hranama za pse i one su uglavnom u kombinaciji sa pirinčem, a ne sa kukuruzom ili pšenicom što je daleko bolja opcija.

Nazad na vrh Ići dole
Nikita

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Apr 03, 2010 4:54 pm

Hvala na savetima! Nisam još stigao da detaljnije pročitam teme na forumu, ali ću to obavezno uraditi. Što se tiče ishrane do sada je nismo hranili živim mesom. Obično je ili pečeno ili kuvano bilo je nešto i sušenog (slanina, rebra, kobasica..). Pročitaću teme o ishrani, pa ćemo videti šta dalje da kupujemo!

Hvala, pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   

Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 18Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Skakanje
» Parenje i problemi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: