Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Problemi sa ocima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
mikans

Muški Broj poruka : 5
Godina : 29
Datum upisa : 11.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Ned Jan 11, 2009 1:38 pm

Pozdrav svima,imam Lorda koji je star 2 meseca i nikada nisam imao vakvog kucu.Pa bih da pitam vas malo iskusnije kako da znam kako da prepoznam i kada trebam da ga vodim kod veterinara na operaciju da mu zategnu kozu oko ociju. Unapred vam hvala i imam jednog prijatelja koji mi je rekao da je jako skup taj zahvat..da li je to istina??? i kuca mi je zdrav kao dren!!!! (da ne ureknem) ka kucnem u drvo!!! tuf,tuf,tuf!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jan 12, 2009 11:02 pm

Dobrodošao......
Malac izgleda jako slatko ovako okupan, pretpostavljam da je to on na avataru. Smile
Zatezanje kože oko očiju ili entropijum se ne radi kod svih pasa ove rase, ali je kod shar-peia najčešća. Nadam se da nećeš morati da ga vodiš na operaciju. Kad štenci progledaju a to je negde oko 11-og dana trebalo bi svi da otvore oči, ukoliko se to ne desi radi im se zatezanje kapaka meni je to rekao čovek od koga sam uzeo Marfija i rekao mi je da Marfiju to nije rađeno,ali da ne znači da neće morati da se radi kasnije.
Ovo je iz ličnog iskustva: negde oko 4 meseca shar-pei postaje jako naboran, posebno mužijaci. Prvi simptomi su da se kapci spuste preko očiju i da mu se oči gotovo ne vide ili slabo vide, ali ni to ne mora da znači da ima entropijum jer problem nastaje kada trepavice počinju da grebu po površinu oka. Najčešće se uvrće donji kapak, ali i gornji. Zbog zatvorenih očiju psić naleće na stvari u kući ili u šetnji (tako sam ja primetio kada se Marfi bukvalno zakucao u banderu). E a onda postoji još nekoliko stvari koje slede posle zatvaranja oka, a to su preterano krmeljanje i konstantno češanje očiju i otresanje glavom. Ponavljam, ovo ne mora da se dešava kod svih štenaca. Najbolje rešenje za ovaj problem je zatezanje kapaka jer je glava psa mala i vremenom će se zatezati same od sebe sve te bore. Operacija deluje strašno i izgleda strašno ali nije toliko, posle samo treba paziti da ne počupa konce i zabraniti mu češanje i naravno pratiti uputstva veterinara za stavljanje kapi i raznih masti. Ne mora da znači da će operacija uspeti iz prve, nekada se ponavlja sve do godinu dana kada može da se radi entropijum operacija,ali o tome neću sada.
Što se tiče cene operacije zatezanja kapaka znam da je mene pre 2 god izašla 150eura, a nemanja ti može reći koliko je sada on je Borku skoro to radio.
Još jednom ponavljam, iskreno se nadam da tvom zgužvanku to neće trebati.....
Umalo da zaboravim, obavezno slike!!!!!!!! Smile
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mikans

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jan 13, 2009 12:39 pm

Hvala ti puno sad bar imam pojma o necemu...moj malisa otvara oci malo i neki put naleti na stvari u kuci pa se zapuca ali vidim da je to sve redja pojava,a i oci su mi krmeljave pa mu ja cistim sa kamilicom svaki drugi dan... hvala puno pa se cujemo a slike cu staviti samo da skontam kako....pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jan 13, 2009 6:01 pm

Loredu imam jedan dan:). Primjetila sam da joj se jako krmeljaju oci. Da li je problem ako sacekam par dan i odvedem je na zakazan pregled, ili je bolje da ranije odem kod veterinara? U odgajivacnici su mi rekli da to nije veliki problem i da mazem samo sa kremom, ali kad procitah vase probleme, sad sam u dilemi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Uto Jan 13, 2009 6:42 pm

Buba_mara dobrodošli.....Loreda me podseća na sinishinu Saru verovatno će se i on složiti sa mnom. Smile
Mi smo Marfija odveli prvi dan kad smo ga doveli kući kod veterinara čisto da ga pregleda i da dobijemo više informacija o rasi. Moram da napomene da ne znači svako krmeljanje da psić ima problem sa očima, oni zaista daleko više krmeljaju nego ostale rase, samo joj krmelje očistite kamilicom i bacite pogled na oči da nisu crvene i upaljene, ako je sve ok onda nema problema. Drugi uzročnik preteranog krmeljanja mogu da budu i prljave uši pošto je zbog uzanih ušnih kanala i nabora unutar uha jako teško vazduhu da cirkuliše pa je to idealno mesto za skupljanje bakterija i gljivica. Kao i problem sa očima, prljave uši prati svrab i češanje i prekomerno otresanje glavom.
Pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sre Jan 14, 2009 12:00 pm

Evo i ja da se javim.
Sto se tice zatezanja kapaka kod Lorda u potpunosti se slazem sa Marfijevim gazdom(nadam se da mi neces zameriti jer ne znam kako se zoves)!
Ja sam mom kapke zatezao 2 puta ali to nije pomoglo.Cena jednog zatezanja je 7000din tamo gde sam ja radio Bori zatezanje ali posto je to najskuplji vetrinar i sto smo kasnije saznali i veoma los,presli smo kod drugog gde ti je zatezanje mozda 2000din(otprilike)ne znam tacno jer mu tu nisam radio zatezanje vec operaciju,i sto je najbitnije ne uspavljuju kucu kada se to radi!
A ostalo ti je vec sve Marfijev gazda rekao tako da ja nemam sta da dodam!

Sto se tice Lorede samo joj ispiraj okice kamilicom dok ne odes kod veterinara jedno 2-3 puta na dan i nema sta da se brines!

I Lord i Loreda su preslatki!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jan 17, 2009 1:45 am

Javi nam obavezno sta se desava sa Loredom i kako napreduje.
Miko, mi i dalje cekamo slike malog Lorda Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Buba_mara

Broj poruka : 246
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Jan 17, 2009 6:26 pm

loreda je danas bila kod veterinara. dobila je pohvale da je odlican primjerak svoje vrste Smile. sa ocima je sve u redu, to sto malo krmelja je normalno za ovu rasu, tako mi rekose. dobila sam da joj stavljam nesto u oci svaki dan za dezinfekciju. sledeci zadatak je da je naucimo da kaki gdje treba a ne gdje stigne:)
Nazad na vrh Ići dole
mikans

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Jan 19, 2009 10:51 pm

Nemanja hvala puno.javicu ti se ja kada mi dude trebalo za zatezanje,da ga odvedem ovde kod nas u gradu.a mozes mi i javiti kod kojeg veterinara da idem.i hvala puno, inace ja sam Milan i drago mi je sto ste svi ovako ljubazni ,hvala vam!!!! poz za sve!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Feb 05, 2009 11:20 am

Kad sam procitala sta je sve Borko preziveo sa ocima, odmah sam se setila drame koju smo mi imali cela cetiri meseca sa ocima naseg Skarfija...sve se zavrsilo pre 11 dana i nadam se da nece opet nesto poceti.....njegove oci je unakazio citav TIM STRUCNJAKA kojima je bilo najjednostavnije da odseku cistu na trecem ocnom kapku, sto se inace ne radi jer tehnologija u medicini je uznapredovala i to se vise ne sece....a kada je posle 5 dana izasla cista na drugom oku, oni su odlagali operaciju dve nedelje....sve se upalilo, razvila se bakterija u cisti koja je pocela da mu nagriza oko, tj, da se hrani njegovim okom...uzas........prvo oko sto je operisao se inficiralo,oni govorili kako je to sve ok i da je fantaziram i umisljam....i na kraju je moj kuca jednostavno pao dole jedno vece jer nista nije video.....ne moram vam reci kakvu sam traumu prezivela......u 8h uvece smo ga odveli kod drugog veterinara BILJA I OLJA i one su nas spasile posle tri dodatne operacije i dva zatezanja ociju on je sada konacno dobro.....dobio je sigurno oko 50 inekcija, raznih kapi.....masti i maltretiranja.....i to sve zbog glupih veterinara....

a cistu sam spomenula da je bitna jer ona produkuje suze, a ako nema suza oko se susi......e pa kad su oni prvi pametni veterinari odseki mom Skarfiju cistu, njegovo oko je pocelo da se susi.....izgledalo je stravicno......jedino resenje vam je mast koja se zove OPTIMMUN i ima da se kupi u Nemackoj, Engleskoj i u Americi.... i nigde vise.....srecom imam poznanike u nemackoj, kupili su nam i poslali i Skarfiju se oko regenerisalo i sad je odlicno....medjutim....to ce biti problem do kraja njegovog zivota....na svakih 3, 4 meseca cu morati tu mast da kupujem i da mu stavljam mesec dana svaki dan i tako u krug.....

eto sta ljudska glupost, nemar i neznanje mogu da naprave!!!!!!!

Zao mi je Borka sto je ovo preziveo....Presladak je, mali naguzvani plisko....nisu oni zasluzili da se tako muce!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Feb 05, 2009 11:33 am

Zato je prava lutrija naci pravog veterinara sa iskustvom,znanjem,i da voli svoj posao tj da se brinu za zivotinje!! Guzica mi je najzalije jer oni moraju da iznesu na svojim ledjima tudje greske i neznanje,da prodju kroz ko zna kakve sve paklove...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Feb 05, 2009 11:38 am

Ne znam za druge, ali Bilja i Olja su nama odlicne....one su se bas posvetile Skarfijevom problemu....bile strpljive, pronasle tu mast, primale su nas u svakom terminu.....a znam da su mnogi imali problema sa veterinarima....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Čet Feb 05, 2009 7:15 pm

Joj,oči,ciste,kapi,masti to nikada neću zaboraviti.... Nama je prošlo 2 godine od operacije i dan danas kad nas neko ko ne poznaje rasu sretne na ulici onavezno pita zašto su mu oči krvave. A Marfiju su jadnom pretegli donji kapak tako da mu stoji izvrnut napolje, tako da posle entropije,sada ima čuvenu ektropiju,ali i nama to masti rešavaju jako dobro i tako će biti do kraja života. Njemu je posle uklanjanja ciste oko bilo crno i rečeno nam je da će biti slep,ali se on nekako oporavio,vidi se da je oko oštećeno ali on dobro vidi. Mislim da je vama u većim gradovima lakše,mi ovde imamo jednog veterinara za pse i mačke, i jedno 3 ili 4 za stoku.....
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 06, 2009 10:30 am

Milane ja mog Boru vodim kod Bozidara Cirica u vet.amb.Pedigre kod Hogara kafica na Limanu 4,ako znas?
Dok sam imao problem sa Borkovim ocima prosli smo sve veterinare od Etijena Misica(citajte debila) koji samo uzima pare(citajte dere kozu) a nista ne pomaze i pojma nema sto se nase rase tice!!!Pa do Bilje i Olje,koje kada je Borko trebao da operise oci,one su rekle da one to ne rade(ne znam zasto) ali da ce me uputiti kod nekoga koji to radi!Od tada smo prestali da idemo kod njih i tamo radi jedan koji je verovatno na praksi,cini mi se da se Vlada zove i koji me uzasno nervira pa smo i zbog toga prestali tamo da idemo!
Skarfi je gotovo prosao sve isto kao i Bora,samo sto je agonija kod nas trajala vremenski mnogo duze,dok nismo pronasli pravog veterinara!
Drago mi je da se Skarfi oporavlja jer znam kroz sta ste sve zajedno prosli!!!
Sto se tice treceg ocnog kapka i suzenja ociju...ja Bori ne mazem nikakvu mast,niti su mi rekli da treba da je mazem!A koliko sam primetio Borku i dalje suze oci i to posteno narocito sada kada je bilo hladno napolju,kuci je uvek dolazio sa suzavim ocima!
Drago mi je sto nas ima sve vise na ovom sajtu i sve kuce su vam preslatke!Sinisa je uradio pravu stvar kada je napravio ovaj sajt i svaka mu cast!
Pozdrav svima!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 06, 2009 11:08 am

neverovatno da su ti to rekli, ali verujem ti, jer gde god sam otisla kod veterinara sa njim svi se hvataju za glavu i komentarisu JAOOOOO Shar Pei...sto njih izgleda jako sve nervira....
Ali kazem vam nase iskustvo sa Biljom i Oljom je skroz pozitivno...one su nam spasile oci...
A Skarfiju su pri operaciji te ciste ti ludaci kad su je sekli verovatno su jos nesto unakazili i sad je to problem za ceo zivot...on je sada super...ali mast iz nemacke cu uskoro opet narucivati i cekati da se oko zakomplikuje, ali ovaj put smo spremni...Ja je zovem sveta mast...jer da to nisam nasla...stvarno ne znam sta bi nas mali mekani radio sa svojim okom...!!!!!!!!!

Postojanje ovog foruma je prava stvar!!!!!!!!SmileSmileSmileSmileSmile

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:01 pm

I mi smo imali dosta promblema sa Lili što se oka tiče.Ona je isto imala "cherry eye" cistu na trećem kapku,i to na oba oka. Tri puta su morali operisati.Prvi put oba dva oka,drugi put samo desno oko,jer je došlo do komplikacije posle prve operacije a treći put ponovo oba oka zbog entropije. Inače i mi idemo kod Olje i Bilje (i jako smo zadovoljni),mislim da smo tamo sreli i Skarfija. Smile Inače baš su i spomenuli Skarfijev slučaj.Pa posle silnih operacija neka bakterija je napala oba dva oka,i dosta oštetio rožnjače (bile su velike crvene rane na rožnjači)što srećom uspeli da izlečimo bez neke trajne oštete.Ali dnevno pet puta koristili veštačku suzu,Solkoseryl gel (to je za regeneraciju rožnjače),Dexametazon kapi (antibiotik).
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:18 pm

Skarfijev slucaj je tamo svima poznat...jer su nas vidjale 4 meseca bukvalno svaki dan....verovatno smo se sreli tamo...jel ona bila na operaciji i vi ste dosli po nju negde uvece dok je skarfi cekao na inekciju????
i bas ste mi rekli da imate jos jednog starijeg kod kuce!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:19 pm

U pravu si,nas si tada srela! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:23 pm

Jesu njoj oci sad u redu???
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:28 pm

Srećom sve se dobro završilo,sada je sve ok (da kucnem u drvo) Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pon Feb 09, 2009 12:33 pm

SmileSmileSmileSmileSmileSmile
dobro je.....
Nazad na vrh Ići dole
Heron

Ženski Broj poruka : 13
Godina : 33
Datum upisa : 27.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Pet Feb 20, 2009 11:27 pm

Kad je rec o ovoj temi moram obavezno da vam se javim i da vas sve upozorim da niposto ne idete na Veterinarski fax u Bg. kod doktora Milana Hadzi Milica. Mom psu se bilo zatvorilo oko pre dve godine, po preporuci smo otisli kod tog coveka, odmah je rekao da je rec o entropiji i zakazao operaciju. Nije mogao pravilno da uspava psa, pas mu se budio tokom operacije, pa ga je vezao za stol da bi zavrsio operaciju. Ni to mu nije uspelo tako da je moj pas izasao iz operacione sale sa ocnim kapkom odsecenim cik-cak. Dolazili smo na kontrolu nebrojeno puta, uzeo para i para, svaki put nam prepisivao druge kapi i masti za oci. Posto nije dobro odradio svoj posao psu je oko i dalje suzilo, nijedne kapi mu nisu mogle pomoci posto mu je dlaka iritirala oko. Kad se samo setim koliko smo se izmucili, i mi i pas. To se ne moze opisati recima, a ne zelim ni da se prisecam. Trebao je ici na drugu operaciju da se taj kapak pravilno odsece, da ga dlake vise ne iritiraju. Vise nismo imali poverenja u tog "doktora", koji je uzimao samo pare a nije mario za psa, pa smo se raspitivali o drugim veterinarima i tako culi za zenu koja je vec spomenuta na ovom forumu. Zove se Olgica, usavrsavala se i radila u Engleskoj. Otisli smo kod nje, pregledala je psa, lepo sve objasnila kakvo je stanje i zakazala operaciju za sedam dana. Njen odnos prema psu i prema nama bio je skroz drugaciji od predhodnog iskustva. Malo je reci da je zena profesionalac. Pripremila je psa za operaciju kao sto coveka pripremaju. Izravnala mu je taj kapak, pas se odlicno osecao nakon operacije, za sedam dana smo otisli da skine konce, koristili smo samo gentokulin kapi tokom tih sedam dana i nista vise. Moj Heron je sada odlicno, oci mu ne suze od tada, nema apsolutno nikakvih problema, samo mu ocistim oci fizioloskim rastvorom svako jutro radi higijene.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Feb 21, 2009 11:18 am

Važno je da se sve dobro završilo za Herona,nažalost da ima dosta takvih "stručnjaka" kojima su samo pare bitne...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Feb 21, 2009 1:26 pm

Ti ''stručnjaci'' su na sve strane... Bitno je da na karaju mi sami uvek pronađemo ono što je najbolje za naše ljubimce...
Nazad na vrh Ići dole
Andrea_Lily

Broj poruka : 134
Godina : 22
Datum upisa : 21.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Problemi sa ocima   Sub Mar 21, 2009 4:00 pm

Joj,i moja Lily ima problema sa ocima....Uskoro ide i na 3. operaciju....Samo se nadam da ce se sve uskoro zavrsiti....
Zelim da kazem da svi imate jako lepe pse.
I da ponosno kazem da se broj shar pei-eva u Backoj Topoli povecava !
Smile))
Nazad na vrh Ići dole

Problemi sa ocima
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 18Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Problemi sa bubrezima
» Upala usiju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Skakanje
» Parenje i problemi