Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Zimovanje:)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Zimovanje:)   Čet Dec 03, 2009 7:01 pm

Da li je neko od vas vodio svog zguzvanca na planinu? Mi planiramo da idemo u kucicu nekih prijatelja za NG pa nas interesuje kako ce prasence to da podnese. Ona inace jako voli snijeg, tako da to nece biti problem. Jedino me brine hladnoca. Iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   Čet Dec 03, 2009 8:29 pm

Mislim da ce uzivati...setace po snegu i ludovati...nemamo iskustva, ali mislim da nece biti nikakvih problema sa njom SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   Pet Dec 04, 2009 8:44 am

Mislim da je pametno da kupis dzempercic.... Da li ce spavati napolju tamo, a da li kod kuce spava napolju?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   Pet Dec 04, 2009 4:47 pm

Spava u kuci, a tako ce biti i na planini. Ja sam razmisljala da mu kupim postavljenu kabanicu, da se sto manje kvasi dok je napolju. Dzemper ima da bude mokar isti tren.

E sad, da ne otvaram novu temu, imam par pitanja,posto prvi put putujemo na odmor sa psom, a da se ne bi desilo da zaboravimo da odradimo nesto bitno. Sta treba da se odradi prije odlaska? Koje stvari je neophodno ponijeti? Koje ljekove je bitno imati sa sobom, cisto u slucaju nuzde, posto ne vjerujem bas da tamo ima veterinara? Koliko dugo mogu da budu napolju a da im ne bude hladno? Koliki je stres za psa ako se ostavi u nepoznatoj kuci na par sati?

S obzirom sta mi je sve palo na pamet, shvatila sam da sam paranoicna, ali sta da radim kad necu da se mom prasencetu nesto desi umjesto da uziva:).

ps: nadam se da mi se necete rugati na kolicinu pitanja:)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   Pet Dec 04, 2009 5:55 pm

Evo jedan paranoik da odgovori na neka pitanja. Smile
Mi uvek nosimo posude za hranu i vodu sa sobom (mada to se podrazumeva) gde god da idemo to je prvo što pakujem.
Da,na snegu džemper nema baš neku svrhu,ako Loreda voli sneg možda joj neće trebati ništa,mada znam da bih Marfija obukao u kabanicu. Smile Ona je zdrava tako da sa njom nema problema.
Moj savet svima je uvek imati digitalni toplomer,kad god pas nije kako treba uvek izmeriti temperaturu. Povidon jod za slučaj da se poseče na nešto da može da se ispere rana. Vata ili tuferi (mada vi žene to uvek imate sa sobom Smile ), sredstvo za čišćenje ušiju i možda fiziološki rastvor.
Napolju može da ostane sve dok ne primetiš da joj je hladno,a veruj pokazaće jasno kad joj bude dosta,znam da ima ona caka namazati šape vazelinom da ne promrznu ne znam koliko je dobro stvarno nikad nismo to morali,bitno je isprati šape mlakom vodom kad se vratite iz šetnje.
E sad ostaviti psa u nepoznatoj kući na nekoliko sati stvarno zavisi od psa do psa,tu ne znam šta da kažem sigurno je stres,a sad sve zavisi od nje kako će reagovati.
I poslednja stvar na forum može da se pristupi i preko mobilnog telefona. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   Sub Dec 05, 2009 9:23 am

Pored svega sto je Pedja napisao ja bih ponela aktini ugalj ako slucajno zaradi dijareju od hladnoce, promene mesta, ili bilo cega, znas i sama da su kao svilene bubice, na sve reaguju, razmutis jednu tabletu u dva decilitra vode i das joj da popije. Proliv prestaje. I ponela bih aspirin ako slucajno bude imala neke bolove da joj mozes dati.
Mozda ne bih bilo lose da kupis viacutan i da joj dajes jedan period da podigne imuni sisten na super nivo i da bude imunoloski zasticena.
Ako se setim jos necega, pisem SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Zimovanje:)   

Nazad na vrh Ići dole

Zimovanje:)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: