Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Oni i njihove "sasave" osobine

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 10:51 am

neverovatni su...Skarfi je juce jako bio iznerviran sto je padala kisa i sto je sve mokro.....i da je mogao da bira odlucio bi se da ga nosimo u setnji....
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 11:08 am

Pa slicno i sa Bebom . .
Sinoc je izvedem u setnju i naidjemo na jednu baru koja ide dosta u sirinu i kada je dosla do nje samo se ukopala. Ja joj govorim AJMO - IDEMO ( na cega ona uvek reaguje i krece u momentu ) ali ovaj put se ukocila i pokusavala na sve nacine da je obidje i kada je videla da ne moze samo je sela. Ja je vucem za povodac i koliko sam je vukao - poceo i povodac sa joj blago prelazi preko glave i sva koza joj se toliko povukla preko glave da joj se oci uopste nisu videle . . . Ako nas je neko gledao sa strane siguran sam da je crkavao od smeha . .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 11:43 am

Ma ovaj obilazi i senke. Kao ludak. Fleke od ulja,one tamne što stoje godinama iscurele iz naših ''kvalitetnih'' automobila. Sve to on obilazi ili ako nije u prilici da obiđe neće da se pomeri.
Sad ima i novi fazon da kad pije vode čeka da mu se obriše podvaljak ili lepi za noge pa onda liže samo što manje nereda da bude. A jutros mi je 3 puta pljuvao lek napolje,već sam rekao da je provalio da mu stavljam u sir. Danas mu je izgleda dan za pobunu,osećam da će u sledećoj šetnji fasovati. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 11:49 am

Svi su oni slicni i imaju slicne navike i ponasanje kako u kuci tako i kada su napolju.
Bebi lek jedino mogu dati tako sto je dovedem u zabludu i umrljam lek u pilece ili govedje meso da poprimi miris pa tek onda dobrovoljno proguta, inace uvek bude corak . . .
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 3:11 pm

Sara guta sve sto joj dam iz ruke pa cak i punu shaku lekova Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Godina : 40
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 4:35 pm

Hahaha Sara!!!!! LOL

Pedja originalan si kada kazes njiva. Svaki put se nasmejem:) Ne znam zasto ali jako je smesno. Zamisljam vas na nekom rancu kao u americkim filmovima. Crazy farmer i suludi zucko Laughing Laughing Laughing U ovom slucaju cute brown doggy haha!!! Crno-beli film kao iz 20-ih, znas ono ubrzan snimak:)) Jao ubices me zbog ovog bounce bounce bounce
Slavkan73 i Variya je pravio slicne tragedije zbog bara kao Beba. Isto sam morala da ga vucem a on ni makac, sva mu koza pala na oci kao da ga vucem u provaliju
Kada pada kisa nema sansi da stane na travnjak! Ide ispod kisobrana. A ako zagazi u mokro onda podigne nozicu i sve mi pokazuje kako se isprljao i otresa kao macka 🐱
Tek sto je radoznao. Bolesno radoznao! U setnji brzo prodje pored coveka i onda se okrene da dobro vidi ko je Rolling Eyes Kao da sve poznaje Laughing Laughing Laughing Uglavnom se svi smeju. Ali ima i nekih sto se namrgode, tada je meni smesno Very Happy Ali brzo prodjemo da ne bi poceli da zvocaju

Jos jedna od omiljenih stvari mu je prepadanje macaka. Vidis macku sedi sklupcana i kunja kad odjednom ovaj HAA! i na na glavu! Znaci macka...ono, nervnio slom!

Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 5:23 pm

Mi smo se juče lepo prošetali sat vremena po kiši.Pošto imam kišnu jaknu meni nije problem a i Mrkiju ne smeta.Razmišljala sam da i njemu kupim kišnu kabanicu da ne bih morala toliko da ga brišem posle.On ima ustaljeno vreme šetnji i to se ne propušta ni zbog kakvih vremenskih uslova.
Mi nemamo problem sa lekovima jer Mrki jede samo granule pa je njemu parče hleba prava gozba.Lek mu stavim u sredinu od hleba i to je to.Sve mljacka dok jede.
Sara jadnica ne bira.Daj šta daš.Nije ni čudo kad zamalo nije postala vegeterijanac.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 5:35 pm

Aha sad znam na koga je Don..Pa na svog divnog rođaka..
Don-u takođe ne smeta kiša.
Ne smeta mu ni mokra trava i bare.....a nažalost ni blato mu ne predstavlja prepreku..
Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:12 pm

To mi je opšte poznato.U svaku dublju baru uđe i pije vode.Pustim ga,pa to je ipak kišnica a i njemu se više sviđa od česmovače.Zato imamo na terasi tanir za cveće(podmetač za saksiju) koji se napuni kišom i onda Mrki isključivo to pije.
Jedino nekad bude zašteman od blata ali kad već grokće kao prase onda i ovo ide uz to. Pozdrav rođaku.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:17 pm

To je zato što vi imate pse a ne princeze na zrnu graška. Smile Ovde se već vodi polemika kako će Marfi večeras u šetnju,da li da mu stavljaju kabanicu ili ne pošto večeras opet ja ne idem da šetam. Smile

Citat :
Pedja originalan si kada kazes njiva. Svaki put se nasmejem:) Ne znam zasto ali jako je smesno. Zamisljam vas na nekom rancu kao u americkim filmovima. Crazy farmer i suludi zucko Laughing Laughing Laughing U ovom slucaju cute brown doggy haha!!!

Majo,realno nisi daleko od istine,ovo stvarno dođe kao ranč,ali ranč prokletih Smile Smile Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:32 pm

Don i Mrki- pravi ste prasici pig pig A jel vole posle da se kupaju?

Pedja zivela sam u tom gangu i ja ga zovem Resident Tivol po igrici R. Evil. Da li jos uvek postoji onaj stari grafit na ulazu u naselje : Tivol is Hell?
Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:36 pm

@Kesten_Pire ::
A jel vole posle da se kupaju?

Sačeka da mu operem šape.. Dvaput je kupan protiv buva i nije se bunio.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:47 pm

On je dobrica. Slatkis mali. Imas dobar Trixi-jev sampon za kucice ph neutral, mirisi na kokos ako budes hteo da ga kupas. Mi Variju moramo da lovimo po stanu. Ne voli da se kupa. Kada ga nekako strpamo u kadu samo gleda kuda ce da se provuce i smugne. Sva sreca pa to radimo dva puta godisnje...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:48 pm

Joj evo ovo moje prase se upravo okupalo na ovom pljusku.Lud je Sav je bio blatnjav i mokar.
Sada je umotan u peškir i suši se.
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 6:58 pm

bebica mala:) Dobro ga obrisi oni se cas posla prehlade. Nama je vec vreme za obavljanje nuzde a kisa lije kao iz kabla! Mama necu No

Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 10:17 pm

Moj Skare je upravo raspisao strajk...SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
strajkuje ne odlascima na WC zbog kise i mokrog trotoara i puteva:)SmileSmileSmile

NECE napolje:)SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 11:06 pm

I beba je u blagom strajku . .
Izasla je da obavi nuzdu ali kada je skontala da je i dalje vlazno isla je uz kuce koje su blago natkrivene i pokusavala da zaobidje direktan kontakt sa kisom, ali kada je dosla do dela gde je morala izaci na cistinu - zaustavila se i ladno je bas na tom mestu obavila sve sto je imala i trkom nazad . . .
ZNaci nikada do sada nije tu obavila nuzdu
Ali to upravo dokazuje kakvi su to cistunci . . .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Pon Okt 12, 2009 11:07 pm

Marfi isto štrajkuje,meni nisu dali da ga vodim pa je išao sa sestrom,bilo je brže gore nego dole. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 7:33 am

Naravno ovaj post dokazuje da je sinoćna prekratka šetnja imala za posledicu ovo: 5:58 iritirajuće hodanje i struganje noktiju po laminatu,pitanje:Marfi hoćeš li u WC? i prebrzo trčanje ka vratima. Smile 6:05 Peđa i njegova temperatura na vetru,kiši i -10 C (slobodna procena) i Marfi koji se sakrio u onom mraku i obavio sve svoje poslove.
Sećam se nekog filma sa nekim detetom koje živi u plastičnoj lopti... Jel ima to negde da se kupi? Smile

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 9:14 am

...............................
..........................................
................................................................

jutros u 7h sam izvela doticnog da obavi malu nuzdu....on je izasao u ajnfort zgrade i snimio je mali zbun uz zgradu, podigao nogu i ispraznio svoj rezervoar...okrenuo se i trk u stan......

neverovatni su.....
ako nadje tu loptu neka je kupi i meni da strpam ovo moje prase....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 9:40 am

Evo mi sad opet bili napolju. Neka me neko podseti zašto je dobro živeti u stanu na 5-om spratu (lift je misaona imenica u mom selu)!!!! Smile
Ovaj put nije on tražio da ide napolje nego mi je delovalo kao da u sitne jutarnje nije obavio ništa. Naterao sam ga da obiđe krug oko zgrade,smešno reći ali hodao je ko tinejdžerka u maminim štiklama. Samo 2 puta je podigao nogu. Razmišljam da ga udavim u wc šolji bude li mi tražio opet napolje. Smile

Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 3:23 pm

Mrki i ja smo naravno bili u parku jedini i najhrabriji tačno u podne po najvećoj kiši.Kad sam otvorila vrata od kola dva puta je zacvileo u znak protesta zbog kiše a onda istrčao i jurio ko budala 20 minuta.Obavio šta je imao,ali to je njemu prekratka šetnja pa sad šeta po stanu kao lav u kavezu.Nikako mu nije jasno zašto sva vrata i terase nisu otvorene.
Bio je skroz mokar.Brisala sam ga 15 minuta.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 4:08 pm

posto sedi i cvili ceo dan pored vrata od terase...izvukla sam ga pre sat vremena napolje, ali bukvalno....
setali smo, tj trcali jer sto manje kontakta sa podlogom ako je moguce SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

digao je jedva nogu tri puta....od konkretnog nista....zadnji put je juce oko 13h...a kad ce sledecu kamaricu napraviti???.....hmmm....verovatno na prolece:)SmileSmileSmileSmileSmile

nemam pojma koliko ce mu trebati da shvati da dolazi zima i da ce stalno sve biti mokro SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 4:58 pm

A kisa nikako da stane! Variya se ukopava. Podize nozice, prvo prednju levu i zadnju desnu onako istovremeno, pa onda druge dve:)) Samo se ja cujem oko zgrade kako vicem na njega :"Pa nisi astronaut moras na nesto da stanes!!!
Ih, voleo bi gospodin da ga ja nosim ali nema sanse! No way Pedro!
Nije obavio veliku nuzdu dva dana. Malo me zabrinjava.. Sad isto kao Mrki seta levo desno po stanu.
Videla sam negde na netu da imaju da se kupe male cipelice za pse. Mislim da bi to resilo stvar Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   Uto Okt 13, 2009 5:04 pm

Evo, i Beba . . . Hodala je danas kao po jajima, pipajuci prvo svaki put sapom podlogu pre nego sto stane i sve tako.
Na kraju kada je videla da je njeno mesto na kojem inace vrsi nuzdu skroz poplavljeno - njuskala je i trazila rezervno jedno 15 min.
Nakon obavljene nuzde me vracajuci se u stan gledala kao da mi govori - J . . . M TI KISU

Ali kada je usla u stan je legla na svoje mesto i gleda vec sat ipo TV i nista je drugo ne zanima . . .
Sve su to nasi ludaci . .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Oni i njihove "sasave" osobine   

Nazad na vrh Ići dole

Oni i njihove "sasave" osobine
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» "Can"
» Kada labrador "poludi"
» Udruženje "BETA" Zaječar, naši četvoronošci!
» Pomoc :( - komande "sedi", "ustani" i vrsenje nuzde na odredjenom mestu
» komanda zabrane "fuj"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: