Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Sta dodajete u hranu guzvancima?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Ned Okt 09, 2011 3:53 pm

Mina,izvini pogresila sam,rekla sam da sa tebi juce na chatu pricala o granulama..Zapravo to je bila druga devojka..sorry..u svakom slucaju pogledaj temu ´Hipoalergenske granule za pse..´

Nazad na vrh Ići dole
Mina

Broj poruka : 23
Godina : 27
Datum upisa : 08.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Ned Okt 09, 2011 5:00 pm

Hvala svima Smile
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sub Feb 18, 2012 12:31 pm

Evo i ovde da napišem... Skoro sam Niki PONOVO uveo omega3 (nakon nekoliko pokušaja i prekida) i za sada je ok tj. nema problema sa trčkalitisom.

Doduše, treba reći da ovaj put nisam ni forsirao davanje. Prvo sam krenuo sa jednom perlicom (1000 mg) na svaki drugi dan. Tako sam davao neko vrijeme a sad sam prešao na 2+1 (dva dana dajem pa jedan pauza). Planiram da postepeno povećavam broj dana u kojima dajem perlicu.

Nadam se da više nećemo imati probleme sa stomakom i da će ovaj vrlo važan dodatak svakodnevnoj ishrani biti redovan u Nikinom obrocima. Naravno, uz sve ono što sam redovno i davao.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sub Feb 18, 2012 2:43 pm

thumbup polako i stici ce i Nika do preporucene doze Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Uto Jul 03, 2012 11:35 pm

Ne znam gde bih ovaj reklmni spot za suplement "Hy Vitality" nego ovde .....najlepsi video sa zguzvanim njuskama koji sam do sada pogledala Smile ...kako im odoleti Smile Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Jul 04, 2012 10:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Jul 04, 2012 11:21 am

Prekrasno! thumbup
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

Broj poruka : 675
Datum upisa : 12.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Jul 04, 2012 7:36 pm

Ljiljana stvarno je spot predivan loveshower preslatke krofnice-njuskice!!! Medeni su kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Uto Okt 02, 2012 10:42 pm

Imam jedno pitanje.... Koji med im dajete, bagremov, livadcki... i u kom obliku je pivski kvasac koji im dajete sitov ili suv?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Uto Okt 02, 2012 10:49 pm

Pivski kvasac ja imam ovaj suvi

Med da budem iskren nemam pojma koji trenutno imam nisam ga skoro davao Kalli pošto nešto nije bila zainteresovana kada sam joj pomešao jednom sa sirom i jajima.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Uto Okt 02, 2012 11:18 pm

ja mojima med uopste ne dajem...med je za trenutke kada je psu neophodna brza energija...kao recimo kujama za vreme stenjenja...itd, ne vidim razlog zasto bi psi jeli med ovako, to je secer Smile. a pivarski kvasac nisu odavno dobili , piju onaj Methyl B12 a ostalih B vitamina ima dovoljno u sirovom.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 3:32 am

Ok. I meni je malo nelogicno davati med zbog secera, ali da lizne malo nece nista da fali Very Happy Kupila sam kurkumu danas, napokon je nadjoh, ali na merenje, nadam se da nije greska. Ima i kokosovo ulje, evo ovo

http://www.beyondhealthfood.com/katalog/zdrava-ulja/kokosovo-ulje-ekstra-devi%C4%8Dansko.html

Kurkuma joj se dopala kao i macki, pa je bilo svadje oko obroka. Neznam da li i macke mogu da se caste ponekad. Jabukovo sirce joj dajem Very Happy navukla sam je na kvarno, kap po kap i uspela sam.

Sad smo skroz na sirovom, nedam joj nista, a ma bas nista kuvano. Ni poslastice joj nedam, sve sama spremam.
Sad cu da se potrudim i nadjem prepelicja jaja, jer se ona netrebaju kuvati (valjda) a i bolja su.
Meso, kosti, iznutrice, jaja, mlecni proizvodi, vitamin c, omega 3, kurkuma, kokosovo ulje, sirce, pirinac. Sargarepa, spanac, zelje,blitva, kopriva.

Ceo dan maltene citam teme na forumu pa mi se pomesalo ko je sta rekao. Neko primenjuje jednu pametnu stvar koju i ja praktikujem, a to je da samo popari kopricu i daje psu, ne koristi kojekakva vestacka ulja ili kapi. Tako radim i ja. Imam svoj kuvar za pse pa imam tacno mesecni raspored namirnica kako, kad, sta... Jedino joj kuvam pirinac jer njega jako puno voli pa cu sutra da joj ga posluzim kao medjuobrok sa kurkumom i kefirom.

Sad sam mozda nesto zaboravila da napisem, ali ako sam negde pogresila ispravite me.

E da joooooooo umalo da zaboravim, kako da joj dam vecu ribu. Papaline sam davala cele i to je ok, ali veca zbog kostiju kako to? Jela je Skarpinu, nju sam kuvala.
Davala sam joj filete jer nisam znala sta cu sa kostima ostalih riba, lososa, ajkulu i list. A sve ostalo sto sam kupovala od ribe sam kuvala i odvajala meso od kosti. Prekljuce sam joj dala Pangasijusa, recna riba znam da je stetna al aj malo za promenu. Dopao joj se, tj. svima se svideo jer je jadna jedva jela na miru No A probala je i lignje i racice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 10:05 am

Evo Nešina Betty sa ribom Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 6:13 pm

Eto ti ga sad, a ja se se bojala zbog kostiju. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rooney_Pei

Ženski Broj poruka : 75
Godina : 31
Datum upisa : 15.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 8:51 pm

Upravo sam danas trazila po internetu da kupim prepelicja jaja za naseg runija. Bas me zanima da li bi to jeo. I bas me zanima da li bi i mi, ljudski dio obitelji, isto jeli. Wink

Ja dodajem bata glucan runiju u hranu. Znam da je skupi, ne moze mu naskoditi, samo mu moze pomoci.

Moram kupiti cim prije ovo kokosovo ulje. Jel mu moram kupiti ulje ili je to neki maslac? Nisam to nikada vidjela....
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 9:11 pm

@sandra1000 ::
Eto ti ga sad, a ja se se bojala zbog kostiju. Very Happy
Skusa nema opasne kosti sem onih peraja na ledjima , vidis da ih je i Nesa odskao makazama i na sirovoj Smile Ako skusu budes kuvala, izvadi te kosti ispod peraja i sama peraja, ostalo je sve bezopasno kod skuse i kuvano. Iz svih ostalih riba kada su kuvane vadi kosti sem onih sitnih papalina i sardela naravno a iz sirovih ne moras cak ni iz lososa kada je u vecem komadu. Recnu ribu ukoliko joj dajes ni jednu nemoj davati sirovu zbog larvi bubreznog crva a kuvanu cisti od velikih kostiju poput kicme i rebara i onih u sastavu paraja.
Nije pangazijus stetan ali nema onih bitnih Omega masnih kiselina...protein kao i svaki drugi

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Okt 03, 2012 9:21 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Sre Okt 03, 2012 9:18 pm

@Rooney_Pei ::

Moram kupiti cim prije ovo kokosovo ulje. Jel mu moram kupiti ulje ili je to neki maslac? Nisam to nikada vidjela....
Devicansko kokosovo ulje upravo izgleda kao belicast staklasti maslac kada nije na visim temperaturama od tridesetak stepeni..tada postaje tecno.... i uvek je u takvom obliku.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Čet Okt 04, 2012 3:54 am

Tata je bio kupio sarana i imao je negde oko 5-6 kg. Njega sam skuvala i odstranisla svaku koscicu, onda sam za svaki slucaj proterala kroz masinu za mlevenje mesa da budem sigurna zbog kostiju. U to sam dodala, probiotik, kefir, pirinac, malo sargarepe,malo maslinovog ulja ( dve supene na tu kolicinu )omega 3 i pomorandzu kao dekoraciju Very Happy nju je odmah "prozdrnula".
Meni nijedna zivotinja sto je recimo cudno za macke nevoli sirovu ribu. Pa ni halapljiva mici koja je stvarno luda za hranom nemoze da smisli ribu. Ali od kuvane se ubise. Imam opasnog cikicu u ribarnici na pijaci koji me mnogo voli i uvek kad dodjem mimikom mi pokaze sta je za mene, a sta ne. Bila je fantasticna skusa, ali eto sad znam da moze da jede.

Ovo kokosovo ulje sto sam uzela je belicasto. Ima veoma lep miris i veoma je zdravo. Zato mozemo da se grebemo od nasih zguzvanaca posto je strava za kosu kao i za kozu.

Rat oko kurkume. Mnogo im se svidja ali... hehe Betty ima takve gasove da je to nehumano, stipa za oci hehe neznam dal je neko imao vetrove ali mene ova moja oduvala skroz hehe

Jel daje neko beli luk?

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Čet Okt 04, 2012 1:12 pm

Koliko mene znanje i pamćenje služi, davno sam negdje pročitao da probiotik gubi dejstvo ako malo duže stoji van kapsule a dođe u dodir sa vodom. Zbog toga bi trebalo ili odmah da jedu to ako j eposuto onim probiotikom iz kesice ili da gutaju kapsulu.

Ispravite me ako griješim.

Sandra, mislim da imaš previše ulja u navedenom miksu gore. Pazi da ne dobije trčkalicu pa si navučeš problem na vrat.... Zna se dobro ispatiti zbog toga.

Mislim da je višak maslinovo jer, koliko sam vidio, stavljaš omegu. Ne znam ni za kokosovo u tom miksu da li ima mjesta. PO MENI, sasvim je dovoljna riba pojačana sa omegom.

Nika od malena jede kurkumu i nisam primjetio da zbog toga ima probleme. Ima gasove s vremena na vrijeme al ja to ne povezujem s kurkumom već s ostalom ishranom, tj. sastojcima. Moguće da joj pravi probleme sada u periodu prilagođavanja jer si je sad uvela u ishranu.

Ja, kada primjetim da ima problem sa varenjem, u ishranu joj počnem dodavati domaći kefir i lijepo se smiri. Po meni, mnogo korisnije nego probiotik. Ustvari, kefir je prirodni probiotik i preventiva. Stalno održava stomak u odličnom stanju.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   Čet Okt 04, 2012 10:10 pm

Za sve si u pravu sto kazes. Ja sam njihov licni kuvar pa me zato i vole najvise Very Happy Kuvam za sve njih, kad kuvam, ali se uglavnom bazira na zivom. Svinjetinu nemaju uopste na meniju kao ni ja zbog smeka koji ima to meso.

Saran je inace suvkasta riba, pa sam iz tog razloga dodala maslinovo ulje ( supene kasike su mi plice, tako da nije mnogo dodato ) . To je recimo osnova pa ja po potrebama macaka i pasa to korigujem.

Beti je probiotik dobila istog trena u posudu, istresla sam ampulu, i par kapi omega 3, kao i pomorandzu i kefir.

Mici ona osnovu + kefir

Macke osnovu i mladi sir. Nisu imali trckalitis Very Happy

Ispustanje gasova je posledica kurkume jer je i moja miljenica Mau calabrcnula od Beti, juce je radiacija bila 9 sada je 2-3... koliko toliko podnosljivo .

Znam da se nesme preterivati sa uljima, sada koristim samo kokosovo i to ne svaki dan, svaki drugi, kurkuma svaki dan u oba obroka samo posolim preko hrane, mislim da je to ok.

Inace dodatke dajem nekom logikom ako mi je hrana suva kao recimo belo meso u njega dodam malo ulja, nikakvo preterivanje. Probiotik ne svaki dan, kao ni kefir, ali AB jogurt je obavezan svima svaki dan. I mnogo su bolje od kad je sirova hrana. Danas su svi krkali skusu... prstalo na sve strane
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sta dodajete u hranu guzvancima?   

Nazad na vrh Ići dole

Sta dodajete u hranu guzvancima?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» PREMIL - hrana za pse
» Povracanje?
» Stene pojelo svu hranu sto je ostala.
» JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: