Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Shar Pei i njegova posuda sa hranom

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 10:27 am

Ne znam da li sam pogodila pravo mesto za pisanje ovog posta...Unapred se izvinjavam administratorima ako je greska Very Happy

Kako se vasi psi ponasaju dok jedu? Da li mozete slobodno da im pridjete i stavite ruku u njihovu porciju i na primer pomognete im sa jelom ako brljave??
Da li bez problema dozvoljavaju brisanje usta i sklanjanje porcije?

Ja imama psa starog 17 meseci...
Nikada nisam imala problem pri hranjenju Skarfija...mogla sam slobodno da pridjem i da mu sklonim porciju u bilo kom trenutku jela...
Sinoc se dogodila zanimljiva situacija koja me je uplasila....
Dobio je hranu, Ivan i ja smo pricali...nakon par minuta ja pogledam prema njemu, on nista ne jede, samo stoji kao neki psihopata sav zategnut i gleda ka nama...ja mu se obratim po imenu..o nista ..kao hipnotisa...nasmejemo se...ostavimo ga jos nekoliko minuta....i onda smo hteli u setnju sa njim...ja krenula da sklonim posudu da ne smrdi u stanu...a ovaj kao manijak poleteo prema meni i zalajao ne mene....odlepili smo...Ivan je zgrabio papucu, lupio ga po dupetu dva puta, ja sam se jako izvikala na njega...nije znao sta mu se desava...da je imao neku rupu bio bi u njoj...i samo je hteo da mi pridje i da mi ljubi stopala....ignorisala sam ga ostatak veceri...jutros je ustao i dobo hranu, sve najnormalnije...
Sta se to desava u njegovom mozgu??? Kao da to nije bio moj pas!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 10:53 am

Alfa nema taj problem i ja slobodno mogu da joj diram hranu, cak ona ceka dok joj ja to ne spremim. Ukoliko vidim da joj treba pomoc, cim pruzim ruku ona dize glavu i napravi krog dok ja ne zavrsim. Da li je on zalajao ili zarezao? Ako je zalajao mozda je to bio znak da nije zavrsio a da mu je bila potrebna pomoc (tipa zalepila mu se hrana itd.) Sve je ovo mozda!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 10:58 am

Samo jednom je zalajao, nista glasno...ali opet...posle svega sto se desava ovih dana sa guzvancima...uplasilo me je...
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 11:06 am

Da, mislim da smo svi poceli vise da obracamo paznju na to.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 12:17 pm

Ja nisam imao takvih iskustava ali mogu da ti preporucim sledece!
Posto je Bora jako razmazen sto se tice hrane(sada vec mogu reci bio razmazen),radio sam sledece...
Stavim mu ciniju sa hranom(ostavim jedno 15-20min),i sto je pojeo-pojeo je,cinija se sklanja!
Naravno on uzme i brljavi...izdvaja samo meso a granule pljucka napolje!Smile
Uvece mu opet dam ostatak njegovog brljavljenja i on sve pojede!
Ja sam navikao Boru da jede dva puta dnevno,mada odrasli psi bi trebali 1x dnevno da jedu(ali to opet zavisi sve od raznih faktora...fizicke aktivnosti...).

Postoji efekat kod pasa koji ne znam kako se zove...ali ide tako sto psu dajes svaki dan hranu u isto vreme(npr. u 17h,svaki dan),i pas u to vreme pocne da luci enzime i postaje gladan jer je tako naviknut!

Mislim da gresis sto titras Skarfiju kao i ja Bori sto sam radio!Ako nece da jede ti mu dajes iz ruke-A TO JE NAJVECA GRESKA!!!Ili ako brljavi ti uzmes i pomognes mu!

Das mu posudu sa hranom i ako hoce da jede neka jede,ako brljavi neka brljavi,a ti lepo sklonis posudu posle 20 min i nista do sutra!Pa da vidis kako ce sutra jesti!Smile

E sad jedino ne znam zbog lekova koje Skarfi uzima...ako nece da jede a pije jake lekove onda razumem zasto mu pomazes oko hrane!

A svakako da Skarfi ne sme da rezi na tebe niti laje ako mu diras hranu!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 12:35 pm

Slazem se Nemanja sa tobom, jako je razmazen i Ivan i ja samo brinemo da ne ostane gladan...a on kao neki car samo izvoljeva neke gluposti....
Od danas samo tehnika ostavljanja hrane, sta pojede, pojede i tako cu od sada raditi....
Mislim da mu onaj lavez nece vise pasti na pamet s obzirom kako smo se obrusili na njega i Ivan i ja....

Pozz i hvala
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 12:59 pm

Ma nema na cemu!Wink
Samo morate ti i Ivan biti istrajni u tome!
Da ne bude...jao pa nije jeo nista ceo dan...pa da nije gladan...
Tako je kod nas bilo...
Bora je prva tri dana kada sam mu to uveo pojeo mozda saku granula...srce mi se cepalo ali sam morao tako...
Cetvrti dan je sve olizao!Smile
Na to sam pristao jer mi je vet.rekao da ne moze nista da im bude i da 5 dana nista ne jedu!I on me je i savetovao da mu ovo uvedem!
Ja Bori i dalje ubacujem sve vrste mesa,povrce,svapski sir...u granule,ali kada mu dam same granule jede i njih same!
Pozdrav za vas!Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 1:08 pm

Mene malo brine to što je Skarfi verovatno u bolovima zbog ED pa da mu to utiče na rasuđivanje. Nego,jel ste vi njemu podigli posudu sa hranom na uzvišenje? Ti Ivana znaš zašto,al hajde i ostalima da objasnimo. Kada posuda sa hranom stoji na zemlji pas mora da se spusti i prebaci težinu na prednje noge da bi mogao da jede,samim tim mu je teže da trpi bol. Ovo isto važi i za štence jer su njima zglobovi i hrskavice još nerazvijeni,najbolje bi bilo postaviti posude za hranu i vodu na uzvišenje negde u visini grudnog koša. Pogledajte kod Nebojše na slikama on je to dobro rešio.
Što se tiče agresivnog ponašanja u prisustvu hrane,meni je to neprihvatljivo posebno prema vlasnicima mislim da ste dobro učinili vi ga najbolje poznajete i možete da čitate njegove signale i da provalite šta u kom trenutku misli.
Inače sam pristalica da se pas hrani najmanje 2 puta dnevno iz razloga što su veće rase i srednje velike rase sklone torziji želudca,a i pas koji je na lekovima ne bi smeo da ima prazan želudac ima bezbroj razloga.
Hteo sam još nešto bitno da kažem,ali sam u momentu zaboravio kad se setim napisaću. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 2:24 pm

Podignute posude...jes od pre nekoliko dana...
I mene to brine Pedja jer on vec dva dana ne pije lekove za bolove zbog stomaka i povracanja...i znam da ga boli...ali ne znam kako da mu pomognem...a ne zelim da ga grdim i urlam na njega, a opet ne dozvoljavam lajanje na mene....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 2:27 pm

Jede dva puta na dan i tako cu i ostaviti,,,necu preci na jednom dnevno hranjenje...bas zbog stomaka i lekova....

Nemanja, istarjacemo...pa mi smo tvrdoglaviji od njega...nas je dvoje SmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 1947
Godina : 29
Datum upisa : 24.06.2007

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 3:21 pm

Saru hranimo ujutru i uvece. Do pre mesec dana jela je jednom dnevno medjutim sobzirom da zivi na pirincu i na konjetini+svi lekovi i kortizoni, hranimo je dva puta dnevno. Problem je sto ona moze da pojede koliko god da joj damo i u poslednjih par dana izludjuje nas sve u kuci jer koliko god da pojede njoj nije dosta. Naduva se kao balon, imam utisak da ce poleteti al ona bi ipak jos saaaamo malo Smile

Sto se posude tice, mogu da joj uzimam, da je gnjavim, da joj brljavim po hrani, ona apsolutno nece reagovati. Njoj je bitno da se najede makar joj ja sedeo na ledjima Smile

Nismo nikada imali slicnu situaciju kao Ivana sa Skarfijem. Kad bi se to desilo, sigurno bi dobila po njusci i sumnjam da bi smela da ponovi.

EDIT: Slozio bih se sa Nemanjom. Desavalo nam se da pojede samo konjetinu a da pirinac nece ni da pipne i tako nekoliko dana za redom. Posle toga sam poceo daj joj sklanjam posudu cim se skloni od hrane, jadnica nije jela 2 dana al sam smo konjetinu poceli da meljemo tako da olize posudu.

Poslednji izmenio Sinisha dana Uto Nov 24, 2009 3:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei-balkan.com
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 3:23 pm

Moguce da je zbog lijekova malo razdrazljiv. Loreda od kad je ujeo pas, znaci danas treci dan, jako malo jede. Ne znam da li je saku granula pojela. Cak ni keksice nece. Nema sta joj nisam nudila, ali dzaba, nece ni da onjusi. Veterinar je rekao da je to normalno s obzirom na antibiotike,bol, ali i stres koji je prezivjela taj dan. U normalnim okolnostima, uglavnom jede 2 puta dnevno i sve olize, ali se nekad desi da ne okusi nista do uvece i onda pojede sledovanje za citav dan odjednom. Mogu da joj radim sa hranom sta god, pa i nju sa svom zdjelom da pomjeram, ne buni se. Mogu i iz usta da joj vadim, nema problema.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 3:32 pm

Kada Don-u dam da jede on samo usisava a meni dozvoljava da mu radim šta god mi palo na pamet..da mu vadim iz usta,da ga gnjavim,držim ga za šapu iako to ne voli...On ne obraća pažnju..svaki put pokušava da obori svoj rekord,veme koje mu je potrebno da pojede.Treba mu nekih 1-2 min. i tako je uvek,osim ako mu dođe da neće,onda ne vredi ni da ostavljam 10-ak min. jel znam da neće jesti.Mogu i da mu uzimam celu činiju i da ga vozam po celom dvorištu......baš ga mučim ali tako ga samo testiram da vidim šta će raditi...Nikad nije ispustio ni jedan jedini glas (kao da se stavio na "mute" kada je hrana tu)
Don-u je činija podignuta kao što reče Peđa.Hvala ti!Ti si me posavetovao oko toga. Inače ja ni ne znam da li bi on uopšte mogao da jede a da mu činija stoji dole.Njemu sva koža sa leđa padne preko glave i on ništa ne vidi.
Don nikada do sada nije birao hranu.On jede bukvalno sve i ono što sme i ono što ne sme.Kada bi mu dao hranu za činčile,on ne bi ni primetio sve bi pojeo...
I još nešto...on bi jeo koliko god mu daš pa makar i pukao od hrane...samo da se jede..SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   Uto Nov 24, 2009 8:30 pm

Zaboravio sam da kažem da Don posle jela dopušta da ga obrišem sa peškirom.I kada pije vode onda ga obrišemo jer se uvek zamoči i sav bude mokar.Sačeka da mu to uradim i onda ide dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Shar Pei i njegova posuda sa hranom   

Nazad na vrh Ići dole

Shar Pei i njegova posuda sa hranom
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako,koliko,kojom hranom hranite svoga psa?
» ishrana zivine hranom zivotinjskog porijekla
» Mila
» Zivot tece...
» Fenomena hrana za pse

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: