Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Marfi i groznica (FSF/SHS/A)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Andrea_Lily

Broj poruka : 134
Godina : 22
Datum upisa : 21.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pon Apr 06, 2009 12:57 pm

Jao,nadam se da ce mu biti dobro i da ce se sve srediti....Jadnicak mali Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Uto Apr 07, 2009 7:08 pm

Evo da javim kako je prošlo na pregledu. Smile Marfi je bio grozan. Smile Kako smo se približili ambulanti naleteli smo da bebicu shar-peia koju je on propisno onjuškao i naravno više ga nije zanimala Smile ali je njoj bilo zabavno da se razgoropadi na njega pa je lajala kao luda dok je on obilazio drveće. Smile E onda nije hteo da uđe u ordinaciju,setio se da su mu tu ''pili'' krv u petak pa je šlajfao kao ludak po pločicama. Smile Ali,uspeli su da ga pregledaju opet su ga ispipali celog na šta se nije preterano bunio osim standardnog gunđanja na šta ja više ne obraćam pažnju. Dobili smo protokol za održavanje sadašnjeg stanja (nikad više neću ići sa celom porodicom na pregled pošto su neki i otplakali), sve u svemu dijagnoza zaista jeste FSF,ali je za sada sve ok sa bubrezima, kolhicin je lek koji održava stanje uspeo sam da ga nađem mada su me upozorili da je teško, pola tablete ujutru i pola uveče do kraja života,naravno ukoliko organizam bude mogao da podnese pošto lek ima gadne kontraindikacije,ali ja se nadam da će sve biti u redu, kompleks B vitamina, i promena ishrane na Hills k/d to je formula za zaštitu bubrega. Ukoliko dođe do napada spuštati temperaturu aspirinom i to bi bilo to. Kontrola urina na svaka 3 meseca i vađenje krvi na svakih 6 meseci. Bećar je jedva stao na vagu pošto se bojao,ali dobili smo komentar da je isti kao i svi ostali zgužvanci koji dolaze kod njih a ima ih jako puno. Smile Smile Smile (koji se pronađu nek se samo nasmeju Smile Smile Smile)
Eto,to je u suštini to. Jadničak nije imao sreće,ili bolje da kažem da je nečija neodgovornost dovela do toga,znam samo da će od mene imati najbolju moguću negu. Smile
pozzz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Sre Apr 08, 2009 9:39 am

Najvaznije je da sad znate sta je u pitanju i da je on u pravim rukama....
vi cete paziti na njega i on ce biti super vesela kuca:)SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
niste vi neodgovorni, vec ste se nadali da to nije to.....
bice malisa dobro:)SmileSmile

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Apr 09, 2009 12:42 pm

Bice Marfi dobro!Smile
Svi smo uz njega i definitivno da uz svu vasu brigu za njega nece biti problema!
16.05. je medjunarodna izlozba kod vas pa se najverovatnije vidimo tamo,ako ne i pre!Wink
Pozdravljamo vas
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Apr 09, 2009 6:10 pm

Važno je da su rezultati negativni i da sa bubrezima sve je uredu.Sa lekovima sve će biti ok,i imaće kvalitetan i sretan život!
Baš sam se iznenadio kad sam na netu razgledao vezano za FSF. To piše da u Americi od 23-28 % šharpei populacije ima FSF!!! Znači otprilike svaki četvrti pas je bolestan?! To ipak bi bilo previše!!!
Evo jedna slika kako izgleda natečeni zglob:

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Apr 09, 2009 10:00 pm

Nemanja,izložbu u Inđiji mi idemo da gledamo obavezno oni uvek super sve organizuju,mesto je jako lepo prošle godine smo baš uživali tako da sam ja rekao da ne propuštamo. Vidimo se sigurno ako Marfi ne dobije neki napad pred izložbu ali mislim da ne bi trebalo pošto je danas imao jedan na sreću uz sve lekove brzo se povratio.

Sharpi,u Americi stvarno velik broj shar-peieva boluje od FSF ne znam koliko je procenata tačno verujem da je puno,ali veći problem su odgajivači koji pare takve pse,čak i one koji prenose taj gen,a nemaju simptome. Da bi se dobilo FSF kuče mora da postoji po jedan mutirani gen sa obe strane tako da se npr. u Marfijevoj liniji ova bolest prenosi jako dugo,a u leglu je pored njega sigurno još nekih koji imaju ovu bolest,samo je pitanje koliko ljudi i veterinara uspe to da otkrije. Probao sam na sve strane da vidim da li postoji još koji slučaj kod nas ali na žalost ili na sreću niko mi se nije javio.

Ja znam da nikada neću pariti svog psa baš zbog ovoga,ko ne vidi koliko oni jadno izgledaju i u kakvim su bolovima prilikom napada neće nikad razumeti o čemu govorim,a sve ovo pišem da bi neko mogao da pronađe sve simptome i u pravo vreme pomogne svom psu,to je najmanje što mu duguje.
Pozdrav
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Apr 10, 2009 10:47 am

Svi smo uz Marfija,drago nam je da je sada ok... Ako treba nesto,tu smo... Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Apr 10, 2009 3:45 pm

Vazi Pedja!
Vidimo se sigurno!
Inace sam prijavio Boru sada za sledeci vikend u Odzake na medjunarodnu izlozbu...pa cemo vam javiti kako je bilo!
Nadam se da Marfi nece vise imati napade i da ce biti ok!!!
Pozdrav
Nemanja
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 11:13 am

Mi smo jutros ustali sa groznicom... Sad Skoro je prošlo 3 meseca kako nije imao nijedan napad i danas je eto moralo. Srećom sestra je ostala sa njim pa ona prati stanje,ali ne može da mu da lekove jer kaže da neće da ih popije. Ništa dok ne poludim i ne odem kući i lično se pobrinem za to.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 11:27 am

jaoj..sve se desava u ova dva dana...Lili na operaciji oka, Lyli druga na zatezanju kapka, moj Skare skoro umro od gusenja, Murphyei dobio napad....sta se to desava?????????

Kako je on sada???Pa jel ne moze da mu ubaci u usta i natera ga da popije!!!!!Mora ga naterati....bice mu lakse
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 12:09 pm

Sad je zvala da kaže da mu je zglob jako otekao i da se ne oslanja na nogu,ali pije vode što je bitno tako da neću da paničim. On je toliko tvrdoglav kad nešto neće nema šanse da ga neko sem mene natera samo okreće glavu i pljuje. A sestra se boji da ga ne povredi pa neće ni temperaturu da mu izmeri. Mislim da ću morati kući da rešim taj problem,jer mene kad vidi namrgođenog zna da sve mora pa makar i na silu.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 12:11 pm

uh..stvarno su tvrdoglavi kao mazge!!!!!!!
ti ga najbolje poznajes i znas kako on funkcionise....
malisha:)SmileSmile
valjda ce sve biti ok...ajd javi kako mu je kad ga vidis
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 4:08 pm

Konačno kući.... Kad sam izmerio temperaturu 38.9 C što je za njega normalno, izgleda da je groznica prošla,ali lek nije popio pa sam morao ja da mu ga dam,teške muke,ali na kraju uspeo trik u komadić mesa pa šaka preko usta da ne može da pljune. Aspirin mu nisam davao pošto je temperatura već pala panem potrebe da ga još kljukam i time. Stigli smo napolje da odemo po ovoj kiši, ponovo se nosimo i mazimo... Smile Definitivno je imao temperaturu pošto su mu oči skroz krmeljave bile kad sam stigao,ali sestra kaže da je sve vreme spavao. Sledeći mesec nam je kontrola bubrega, mokraća ide na analizu, pa ću videti kad odem kod Bilje&Olje da li treba da mu se poveća doza lekova. I dalje pije vodu kao lud, pokušava da ohladi organizam, sad opet ima da radi toplomer na svakih par sati,jadničak će imati traume od mene.....

Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jun 25, 2009 5:10 pm

Jadan murphy,nadam se da će mu brzo biti bolje! Ali dobro je da već nema temperaturu....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Jun 26, 2009 8:26 am

uh, drzimo fige da sto pre prodje
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Jun 26, 2009 10:26 am

Ja mislim da je moje kuče meteoropata.... Šalim se, definitivno mu je vreme okidač za groznice. Još sinoć se popravilo stanje,bez temperature i oteknutih zglobova. Primer kao iz udžbenika, groznica trajala ravno 24h i gotovo. Mislim da sam naučio da se ne nerviram kad ga pogodi. Bitno je da ja budem tu negde da mogu da mu dam lekove jer ovi moji to ne mogu njima je sve to strašno i obavezno neko otplače. Jutros smo ga častili džigericama i srcima da mu popravimo krvnu sliku i bio je jako srećan, nije ni primetio da sam mu tabletu gurnuo u prvi komadić džigerice koji je dobio. Smile
Hvala na brizi za Marfija...

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Jun 26, 2009 11:32 am

Jupiiii:)SmileSmileSmileSmileSmileSmile
dobro je kad se oporavio mali plishani:)SmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pon Jul 13, 2009 1:33 pm

E da javim (pošto ja ovde bukvalno vodim dnevnik o Marfijevoj groznici) sutra radimo analizu urina ponovo, pošto je prošlo 3 meseca od kako je Marfi na lekovima da proverim da li su mu bubrezi ok i odradiću mu i urinokulturu da vidim da li ima nekih bakterija jer planiram u petak ili subotu da ga vodim kod Bilje&Olje na kontrolu i da ugovorim uklanjanje ponosa ukoliko za to bude bilo mogućnosti (obzirom na njegovo stanje). Tako da držite nam palčeve,a ja ću javiti rezultate.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pon Jul 13, 2009 1:43 pm

DRzimo fige, bice sve u redu:)SmileSmileSmileSmileSmile:0
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Ženski Broj poruka : 589
Datum upisa : 21.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jul 16, 2009 11:45 am

Marfi drzimo fige Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jul 16, 2009 1:15 pm

Mene malo nervira neizvesnost,ali dobro tako mora, malo duže se čeka na urinokulturu. Mogu samo da kažem da su me odrali, uzeli su mi 3000din za sve to.

Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jul 16, 2009 1:36 pm

Mi do sada ni jednom nismo vodili Variju na sistematski pregled, da tako kazem.. Jedino sto redovno radimo je bis iz uha. Kod naseg prijatelja koji ima biohem. laboratoriju. To kosta 600 din. Jako je sve skupo ali barem mogu da budem bez brige. Lecenje je ipak mnogo skuplje od preventive!
Pedja za koliko dana stizu nalazi?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jul 16, 2009 1:47 pm

Odneo sam u utorak rekli su da neće pre petka,a to je sutra, treba im vremena da uzgoje bakterije. Smile Za zdrave pse preporučljivo je jednom godišnje uraditi rutinsku analizu urina ona košta 300 din čisto da se provere sve stavke posebno gustina urina (sposobnost bubrega da koncentrišu urin) i količina proteina, pošto se tako najlakše ''ulovi'' bilo kakva promena na bubrezima. Naleteo sam na slučajeve i to kod nas da je pas imao problem sa bubrezima (verovatno amiloidoza),ali nije imao groznicu.
E a meni su bris uha naplaćivali 1000 din. Osećam da me neko dere.... Smile

Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Čet Jul 16, 2009 2:23 pm

Ah, to cekanje ubija!
Neki psi zive dugo sa nekom bolescu i njihovi vlasnici uopste nemaju pojma sta se desava. Samo se dogodi da im jedan dan pozli a tada bude ,nazalost vec kasno. Kada ljubimac izgleda zdravo na takve stvari se zaboravi. Cinjenica je da se i ljudi inace obrate lekaru tek kada ih nesto zaboli

U vezi brisa... mozda je nama manje naplatio jer nam je prijatelj i dugo se znamo:)
U poverenju- kad se vec poznajemo mogao je da nam malo progleda kroz prste i nista ne naplati... Laughing Laughing Laughing
Salim se malo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   Pet Jul 17, 2009 11:19 am

Stigli su rezultati!!!! Trenutno imam napad panike pa čekam da se malo smirim pa zovem Bilju&Olju da zakažem. Urinokultura je dobra nema bakterija piše da je kultura ostala sterilna,a ono što me zbunjuje je što u urinoanalizi pokazuje da ima bakterija i nije mi jasno kako je to moguće... (ako neko možda ima predstavu bio bih zahvalan na svakom objašnjenju) Druga stvar koja me OPASNO zabrinjava je povećana količina proteina u mokraći (ove debilne analize ne pokazuju vrednosti nego samo neke plusiće) poslednji put je Marfi imao 1 + i svi su rekli da to nije ništa,ali ovaj put ima 3 + što mene jako brine,s tim što je koncentracija urina normalna što znači da bubrezi nisu ugroženi i obavljaju svoju funkciju. Mada opet tolika količina proteina je zabrinjavajuća s obzirom da su mi objasnili da to može da se desi usled neke upale ili infekcije,a i količina leukocita u mokraći mu je jako povišena. Zvanično ne znam šta se dešava i hitno idemo za NS u to sam siguran.

EDIT: Zakazano kod veterinara poslepodne u 18:45. Panika i dalje prisutna. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Marfi i groznica (FSF/SHS/A)   

Nazad na vrh Ići dole

Marfi i groznica (FSF/SHS/A)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Bolesti pasa svetskih putnika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: