Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Savet

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Stefan994

Muški Broj poruka : 1
Godina : 22
Datum upisa : 11.10.2014

PočaljiNaslov: Savet   Sub Okt 11, 2014 2:20 pm

Pozdrav!

Imam psa Badija starog 8 meseci ( kod mene je 4 meseca ). Dobar je pas, ne pravi probleme za vreme setnje, gleda svoja posla sto se tice drugih pasa, macaka itd.. Nepoverljiv je prema strancima, ali posle nekih 5-10 minuta se da i pomaziti.. E sad, ovde je problem: Studiram, pa ne budem npr. nedelju dana kod kuce i kad se vratim, on rezi i laje na mene kad hocu da udjem u dvoriste, i posle nekih 10 minuta sve je ok, kao da se nista nije desilo. Isto je i sa mojom bracom koja idu u srednju skolu pa ne budu non stop kod kuce..  Takodje, desi se da kad pokusam iz sale da ga podignem ( da stoji na zadnjim nogama ) on opet rezi sve dok ga ne pustim.. Lako uci, nije zaista agresivan medjutim imam tih par sitnica i ne znam kako da se ponasam prema njemu u takvim situacijama, moze li savet? Hvala unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Savet   Sub Okt 11, 2014 5:03 pm

welcome

Stefane ovo je problem koji sad ne deluje strašno, ali kasnije može da nastane haos kada pas sazri i postane svestan sebe i svoje snage. Pubertet im kreće tada i uglavnom se tada pas rangira i sa ljudima. Često slušam ovakve priče i uglavnom je početak svega ovoga još u štenećem periodu, a vlasnik shvati da je to ozbiljno tek kada pas može da ga povredi. Nisam siguran da iko može da ti da pravi savet preko foruma, mada ima ljudi koji imaju ili su imali skoro identične situacije. Odlika rase jeste nepoverljivost i sa strancima ne treba da se mazi, ali ne treba ni da ih napada. Još jedna od odlika šar-peja je da se ne vezuje za celu porodicu nego za jednog vlasnika koji je za njega sve. Ta osoba treba da ga nauči kako da se ponaša u određenim situacijama, tako da ukoliko nije tvoj pas, a nije garantovano jer nisi stalno sa njim, mora da postoji neko u kući koga smatra gazdom i ko će da koriguje loše ponašanje.
Ovo je ono što mogu da kažem uopšteno, ne verujem da sam nešto preterano pomogao.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole

Savet
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potreban savet!
» Rahitis
» Potreban savet
» hitan savet!
» savet oko povodca za velike papagaje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu