Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Andjela1994

Ženski Broj poruka : 35
Godina : 23
Datum upisa : 19.08.2013

PočaljiNaslov: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 12:21 am

Pozdrav, meni je hitno potreban odgovor!!!
Stence nam ima 2 meseca i 2o dana! Ujutru se probudila jako malaksala i sa povisenom teperaturom, nije nista htela da jede, nije cak mogla ni da ustane.. Otisli smo kod veterinara, rekao je da ima piroplazmozu.. Dao joj tri injekcije, a temperaturu kada joj je izmerio bila je 39,95!

Dosli smo kuci i ocekivali bar neko poboljsanje , medjutim, temperatura je skocila na 41.. Ne mozemo da joj spustimo sve smo probali.. Merili joj 3 - 4 puta.. Sada ima 4o temperaturu, medjutim duz desne strane ima kao krvne podlive.. Od gornje sapice, pa sve do donje, to smo tek sad primetili! Zvali smo veterinara, rekao je da je to mesto ujeda..

Mnogo se brinem da nije rec o piroplazmozi i da cemo pogresnom terapijom samo da joj pogorsamo vec tesko stanje..
Evo su slike pecata

Sta je ovo, zna li neko?? Mnogo se brineeeeeeem!
Nista nije jela od jutros, nije ni vodu pila, samo lezi, jedva glavu malo pomeri i to je to, malo prodrma repicem, ali ne moze da ustane!

Molim za pomoc i savet!!!!!!!!Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 9:33 am

Anđela kakvo je stanje od jutros? Ovo nije piroplazmoza. Uz povišenu temperaturu i pojavu crvenih pečata najverovatnije je u pitanju streptokokni toksični šok, nadam se da je temperatura uspela da joj padne i da nije bilo dalje problema, pretpostavljam da niko nije bio sinoć na forumu.
Neka je veterinar stavi na infuziju, ukoliko ima i dalje temepraturu nek joj da dipiron (metamizol) i jak antibiotik (gentamicin nije dobar u ovom slučaju) nek proba sa penicilinom ili cefaleksinom.
Javi obavezno kako je, žao mi je što nisam video ranije post, nadam se da je sve Ok i da ste već bili kod veterinara. Za kasnije ću te uputiti šta da radiš u sličnim situacijama, sad je bitno da vidimo kako je.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 10:17 am

Andjela kako je Dora?Nisam ni ja sinoc bila ovde :(Ona je imala ugriz ose pre tri dana ?Kako se zvao sirup koji si joj davala?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 2:26 pm

Ne mogu da se setim, onaj za alergije koji piju deca.. :/ nije mi tu flasica, pa ne mogu ni da procitam.. Sad od toga se oporavila i sad ovo.. :/ od jutros je bolje.. Kao.. Pila je malo vode, malo jela i prosetala, a inace je sinoc samo lezala dusa, nije ni na noge mogla..

Streptokokni toksocni sok?? Od cega se on dobija? Plasim se uz pogresnu terapiju, verovatno joj je dao imuzil (ili kako se vec zove) ono za propadanje krvnih zrnaca, i to moze da joj naskodi ako joj nije potrbno, od njega propadaju bubrezi i jetra.. ://
i dalje ima temperaturu 41, a hladili smo je na sve moguce nacine.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 2:29 pm

Sad sam procitala da ovo stanje nastaje od posekotine ili neke ranice lecene u losim higijenskim uslovima.. :/ nikakvih ranica ona nije imala, a ponajmanje posekotina.. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 3:44 pm

Moraš da je vodiš kod veterinara ovo ne možeš sama da rešiš. Poslušaj me. Šar-pej ne sme da drži temperaturu toliko dugo na 41 stanje će biti samo još gore.
STSS kod šar-peja je malo drugačiji. Potrebno je da postoji nešto što će da rasturi hijaluron u tvom slučaju to može da bude i taj ubod ose, i sami otrovi insekata luče hijaluronidazu, a to su enzimi koji rasturaju hijaluron na sitne fragmente. Šar-pej se upali u kratkom vremenskom periodu ceo. Na mestu gde je bila neka rana koža prvo počinje da crveni, a onda kreću bakterije. Imunitet ne može da se odbrani jer je izgubljen i nastaju lezije na koži prvo na mestima na kojima je bilo to crvenilo. Kod šar-peja crvenilo i temperatura znače hitan odlazak kod veterinara!
Obavezno da je stavi na infuziju, da joj ovaj lek za spuštanje temperature i da antibiotik (može i penstrep njega imaju veterinari najčešće).
Ako nisi sigurna u veterinara od Smedereva do Pančeva nema puno zovi Gocu i Kaću i hitno je vodi tamo.

Veterinarska ambulanta za kucne ljubimce "Mondo Animale"
ul. Oslobodjenja 27
Pancevo
013 33 55 01
Gordana i Katarina

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 3:51 pm

Od Smedereva do Panceva nije daleko,molim te kontaktiraj ih,jer mi iz Pozarevca redovno idemo kod njih i za Nerona i za druge pse kojima treba pomoc. Oni ce to lepo resiti,a ne da gubis vreme sa nagadjanjima i mozda pogresnim dijagnozama.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 3:57 pm

Dijagnoza je definitivno pogrešna. Iz mog iskustva imizol reši babeziozu jako brzo, ubrzo posle administracije leka sve kreće na bolje. Štene ne sme da drži 41 temperaturu toliko dugo, em što će da dehidrira, em što postoji ta opasnost od STSS. HITNO veterinar.

Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 10:59 pm

Danas sam je opet vodila kod veterinara.. Potvrdio je dijagnozu.. Sada joj je temperaturica 39,6.. Spada, ali lagano.. Vratila se u srecno stanje.. Pitala sam za pecate, kaze da oni nastaju bas kao nus produkt te bolesti (citirala sam) dao joj je opet tri injekciije.. :/
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Uto Sep 17, 2013 11:12 pm

Ne znam sta da ti kazem.. Da li je psu vadjena krv, nosena u laboratoriju,... na osnovu cega je donet zakljucak da je ta dijagnoza??
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Sre Sep 18, 2013 9:20 am

OK dobro je da stanje ide na bolje ali mi je i dalje nezamislivo da štene drži temperaturu, kao i da nusprodukt piroplazmoze može da bude crvenilo. To zaista prvi put čujem, a moj Marfi je nekoliko puta imao piroplazmozu. Negde se nešto ne uklapa. Ili veterinar lupeta ili ne prenosiš kako treba šta je tačno rekao.
Opet kažem šar-pej je veoma čudan pas i očigledno da ga mnogi ne poznaju dovoljno dobro, posebno veterinari koji ne prate šta se dešava u svetu nauke.
Za ubuduće, svaki put kada psu nije dobro vadi se krv, posebno kada podiže temperaturu (a naši to gotovo uvek rade) proverava se krvna slika i u slučaju sumnje na krpelje gleda se da li u razmazu ima babezija (može da ih bude, al nekad i ne mora). Tek tada veterinar može da postavi dijagnozu, plus ne sme da isključi autoinflamaciju jer je u pitanju šar-pej koji ima mutaciju.
U svakom slučaju najbitnije je da je njoj dobro sada.

Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Sre Sep 18, 2013 4:17 pm

Da, super joj je.. Juce smo isli ponovo kod veta, dao joj  je jos tri injekcije.. Ona je super, cak je vet bio odusevljen sto laje i sa temperaturom 39,5 i svadja se sa njim.. Smile

Velika nasa maza.. Smile I meni je cudna dijagnoza, ali on vazi za najboljeg veterinara u nasem gradu.. Nije joj vadio krv, pitali smo kako je moguce da je to ta bolest kada joj nije crvena mokraca kada piski, a on kaze jer je nismo doveli u podmaklom stadijumu, nego cim je krenulo da joj bude lose, doveli smo je.. :/

Mislim da ne moze biti pogresna dijagnoza, s obzirom da joj je stanje super sada!!! Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Sre Sep 18, 2013 4:30 pm

Nema veze sad, najbitnije je da je ona dobro. cheers 

Ubuduće da znaš kako se leči šar-pej, nikad tako napamet. Od 3 injekcije koje joj je davao neka je rešila posao u tome je caka, a jedna je verovatno antibiotik širokog spektra, druga za spuštanje temperature, treća vitamini. Bez dijagnostike i veterinar nabada kao i ja.

Nazad na vrh Ići dole
Andjela1994

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   Sre Sep 18, 2013 4:51 pm

Da dobro je lepota moja.. Samo as sekira.. I mene i decka! lick 

Prvo padne sa terase od 2 metara, pa je ujede osa, pa sad od milion krpelja nju ujede bas onaj zarazeni.. I iz svega se izvuce.. Mozda sve to namerno radi, da bismo je je jos vise zavoleli! lolol lolol
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU   

Nazad na vrh Ići dole

HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ranice na kozi - ekcem?
» Crvenilo ispod 'pazuha'
» crvenilo po kozi
» maligni limfom na kozi
» kuca mi je jako bolesna :(

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu