Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Suzne oci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
kaligulaks

Muški Broj poruka : 3
Godina : 34
Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 4:18 pm

Zdravo zovem se Aleksandar i imam problema sa psom,ona je zenka i ima oko 8 meseci od malena su joj suzele oci i po preporuci veterinara sam stavljao neke kapi ali pomogle su samo trenutno.U 6 mesecu joj je na jednom oku izaslo nesto crvene odvratno velicine zrna graska i kod veterinara joj je uradjena operacija i to je odrstanjeno i veterinar je rekao da se nece navracati i za sad je ok i brzo se oporavila.ali i dalje joj stalno oci suze,mokro oko ociju i uvek krmeljivo,ne stvara utisak kao nesto opasno ili da mu smeta ali meni smeta da je gledam onako krmeljivu po ceo dan.da li neko moze da mi pomogne i kaze kako da to izlecim kojim kapima i da li uopste to moze trajno da se izleci ili ce tako biti zauvek.primetio sam da joj oci suze na suncu najvise UNAPRED HVALA
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 6:25 pm

Pozdrav Aleksandre Smile Dobro nam dosli ti i tvoja curica Wink
Ovako napamet nikada ne moze da se zna sta , jer moze da bude svasta. I moj Neron je cesto suznih ociju,a nikada ni jedan zahvat nije radjen na njegovim okicama. Moze da bude nesto iz vazduha da je iritira, mozda duvanski dim... 
Ono sto mozes sam da preduzmes,a da njoj ne naskodis, to je da odes u  apoteku (humanu) i kupis vestacke suze, koje se koriste najcesce uz kontaktna sociva i ukapavas to, jer nije invazivno. 
Da li se secas koje si kapi tada koristio?? 
To je ono sto mozes da probas, ali ja bih njoj da vet pogleda da joj se nije neka trepavica okrenula na unutra i grebe oko. Da li nekad pokusava da pocese oko, kao da je nesto svrbi, cacka, pa da pokusava sama?? 
Ako imas dobrog veta, idi neka proveri, jer ako to predugo traje, moze da joj osteti roznjacu to konstantno grebanje. 
Pozz i u delu foruma Upoznajmo se predstavi nam novu drugaricu Wink
Nazad na vrh Ići dole
kaligulaks

Muški Broj poruka : 3
Godina : 34
Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 7:50 pm

@neron ::
Pozdrav Aleksandre Smile Dobro nam dosli ti i tvoja curica Wink
Ovako napamet nikada ne moze da se zna sta , jer moze da bude svasta. I moj Neron je cesto suznih ociju,a nikada ni jedan zahvat nije radjen na njegovim okicama. Moze da bude nesto iz vazduha da je iritira, mozda duvanski dim... 
Ono sto mozes sam da preduzmes,a da njoj ne naskodis, to je da odes u  apoteku (humanu) i kupis vestacke suze, koje se koriste najcesce uz kontaktna sociva i ukapavas to, jer nije invazivno. 
Da li se secas koje si kapi tada koristio?? 
To je ono sto mozes da probas, ali ja bih njoj da vet pogleda da joj se nije neka trepavica okrenula na unutra i grebe oko. Da li nekad pokusava da pocese oko, kao da je nesto svrbi, cacka, pa da pokusava sama?? 
Ako imas dobrog veta, idi neka proveri, jer ako to predugo traje, moze da joj osteti roznjacu to konstantno grebanje. 
Pozz i u delu foruma Upoznajmo se predstavi nam novu drugaricu Wink
Ne znam koje kapi sam koristio mislim neki oftanol ili nesto tako a nikad se ne cese oko ociju i slicno,stvarno deluje kao da joj i ne smeta mnogo ali meni zaista smeta.Oci ivek po malo suze,krmeljiva je a kod mene i nema neki veterinar da mogu da mu verujam u vezi bas sar peja.prvi mi je pas ove vrste i samo to bih sam da mu resim inace nikakvih drugih problema nema,prelep prepametan i nije agresivan zaista me je odusevila samo molim ako neko zna kako bih mogao ovo da joj zaustavim bila bi savrsena.Unapred hvala svima a predstavicu je i poslati slike
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 9:03 pm

Ok, onda idi u apoteku i uzmi vestacke suze, ukapavaj i vidi da li ima boljitka Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 10:22 pm

Moguće da je neka alergijska reakcija čim ne češe oči i ne dira šapama liči na alergiju, sličnu stvar sam imao sa mojom Bellom skoro. Nadam se da je veterinar proverio kapke da se ne uvrću slučajno?
U apoteci veštačke suze Refresh Contacts i ukapavati u oči posle svake šetnje.

I da welcome

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Suzne oci    Pet Sep 13, 2013 10:35 pm

welcome 

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole

Suzne oci
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: