Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Pansioni za pse i dreseri.....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 9:06 am

MIslim da je ovo bitna tema za svakog vlasnika psa, macke, zeca, kornjace,.....
Ja sam prva zajedno sa SKaretom prezivela sok jer nam je vlasnica pansiona vratila psa pola sata posto smo ga ostavili sa obrazlozenjem da ona nije zamisljala da Shar pei tako izgleda, a i zato sto je primila druga dva psa....
15 dana je boravio u drugom pansionu, sve je po meni izgledalo ok i pristojno...Nisam imala kamere da pratim sta se desava, ali znam da je Skarfi jako smrsao i da je bio krajnje utucen....Kada smo dosli po njega videla sam dresera kako se mazi sa njim, rekao nam je da je jako bio tuzan i da je zato strajkovao gladju....
Ako ostavljate ljubimca, vaseg clana porodice, vaseg guzvanca, dobro se raspitajte, sve saznajte o tim ljudima....da vam se ne desi nasto ovako.....

Sledi prica, nazalost ISTINITA...

Da li je neko upoznat sa ovom pricom?
http://www.facebook.com/group.php?gid=9 ... 270&ref=nf
Citiram text iz grupe
Ovih dana intezivno razmišljam o jednom psu i jednom čoveku. Pas se zvao Arti, a čovek se zove Nenad... Nenad Vučković. Priča o njima dvojici je priča o lažima i prevarama, nepoštenju, neodgovornosti, priča o lepom pakovanju bez sadržaja, o dobrom marketingu iza kojeg stoji loš proizvod, o zakonu bez zakona, nemoći, priča o nehumanosti i na kraju krajeva ili početku početaka to je priča o neljudskosti.

Vlasnica dalmatinca starog godinu dana odluči da svog kućnog ljubimca, bezuslovnog vernog prijatelja odvede na dresuru. Po preporuci, svog psa odvodi u Staru Pazovu kod iskusnog dresera koji se tim poslom bavi dvadeset godina, kome-kako je tada izgledalo- rad sa životinjama nije samo posao već i zadovoljstvo i ljubav. Kao i svaki vlasnik četvoronožnog ljubimca prvo je pažljivo pročitala sve na odlično urađenom sajtu firme koja se bavi dresurom i čuvanjem pasa. Zatim je otišla da se i lično uveri i zatekla lepe boksove, veliko dvorište sa rekvizitima za dresuru i što je najvažnije i uveravanja dresera da će njen pas biti ne samo obučen već i bezbedan u narednih mesec dana koliko je trebalo da traje dresura. Tada je potpisala i ugovor u kojem, između ostalog, piše da firma VINER-YU preuzima potpunu odgovornost za psa i garantuje vraćanje životinje, što bi se u Srbiji reklo, zdrave i prave. Istina, u ugovoru se pominje i mogućnost "vanrednih situacija" što znači da "u slučaju bolesti psa zbog nepravilne ishrane, mehaničke povrede ili loše nege troškove lečenja snosi VINER-YU, a u svim ostalim slučajevima vlasnik koji o nastalim promenama MORA BITI ODMAH OBAVEŠTEN kako bi sam mogao preuzeti brigu o psu". Sve je podsećalo na neku zemlju u Zapadnoj Evropi u kojoj postoji Zakon o zaštiti životinja, u kojoj se dreserskim poslom bave profesionalci, u kojoj i psi i njihovi vlasnici imaju i poznaju svoje obaveze ali i svoja prava. Nažalost, ova priča ipak se odigrala u zemlji Srbiji u kojoj, mnogi bi rekli ni važniji zakoni nisu doneti-tek ne Zakon o zaštiti životinja, u kojoj ne postoji ni udruženje dresera-pa samim tim svakome ko ima prut ili ti batinu može da padne na pamet da psu "pruža znanja" i okači reklamu na kojoj piše "profesionalna dresura pasa" i gde je ovaj posao postao još jedan od načina da se brzo i na prevaru zarade pare… u zemlji u kojoj se i dalje vodi polemika oko toga gde četvoronožni ljubimci mogu da se šetaju, gde istini za volju ni mnogi vlasnici pasa ne znaju pravila kulturnog ponašanja, u državi u kojoj se često ne brine ni o ljudima, a o psima…
Oktobra trinaestog dreser i ljubitelj životinja Nenad ostavio je svog psa – boksera mužjaka (valjda dobro dresiranog) i malog neukog Artija dva sata same, bez ičijeg nadzora. Šta se tada dogodilo nikada nećemo saznati jer psi još nisu naučili da govore. Dani su prolazili, a Ksenija vlasnica dalmatinca dobijala je e-mailove u kojima je pisalo da je njen pas dobro i da je počeo da stiče prva znanja, dobila je i fotografiju, istina minijatrurnu (kasnije é se ispostaviti sa dobrim razlogom za to), na kojoj je videla svog ljubimca pokrivenog na krevetu uz obrazloženje "da se toliko podvukao pod kožu dreseru da je završio i u njegovom krevetu!!!" Na njeno pitanje da li može da dodje da vidi svog psa stigao joj je odgovor da to nikako ne bi bilo dobro za psa i da sačeka da prođe još nekoliko dana. Posle šest dana (i brojem 6) "odgovorni dreser" i provereni ljubitlej životinja poslao je Kseniji pismo u kojem je kratko obaveštava da su se bokser i dalmatinac potukli i da je njen pas u toj tuči povređen i da on ne može više da ga neguje, pa traži od nje da dođe i uzme psa. Možda su tih dana bile prekinute telefonske veze između Pazove i Beograda, možda mobilna telefonija nije funkcionisala, pa je "odgovorni dreser" morao da pošalje e-mail kojem je bilo potrebno čitavih šest dana da doputuje na željenu adresu?! Ne, telefonski saobraćaj bio je sasvim u redu, ali lakše je saopštiti svoju neodgovornost, nemarnost i neljudskost u pisanoj formi. Otišla je Ksenija po svog psa... zatekla ga je, gotovo uginulog, u kartonskoj kutiji, od stomaka pa naniže videla je trulo meso i larve crva, prostorijom se širio nepodnošljiv smrad, ali iskrvareni pas još je disao... Arti je šest dana (a ko može da tvrdi da to nije bilo i duže?!) bez ikakve veterinarske pomoći, lagano trulio i umirao u kartonskoj kutiji... trpeo bolove i patio. Da, Arti je bio pas i moguće je da ljudi koji nemaju kućne ljubimce ne mogu da osete bol i užas koji je osetila njegova vlasnica kada ga je videla. Ali, ne zaboravimo da je i pas živo biće koje diše, hoda, jede i oseća kao i ljudi, živo biće koje potpuno zavisi od nas ljudi.
Veterinari u Beogradu samo su mogli da konstatuju da Arti nema šanse... konstatovali su da tog psa, gotovo sigurno, kada su povrede nastale nije pregledao niti jedan jedini veterinar jer da jeste nesrećni pas bi imao priliku da nastavi da živi. Nekoliko sati pre uspavljivanja Arti je jeo i pio vodu, a zatim završio svoj kratki pseći život.
Na sva postavljena pitanja od strane vlasnice dalmatinca i novinara nazovi dreser i ljubitelj životinja nije imao odgovore... nije imao da pokaže nalaze njegovog veterinara koji je navodno pregledao povređenu životinju, nije znao da objasni zašto su dva psa ostala bez njegovog nadzora, nije znao da kaže zašto odmah nije javio šta se dogodilo... uspeo je da izgovori "Žao mi je". Od koga je, mnogo je!
Ne znam da li će se ova priča nastaviti na sudu. Kod nas još nije usvojen Zakon o zaštiti životinja, što znači da tog čoveka vlasnica psa može samo privatno da tuži i dobije odštetu u vrednosti cene psa i odštetu za svoj pretrpljeni bol koju bi odredio sudija po sopstvenom nahođenju i sopstvenoj savesti. Kseniji nisu bitne pare, važno joj je da se nazovi škola Nenada Vučkovića zatvori da se nikada više nikome ne bi dogodilo to što se dogodilo njenom psu i njoj. U ovoj zemlji, u ovom trenutku to nije moguće! Ostaje samo da se preko ORCE – organizacije koja brine o životinjama i medija koji će odvojiti svoj prostor i za ovakvu priču obaveste i upozore drugi vlasnici kućnih ljubimaca.
Ako želimo da otvorimo svoje oči – zaista ćemo videti da je priča o Artiju i Nenadu Vučkoviću priča o prevari, neodgovornosti, nehumanosti i neljudskosti, u velikoj meri priča o državi u kojoj živimo. Priča koja me je još jednom uverila da smo daleko od Evrope i ostatka sveta… priča koja bi, uprkos svemu još težem i mučnijem što nas okružuje, trebalo da nas natera da nešto učinimo – onoliko koliko svako od nas može.
Dakle doticni gospodin je jos uvek clan kinoloskog saveza,jos uvek ima svoju firmu i jos uvek nesmetano sakati nesretne zivotinje, i to se sve desava na ocigled svih organizacija koje navodno brinu i stite zivtinje,pa se mi na kraju pitamo ko ovde koga zeza!
Deo teksta sa imenom i prezimenom doticnog kasapina preuzet je sa zvanicnog sajta organizacije za zastitu zivotinja ORCA ,a pisala ga je gospodja Zorica Pavlovic novinar.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 12:10 pm

Ne znam šta bih pametno mogao da kažem na ovo. Mislim da je to individualna stvar. Mi se od Marfija ne odvajamo puno niti želimo,posebno ja. Nadam se da neću nikada imati potrebe da ga ostavim u pansionu jer znam da bi on reagovao isto kao i Skarfi,a u njegovom slučaju bi to bilo pogubno.
A što se tiče dresure,tek sam tu protiv toga da mi neko dresira psa. Polazim od tačke da je Marfi meni kao dete,većina vlasnika gleda tako na svoje pse,tako da ne verujem da bi neko poslao dete na određeni vremenski period da ga neko drugi vaspitava. Oni su toliko pametni da svaki vlasnik može to i sam. Koliko sam video sad na izložbi svi su vaspitani (tu mislim i na Skarfija koji bi se definitivno drugačije ponašao da je Ivan bio tu jer je ovako osećao potrebu da brani tebe). I dalje se držim toga da pas ne treba da se druži sa drugim psima,ali mora da ih toleriše i drugi treba da poštuju njegov prostor,to se tačno videlo na Skarfijevom primeru,bio je miran dok se neko sa drugim psom ne približi suviše blizu.
A ovi iz ove priče su mi ni za ništa drugo nego za namlatiti,čak bih namlatio i one koji su im dali dozvolu za rad.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 1:48 pm

Pozdrav . . .
Mislim da ekstremnih slucajeva ima u svakom poslu i bilo gde . . .
Tako da ne bih bas poistovecivao ovu tvoju pricu sa realnoscu kada su dreseri ili Hoteli za pse u pitanju.
Jasno je na zalost da neki od ljudi koji se bave takvim stvarima treba i da odgovaraju za to sto rade ali mahom su to strucna lica i lica koja osim profita gledaju sa ljubavlju na sve pse sa kojima rade.
I sam sam se bavio dugo dresurom i znam dosta ljudi iz tog posla a ne mogu vam nabrojati ni jednoga kod koga ne bi recimo odveo svog psa na dresuru . . .
Tako da raznih ruznih prica ima dosta po svetu kada je briga o psima u pitanju ali daleko je to od realnog problema i potrebe da se poistovecuje bilo koja prica sa svim ostalima koji lepo i odgovorno rade svoj posao . . .
Dresura je bitna, ali isto tako mogu skoro 100% da budem siguran da svi mi mozemo svoga ljubimca nauciti osnovne komande bez ikakvih problema a to je sasvim dovoljno da bi vi i vas pas zajedno funkcionisali gde god da se nalazite.
Puno vas pozdravljamo i volimo . . .
Cao
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 6:17 pm

Slavkan, samo mali dodatak, nisam ovu pricu povezala sa svima i ne kazem da su svi pasioni i dreseri ovakvi....
Ovo me je naljutilo, jer sam se i sama nasla u problemu da nadjem pansion za svog psa na siroj teritoriju NS.
Potraga je trajala duze od mesec dana i sretala sam se sa svakakvim ljudima...neki cak ni ne znaju sta je Shar pei, misle da je to Mops!!!!!!!!!!
Skidam kapu profesionalcima, Skare je boravio u jednom takvom pansionu i ako budem morala negde da ga ostavim, ostavicu ga pre njima nego mami i tati, jer oni znaju sa nasom rasom.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 7:11 pm

Mi kada idemo negde ne odmor,Crisp i Donka ostaju ili kod mojih ili kod Ivaninih. Uglavnom,Donka je kod mojih a glavonja kod Ivaninih i nema nikakvih problema. Ne bih se usudio da ostavim psa nekome tj nekoj nepoznatoj osobi meni i njima. Donka 1000000% ne bi jela niti pila,Crisp takodje. To nam ne treba.

Pre neko vece,ostavimo "decu" kod Ivaninih,tj prosetali se i odvedemo ih u stan ( keva je bila kuci )... Odemo do kume na kaficu... Ostali smo nekih sat vremena...boze,kad se Ivana popela po njih...radosti nikada kraja... Crisp je iz sve snage skocio na prozor od kola,uleteo unutra,skoro mi seo u krilo... Ljubi me,ne zna sta ce od srece... Donka isto... Samo sat vremena smo ih ostavili... Ne smem pomisliti sta bi bilo da ih ostavim sa nekim nepoznatim.... Tako da... Ili kumovima kljuceve od stana,ili nekim dobrim drugarima,ili kod "babe" i "dede" Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 01, 2009 11:49 pm

Imati PSA ili bilo kog drugog ljubimca je stvar izbora.Kada se donese odluka da se u dom dovede novi clan mislim da je vecina odraslih ljudi svesna obaveza koje preuzima na sebe.(ovo se odnosi na one normalne)

Ja moje prasice nebih nikada mogao da ostavim kod nepoznatih,jednostavno znam da ma koliko bi se trudili nebi to bilo dovoljno jer su oni navikli na jedan poseban nacin zivota i sve ostalo bi bilo mucenje za njih.

Sve je tacno sto kaze ivana&bane , kada dodjemo sa posla njihovoj radosti nema kraja, ne mogu ni da zamislim kako bi se osecali kada bi bili par dana bez nas na nepoznatom mestu.
Zato za sve one koji tek nameravaju da nabave psa neka prvo dobro razmisle dali mogu da mu posvete dovoljno paznje i vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Pet Okt 02, 2009 12:09 am

Ja ne zivim sa mamom i tatom , moji roditelji na zive u istom mestu gde i ja, roditelji od momka zive 200km od NS...vidjaju SKarfija jednom u dva meseca....
Pansioni nisu nas stan, ali meni je to bilo jedino resenje gde bih ostavila svog psa, jer niko od ljudi kojima bih poverila psa nije bio u mogucnosti to da radi....
Ne zelim da ispadne da se ja sada vama nesto pravdam, naprotiv, samo sam dala savet ako neko od vas dodje u situaciju u kojoj smo se momak i ja nasli.
Naravno da je Skarfi najsrecniji kada dodjemo sa posla, naravno da se raduje i kada se vratim iz prodavnice...nasi dani su spram njega planirani, on je bitan kao i mi.
I aravno da ga volim najvise na svetu...uostalom ekipa koja nas je upoznala na izlozbi mogla je to i sama da zakljuci...

Ja se svima izvinjavam ako sam pogresno shvacena postavljanjem ove teme....
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Pet Okt 02, 2009 1:03 pm

Nema potrebe da se izvinjavas!!!

Samo iznosimo svoje misljenje o tim pansionima,takvim stvarima,koliko su psi vezani za nas... Naravno,da ako ne bi imali drugog izbora,da bi smo uzeli u obzir i te pansione,ali mi imamo srece pa imamo izbor...

Mi te nismo shvatili pogresno,vidi se koliko ti volis tog zguzvanog Smile Smile Smile a isto se vidi i koliko on voli tebe/vas Smile Smile Smile Primetili smo na izlozbi da niko nije mogao da ti pridje blize od 2m Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Pet Okt 02, 2009 3:41 pm

Odluka imati psa donosi puno odgovornosti,obaveza i odricanja i uopšte nije lako.Ja lično bih svakom ko planira decu dala jedno štene pre toga da ga odgaji kako treba,pa ako mu to uspe onda može dozvola da pravi i gaji decu.Ovo Banetovo "ostavimo decu" me potaklo da ovo napišem.I svaka čast ovim mladim parovima sa foruma uključujući i Ivanu u čiju se temu ubacujem koji će biti dobri roditelji.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Okt 03, 2009 2:12 am

Sve to sto svi pisete ima nekog smisla i istine, ali ipak mislim da je istina da nasi psi imaju samo nas da nas paze i vole bas kao i mi njih . . . Tako da pansioni za pse pretstavljaju pravi sok posebno za pse jer se odvajaju od svega sto do sada poznaju ali i za nas jer smo svaki moguci slobodan momenat provodili sa njima i brinuli za njih.
Tako da razumem brigu svih vas koji nemate gde da ostavite psa kada za tim postoji potreba, i da i kada ih ostavite bilo gde ( rodbina ili prijatelji ) a posebno u neki pansion vi neprekidno razmisljate kako im je, jesu li gladni i zedni, da li ih neko tamo uopste i pogleda a kamoli da se poigra sa njim, da li ih neko maltretira i jos mnogo toga . . .
Istina je da ih mi najbolje poznajemo i da samo mi znamo kako sa njima treba, tako da niko i nikakav pansion pa makar bio i najbolji ne moze da se poredi sa onim sto im mi mozemo pruziti.
To je svima jasno, ali nema potrebe neke pojedince koji imaju pansione ili su dreseri a lose rade svoj posao poistovecivati sa svima koji se bave takvim ili slicnim poslom jer sigurno je da postoje i profesionalci koji vole zivotinje na prvom mestu.
Ja se izvinjavam ako vredjam nekoga braneci ljude koji su na mestu i koji profesionalno daju sve od sebe da psima obezbede najbolju mogucu uslugu . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 22, 2009 4:11 pm

Mogu samo da zamislim kako se osjecala kad je vidjela u kakvom joj je stanju pas... Uzas...

Kad smo kod dresera, da li neko moze da preporuce nekog dobrog, ali da ne moram da ostavim psa, vec da se zajedno dresiramo:)?
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 22, 2009 4:32 pm

Ne znam odakle ste?
Ako ste blizu Novog Sada i li okolina - mozda vam mozemo malo pomoci oko osnovne dresure . . .
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 22, 2009 8:28 pm

Beograd
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Čet Okt 22, 2009 11:08 pm

Tesko cemo tako moci . . . Jedino da vidite tamo kod vas ima dobrih dresera, mozda neki dolazi i kuci kod vlasnika da vrsi osnovnu dresuru . .
Bas mi je zao . .
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Pet Okt 23, 2009 11:19 pm

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Okt 24, 2009 12:03 pm

Zoki,kad bi ovaj fajl imao password koji bi bio? Idea
Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Okt 24, 2009 5:01 pm

Izdresirali smo Bebu da lezi i da lezeci dodje kada je zovem, t.j. puzeci . . .
Smesna je kao bioskop dok to radi . . .
Sada je spremna za vojsku jer odlicno puzi . . .
Hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Okt 24, 2009 10:24 pm

ups... moja greska

PAS: davoralfa@warezhr.org
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Okt 24, 2009 10:51 pm

Odlično,ubacio sam u onaj post na prethodnoj strani. Smile

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Ned Okt 25, 2009 2:12 am

Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Ned Okt 25, 2009 6:28 pm

Ma u cirkusu uce lavove, slonove, zmije, buve, skakavce da svasta rade, tako da ja ove cirkuske tacke ne bih svrstavao u dresuru.
Za ovo je nemam prikladan opis.......
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Ned Okt 25, 2009 10:27 pm

Inače na prethodnoj strani ovaj link što je hana postavio,danas sam uspeo da prelistam malo (ima preko 200 str.) i ima stvarno super stvari. Koga interesuje preporučujem da skine imaju čak i ilustracije kako se rade osnovne (a i one komplikovanije) komande.

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Ned Okt 25, 2009 10:41 pm

Ma jako je prosto nauciti psa uz samo malo strpljenja i jako malo znanja . .
Ne treba zamisljati da je to neki bauk . . .
Samo se ne trebate nervirati i ocekivati da ce pas istog trenutka i posle samo par ponavljanja nauciti i uraditi ono sto zelite od njega . . . Mozda u pocetku par puta ponovi ono sto ga ucite, a vec sutradan to ne uradi, ali uz vasu upornost i strpljenje ce te uspeti.
UPOZORENJE - nikada . . ali nikada nemojte tuci psa ako ne poslusa komandu i nikada ne vicite.
Komanda mora biti kratka, jasna i glasna . . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Cezar♥

Broj poruka : 3
Godina : 26
Datum upisa : 23.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Pon Avg 23, 2010 9:27 pm

Da li neko moze da mi preporuci dobrog dresera ,ali da ne ostavljam mog zguzvanog ,po mogucnosti da budemo zajedno ? Okolina NS ,hvala unapred !
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   Sub Avg 28, 2010 6:13 pm

Mislim da ni jedan dreser nece prihvatiti da vlasnik psa bude prisutan pri dresuri.
Naime, nakon svae naucene komande poziva se i vlasnik da uvezba komandu zajedno sa psom i tako posle svake naucene komande . . . Ali da vlasnik psa bude prisutan . . to cisto sumnjam jer pas tada mnogo vise obraca paznju na vlasnika nego na dresera, a ipak pas bi trebao da bude fokusiran na svog trenera . . .
Barem ja to nikada nisam praktikovao . . . Uvek sam uzimao psa kod sebe, a vlasnika pozivao samo onda kada pas dobro shvati sta zelim od njega i nauci redom komande kao i njihovo znacenje u praksi. Onda nije problem da vlassnik sa svojim psom kod mene na licu mesta uvezba to isto sa svojim psom.
Naime, jako je tesko fokusirati psa ako je i vlasnik prisutan . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pansioni za pse i dreseri.....   

Nazad na vrh Ići dole

Pansioni za pse i dreseri.....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odbio nas dreser
» Pitanje u vezi cene dresure
» Preporucite mi dresera u Beogradu...
» dreseri i njihov kvalitet...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-