Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Hitno: Tea pred carskim rezom!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Milosc89

Broj poruka : 84
Godina : 28
Datum upisa : 05.02.2011

PočaljiNaslov: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 7:58 pm

Tei je danas 57.dan trudnoce, ona je ogromna,zaista natprosecno, od pre dva dana pocela je tesko da dise, vise od stomaka ne moze ni da se namesti lepo da spava,pa smo je vodili kod veterinara, radjen je ultrazvuk, veterinar kaze da su stenci krupni i da ih ima mnogo i preporucio je carski rez veceras, jer kaze da ako se ceka i ona moze biti ugrozena,jer sumnja na torziju :-( Njoj je temperatura danas 37.2, sve ukazuje da je porodjaj jako blizu, ali nikako da krene...Da li je carski rez najbolja opcija?Nama je ipak najbitnija ona, mada veterinar kaze da i stenci mogu preziveti? Ima li neko slicna iskustva? Dajte neki savet molim vas?
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 8:05 pm

inace, veterinar je izmerio, ima 30kg!
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 37
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 8:15 pm

Poz Milose, pa ako je bila na ultra zvuku i ako vet kaze da su stenci jako krupni i da po njemu treba carski rez onda bolje tako nego da se muci i da se desi od velike krupnoce stenaca da se neko zaglavi u kanalu i da tek dodje do komplikacija. 57 dan je sasvim ok i stenci vec mogu napolje. Licno nemam tog iskustva ali mislim da rizik nije veliki, imas rasa koje ne mogu prirodno da se kote   nego moraju na carski rez  kao sto su engleski i francuski buldog. Tako da  mislim da ne bi trebalo biti nekih problema,samo zavisi od strucnosti veterinara dal zna da obavi zahvat kako treba. Ajde pa da prodje sve u najboljem redu !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 8:20 pm

tri veterinara su je gledali, svaki je isto odreagovao kada je video kolika je! Jedan je rekao da je na nama da odlucimo da li cemo cekati ili ne, a druga dva su se slozila da bi uradili carski...sto se strucnosti tice mislim da boljeg u gradu ne mogu naci, tako da ce valjda biti ok sve...
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 8:22 pm

i hvala puno, malo si me smirio...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 8:24 pm

Onda bolje  da se odradi to. Vidi samo sa njima ,mada verovatno ce ti oni vec reci da uzmes  sprej koji sluzi za prskanje rana ,koliko se secam za to ide onaj zelene boje. da sto pre zaraste,i bice to sve ok Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:09 pm

Normalno je Milose da tesko disu , dahcu po ovom teskom vremenu kao da ce srce da im pukne, oteknu jako poneke i ne mogu da nadju sebi mesto. Ako veterinari tvrde da su stenci mnogo krupni i da je bolje osteniti je, koliko ja znam a imala sam slicno iskustvo pre pet nedelja sa mojom Dunom, prvo se pokusa izazvati prirodno stenjenje pa ako se posle prve serije napona ne moze osteniti tek onda se radi carski...Bar su tako meni objasnili takodje tri veterinara koji su bili na vezi zbog Dune od njenog takodje 57 dana. Ne znam koliko je prirodno teska, meni 30 kg ne zvuci puno jer je Duna sa sedam stenaca 61 dan imala 41!!!(njena normalna tezina je 28)...a ostenila se 63 jer sam ipak posle konsultacija i veterinara online spremnih da odreaguju u momentu kada se stvarno ukaze potreba cekala da se prirodno osteni ako moze. Ali to je bio moj izbor i nikako nemoj prihvatiti kao sugestiju.Da li su je pregledali? Da li je pocela da se siri i da li je sluzni cep poceo da se cedi? Sirenje karlice traje vise od 24h a nekad i mnogo duze i vrlo je bolno za prvorotke, to ih boli i zbog toga dahcu i nemaju mesto, prazne creva i besiku svaki cas jer se stenci spustaju itd, sem toga vreme je jako tesko pa koliko vidim svi psi kunjaju a mozes misliti kako je njoj.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:26 pm

Moje iskustvo je ovakvo. Duni je naglo pala temperatura 62 dana u zoru,tada je pocela intezivno da dahce(dahtala je ona i nekoliko dana pre ali ne toliko da sam mislila da nije normalno)...  i trazi sebi mesto(kopala je na nekoliko mesta po kuci i u dvoristu sem po kotilici i namestala legla Smile) ili polozaj koji joj je zgodan kada "odmara"(uglavnom je stajala i dahtala).... tako nam je proslo dva dana i noc jer se ostenila se tek 63 kasno uvece, I ja sam bila zabrinuta i mislilla da ce joj srce prepuci Sad....tog 63 ujutru posle cele noci mog bdenja uz nju  veterinar je pregledao ,nije se pocela otvarati..... uradio EKG da vidi koliko je srce optereceno jer je bila i vise nego balon otecena i tesko se kretala, sem stenaca puna vode u celom telu,savet je bio da budemo na vezi i cekamo do uvece, oko 20h uvece je on dosao nasoj kuci, zatekao je na nogama kako je provela skoro ceo taj dan i noc pre toga uznemirena i na preko 30C.... posto mu je zapamtila pregled kada ga je videla u svojoj kuci ljutito je skocila i zalajala, u tom trenutku je pukao vodenjak, pregledao je opet nakon toga i uz konstataciju da se otvorila ...sami sacekamo napone da je njegovo prisustvo ne bi i dalje uznemiravalo i smiri se pred kocenje, ali ukoliko se nista ne dogodi prirodno, jer je dosta uska kako on rece, za dva sata je spakujemo  i dovedemo je ambulantu da je ostenimo. Vrlo brzo su krenuli naponi i dalje je islo kao po knjizi, na svakih 15 minuta -pola sata po tri napona i stene Smile Prvo je jako bolno po nju izbacila mada je bilo najmanje ali rasirilo je put i dalje je bilo lakse. Do 2.30 ujutru ostenile smo nas dve sedam bebaca normalne i skoro ujednacene tezine.Sutradan popodne je opet pregledao prepipavsi joj stomak,povremeno mi je isgledalo dok ih je dojila i lezala da ima slabe napone mada nije imala povisenu temperaturu sem normalno vislje jer naliva mleko niti je nesto nenormalno krvarila, konstatvao da bi joj trebalo ipak dati Oksitocin da se iscisti......u ambulanti je izbacila osmo stene, mrtvo i jako sitno po njegovim recima.......i to je nama eto tako proslo Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Jul 22, 2013 11:59 am, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:36 pm

Pregledao je, nije bilo sluzi i rekao je da nema porodjaja, a na uz video da su jako krupni i da ih ima puno i da su "ispreklapani" i da sumnja na torziju ili da se prvo stene nije lepo okrenulo i tako je onemogucilo porodjaj...kaze kad prvo ugine vrlo brzo uginu i ostali i da ona moze biti ugrozena...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:41 pm

Tacno je i u pravu potpuno, nema sluzi , nema porodjaja, zato sto nije vreme....., sluzni cep mora da pocne da curi i iscuri , pukne vodenjajk i tek tada pocinje porodjaj.Do tada se stene moze okrenuti jos....posle pucanja vodenjaka pocinju naponi nakon nekih sat pa i duze, ako dobije napone i posle druge trece serije ne izbaci nista, nemojte cekati, pravac vet...ili ne dobije napone uopste vise od dva sata nakon pucanja vodenjaka takodje, u auto i pravac vet.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Jul 21, 2013 10:46 pm, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:42 pm

sada vec ima 48h da nije spavala, ne moze ni da sedne ni da legne, samo stoji, poceli i zglobovi da joj oticu izgleda zbog stajanja...veceras ce joj raditi carski...javljam kako je proslo...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 10:44 pm

Sa srecom <3...i javi kako ste prosli. Drzim palceve uz zelje da se lepo zavrsi i mozda ipak uz normalno kocenje kao i kod nas.!!!!Znam da je ogroman stres jer je i meni Duna servirala mnogo teze to pred-kocenje od svoje majke i gomilu stresa.Uradice on ponovo ultrazvuk i videti kako stoje stvari i stenci, mozda pokusa izazvati prirodno stenjenje ako se moze <3..Sreca pa joj se moze uraditi UZ ..Duni nije bilo sanse tako budnoj i nisam insistirala jer bi morala biti sedirana.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Jul 22, 2013 12:03 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

Muški Broj poruka : 76
Godina : 29
Datum upisa : 28.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 11:00 pm

Puno srece! Drzimo palceve!
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Muški Broj poruka : 228
Godina : 46
Datum upisa : 23.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Ned Jul 21, 2013 11:34 pm

Srecno !
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 10:44 am

Nazalost bilo je prerano,imala je 8 stenaca,vet je rekao da mu izgledaju kao da je 62.dan, ali i uprkos tome 6 je uginulo vec na putu od veterinara do kuce, a 2 su ok za sad, sinoc nisu hteli da doje pa smo ih mi hranili kako je rekao vet, a od jutros sisaju, jaki su i glasni, ali se vise nicemu ne nadam, ubilo me je sve ovo psihicki....Tea je na svu srecu super...juce je izgledala zaista jako kriticno, pocele su na nogama od otoka i ranice da joj se otvaraju i da iz njih curi vodi, to nas je zaista uplasilo i presudilo u korist carskom rezu...
Nazad na vrh Ići dole
Dona&Bella

Muški Broj poruka : 228
Godina : 46
Datum upisa : 23.05.2013

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 10:59 am

Zao mi je,takve situacije se na zalost desavaju,a posebno kod prvorotki iz raznoraznih razloga.Bitno da je Tea dobro i dva malisana .Obavestavaj nas kako dalje napreduju...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 11:44 am

Prerano Sad....Nazalost dogadja se Sad jako mi je zao sto ste prosli kroz to. Oprosticete mi ali ja kao neko ko je samo sa druge strane monitora, iako sam nedavno prosla kroz skoro identicnu stvar, jednostavno nisam smela da otvoreno sugerisem da cekate jos. Sad je gotovo i neka su njih  troje zivi i zdravi!!!!!!
Smatra se da je puna skontnost 63 dana, posle 57 smatra se da su stenci uglavnom zreli i ako se kuja osteni prirodno znaci da jesu i priroda radi svoje. Sva tri moja veterinara sa kojima sam se uporedo konsultovala(to su opet samo tri od njih na stotine sa drugacijom praksom) ne rade carske rezove pre 61 sem ukoliko kuja nije zivotno ugrozena iz nekog razloga, pa ni buldozima koji se stene iskljucivo carskim rezom.Ne rade carske rezove psima za koji se prirdno mogu osteniti i stene se poput nasih dok nisu potpuno sigurni da postoji razlog za to, pa ni nakon 61 ali su pod stalnim monitoringom do punog 63 dana pa i do 67 maksimalno nakon cega se obavesno radi carski ukoliko stenjenje ne pocne prirodno.....a limfa i mucin koji cure iz koze je Shar Pei prica o povecanoj produkciji hijalurona i limfedemima ove rase, takva stvar na nogama bi svakog uplasila iako nije nesto sto moze ugroziti zivot psu.Nazalost o ovoj rasi veterinari uglavnom nista ne znaju ili jako malo. Najbitnije je da je ona dobro i od sveg srca zelim da tako i ostane i podignete ta dva steneta u pre svega zdrave....... a i lepe pse hearty . Pisite iz dana u dan kako se stvari odvijaju.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 2:05 pm

jutros je dolazio vet da ih obidje, kaze da je zadovoljan kako se ona oporavlja, ali jos uvek ima otoke pa joj je dao lasix, a kaze i da ima malo mleka pa je dobila i injekciju za mleko, moramo ih dohranjivati dok potpuno ne dobije mleko i nju izmuzavati na svakih 2h...stenci su ok, sami dopuze do nje, sisaju, dosta bolje nego juce, a ona skroz zbunjena i uplasena, lize ih i cuva ali kao da nema pojma o cemu se radi,.valjda ce se sve lepo zavrsiti...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 2:20 pm

Uh, jako mi je zao sto je sve to tako proslo,ali opet najbitnije je da  je ona dobro!!! A bice i oni  samo neka jedu cesce i bice sve to uredu. Sto se tice ostalih 6 koji su uginuli Sad. Moze da bude mnogo razloga zbog toga,meni iskreno pada na pamet da mozda nisu izbacili iz sebe plodovu vodicu pa da se se ugusili, ja iz tog razloga  svaki put koristim pipetu i  cim stene izadje   ja mu izvucem iz nosica  tu vodu koja ostane unutra,neki je imaju neki ne. evo bas sad gledam u svesku i gledam kod mene su se 2 kuje kotile 57 dan,2 su 59 a jedna 60 dan i hvala bogu do sad ni jedno izgubljeno stene.  A znam i situaciju u inostranstvu gde je kuja okotila 11 komada i to 54 dan i hvala bogu svi stenci  bili zivi. Tako da to se nikad ne zna, desava se. Vi sad izgurajte  ta dva komada  a zenki posvetite sto vise paznje jer to je za nju ipak sve novo,zbunjena je sigurno i sad joj budite najveca podrka Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 2:56 pm

Milica hearty  naravno da je zbunjena , zbunjene su u prvim momentima sa stencima i one koje se prirodno okote prvi put a ne nakon carskog reza. Bice sve to dobro uz vasu pomoc samo da prodje koji dan i malo se sve stabilizuje.Nije imala dovoljno mleka za dva steneta? Zar je tako jako otecena jos uvek da je morao taj Lasix?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Pon Jul 22, 2013 3:26 pm

povlaci se, bilo je mnogo, 48h je stajala, i pokusavala je da spava stojeci, 2-3 puta joj se i desilo da padne na zadnje noge, kao da je izgubila snagu na trenutak, to je bilo juce, danas je neuporedivo bolje, skoro da je ona stara...Veterinar kaze da mu se cini da nije dovoljno, pa je dobila injekciju jutros...
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Sre Jul 24, 2013 10:23 am

Situacija je sledeca - od onog dana kada je primila lasix Tea ne prestaje da povraca, sta god da pojede, cak i vodu! Uradjene sve moguce analize i pregledi i sve je uredno, ona cak i nije nesto neraspolozena, primala je infuziju,neke injekcije p4otiv povracanja itd, jutros je prvi put da je jela i nije povratila...isla je i u wc i stolica je normalna...stenci su odlicno, sisaju, mleka ima, ali me brine to povracanje...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Sre Jul 24, 2013 11:25 am

Miloše koje analize su urađene? Jel joj urađena kompletna analiza krvi? Kakvi su parametri jetre i bubrega? Ako imaš tu rezultate prepiši mi. Pas ne može da povraća, a da nema bar pomerene vrednosti jetre. Nemam iskustva sa graviditetom pa se nisam mešao u temu. Kako su štenci? Jel napreduju? Jel ih meriš svaki dan? Anestezija takođe može da ima za posledicu povraćanje i muku, takođe i lasix, koji verovatno nije bio potreban. Šar-pejevi inače malo više oteknu kad su skotni nego ostale rase, to je ta priča o hijaluronu i njihovoj mutaciji, al dobro sad je najbitnije da njoj bude dobro.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Milosc89

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Sre Jul 24, 2013 11:37 am

kod sestre su analize koje su jutros stigle, ona ih izdiktirala veterinaru, kaze zanemarljivo je povisen ast, vet je rekao da to nije nista, pregledali joj i stolicu, radjena krv.slika, uz, sve uredno...od jutros ne povraca i raspolozena je pa se nadamo da ce biti ok sad...Veterinar kaze da ne veruje da je od anestezije jer je dosta vremena proslo..stenci su dobro, nisam ih merio ali vidljivo napreduju, prve noci nisu mogli ni da sisaju, a sada su bas aktivni i jaki
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   Sre Jul 24, 2013 11:45 am

Hajde da tako i ostane, stvarno ste se napatili i vi i ona, sad je red da sve krene na bolje i da malo uživate. Štence meri svaki dan sad u početku pa kasnije možeš ređe, ovo im je taj nakritičniji period dok malo ne ojačaju. Držim fige da to sve bude OK od sada. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hitno: Tea pred carskim rezom!   

Nazad na vrh Ići dole

Hitno: Tea pred carskim rezom!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Snizavanje temperature kod psa
» Krvavo oko nimfe (hitno !)
» Proces stenjenja
» Ishrana
» Mali Aleksandar-HITNO POMOC

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu