Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Povraćanje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
rodoljub

Muški Broj poruka : 5
Godina : 48
Datum upisa : 01.04.2013

PočaljiNaslov: Povraćanje    Ned Maj 26, 2013 12:43 am

Treba mi pomoć! Moj Snoopy zadnja dva dana povraca i odbija jesti! Povracao je neki smedji sadrzaj bez mirisa i jednom zelenkasto žuti sadržaj. Bili smo kod veta pregledao ga je i imajo je povišenu temperaturu, kaže virus. Kad je mirno u kući mogu da mu se čuju creva kako "krče". Odbija hranu i vodu. Inače pas je živahan, ne kao što je inače. Šta mu se dešava? Jeli neko imao slična iskustva?
Nazad na vrh Ići dole
Bafi

Muški Broj poruka : 10
Godina : 26
Datum upisa : 11.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Povraćanje    Ned Maj 26, 2013 7:17 am

Pre mesec dana moja Bafi je imala simptome Šar pej groznice, a pre 5 dana je odbila da jede i sve je povraćala, upravo žutu tečnost. Na sajtu sa opisom Šar pej groznice piše da simptomi mogu biti temperatura, povraćanje i diareja. Ne znam da li je to njeno povraćanje izazvano time.
Link ka sajtu: http://www.drjwv.com/article.php?view=0004.php&name=Familial+Shar-Pei+Fever(FSF)

Ali ukoliko je običan stomačni virus ili ima iz nekog drugog razloga problema sa stomakom (povraćanje, mučnina, gorušica,, vraćanje želudačnog sadržaja u jednjak) pomaže lek KLOMETOL. Ja ga Bafi nisam dao jer je prethodno koristila aspirin, i dobila je lek protiv bolova (a ne sme se koristiti u kombinaciji sa KLOMETOLOM).

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Povraćanje    Ned Maj 26, 2013 9:11 am

Povracanje kao izolovan simptom bez temperature nije simtom FSF-a vec se dogodi iz nekog drugog razloga. Ukoliko je razlog stomacni virus uz povracanje ide i proliv jaceg intenziteta i nije uvek praceno temperaturom .....mada obicno jeste.
Klometol se moze dati uz Aspirin i daje se pre Aspirina koji i inace sam po sebi moze iziratirati zeludac i biti razlog povracanju. Ukoliko pas povraca prvo se koristi Klometol i najbolje je da atipretik dobije injekciono od strane veterinara. Ukoliko veterinar nije dostupan psu temperaturu skidati spoljasnjim hladjenjem oblogama oko sapa i u preponama, ponekad i u slucaju visoke temperature(preko 40C) i kvasenjem celog psa mlakom vodom(nikako sasvim hladna!) uz te hladne obloge. Kada se povracanje nakon Klometola umiri dati pola Bayerovog Aspirina( kod nas je Aspirin u jacini od 500 mg za razliku od americkog od 350 !! 500mg je previse dati u jednoj dozi upravo zbog iriticaje zeluca, pankreasa i jetre) Aspirin se, ako je pas pre toga povracao i dobio Klometol daje izmrvljen i pomesan sa malo meda ili malo kasaste hrane i tek nakon sto se povracanje umiri.
U svakom slicaju ukoliko je u pitanju visoka temperatura i povracanje najbolje je hitno potraziti pomoc veterinara i on ce Klometol dati intervenski kao i antipretik injekciono jer svaki unos bilo cega u nadrazen zeludac moze pogorsati povracanje i vrlo cesto pas povrati i Klometol koji mu je dat oralno.
Bez analize krvi u toku i nakon napada ne moze se znati da li je pas imao napad groznice sem ukoliko ne dobija nikakve antibiotike i sve prodje samo uz Aspirin i Klometol nakon 24-48 sati.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Povraćanje    Ned Maj 26, 2013 11:28 am

rodoljub ::
Treba mi pomoć! Moj Snoopy zadnja dva dana povraca i odbija jesti! Povracao je neki smedji sadrzaj bez mirisa i jednom zelenkasto žuti sadržaj. Bili smo kod veta pregledao ga je i imajo je povišenu temperaturu, kaže virus. Kad je mirno u kući mogu da mu se čuju creva kako "krče". Odbija hranu i vodu. Inače pas je živahan, ne kao što je inače. Šta mu se dešava? Jeli neko imao slična iskustva?

Kad je očišćen od parazita poslednji put?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
rodoljub

Muški Broj poruka : 5
Godina : 48
Datum upisa : 01.04.2013

PočaljiNaslov: update za Snoopy    Uto Maj 28, 2013 10:27 pm

Hvala na interesovanju. Snoopy je sad dobro, na dijeti je, pirinac u vodi u kojoj se kuvao I dosta tecnosti. Razmazeni je jeo samo kad smo ga iz ruke hranili. Sad je veseo i nemoguc kao i ranije.. Zadnji put je ociscen od parazita pre oko 2 meseca. Javljam promene...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Povraćanje    

Nazad na vrh Ići dole

Povraćanje
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Agresivnost!?
» Golub-opste teme
» Stalno cesanje! Upomoc!
» BEZANJE IZ DVORISTA
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: