Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Odvajanje šteneta od majke

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Ado '-.-

Muški Broj poruka : 11
Godina : 26
Datum upisa : 03.05.2013

PočaljiNaslov: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 12:21 pm

E ovako čekam da se ošteni šar-pei jednom čoveku kod kojeg treba da kupim štene, on kaže da se nada svaki dan da će da se ošteni, nego mene zanima koliko treba vremena da prodje da bi ja mogao to štene da uzmem od rodjenja? Ja sam mislio da prodje mesec dana od kad se ošteni pa da uzmem štene, kako je najbolje? I u početku sa čim je najbolje da ga hranim mislim dok je tako mali?
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 2:25 pm

Poz Ado. Sto se tice odvajanja steneta od majke,ne bi me zacudilo da ti vlasnik da stene i posle mesec dana ako ga ti budes trazio-la. Jer vecina njih gleda da sto pre udomi stence da bi ih skinuli sa hrane. Mada je to potpuna greska,barem sto se mene tice. Ja moje stence nikad nisam dao pre 8 nedelja starosti. Sa nekih navrsenih 6 nedelja primaju prvu vakcinu a onda posle toga 2 nedelje ostaju u karantinu i tek onda mogu ici u novi dom,sve pre toga je jako rizicno. Sto se tice hrane, to se informisi sa vlasnikom cime je on hranio pa nastavi sa tom ishranom jos neko vreme jer nije pametno menjati hranu od jedamputa,za to vreme imas ovde na forumu dosta tema sto se tice ishrane, procitas i onda odlucis sta ces i kako ces dalje Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 3:12 pm

potpuno se slazem, ne pre navrsene osme nedelje zivota, koliko iz razloga rizika od zaraznih bolesti toliko i zbog toga sto pocevsi od neke pete nedelje stene pocne da razvija prirodne instinkte kroz komunikaciju i igru sa ostatkom legla i majkom, majka ih usmerava i koriguje u ponasanju i ti prvi koraci ka samostalnom zivotu i pocetak socijalizacije trebaju biti obavljeni u leglu i uz majku. Dokazano je da prerano odvojeni stenci u mnogo vecoj meri imaju problema sa ponasanjem i komunikacijom sa psima i ljudima kao i da je medju njima je daleko vise anksioznih pasa...bilo kog oblika anksiozosti posebno one koja se javlja kada pas ostane sam u stanu ili kuci bez vlasnika.
Sam cin odvajanja steneta iz legla je za njega ogroman stres i zbog toga mora proci stresni period imunizacije i nakom prve vakcine, sacekati taj period karantina da stene razvije antitela kako valja bez dodatnog stresa po organizam... hrana se nikada psu ne menja naglo a posebno ne dok je stene pod stresom zbog nove sredine u kojoj se naslo bez ostatka legla i majke.
Istina je da ljudi uglavnom misle o sebi i svom novcaniku i daju stence jako rano ne razmisljajuci o njima i posledicama koje rano odvajanje moze imati.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Ado '-.-

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 7:07 pm

OK, hvala na odgovorima. Smile Iako neznam kako ću izdržati 8 nedelja da ga ne uzmem. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 9:33 pm

hoces izdrzati Smile to nestrpljenje je normalno... ali razmisljaj o tome da je to najbolje za njega, njegovu psihu, instinkte, higijenske navike itd. a i tebe kao novog vlasnika jer ces dobiti poluformiranog malenog psa a ne bebu koja i ne zna da je pas .......mora malo biti uz mamu i kada prestane sisati da ga uputi u sve sto jedan pas treba da nauci od svoje majke, a i sigurnije je da se prva vakcinacija obavi pre nego se odvoji od legla.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Ado '-.-

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 10:50 pm

Da' razumem, samo me brine da li će on to štene držati 8 nedelja kod njega a da ga ne proda nekom drugom. Rolling Eyes

PS: I jel zna neko koje je ovo vrsta sar-peja sa mog avatara?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   Sub Maj 04, 2013 11:13 pm

Ako se toga plasis ponudi mu avans(kaparu) kao rezervaciju za stene koje odaberes, ako je bas neki ko gleda da ima sto manje troskova za stence i nadoknadu za prvu vakcinacinaciju i zadrzace ga kada cuje tvoje razloge zasto ne zelis stene pre nego mu je vreme da se odvoji od kuje....a stene na avataru je zapadni tip ovog psa u horsecoat(kratkodlakoj) varijanti. Uzgred Smile vrlo lepe glave i malo redje boje koja nije cokoladna vec se zove Bocephus .

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Odvajanje šteneta od majke   

Nazad na vrh Ići dole

Odvajanje šteneta od majke
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odvajanje od majke
» Kada odvojiti stene od majke?
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju