Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
topaz

Ženski Broj poruka : 30
Godina : 33
Datum upisa : 21.03.2013

PočaljiNaslov: Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa   Ned Apr 07, 2013 11:48 pm

Bilbo jede granule za stence Smile i za sada sam zadovoljna. Za njegov uzrast - 3 mjeseca mi je savjetovano da jede 350 grama granula podjeljeno u 5 obroka .... Koliko jede pas sa 6 mjeseci, koliko sa godinu dana, koliko cesto jer ovaj moj mali "usisivac" jeo bi NON-STOP.

Hajde da cujem Vasa iskustva i misljenja Smile

Ne zelim da napravim od ovakvog finog steneta truntavog i debelog psa Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa   Pon Apr 08, 2013 12:14 am

ja nemam iskustva sa granulama ali i na svakoj vreci pise koliko se dozira dnevno u odnosu na tezinu steneta ili odraslog psa...mislim da u odnosu na sastav nije kolicina ista da se moze generalno reci koliko je to kolicinski za uzraste koji te zanimaju. verujem da ce se jos neko javiti ko ima iskustva sa dehidriranom hranom.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa   Pon Apr 08, 2013 12:10 pm

Količina granula zavisi od proizvođača. Uglavnom važi pravilo da što je kvalitetnija hrana količina je manja. Ja sam imao na početku sa Kallom Brit Care Venison&Potato cereal free za koje znam da su se količinski manje davale nego npr. Purina ProPlan Lamb&Rice jer sam njih dobio sa njom od odgajivača.

Znam zasigurno da je količina ovog gorepomenutog Brita i Nutrivet Instincta takođe drugačija jer prijatelj hrani svoju ženku haskija sa obe hrane. Tako da za količinu nema bolje pomoći nego direktno čitanje sa kese iz tablice. Ne znam koje su granule u pitanju možda neko ovde hrani njima?

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

Muški Broj poruka : 46
Godina : 26
Datum upisa : 25.11.2013

PočaljiNaslov: Re: Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa   Sub Okt 11, 2014 4:53 am

A koliko bi obroka trebalo da se daje sa godinu dana, ja trenutno dajem tri obroka, da li je dobro smanjiti na dva i kako to uraditi ??? Mozda je pitanje malo suludo ali znam da se zguzvanci bas razlikuju od drugih pasa, pa zato postavljam ovakva pitanja ... Smile hvala unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa   Sub Okt 11, 2014 4:49 pm

Uglavnom oni sami pokažu kada je vreme da se isključi neki obrok. Tu je šar-pej potpuno isti kao i svaki drugi pas. Very Happy

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole

Kolicina hrane i broj obroka u odnosu na uzrast psa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kolicina Hrane za stene od 3 meseca
» kolicina hrane za skotnu kuju
» Problemi u vezi sa obavljanjem fizioloških potreba
» Dobro jutro :)
» Golub-opste teme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu