Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Štene povraća konstantno

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Dejana

Ženski Broj poruka : 42
Godina : 22
Datum upisa : 12.01.2013

PočaljiNaslov: Štene povraća konstantno   Sub Mar 09, 2013 9:11 pm

Luna ima 3 meseca sada do juce je bila odlicno,medjutim juce ujutru je povratila sve sto je pojela medjutim to je polizala pa nisam odmah shvatila sta se desilo,ali nakon nekih 15 minuta opet je povratila ja sam naravno odmah pozvala veta ali on mi je rekao da nije opasno i da je pustim da spava odnela sam je u njen krevet i spavala je isla sam svaki minut da je proverava i negde oko 7h uvece pocela je opet da povraca ali samo neku belu penu Sad ...I jutros u 8h sam je vodila kod veta pregledao je imala je temperaturu 39,6 on joj je dao 3 inekcije...i sve do malopre je bila vesela igrala se pila vodu i malo jela...sada je ponovo snuzdena odbija hranu nece vodu i ima malo temperaturu i opet povraca Sad Sad ! MOLIM VAS DAJTE MI SAVET STA DA RADIM A UJUTRU CEMO ODMAH KOD VETA Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Sub Mar 09, 2013 9:33 pm

Sve dok temperatura nije preko 39 ne radi nista,vec stavljaj hladne oblogice na prepone i sapice. Bez hrane nece umreti,ali vodu joj daji na spric (bez igle,mozda glupo zvuci,ali ja da naglasim Wink ). Vrh sprica stavi u dzep ustasca, i istiskaj.
Jel uradjena krvna slika, sta je vet rekao,na sta cilja da je? Sta joj je dato?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Sub Mar 09, 2013 9:36 pm

Primila je sve vakcine? Jel čišćena i od parazita? Jel išla u wc? Kakva joj je stolica? Jel sad ima temperaturu?

Prvi savet, obavezno nabavite toplomer onaj digitalni i svaki put kada vam se čini da nešto nije u redu sa psom merenje temperature rektalno. Toplomer je osnovno sredstvo koje je potrebno za šar-peja oni dižu temperaturu zbog najsitnijih stvari i veoma je važno pratiti šta se dešava.
Veterinar mora da proveri terapiju kad je bude pregledao, da je moj pas uradio bih i vađenje krvi čisto da vidim šta se dešava. Ovde nažalost niko od nas ne može puno da pomogne, nadam se da nije još povraćala da ne dehidrira, a ujutru veterinar nek vidi šta se tačno dešava.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 11:51 am

Luna je bila jutros kod veterinara i dao joj je klometol inekciju i ne povraca vise..nocas je bilo najgore vece cele noci je povracala Crying or Very sad tek se u 4h jutros smirila! Veterinarar sumnja da je nesto pojela pa sada mora malo tako dok ne izbaci to...ali vise nema temperaturu i ne povraca pocela je da jede i pije tecnost i ono sto je najbitnije vesela je tako da se nadam da ce joj biti bolje i da vise nece biti problema! Hvala svima koji su mi dali savet obavestavacu sta se nadalje desava..za sada je dobro! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 1:03 pm

Taman sam malo odahnula i mislila da je Lunica bolje ali ona pored svih inekcija koje je preimila opet povraca Sad sada je povratila sve sto je jela a jela je supicu i hleb jer nisam smela nista drugo da joj dajem Sad Sada povraca belo-zuckastu penu sta da radim,da li nesto moze da joj se da?? Sad Sad Sad Zao mi je vise da je gledam takvu jadnica sva je malaksala svo vreme sedim pored nje i ona spava i odjednom ustane i pocne da povraca Sad
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 1:08 pm

Nista od hrane vise!!!!...ni vodu jer ce sve povratiti.... sad je gastritis ako povraca zuto Sad...odvedi je kod veterinara na infuziju jer je sigurno dehidririla od cele noci i ovog sada povracanja. Dace joj ranitidin i vitaminski koktel kroz infiziju....a kada se vratis javi se ....ne sme ni vodu sama i postoji postupak kako se zeludac priprema za bilo sta da prihvati kada dodje do ovoga ali prvo infuzija pa kada se vratite javi se. Uglavnom nista sada ne sme da unosi u zeludac dok se ne smri lucenje zelucanih sokova.Morao ti je vetrinar reci da ne sme da jede i pije vodu sama koliko hoce jer ce mozda ovo dogoditi Sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Ned Mar 10, 2013 1:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 2:09 pm

Bili smo kod veta luna je dobila neku inekciju za jacanje i ponovo klometol! Rekao mi je da joj umesto vode skuvam pirinac i tu vodu da joj dajem ili jogurt sada joj kuvam to i nadam se dobrim rezultatima Smile da moja dusica napokon bude dobro i sutra ujutru opet idemo da jos jednu terapiju primi!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 3:00 pm

da. tako, i to po malo samo da pije, samo po gurljaj ili dva a na svakih sat-dva dok se ne smiri taj zeludac..bice ona zedna i trazice vise ali ne sme sada odmah nego skloni to sa poda i ti joj doziraj sputajuci i tako samo po malo...kasnije uvece joj spusti tu njenu cinijicu sa samo oko 2dl te kuvane pirincane vode sa jogurtom pomesano...hrana nikakva.....tek sutra pre podne joj spusti vodu za pice i to prokuvanu i ohladjenu i unutra Orosal prah iz apoteke za ljude...a tek oko podne ako bude sve u redu kuvani pirinac sa kuvanim belim mesom...opet taj prvi obrok veoma mali, samo kasiku toga i ako ne povrati za sat- dva mozes joj dati ostatak.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
tattoo 035

Muški Broj poruka : 49
Godina : 39
Datum upisa : 16.02.2013

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 9:21 pm

Ja sam imao slicnu situaciju sa jednim pitom .....zagori malo hleba i izmrvi ,pomesaj i sa jogurtom i spricem je hrani ....i davao sam joj neki prasak koji se mesa sa vodom zbog dehidriranja ali ne mogu da se setim kako se zove .....meni je pomoglo nadam se da ce i vama Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 9:38 pm

@tattoo 035 ::
Ja sam imao slicnu situaciju sa jednim pitom .....zagori malo hleba i izmrvi ,pomesaj i sa jogurtom i spricem je hrani
Pit je pit a ovo je shar pei i ne sme hleb. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 9:39 pm

Luna je sada opet bila da primi infuziju dobila je sve sto je potrebno,nadam se da ce ujutru biti bolje i sutra cemo opet ici da primi infuziju!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 9:42 pm

Uh jadna se baš namuči. Držim fige da sutra bude bolje. Javi obavezno kako je sutra, nadam se da ćete noć provesti bez problema.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Ned Mar 10, 2013 9:50 pm

Dobro je da je na infuziji ,uz infuziju ce ona biti super ....samo da se to smiri.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

Muški Broj poruka : 45
Godina : 35
Datum upisa : 25.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 5:13 pm

Čitam komentare,vidim da odlaziš kod veta već nekoliko puta ali ja i dalje neshvatam šta je sa malom Lunom šta je veterinar nakon infuzija i valda nekih detaljnih pregleda konstatovao? Nemože on da sumnja a ti da plaćaš infuziju za infuzijom.Mora da ti kaže šta i zašto daje Luni,kakve injekcije,šta je u njima.Sedi u auto nadji dobrog doktora za pse koji će ti reći šta je zapravo.
Iz iskustva:pipni stomačić Luni,dali je tvrd?Razmisli kako si i kada čistila kucu od parazita?Dali se nakasljala,zagrcnula nekada bar malko(pa si mislila da to nije nista,nisi obracala paznju)

Javljaj sta se desava!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/sharpeiakitainu
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 5:54 pm

dijagnoza je gastritis , a sta je uzrok videce se kasnije kada se zeludac smiri, prvo mora da prestane da povraca i drzi se hidriranom ...a posle izbacivanje parazita ako ih ima i sve ostalo.Koliko sam ja razumela uzrok je iritacija zbog neke hrane , nije prvi put a gastritis razviju vrlo lako ako se zeludac iritira i dalje hranom i vodom kako se i ovde dogodilo nakom prvog Klometola SadSad

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 6:45 pm

Luna je nocas povratila 2,3 puta i smirila se... da necuje zlo do sada nije ni jednom povratila primila je i danas infuziju! Ispostavilo se da me je covek od koga sam kupila slagao Lunu nije ni vakcinisao a ni ocistio od parazita ja ne mogu da verujem kako takvih ljudi ima! Neutral
Lunica ce biti dobro sredice se jer je sada vec malo bolje izbaca parazite a vakcina ide za 2 nedelje,bitno je da moja Lunica bude dobro i sve resimo, sreca je sto sam na vreme otisla kod veta inace je moglo za nju da bude kobno!! Zato obratite paznju od koga kupujete psa ja tako nikad ne bih mogla jer ne vidim svrhu toga ja ih cuvam sa puno ljubavi i paznje i bolje da mi je lepo i iskreno rekao nego ovako dusica moja da se muci Sad
A i jos gore sto je bilo prvi veterinar koji je pregledao lunu je davao bezveze inekcije promenila sam veta i ovaj je bas dobar odmah je rekao dijagnozu cim je pregledao i zahvaljujuci njemu moja Lunica ce biti dobro!
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:10 pm

@unaltraina ::
dijagnoza je gastritis , a sta je uzrok videce se kasnije kada se zeludac smiri, prvo mora da prestane da povraca i drzi se hidriranom ...a posle izbacivanje parazita ako ih ima i sve ostalo.Koliko sam ja razumela uzrok je iritacija zbog neke hrane , nije prvi put a gastritis razviju vrlo lako ako se zeludac iritira i dalje hranom i vodom kako se i ovde dogodilo nakom prvog Klometola SadSad

Dobro je što na forumu imamo ljude kao sto je unaltraina!
Daj Bože da se sve sredi,uz Lunu smo svi!
Ja ću na ovaj problem gledati sa malo prostije strane
Predpostavljam da je Dejana nova vlasnica ljubimca.Kao i svi novi vlasnici predpostavljam da je bar prvih meseci spremala i davala Luni dobru hranu,da se pridrzavala uputstva sto joj je odgaivač dao... Nadam se da nije davalla pomije,začinjeno itd... tako da ne dovodim u pitanje hranu.Kao nova vlasnica predpostavljam da je čula kako treba pse čistiti od parazita ali da to nije nikada pre radila pa je sada (ja sumnjam)to uradila loše..Mozda je umesto paste davala tableticu koju je stene ispljunulo...Postavio sam neka pitanja jer sam zbog situacije pomislio odmah na parazite.
Meni reč veterinar ne uliva uvek poverenje i jako sam obazriv gde ću voditi pse.Kada dodje do problema treba svi da budu svesni da je za taj problem najmanje krivo štene a da ono najviše ispašta.Na novac se tada ne gleda,ako ga nemaš,pozajmi,vratićeš ali idi kod doktora koji je na dobrom glasu i dokazano dobar za pse.
Pisi nam Dejana!
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:11 pm

@Dejana ::
Luna je nocas povratila 2,3 puta i smirila se... da necuje zlo do sada nije ni jednom povratila primila je i danas infuziju! Ispostavilo se da me je covek od koga sam kupila slagao Lunu nije ni vakcinisao a ni ocistio od parazita ja ne mogu da verujem kako takvih ljudi ima! Neutral
Lunica ce biti dobro sredice se jer je sada vec malo bolje izbaca parazite a vakcina ide za 2 nedelje,bitno je da moja Lunica bude dobro i sve resimo, sreca je sto sam na vreme otisla kod veta inace je moglo za nju da bude kobno!! Zato obratite paznju od koga kupujete psa ja tako nikad ne bih mogla jer ne vidim svrhu toga ja ih cuvam sa puno ljubavi i paznje i bolje da mi je lepo i iskreno rekao nego ovako dusica moja da se muci Sad
A i jos gore sto je bilo prvi veterinar koji je pregledao lunu je davao bezveze inekcije promenila sam veta i ovaj je bas dobar odmah je rekao dijagnozu cim je pregledao i zahvaljujuci njemu moja Lunica ce biti dobro!

Ovo sto si napisala bilo mi je u glavi.
Hvala Bogu da je sada sve ok!
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:18 pm

Da si nastavila kod prvog veterinara verovatno bi davao razne stvari protiv povraćanja a onda protiv proliva dok bi paraziti otisli na pluća,želudac,blokirali creva itd...

Uživaj sada sa svojom lepoticom!
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:43 pm

dobro je cheers

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:49 pm

Imala sam ja ranije iskustva sa stencima jer imam i cane corso kuju od 3,5 godina ali Lunica je moj mezimac spava kod mene u sobi i bas vodim racuna o njoj brinem najbolje moguce kupujem belo pilece meso i to lepo skuvam napravim joj obrok kao i sebi,zatim dobija granule za juniore,kuvano povrce,supice,razne poslastice za pse, negujem je bas kao dete jer sam puno vezana za nju i svi u kuci je smatramo kao clana porodice ja sam joj kupila i dzemperic tako da kad izlazi napolju kada je hladno da ima nesto toplo na sebi...ja pse smatram kao i ljude i ni nakraj pameti mi ije bilo da ce me slagati a delovao je bas fino kada smo otisli po Lunu,bolje na vreme da mi je rekao da nije zasticena ni od parazita niti je vakcinisana nego ovako da se dusica moja muci...a ja da sam znala da je tako imam ja pastu protiv parazita i mogla sam joj dati ali on me je ubedjivao da je sve uredu i sada sam ga zvala nece da mi se javi... Mei jeste ovo prvo stene ove rase ali sam se dobro informisala kakva ishrana treba i kakva nega stvarno je negujem najbolje moguce! Ali u te odgajivace vise poverenja nemam jer pas nije samo da se zaradi na njemu nego treba ljubavi i paznje..pitanje on sta i kako ih je cuvao dok je kao mala bila kod njega ja sam je sa skoro 2 meseca uzela ali kod mene je odlicna bila i taman sam je lepo popravila bila je mali bumbar,sve do ove situacije sada ja da sam sve to znala odmah bi to zavrsila!
Ali uz pomoc moje nege i paznje moja Lunica ce opet biti ona stara i opet ce biti moj bumbar Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 7:50 pm

U svakom slucaju hvala svima koji su uz Lunu i koji su mi dali savete Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 8:16 pm

Dobro je da se zavrsilo i brzo saznao uzrok koji je vrlo cest kod pasa ako nisu antiparazitski tretirani , u svakom slucaju i ubuduce kada ti pas intenzivno povraca, nema hrane i vode sem u jako malim kolicinama vode i to ili princane ili prokuvane sa elektrolitima(Orosal u prahu) do ili nakon odlaska veterinaru..sta god da je uzrok povracanja Dejana zeludac u takvom stanju se ne sme i dalje iritirati jer nista ne prihvata i samo se pas napreze i jos vise dehidrira povracujuci.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Pon Mar 11, 2013 9:14 pm

Dobro je da je sve OK sada. Promenio sam naziv teme za slučaj da neko ima sličan problem pa da može da pronađe lakše. Wink

Temu o tom neodgovornom uzgoju pokrećem stalno na forumu i upozoravam ljude. Ukoliko birate štene onda neka to bude štene od proverenih ljudi koji imaju leglo (tu mislim i na kućna legla i na odgajivačnice).
Molim vas obratote pažnju na nekoliko bitnih stvari, način na koji je odabran par za parenje, način na koji je leglo negovano i naravno na rodovnike. Postoji ogroman problem sa ovim kod nas, prosto se plašim na čega će budućnost ove rase da liči ukoliko se nastavi ovako.

Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   Uto Mar 12, 2013 4:34 pm

Luna je dobro Smile oraspolozila se vesela je, pocela je da me gricka i lize miruke vraca se na staro dusica moja! Smile Rucka lepo,danas joj je i terapija zavrsena i izvucena igla za infuziju Smile Ono sto je najbitnije vise ne povraca vaca se u normalu uspeli smo! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Štene povraća konstantno   

Nazad na vrh Ići dole

Štene povraća konstantno
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Štene cvili za mnom
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju
» Potreban savet!
» Ka da znam da li je zaista Labrador
» JOSERA hrana, za i protiv, iskustva...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: