Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Štene bolesno samo spava

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
TijanaCezar

Ženski Broj poruka : 40
Godina : 24
Datum upisa : 18.01.2013

PočaljiNaslov: Štene bolesno samo spava   Uto Feb 26, 2013 4:13 pm

Ne znam da li preterujem sa brigom, ali... Cezar ima 4 meseca. Juce od otprilike 17h non-stop spava, nista nije jeo, niti pio vode. Samo spava, kao da je bolestan. SVakih sat vremena mu natapkam njuskicu vodom, bojim se da ne dehidrira Sad Hranu skroz odbija, bojim se da ne smrsa... Sta bi moglo da bude problem? Da li da ga vodim kod veta, sta mislite? Ili preterujem? Sad
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Uto Feb 26, 2013 4:25 pm

Prva stvar koju morate da uradite kada primetite da nešto nije u redu sa zgužvancem je merenje temperature.
I vodite ga kod vet-a što pre!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Uto Feb 26, 2013 4:48 pm

Tijana, slažem se sa Nešom HITNO kod veterinara! Štene u tom periodu jede bar tri puta na dan i nema govora o spavanju, tad su najaktivniji. Definitivno je bolestan, posebno ako ne jede od juče!
Tapkanje njuške vodom nema nikakvog efekta, a štenci dehidriraju veoma brzo.
Neka mu veterinar izmeri temperaturu i odradi kompletan pregled. Ako je temperatura povišena (a siguran sam da jeste) bilo bi dobro da mu odradi biohemiju.
Za ubuduće, kao što je Neša rekao digitalni toplomer i svaki put kad nešto nije kako treba merenje temperature je OBAVEZNO i odmah veterinar. Ova rasa ima problem sa autoinflamacijom upale se za kratko vreme i može biti gomila stvari bez svih pretraga ništa se ne zna tačno.
Javi šta se dešava obavezno!

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Feb 26, 2013 4:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
tattoo 035

Muški Broj poruka : 49
Godina : 39
Datum upisa : 16.02.2013

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Uto Feb 26, 2013 4:50 pm

Vodi stene kod veterinara nemoj da cekas ......
Nazad na vrh Ići dole
nikolakovacevic.vs

Muški Broj poruka : 45
Godina : 35
Datum upisa : 25.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Uto Feb 26, 2013 7:06 pm

Ja se slažem da treba sto brže kod dobrog veta-a
Može da se desi da psu nije dan,kao i čoveku ,da malo više spava nekada nego obično ali da od juče ne jede to ne valja.Vet će pregledati mališu i najtačnije reći o čemu se radi ali ima tu i nekih piatanja još...Sta je jeo predhodnih dana,koliko je jeo,dali je imau urednu stolicu...Javi nam sta se dešava.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.facebook.com/sharpeiakitainu
TijanaCezar

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 7:14 pm

Samo da vam se javim, Cezara sam sinoc na silu izvela da prosetamo, prvo nije hteo, ali nakon 10 min. mucenja trckarao je kao pravi! I fino je jeo sinoc, i danas. Tako da izgleda da nije nista strasno bilo, ali jako sam se uplasila. Hvala vam svima na odgovorima! Sta da radim ako se takvo ponasanje ponovi?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 7:19 pm

Nešto je bilo sigurno al sad ne znaš šta... Da li ste mu merili temperaturu??
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 8:08 pm

To sto ti mislis da nista nije strasno bilo mozda je i FSF napad. Sledeci put odmah izmeri temperaturu.Svaki vlasnik ovog psa treba da ima digitalni toplomer u kuci i mora nauciti sam psu da izmeri temperaturu ako zaista brine o svom psu....to je prvo sto se uradi kada pas ove rase promeni ponasanje. Napad groznice prodje sam obicno za 24h ako je on.... a sudeci po simptomima vrlo moguce je jer da je nesto drugo bilo bi jos nekih simptoma i ne bi samo proslo.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 8:31 pm

Nisam mu merila temperaturu jer ne znam kako? Imam onaj obican toplomer. Inace volim ga vise od sebe i ne bih podnela da mu se nesto desi. Sad
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 8:48 pm

Ima u apotekama digitalni savitljivi toplomjer. Pogodan za ovu namjenu. Nije pretjerano skup. Kod nas je nekih 5-6 evra. Koristiš ga samo za njega.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 8:57 pm

Tijana kupi jedan digitalni toplomer u apoteci za ljude a merenje temperature je vrlo prosto i jednostavno...objasnicemo cim budes imala toplomer...obicnim moze, ali dugo traje i nije bas zgodan i bezbedan za pse jer se moze polomiti, to mogu iskusniji ali i ja koja sam prvi put temperaturu psu izmerila pre vise od petnaest godina odavno koristim digitalni....u apoteci trazi digitalni toplomer za bebe sa savitljivim vrhom...sa njim je potpuno bezbedno i jednostavno izmeriti temperaturu psu i nazalost on je obavezni deo kucne Pei apoteke svakog vlasnika ovog psa.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 9:19 pm

http://www.sharpei-balkan.com/t391-groznica-fsf-shs-a-kako-je-prepoznati-i-sta-ueiniti
Obavezno procitaj (ne daj Boze da ti zatreba), ali da si upoznata sa postupcima i kako prepoznati FSF napad.
Potrebno je takodje da procitas temu o kucnoj apoteci.

Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 9:36 pm

Mala napomena u vezi sa ovim linkom što je Mita postavio. Simptomi groznice i sve kako je opisano za prepoznavanje je u redu kao i način na koji veterinari treba da izvrše proveru stanja psa, jedino što je post napisan godinu dana pre nego što je izašlo istraživanje u PLOSu. Sistem nasleđivanja nije jednostavan i teško da će ikada doći do tačnog obrasca, dalje u toj temi je način nasleđivanja kako su oni mislili da ide pre objavljivanja najnovijeg istraživanja (autozomno recesivno), to nije slučaj, mutacija je nepredvidljiva i SVAKI par može da proizvede FSF štene.
SVI ŠAR-PEJEVI IMAJU MUTACIJU! Oblici autoinflamacije se razlikuju od psa do psa, neki imaju problem sa limfedemima, neki se upale od obične infekcije uha, kada krene neki problem sa kožom postane veoma brzo sistemski, FSF je dokaz da postoji najveći broj kopije varijacija kod konkretne jedinke.
Da ne gušim više ovde, ko želi može da se uključi u najbitniju temu kada je ova pasmina u pitanju.

ŠAR-PEJ I HIJALURON KLIK OVDE

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
TijanaCezar

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 11:06 pm

Kupicu toplomer ovih dana pa vam javljam. Sad ste me bas uplasili. Sad Evo, danas je ceo dan veseo, hiperaktivan.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Feb 27, 2013 11:22 pm

Bolje sto jesmo malo sada, bices mirnija ubuduce...verujem da ces (daj boze da se ne ponavlja) meriti temperaturu svom psu kada ti je cudnog ponasanja.... i tada ces sigurno biti mirnija jer ces znati da si bila odgovorna a i moci da reagujes ispravno dalje ako je to potrebno sunny ...taj obavezan toplomer je jedan od detalja koji brigu o ovim psima razlikuju od drugih pasmina.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Uto Mar 05, 2013 10:21 pm

Danas smo se cudno ponasali, spavali i izgledali bunovno. Odmah toplomer u ruke, kad ono 40,3. Slog i stres. Kad smo se pribrali, odmah kontakt za uputstva i pravac Mondo Animale. Dok smo stigli proslo je sat vremena. Temperatura 40,9. Slede uzimanje uzoraka krvi, kokteli raznih injekcija, infuzija i obloge. Rezultati sutra.
Sta se u stvari desilo ili moglo desiti:
Pre dva dana sundjer, lavanda i mlaka voda i vlazno brisanje oko 9 uvece, cera oko 11 ga izvodi u setnju. Mozda je od toga krenulo think (Ja se nadam)
Sinoc malo cudnije ponasanje, izbegava da jede, malo se opustio i malo vise spava, rep ok. Izmerim temperaturu 37,5 OK
Jutros ustajem za posao oko 5, on spava na krevetu i blago me primecuje, obicno ustane i dodje da mepodravi i da se pomazimo. Meni cudno pa opet meri temperaturu 37,5. OK Reko da doruckujem kao i svakog dana, obicaj je da dodje i da mi broji zalogaje ili da mi pravi drustvo u jelu, jutros nije bio toliko napadan. Opet cudno.
Zovem s posla da vidim je li doruckovao, kazu nije do 13h (obicno jede oko 11). Pitam za raspolozenje, kazu da malo vise spava. Odmah dolazim s posla. U medjuvremenu on je jeo i veseo je. Odlazimo u setnju i primecujem da malo spusta rep, ali kao nista strasno panicim. Susrecemo se sa drugarima bez povodaca pusteni. Obicno ne mogu da ga dozovem jer me "slabije cuje", a sad odmah dolazi. Opet cudno. Dolazimo kuci on leze na betonsku stazu u dvoristu i ne pije vode, obicno popije pola litre. Odlazi u sobu i spava na krevetu. Posle sat vremena prelazi na tepih. Meni je bilo bas cudno i izmerim temperaturu, kad ono 40,3. Hladne obloge po sapicama i stomaku, prvo mlaka voda a kasnije i kombinacija voda alkohol. Izlazimo iz kuce i spremamo se da krenemo kod veta. Cini mi se ili prividja da desnu nogu malo podize u vazduh. Opet mi se cini ili prividja da su otekla kolena na zadnjim nogama. Da li je to bas tako ili sam ja panicim citanjem postova o FSH groznici. Onda je usledio put do veta.
Evo ovo sam opisao u slucaju da se nekom (ne daj Boze) desi nesto slicno.
Cekamo rezultate analize krvi sutra posle 12. Odlazimo oko 14h i javljamo kakvi su rezultati. Nadamo se da je u pitanju ono sa pocetka posta.

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Mar 06, 2013 1:43 am

Ja iskreno mislim da je nazebao. Nikada, ali nikada nemoj psa izvoditi ako je mokar. Jos je vreme hladno i vetar duva. Mi kad moramo da se kupamo to praktikujemo oko 22 h i do ujutru oko 11, 12 h ne izlazimo napolje. Zadnji put kad sam kupala Beti susila sam je fenom, ali sam isto postovala pravilo da posle kupanja nema napolje. Leti i kad je okupam izvedem je napolje na sunce. Nemoj se odmah sekirati i umisljati svasta, ja sam mislila da od te "trip" bolesti bolujem samo ja. Bice sve ok. Obavezno javi kakvi su rezultati.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Mar 06, 2013 4:19 pm

Pa da Vam predstavim najnovije vesti.
Bruno ima bakterijsku infekciju ili upalicu.
Rezultati:
Albumini 4,0 Globulini 2,1 Ca 2,3 ALP 128,4 (za njegov uzrast nije relevantno)
WBC 26,98 NE 22,56
Ovo je najbitnije, za ostalo pm.
Sad sam srecniji sto je tako, iako i to nije ok, ali.... Very Happy
Dobio je antibiotic Penstrep (nisam znao dali su mu i sinoc, danas i ja dajem ujutru) i obavezan deo koktelcic vitamina

Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   Sre Mar 06, 2013 4:42 pm

Mito,dobro je. Ljubi brundavog i pazite se,nema vise golisavog setkanja vlazne "kose" kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Štene bolesno samo spava   

Nazad na vrh Ići dole

Štene bolesno samo spava
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Stenicak kod pasa
» Štene cvili za mnom
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju