Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Delite | 

SHAR PEI - KLUB

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Da li ste za osnivanje kluba ljubitelja shar-peia?
DA
100%
 100% [ 34 ]
NE
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 34

AutorPoruka
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 43
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Sep 18, 2009 8:13 pm

Ko god da je na celu KKS-a nema nista sa nama . . . Mi cemo u startu sigurno biti nezavisni i uciniti sve sto mozemo da se probijemo kao jako udruzenje koje ce kasnije gospodariti i pitanjima ali i odgovorima vezanih za ovu rasu.
Sto se odgajivaca ove rase tice . . . hm . . . e pa vidite, ja sam saznao da KKS daje rodovnike cak i onima koji su incestoidni psi, t.j. ljudima koji incestima dovode ovu rasu u pitanje. Tu je recimo potrebna istraga usmerena prema ljudima koji su odgovorni za izdavanje rodovnika. Zbog toga mnogi psi i ne lice na Shar Pei-a ili jako malo a u rodovniku im pise da su im pretci bili pobednici svega i svacega . . .
Ali o tome cemo imati kada da raspravljamo i razgovaramo . .
U pravu je Bane kada kaze da je ovaj pas nekada bio statusni simbol a da su samo retki ljudi mogli sebi priustiti ovakvog ljubimca.
Bane . . . misvi zajedno, koliko god da nas bude . . . mozemo veoma uticati da donesemo dobrobit ovoj rasi i spreciti vremenom mnoge stvari.
Sada ih niko ne sprecava jer svi razmisljaju samo o parama koje ce zaraditi.
Mi kao jedno renomirano udruzenje . . he he he ( bicemo ), mozemo ali stvarno organizovati se i napraviti zajedno jedno ozbiljno uzgajaliste Shar Pei rase, gde cemo ciniti samo najbolje da dobijemo cistokrvne pse.
Na taj nacin cemo uspeti da ljudima koji zele da kupe ovakvog psa omogucimo cistokrvnog zguzvanca i da kada ga dobro plati bude siguran da od nas ima i podrsku u svakom smislu - saveti, lecenja, dresura i sve ostalo. To mu dodje kao kada kupite auto pa imate garanciju i servis.
Mi kao udruzenje time dobijamo renome i mogucnost da zaradjenim novcem dalje ulazemo u ovu rasu i ucestvujemo u ostvarivanju nasih ciljeva i planova . . .
Mnogo bi ja sada svasta nesto tu pisao sli mislim da me svi razumete i da se slazete samnom u jednom a to je CISTOKRVNI SHAR PEI
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Sep 19, 2009 9:36 am

U potpunosti se slazem sa svima vama. Hvala Pedja Smile Smile Smile Sto se tice svega,imacete moju podrsku. Bilo da je materijalna,bilo da parimo Crisp-a Smile Smile Smile I on ce se zaloziti za ocuvanje rase Smile Smile Smile Salim se,naravno,sve sto treba tu sam.

Samo,ako nekada bude trebalo,nemojte mene gurati u neke kontakte sa administracijom,odgajivacima jer imam vrlo kratak fitilj tako da...mogu vise da odmognem u nekim slucajevima nego da pomognem Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Ned Sep 20, 2009 5:39 pm

Ako dodje do dogovora da se okupimo i uspemo da se slozimo oko formiranja udruzenja, videcemo ko koliko i u cemu moze da doprinese pa da svako dobije neke svoje obaveze u skladu sa svojim mogucnostima - te na taj nacin svi na svoj nacin doprinesemo formiranju udruzenja.
Mnogo mozemo svi dobiti formiranjem udruzenja i samim tim svi mi koji budemo osnivaci, kasnije mozemo uz prisustvo mnogo novih clanova pitati se za mnoge stvari i ucestvovati u resavanju razno raznih problema vezanih za ljubimce.
Ako svako da i minimalni doprinos tokom osnivanja, mozemo se nadati da imamo pravo udruzenje koje nema ni jednog nekorisnog clana. A verujte mi da ako tako bude - brzo cemo prerasti u vrlo ozbiljno udruzenje koje ce se pitati za sto sta i biti priznato od svih ostalih subjekata a bitnih za resavanje mnogih problema.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 40
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Ned Sep 20, 2009 6:29 pm

I mi podržavamo,i mislimo da je dobra ideja osnivanje kluba...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 22, 2009 1:40 pm

Ako zelite, mozemo organizovati jedno druzenje recimo za jedno desetak dana - vikend posle izlozbe u N. Sadu i povesti svoje pse gde cemo se svi upoznati i probati da utemeljimo nasu pricu vezanu za osnivanje udruzenja.
Izabrali bi neki park ili negde kod Dunava gde nebi nikome smetali.
Ako neko ima ideju gde bi bilo dobro da se okupimo neka da ideju.
Pozdrav za sve vas
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 28, 2009 12:25 am

Evo nasao sam najkraci moguci nacin za osnivanje kluba(udruzenja).
Mozete procitati i videti da u samo nekoliko jednostavnih poteza mozemo poceti sa radom . . .

KAKO OSNOVATI KINOLOŠKO DRUŠTVO

Potrebno je uraditi sledeće stvari:

1. Predlog statuta kinološkog društva (gde se osniva)
2. Popis osnivača i članova organizacije treba da sadrži: ime i prezime, adresu i jedinstveni matični broj osnivača
3. Osnivački akt - zapisnik sa osnivačke skupštine (ovo je neobavezno)
4. Odluka o davanju ovlašćenja za zastupanje udruženja građana
5. Republiča administrativna taksa (uplatiti, a za iznos i račun primaoca se raspitati jer se menja)
6. Prijava i zahtev sa kompletnom dokumentacijom može se poslati Ministarstvu unutrašnjih poslova / MUP/ u vašem mestu ili Ministarstvu pravde / Sud-opštinski u mestu/
7. Potpisivanje pristupnice u članstvo Kinološkog saveza Vojvodine

Znaci ova zadnja tacka je ono sto je i naj bitnije, a to je Potpisivanje pristupnice sa Kinoloskim Savezom gde automatski postajemo legalni po svakom pitanju prema savezu i gde naravno mozemo ucestvovati i u upravnom odboru saveza i pitati se za mnoge nepravilnosti i probleme vezane za rasu Shar Pei . . .

Ako neko zeli, mozemo se negde sastati i razgovarati o ovoj temi i pokusati da odradimo ovih par koraka i postati neko ko ce uciniti nesto dobro za ovu rasu . .
Pozdrav za sve
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 34
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 28, 2009 10:12 am

Ja sam za.
Kazite gde i kada i dolazimo na sastanak Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 28, 2009 11:45 am

Da ovo bi trebalo lično sve pretresti pošto mi nije jasna sad ova poslednja tačka,tako da je bolje da se svi nađemo negde. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 29, 2009 12:26 am

Mozemo sada za vikend ko moze i ko je zainteresovan da se nadjemo zajedno sa ljubimcima i da eto barem neobavezno sednemo i vidimo sta nam je ciniti . . . .
Ko zeli neka se ovde javi da napravimo dogovor recimo da to bude u sledecu nedelju jer verovatno da tada svima odgovara
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 29, 2009 9:09 pm

Citat :
Potpisivanje pristupnice u članstvo Kinološkog saveza Vojvodine

.......nismo svi iz Vojvodine No i uopste nema razloga da bilo gde pristupamo, najbolje je da klub bude nezavistan bar za sada.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 30, 2009 2:00 am

Hana . . . ne znam koliko shvatas, koje su nam mogucnosti i realne sanse da mnogo mnogo stvari postavimo na mesto osnivajuci udruzenje!!!
Toliko toga mozemo uciniti a da mnogi od nas nisu ni svesni toga.
To sto ti ili bilo ko drugi nije iz Vojvodine nema nikakve veze sa clanstvom.
Bilo ko iz Srbije nam moze postati clan i biti aktivan u udruzenju kao i bilo ko iz Vojvodine.
Clanstvo i potpisivanje pristupnice u clanstvo KS Vojvodine je samo pocetna tacka u ostvarivanju naseg cilja. Naravno - sa povecanjem broja clanova bi gledali da otvorimo kancelarije i u drugim gradovima Srbije gde to bude potrebno.
Samo ce nam centrala biti u Novom Sadu.
Veruj mi da nista nije nemoguce . . . .
A potpisivanje pristupnice vezano za sve koji budu zainteresovani da nam se pridruze ce to moci da obave i bez dolaska u centralu u novom sadu . . . Naravno popunjavanjem pristupnice koja ce biti na nasoj internet stranici udruzenja.
Jednostavno ispunio svoje podatke, kao i podatke od psa - i tako popunjeno salju nama, gde mi obradjujemo zahtev i saljemo mu postom da potpise clanstvo. Tako da ni jedan problem ne sme da bude a da ga mi ne mozemo i resiti.
Mislim da bi o ovome i o ovakvim slicnim stvarima mogli pisati danima, ali kada krenemo sa radom, sve nejasnoce bi mogli lagano resavati svi zajedno.
Puno pozdrava
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 30, 2009 4:51 pm

Ja sam za .Vi se dogovorite a ja stižem ,samo da nije radno vreme tj. ako može nedelja ili subota popodne.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 30, 2009 5:08 pm

Svi trebamo da budemo ZA . . .
Samo dobre stvari mozemo napraviti osnivanjem . . .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 30, 2009 6:27 pm

Ne znam da li je nama ovog vikenda izvodljivo da dolazimo do NS imali smo neke planove videću do petka kako će se stvari odvijati pa ću javiti.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Okt 02, 2009 12:59 am

Murphypei . . . nije mnogo bitno da li cemo ovaj ili sledeci vikend, ali je ipak bitno da nacinimo prve korake - a ni to ne mozemo dok se ne sretnemo i ne dogovorimo neke elementarne stvari druze . . .
Tako da mozemo ostaviti i za sledeci vikend ako vecini tako odgovara.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bosko&Ljubo

Muški Broj poruka : 102
Godina : 19
Datum upisa : 27.03.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Ned Mar 28, 2010 8:13 am

Da li ste napravili uduzenje znam da to nije lako jer moja mama je sa prijateljima osnovala CAPMV(Centralna asocjacija proizvodaca mleka Vojvodine)inace zivim na farmi?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Ned Mar 28, 2010 2:37 pm

Nazalost, nista jos nismo uradili sa tim, ali valjda ce biti nekih promena u buducnosti SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Jul 29, 2010 11:02 pm

Podižem temu... O ovome nije loše razmišljai možda nekome padne nešto na pamet. Wink

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Ned Avg 15, 2010 5:40 pm

Sve ovo nije tesko sakupiti i pripremiti. Volela bih da sada kad se vidimo sve lepo dogovrimo, ko, sta, kad, gde....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Mar 04, 2011 10:38 pm

BUMP

Ubačeno glasačko pitanje na vrhu...

Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Mar 05, 2011 7:33 am

Zakon o osnivanju udruzenja mozete pogledati ovde

http://www.fondrnps.org.rs/cs/Zakon%20o%20udruzenjima.pdf

Inace mislim da se od 2008.g i udruzenja registruju kod APR-a.

Sigurna sam da se statut ne potpisuje prilikom odrzavanja osnivacke skupstine (potpisuje se zapisnik i usvaja tekst statuta) a on se potpisuje u Sudu uz prisustvo osnivaca. S obzirom da je tri osnivaca dovoljno za osnivanje drustva to malo pojednostavljuje stvar. Uz overu potpisa na statutu potrebno je i izvrsiti overu potpisa (OP obrazac) za sve osnivace a za zastupnika overiti i vise primeraka jer su kasnije potrebni originali kod osnivanja, otvaranja tekuceg racuna ...
Udruzenje ima status pravnog lica te je u obavezi da godisnje podnosi finansijski izvestaj.
Udruzenje je nedobitna organizacija pa se poreskoj upravi dostavljaju poreske prijave za nedobitne organizacije.
Nisam sigurna da li udruzenje mora da ima osnivacki ulog ili ne ali cu proveriti pa cu postaviti informaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Broj poruka : 742
Godina : 48
Datum upisa : 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Mar 05, 2011 9:11 am

"Накнада за упис удружења у Регистар износи 4.000,00 динара.

Уплате накнада за услуге које пружа Агенција у оквиру Регистра удружења врше се на рачун: 840-29774845-80, модел се не уписује, позив на број 07-... (у наставку уписати матични број удружења/савеза удружења).

Ако удружење/савез удружења нема матични број, уписује се само позив на број 07."

Preuzeto sa APR-a
Nazad na vrh Ići dole
Daddy

Broj poruka : 52
Godina : 37
Datum upisa : 04.03.2011

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Mar 05, 2011 1:44 pm

I mi smo za!
Ako treba da se nesto konkretno pomogne, tu sam!
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Mar 05, 2011 2:55 pm

Pa neznam koliko dugo vec pricamo o tom klubu,
Hoce li najzad Moderator da preduzme nesto po tom pitanju.
Mislim bilo bi vreme ... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
zlata

Ženski Broj poruka : 308
Godina : 37
Datum upisa : 19.02.2011

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sub Mar 05, 2011 5:36 pm

To je najlakse zavrsiti ako neko ima volju nije problem osnovati klub i uraditi statute ako imate volju ja cu vam sve to odraditi to smo radili mnogim komitentima samo se odlucite gde ce iti predstavnistvo i ko ce biti osnivac!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   

Nazad na vrh Ići dole

SHAR PEI - KLUB
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub odgajivaca labradora
» Za prodaju. :D
» Mila