Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

SHAR PEI - KLUB

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Da li ste za osnivanje kluba ljubitelja shar-peia?
DA
100%
 100% [ 34 ]
NE
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 34

AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Mar 30, 2011 1:25 pm

Oko nekoliko je 15-16 Smile ....kako se dogovorimo Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Mar 30, 2011 6:55 pm

Bilo bi dobro da ta satnica bude malo ranije...zbog nas koji dolazimo sa malo vece udaljenosti i nemamo svoja kola nego se vijamo sa autobusima...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Mar 30, 2011 7:22 pm

Naravno da satnica moze biti pomerena i na ranije....sto se mene tice, ja sam u ovde i sasvim mi je sve jedno koje ce to vreme biti, vazno je da se svi ostali koji dolaze usaglase Smile Ivana kada bi tebi i ostalima bez licnog prevoza odgovaralo?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Mar 31, 2011 8:24 pm

Citat :
sada moramo po hitnom postupku nasu osnivacku skupstinu na kojoj ce biti bar usvojen Pravilnik i odredjen predsednik sa ostatkom uprave kluba. Imenovanjem predsednika(sto im je vazno zbog potpisivanja dokumentacije) , ta osoba ulazi u predsednistvo KD Bansif, dobijamo dokument na osnovu koga radimo svoj pecat itd. Svakako je forma zavrsena sad se stvarno moramo okupiti i zavrsti interno nase osnovne tehnicke stvari da bi i zvanicno postojali.

Sastanak nije problem,,,, ali...mislim da bi bilo lepo da pre nego sto se zaputimo na put imamo negde na forumu informacije za sve ovo iz gornjeg citata.
Ustvati i ne mora, ali ako zelimo da sve ovo bude ozbiljno trebalo bi da vidimo pravilnik, ciljeve, predlpg ljudi koji ce da se bave time i sve to vode, ideje kako je sve to zamisljeno, da se oko toga postave predlozi, kritike , ideje....i kada se sve to sazvace onda mozemo sve ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Mar 31, 2011 11:04 pm

Upravo zbog toga i treba odrzati prvi sastanak, pravilnik je pripremljen i ciljevi su definisani na tom papiru mislim da se ipak treba sastati uzivo i o svemu lepo porazgovarati a rezultate i odluke potom postaviti ovde u posebnoj temi. Ako bas ima nekoga ko zeli o ciljevima i predlogu uprave razgovarati ovako...pa moze i ovako, mada ja mislim da je ipak bolje sve to bar za prvi put uraditi uzivo. Ako postoje ljudi koji su spremni da angazuju oko te stvari nadam se da ima ljudi koji su spremni da potrose par sati i dodju na taj sastanak da bismo ozbiljno porazgovarali. Svi mi smo pocetnici u svemu ovome i niko ni od koga sem nekih ciljeva,ideja i predloga trenutno ne moze ocekivati jasno definisan put ka njihovom ostvarivanju.
Predlog pravilnika koji treba usvojiti ...sutra cu postaviti i ovde.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Mar 31, 2011 11:10 pm

Mislim da prvo treba da vidimo koliko ljudi je zainteresovano za sve ovo. Koliko vidim DA je kliknulo 29 ljudi verujem da svako od njih ima neki predlog i zamisao u glavi kako bi to sve trebalo da izgleda, al realno većina nas nema dovoljno znanja i nije upućeno kako u realnosti funkcioniše jedan klub i koja sve ovlašćenja može da ima, džaba ideja ako ona nije moguća u praksi. Zbog toga će najverovatnije doći čovek koji je malo duže u svemu tome da nam objasni šta i kako dalje. Jasno je koji je cilj svega ovoga, da se stvori osnova da ova rasa napreduje da se približi onima koji ne znaju šta je shar-pei zaista, da se pomogne vlasnicima i budućim vlasnicima, sve u svemu unapređenje rase.
Moje neko mišljenje je da svako ko može da dođe na skup treba da dođe daleko je lakše neke stvari dogovoriti uživo nego kuckati na forumu i možemo na licu mesta postaviti pitanja o svemu što nas interesuje. Mene prvog zanima koliko i šta može da se postigne ovim i naravno da imam gomilu pitanja na koja mi ovde na forumu trenutno niko ne može dati odgovor jer jednostavno ne zna dovoljno. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Mar 31, 2011 11:41 pm

OPŠTE ODREDBE

Član 1.
Klub ljubitelja ____________ ( u daljem tekstu KLUB ), stručna je sekcija KD BANSIF iz Pančeva, u čijem sastavu radi na unapređenju, promociji, zaštiti i uzgoju rase.
Klub predstavlja i zastupa Predsednik kluba , koji je ujedno i član Predsedništva KD BANSIF.

Član 2.
Klub nema svojstvo pravnog lica i za overe dokumenata koristi svoj pečat uz pečat KD.

Član 3.
Klub poseduje svoj pečat koji je kružnog oblika na kome je uz obod ispisan tekst „ Klub ljubitelja __________ - KD BANSIF-Pančevo“ a u sredini ima grafički prikaz psa .Pečat klub koristi za internu upotrebu i za dopise sa organizacijama istog ili sličnog delovanja.

JAVNOST RADA KLUBA

Član 4.
Rad kluba i njegovih organa je javan.O sprovođenju javnosti rada kluba i njegovih organa stara se Uprava kluba.

Član 5.
Radi sprovođenja principa javnosti rada kluba, u ostvarivanju njegovih ciljeva,zadataka i ukupne aktivnosti, šira javnost se informiše;
a) preko javnih manifestacija ( smotre, izložbe, odgajivačke smotre, takmičenja i dr.)
b) preko štampe, radija i drugih sredstava javnog informisanja
c) podnošenjem izveštaja, informacija i drugih materijala na sastancima i drugim prigodnim prilikama
d) na druge načine

CILJEVI I ZADACI KLUBA

Član 6.
Ciljevi kluba usklađeni su sa ciljevima KD BANSIF i KSRS.Zasnivaju se na zadovoljenju društvenih i ličnih potreba članova kluba, na unapređenju kinologije i čistoti rase.

Član 7.
Zadaci kluba, njegovih organa i članova su;
#) Unapređenje i razvoj kinologije na principu stručnih i naučnih saznanja
#) omogućava članovima što veći stepen znanja iz oblasti kinologije sistemom predavanja,seminara, kurseva i drugih oblika rada
#) organizovanje smotri, takmičenja i drugih kinoloških aktivnosti
#) osposobljavanje i pomoć članovima u obuci pasa

Član 8.
Posebni zadaci kluba su;
$) pruža pomoć članovima pri odabiru priplodnjaka i kuja za parenje
$) pruža pomoć članovima pri kupovini i pribavljanju pasa
$) suzbija nelegalnu trgovinu pasa
$) prati i pruža pomoć pri uzgoju i zdravstvenoj zaštiti pasa
$) vrši selekciju pasa i grupa takmičara ili pojedinaca za nastupe u ime kluba i Društva
$) pokreće inicijative za Zakonsko regulisanje uzgoja, prometa, držanja i upotrebe pasa u saradnji sa KD i KSRS.

Član 9.
Klub, u okviru KD, organizuje ispite, smotre, izložbe, kurseve, takmičenja i selekciju pasa, kako za priplod tako i za takmičenja.

UDRUŽIVANJE I SARADNJA

Član 10.
Klub sarađuje sa drugim srodnim klubovima i organizacijama zainteresovanih za razvoj rase i kinologije, u cilju izvršenja zajedničkih ciljeva i zadataka, kao i sa zainteresovanim radnim i drugim organizacijama i privrednim subjektima.

Član 11.
Klub se može učlaniti u druge organizacije , o tome odluku donosi Uprava kluba uz saglasnost
KD BANSIF.

ČLANSTVO U KLUBU

Član 12.
Član kluba može biti svaki vlasnik, odgajivač ili ljubitelj rase __________, koji je obavezno i član KD BANSIF. Članovi drugih društava, odgajivači, vlasnici ili ljubitelji rase __________
mogu postati članovi kluba ukoliko nema zakonskih odnosno disciplinskih smetnji.Sve funkcije koje se dodele nekom članu su dobrovoljne i ne povlače nikakvu finansijsku nadoknadu.

Član 13.
Sticanjem članstva u KD BANSIF, stiče se pravo i uključivanja u rad neke od njegovih sekcija odnosno klubova.Član KD, dobija člansku kartu Društva kao i člansku kartu sekcije odnosno kluba kojem želi da se priključi.Klib može imati i svoju članarinu ili drugr vidove finansiranja u skladu sa zakonskim normama, radi ostvarivanja svojih planova i zadataka.

Član 14.
Prava i dužnosti članova kluba su;
*) da učestvuje aktivno u radu kluba
*) da daje predloge, da bude informisan o radu kluba i ostvarivanju njegovih planova , ciljeva i zadataka
*) da bira i da bude biran u organe kluba ( samo članovi stariji od _____ god.)
*) da koristi povlastice koje KD BANSIF i klub pružaju svojim članovima
*) da redovno plaća članarinu i izvršava druge obaveze u skladu sa odlukama kluba i KD.

Član 15.
Članstvo u klubu prestaje;
- Dobrovoljnim istupanjem iz kluba
- Zbog neplaćene članarine
- Zbog smrti člana
- Isključenjem iz kluba

Član 16.
Isključenje članova kluba vrši se na način i po postupku koji je predviđen pravilnikom o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti članova KD BANSIF.

ORGANI KLUBA

Član 17.
Klub svoje ciljeve,zadatke i planove sprovodi preko svojih članova i organa.
Organi kluba su;
- Predsednik kluba
- Uprava kluba
- Zbor kluba

Član 18.
Zbor kluba je najviši organ i sačinjavaju ga svi članovi kluba.Zbor daje smernice i utvrđuje pravce rada i delovanja Uprave kluba.

Član 19.
Zbor članova kluba može biti;
- Redovno-radni, koji se održava svake godine
- Izborni, koji se održava svake četvrte (4) godine
- Vanredni, koji se održava po potrebi

Član 20.
Zbor članova saziva Uprava kluba.vanredni zbor saziva Uprava kluba na predlog najmanje 1/3 članova, kao i predsedništvo KD BANSIF.Ukoliko se zbor nesazove u roku od 30 dana od podnošenja zahteva, pravo zakazivanja ima predlagač.

Član 21.
Zbor radi u sednicama, apravosnažne odluke se donose većinom glasova članstva.Da bi zbor mogao da radi i donosi pravosnažne odluke, potrebno je prisustvo najmanje 1/3 članova.

Član 22.
Uprava kluba ;
1) odlučuje o izmenama i dopunama pravilnika
2) vrši izbor organa kluba
3) donosi druga akta kluba u skladu sa Statutom KD BANSIF i pravilnikom o stručnom radu KSRS
4) rešava sva pitanja vezana za značaj, rad, razvoj i unapređenje kluba

Član 23.
Mišljenje o usaglašavanju ovog Pravilnika i pravila sa Statutom KD, daje Predsedništvo KD BANSIF.

Član 24.
Zbor bira 5 (pet) članova u Upravu kluba od kojih 3 (tri) obavezno moraju biti odgajivači ili vlasnici ___________ rase.
Uprava kluba bira Predsednika kluba na 4 (četiri) godine sa pravom ponovnog izbora.

Član 25.
Uprava kluba je izvršni organ Zbora članova i sprovodi ciljeve i zadatke kluba na način i u okviru ovlašćenja koja mu daje Zbor a naročito;
a) Predlaže i priprema Pravilnik i pravila i njegove izmene i dopune
b) Sprovodi politiku kluba i kinoloških organizacija
c) Formira organe ( komisije,delegate idr.) u cilju izvršenja zadataka i ciljeva
d) Odlučuje o svim pitanjim za koje ga ovlasti Zbor
e) Dostavlja Predsedništvu KD planove i programe rada svojih tela i stara se o njihovoj realizaciji
f) Priprema izveštaje o svom radu i podnosi ih Zboru na usvajanje i KD na uvid
g) Vrši sve druge poslove u interesu kluba a u skladu sa Zakonom i Statutom KD i ovim Pravilnikom
h) Predlaže sudije za kinološke manifestacije koje organizuje KD
i) Sprovodi odluke Skupštine i organa KD kao i Zbora članova kluba
j) Čuva zapisnike sa sednica Zbora i drugih organa kluba i jedan primerak predaje organima KD na uvid.
Član 26.
Uprava radi u sednicama koje saziva Predsednik.Uprava donosi odluke većinom glasova.
U slučaju menjanja članova Uprave, Zbor može izabratinove članove čiji mandat traje do kraja mandata zamenjenog člana.

Član 27.
Sednice Uprave održavaju se prema potrebi ili na zahtev bilo kog organa kluba ili grupe od najmanje 5 ( pet ) članova, a najmanje jednom u tri meseca.Zapisnici sa sednica se čuvaju a jedan primerak se dostavlja organima KD na Uvid.

MATERIJALNO-FINANSIJSKO POSLOVANJE

Član 28.
Materijalno-finansijsko poslovanje vrši se preko KD BANSIF.Materijalno-finansijska sredstva mogu se pribavljati samo na način kako je to Zakonom, zakonskim propisima,Statutom KD i ovim Pravilnikom određeno i služi za ostvarivanje ciljeva i izvršenje zadataka kluba.

Član 29.
Finansijsko poslovanje se vrši preko žiro-računa KD BANSIF.Posebne uplate,sponzorstva i slično, vode se sa posebnom naznakom „klub ljubitelja_________“ sa pozivom na broj koji će se odrediti u dogovoru sa rukovodstvom KD.

PRESTANAK RADA KLUBA

Član 30.
Klub može prestati sa radom;
- Ako se neizvršavaju ciljevi i zadaci kluba, ako se rad kluba zabrani, ako se broj članova smanji ispod 3 ( tri ) člana ili iz nekih drugih objektivnih razloga.

Član 31.
U slučaju prestanka rada kluba, njegova imovina se predaje, po izmirenju svih obaveza, matičnom KD.

Član 32.
Odluku o prestanku rada kluba donosi Zbor.Ukoliko se takva odluka nedonese izobjektivnih razloga , Predsednik Uprave kluba pismeno obaveštava KD, koje formira komisiju radi izmirenja preostalih obaveza i raspodele imovine.

PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Član 33.
Ovaj Pravilnik stupa na snagu kada se ispune odredbe iz člana 23. Ovog Pravilnika.

Član 34.
Pravila i druga akta predviđena ovim Pravilnikom donose se u roku od 2 ( dva ) meseca od dana usvajanja ovog Pravilnika.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Apr 01, 2011 12:09 am

Mislim da prvo treba da vidimo koliko ljudi je zainteresovano za sve ovo[quote]
Prvo ljude treba informisati i zainteresovati, a po mom misljenju to se moze uraditi preko pisanja na forumu,

Citat :
Jasno je koji je cilj svega ovoga, da se stvori osnova da ova rasa napreduje da se približi onima koji ne znaju šta je shar-pei zaista, da se pomogne vlasnicima i budućim vlasnicima, sve u svemu unapređenje rase.

Jasno je tebi i meni i jos po nekom ali vecini nije , jer da jeste rasa se nebi nasla u ovome u cemu je sada,

Citat :
zbog toga će najverovatnije doći čovek koji je malo duže u svemu tome da nam objasni šta i kako dalje.

Mozda bi bilo lepo da znamo ko je taj "covek" i ne bi bilo lose da napise par reci na forumu da upozna sve clanove koji nece prisustvovati tom sastank o njegovom vidjenje sta i kako dalje.

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Apr 01, 2011 1:35 am

Taj covek je Predsednik KD Bansif, Sasa Radojcic, i nije usko orjentisan na nasu rasu...kada se govori o tome da je malo duze u svemu tome predpostavljam da je Pedja mislio na objasnjenja vezana za tehnicku stranu funkcionisanja jednog kluba u sklopu nekog KD. Ne vidim zasto bi se on mesao u ciljeve i funkcinisanje kluba ljubitelja rase shar pei i pisao ista na ovom forumu...to je iskljucivo stvar clanova ovog foruma i clanova buduceg kluba sve dotle dok se radi u skladu sa statutom maticnog KD i KSRS.
A pisace se naravno na forumu kada se bude imalo i konkretno o cemu...a to -o cemu- ne moze postojati dalje od polemike i ideje ako nemamo klub koji ce nesto raditi. Pisanje o samim idejama a koje se ne mogu ralizovati bez icega konkretnog je pomalo besmisleno a i u ovoj temi o tome se i pise od 14.09.2009. Nadam se da ce ljudi kojima treba pokretac te vrste i koji nisu spremni da budu medju pionirima, pristupiti i vise se zainteresovati kada se stvar pokrene dalje od pukog pisanja o tome.
Gore u tekstu pravilnika jasno su definisani ciljevi tako da ljudi mogu stvoriti predstavu sta bi klub trebao da bude i sta da radi....a o tome da li ce to prvo biti neki clanak u novinama, neka tribina ili predavanje na temu tu ili onu ili prva specijalka ove rase koja ne moze biti odrzana pre sledece godine ...o tome kada bude konkretnih stvari i ideja..... i postojao deo pravnog lica(klub-sekcija) koji moze da nastupa javno sa nekim autoritetom vecim od fizickog lica.Postoji neki utvrdjeni sled postupaka i sada je na redu zavrsavanje prvih tehnickih stvari kluba, sastanak je iz tog razloga.
Prvi sastanak ce biti odrzan 10.04. svako ko zeli da bude prisutan i moze ...doci ce, u vreme koje vecini ljudi koji imaju nameru doci odgovara Smile Vreme ce biti ovde saopsteno kada se utvrdi satnica.
Za sada u najavi je prisustvo 5-7 osoba ...pa i to je dovoljno za neki pocetak ako vec nema vise njih Sad

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Apr 01, 2011 11:20 am

Sinoć sam rekao na chatu, a evo i sad ću ovde.
Zaista ne znam po kom principu funkcioniše klub tj. sekcija. Pitajte me bilo šta o shar-peiu i na to ću imati sigurno odgovor, ali o ovim stvarima nemam pojma. Šta možemo mi sami? Za šta moramo da se obratimo KD u okviru kojeg je sekcija? Za šta moramo da se obratimo KSRS? Na koji način? Koga tamo da pitamo? To su sve pitanja na koja ne znam odgovore, osim ovog što mogu da pročitam na internetu, a više bih voleo da čujem iz prve ruke. Za stvari o rasi znam dosta i o tome već možemo da razgovaramo, al o tehničkim pitanjima lično ne mogu jer ne znam.
Mislim da mora da postoji neki red, bar tako nešto imam u svojoj glavi, pa hajde onda da idemo redom i prvo da oformimo taj klub i da napravimo te organe kluba pa onda tek da pređemo na konkretne stvari. Primer, ne može se prvo praviti specijalka ako ne postoji KD koje će tu specijalku da iznese, ovo sam uzeo samo kao primer jer mi je to najlakše.
Druga stvar, svaka organizacija (udruženje, skupina ili ne znam ni sam više šta) funkcioniše na osnovu dogovora između članova i naravno u okviru ovlašćenja koje ima. Pa hajde onda da se zajedno dogovorimo o svemu tome i vidimo kako će dalje sve to izgledati. Po meni je super opcija da se nađe što više nas na tom skupu, da se lepo dogovorimo o svemu rešimo tehnička pitanja pa onda sve to iznesemo ovde na forum. Ovo je moje razmišljanje i način na koji sam razumeo kako te stvari treba da izgledaju.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Apr 04, 2011 10:20 pm

@murphypei ::
Pitanje: Da li ljudima koji žele da budu članovi kluba odgovara skup 10.4.2011. u Pančevu? Bitno je da se dogovorimo oko svega pa zato postavljam ovoliko ranije, bilo bi zaista dobro da nas što više prisustvuje.

Za ostale da vide. Ima li predloga za vreme? Zna li se ko će doći?

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Apr 05, 2011 1:55 am

Ljudi, kao sto smo to vec ranije opisivali vezano za ovu temu - mislim da je najmanji problem registrovati Kinolosko drustvo, ili klub obozavatelja, ili udruzenje koje bi se bavilo rasom Shar Pei. Ono sto se izdvaja kao vazno je kako bi trebalo da izgleda jedan ozbiljan statut takvog drustva, sta su prava i obaveze kako predsednika i drugih noisilaca, tako i svih ostalih clanova drustva.
Statut kao statut moze da se prepise iz bilo kog statuta koji je slicne prirode, jer svi sadrze osnocne zakonske elemente koji su kao takvi i predvidjeni, ali naravno - prosirenje statuta u smislu odredbi statuta koji nisu predvidjeni u vec nekim ranije vidjenim statutima je ono o cemu bi trebalo razgovarati a tice se rada udruzenja, poboljsanja kvaliteta rada kao i odnosa svih clanova, unapredjenja rase, borba za i protiv odredjenih uzgajivacnica, iskoristavanje svih mogucih nacina u promovisanju rase (Tv, novine kao i sve ostale vrste i nacini promocije).
Znaci, statut odredjuje u kom pravcu bi se kretalo i koliko bi ozbiljno bilo udruzenje u nameri da se ostvare sve zelje i ciljevi svih nas, a sve u korist rase pasa koju bi zastupali.
Slozicemo se da je zakon predvideo osnovne odredbe statuta i uveo odredjene stavke koje on mora sadrzati, ali nam je ostavio odresene ruke vezano za dopune i izmene u okviru odredjenih clanova i stavova statuta. Tako da se uz svaki clan statuta moze dodati sve ono sto mi smatramo da bi bilo od koristi nama kao udruzenju i time doprineti kvalitetnijem, laksem i uspesnijem radu istog.
Ono sto bi na samom pocetku trebalo imati u vidu je to da svi zainteresovani clanovi takvog udruzenja imaju isti cilj, a to je unapredjenje i dobrobit rase, bez ikakvih licnih interesa.
Mislim da zelju za ovakvim necim imamo svi, i da bi svi na svoj nacin dali doprinos.
Takodje smatram da bi to napokon znacilo mnogo kako u sticanju novih iskustava i znanja, tako i mogucnosti direktnog i sluzbenog povezivanja sa mnogim drugim slicnim udruzenjima sirom evrope. to znaci, organizovanje i prisustvovanje raznim seminarima gde se razgovara o svim problemima vezanim za rasu, kako o pravilnom odgoju, tako i o raznim bolestima, prevencijama od bolesti, razmeni iskustava, internim ili medjunarodnim takmicenjima, kontakti sa mnogim poznatim uzgajivacima, nabavci lekova i opreme i mnogo toga.
Znaci, stvaranjem udruzenja mozemo mnogo toga uciniti sto do sada nismo mogli.

Ova tema je otvorena jos odavno i mislim da nas sada ima dovoljno i da smo kao takvi zreli da se uozbiljimo i ucinimo sve kako bi ostvarili nase ciljeve.

Pozdrav za sve
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Apr 05, 2011 10:27 am

U pravu ste Pedja, Slavkane Smile
Sada nas ima dovoljno, ali mi se cini da, od kada je cilj postao ostvarljiv i kada se doslo do nekog datuma kada se treba okupiti, cini mi se da nema dovoljno ljudi, mada ne znam gde je onih 30 koji kliknuse -da- na vrhu Very Happy
Svi koji su u mogucnosti, pravac u Pancevo 10.4.2011. Smile
Stiglo prolece - pokrenimo se Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Apr 05, 2011 10:29 am

Skup i onivacka skupstina Kluba bice odrzana u Nedelju 10.04.2011. god u Pancevu sa pocetkom u 14h u mojoj kuci.
Dnevni red:
1. Usvajanje Pravilnika Kluba sa predlozima izmene ili dopune
2. Predlog i usvajanje Kodeksa o ocuvanju i zastiti rase
3. Imenovanje uprave Kluba
4. Razno
Zainteresovani se za detalje, kontakt telefon i adresu mogu obratiti meni putem PM

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Apr 05, 2011 2:12 pm

Mene jos konkretno zanima da li vi mislite da mi stvaramo udruzenje u sklopu tog vec postojeceg Kinoloskog drustva iz Panceva, ili mislitw da to ipak bude posebno Kinolosko drustvo ili Udruzenje samo za sebe???
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Apr 05, 2011 7:33 pm

Slavisa unazad mozes procitati da je Klub za pocetak sekcija u okviru KD Bansif. Raloga ima nekoliko Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 12:14 am

Ja licno onda nisam zainteresovan ako bi bili u sklopu bilo cega odnosno deo bilo kakvog drustva. Imao sam prilike upoznati se sa slicnim zajednicama i imao sam losih iskustava.
Smatram da bi kao posebno drustvo ipak u svakom slucaju bolje funkcionisali pa makar nam zbog manjka iskustva bilo i malo teze (ovo je samo moje licno misljenje bez pokusaja da uticem na bilo koga).
Uredu je da nam mozda neko pojasni kako to sve funkcionise, na koje elemente bi eventualno trebali manje ili vise da obratimo paznju, da dobijemo odredjene smernice od nekoga ko u funkcionisanju nekog kluba ili drustva ima vise iskustva od nas - ali licno smatram da nema potrebe da budemo deo bilo kog drustva, a posebno ne drustva koje nije usko vezano sa rasom koju predstavljamo svi mi.
Mislim da nikoga licno ne vredjam sa svojim misljenjem niti bilo kome zelim da kvarim planove, samo nisam misljenja da to ne bi bio pravi put u ostvarivanju ciljeva za koje sam mislio da se borimo.
To sve mozemo i sami registrovati, usvajajuci pritom savete i predloge svakoga ko ima vise iskustva od nas.
Jos jednom kazem da je ovo samo moje licno misljenje i izvinjavam se ako sam neprijatan u bilo kom obliku.

Hvala na razumevanju.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 9:38 am

I ja takodje smatram da bi bilo bolje da ne budemo deo bilo kog drustva ali onog trenutka kada se sve to malo uhoda, steknemo ikakvo iskustvo, malo utabamo neke puteve, imamo par clanova vise koji bi se sem figuriranja malo i angazovali oko cele stvari. Svaki pocetak je tezak i ovo sto se sada dogadja ako je nekome tako lakse moze smatrati nekom vrstom "staziranja"Smile Ako i bude bilo kakvih sukoba interesa sto se nasih ciljeva tice ili u bilo kom smislu....nije problem istupiti iz KD. Mozda ce cela stvar funkcionisati perfektno i bez bilo kakvih problema i ne bude potrebe da uopste postajemo samostalni. Vecina Klubova ljubitelja odredjene rase ovako funkcionise ne vidim razlog zbog cega ne bi smo i mi bar pokusali." Bolje vrabac u ruci, nego golub na grani" ,mislim da u ovoj stvari ova izreka trenutno ima potpuni smisao. KD Bansif je mlado kinolosko drustvo, sacinjavaju ga ljudi koji imaju ambicija da se kinologija u ovom gradu vrati na nivo na kome je nekada bila....to i nema previse veze sa nama sem u smislu da ce takvi ljudi sigurno imati interes da ugled svog drustva grade dobrom saradnjom sa ljudima koji takodje zele sve najbolje psima pa i usko povezano za odredjenu rasu. Videcemo kako ce sve to izgledati.Dok sve ne krene.....moze se samo nagadjati, u svakom slucaju jedini rizik je tih 1000 din clanarine i ja licno sam spremna na njega.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 12:34 pm

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 12:40 pm

Ko sve dolazi ?
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 1:07 pm

Ja dolazim Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 1:23 pm

peace
Nazad na vrh Ići dole
Daddy

Broj poruka : 52
Godina : 37
Datum upisa : 04.03.2011

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 1:32 pm

Ja na zalost ne mogu, dete mi ima napade vec mesec i po dana sa prekidima, tako da ovog puta necu moci. Zato me i nema na forumu nesto puno u zadnje vreme, jer jako cesto nisam u Beogradu. Ali sve sto se dogovorite ja se slazem! peace Punoooo poz za sve, lepo se provedite pa se valjda sledeci put vidimo!
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Ženski Broj poruka : 215
Godina : 25
Datum upisa : 07.02.2011

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Apr 06, 2011 3:56 pm

ja verovatno, nadam se da cu uspeti,samo, pre 3 nema sanse da stignem... pig
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Datum upisa : 17.04.2010