Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Hani nije dobro...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Hani nije dobro...   Ned Feb 03, 2013 9:16 pm

Huh! Ovako-ono sto vecina vas zna jeste da je Hana veterinara vidjala samo za godisnje vakcine, zdravlje je bilo besprekorno...kuc kuc...do juce. Simptomi-opsta apatija, tuzan izgled, skoro ceo dan spusten rep, pri nekim pokretima ili kad je podignemo bolno skvikne, nije jela, pila. Krmeljala je pojacano, drasticno, sekret iz nosa povremeno, providan. Povremeno tesko disanje, kao leti, kad su paklene vrucine.
Uplaseni, oko podneva smo otisli kod veta. Merila sam joj temp, nesto ispod 38 je bilo, ali kad smo stigli kod veta, bila je 39,1. On je pogledao, izmerio temp i prepipao. Dao je 2 inekcije-1 antibiotik, 2. za obaranje temp. jedino objasnjenje koje smo dobili je-upala grla ili tako nesto sa temperaturom, nesto u grlo oteklo, nervi neki upaljeni, pa odatle ti bolni zvuci. Tokom veceri temp je varirala od 38,5 do 38,9 a njeno ponasanje manje vise isto. Na neku foru smo uspeli da pojede nesto kuvanog pileceg sa piribcem. Uvece je pila dosta vode u 2 navrata, cak smo je povremeno i zaustavljali u tome. Tokom noci je teze disala, suva njuska, pa sam je vlazila krpom, a temp je bila 37,6, cele noci.
sto se tice stolice ili urina, nismo bili u prilici da vidimo kakav je. Dan je uglavnom provela lezeci, a ako je stajala, to je bilo kao da zuri negde u daljinu.
posto ni jutros stanje nije bilo drasticno bolje, vet ujutru. On sad menja terapiju. 3 inekcije-1.-dexazol, valjda za temp, 2.amoxicilin, 3. jos neki antibiotik, ne znam ime. Objasnjenje-nesto (virus, bakterija...ne znam) je napalo organizam, upaljene su zlezde, limfne i grlo. Nisam bila tu, morala sam za Bg. Yoran je prati ceo dan, kaze da je od podneva znatno zivlja, veselija, da je jela i pila...sve je skoro pa normalno.
Ova 2 dana sam svasta citala, jasno mi je da moze biti x stvari. Hana je u seoskom ambijentu, ovih dana nismo u mogucnosti da ide u grad kod veta, jedini kao + je sto taj vet ima shar peia....krv naravno da joj nisu vadili, kako sam razumela nemaju ni lab za to....i tako. da li je neko imao slicno iskustvo ili ideju sta moze biti? Harambasa nas je u ova 2 dana tako smrsao....strasno....P.S. Za delove u kojima pise-tako nesto ili je nejasno, izvinjavam se, ali objasnjenje tako sturo od veta je klestima izvlaceno
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Ned Feb 03, 2013 9:59 pm

Ana nema rezultata krvi da se vidi da li sigurno jeste virus ili infekcija ...po svim simtomima lici ali pratite je naravno. Posebno boju urina i kakva je stolica. Svaki pas mora ponekad biti bolestan, i cim ima i iscedak iz nosa i upaljeno grlo i limfne zlezde uvecane verovatno je dobra dijagnoza ali znas i sama da samo krvna slika daje validnu.Pokrivena je antibioticima i to bi vrlo brzo trebalo da resi problem.Nia je skoro imala nesto vrlo slicno, upalu gornjih disajnih puteva sa sve upalom ociju i jednog uha, malo je kasljucala jer su se bakterije pocele siriti i ka grlu...vrlo slicno Ana. Bitno da reaguje na antibitike i bice to O.K. nadam se.Ljubac od mene za Hanu i zelje da brzo ozdravi hearty

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Feb 03, 2013 10:11 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Ned Feb 03, 2013 10:10 pm

Ljiljo, hvala na ohrabrujucim recima...i ja se nadam da ce biti dobro. Danas popodne smo i mi malo mirniji, al opet to saranje sa terapijama, bez vadjenja krvi...ali takve su nam tamo okolnosti, pa...ona nije kasljala uopste...znaci to krmeljanje bi se moglo uklapa ti u to? i onda paziti da li ce i usi nastradati? Videcemo sutra kakav ce biti dan, a reci cu Zoranu da joj prati urin i ostalo...pa cu javiti popodne....hvala ti za info..i cmok za tvoj copor
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Ned Feb 03, 2013 10:13 pm

e, da! Ne znam da li ima veze sa ovim...ali Hana se jako linja. Ne gubi dlaku u pecatima i sl, ali se linja. Iscetkam je i kad je mazim par minuta posle toga, pramenovi dlaka padaju. Uglavnom je napolju preko dana, a u kuci je jako toplo, sporet na drva, pa jel moze biti zbog toga?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Ned Feb 03, 2013 10:16 pm

Ma to je to Smile...i Nika je dobila dve vrste antibiotika i to prvu turu na koju nije odreagovala do potpunog izlecenja iako smo imali i kompletnu krvnu sliku i antibiograme brisa iz nosa i ociju, posle sedam dana po zavrsetku terapije opet skocila temperarura i leukociti jos vislji nego pre injekcija....dali joj penicilin-streptomicin kao drugu terapiju i to je sredlo stvar...pa Nika nije imala upaljeno grlo, prvo je zaslinila pa pocela da kasljuca tek ponekad i bezveze po malo i nije se grlo stiglo upaliti ali oci pocele da sluzave i vec je bila izvadjena krv i pocela terapiju sa prvom povisenom temperaturom, isto takva, ona bezveze i ne previsoka...nije ni njoj isla iznad 39.4 uopste, uglavnom je nije ni imala iznad 39 ako je uopste imala.......i da, sledeci put ukoliko se opet dogodi(daleko bilo) da ima temperaturu nemojte je sprecavati da pije vodu, zbog toga je pila mnogo vise vode od normalnog.I moji se linjaju a kako cujem i mnogi na forumu...Bitno da nema pecata i promena na kozi Ana, a umeju da polupaju loncice i linjaju se kada mi mislimo da i nije bas pravo vreme...nasi su unutra,a i klima je pobrljavila malo pa i oni nekad izgube kaledar Razz

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Uto Feb 05, 2013 12:03 am

Samo da javim da je Hani dosta bolje danas, opet je stari zvrndov. terapija se nastavlja, ali najverovatnije u vidu tableta. Objasnjenje-bakterija je napala...na udaru limfne zlezde....sad cekamo i dalje pratimo....al je za sada dobro cheers
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Uto Feb 05, 2013 10:27 am

cheers

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Uto Feb 05, 2013 10:29 am

kiss u lepu njusku,da sto pre pregura to !!!
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Uto Feb 05, 2013 10:41 am

hugs
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Uto Feb 05, 2013 11:31 pm

Hvala na podrsci, prenecu gospodjici party i danas je bolje...vet je ukinuo injekcije, sad tobija tablete koje sadrze antibiot....ok je, al jos uvek nema bas neki apetit kao pre...pa cemo pokusati da joj ugodimo po tom pitanju....
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 41
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Hani nije dobro...   Sre Feb 06, 2013 11:58 am

Bice ona cool. Apetit ce se brzo vratiti. Bar to njima nije problem. kiss1

Hani nije dobro...
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-