Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

SHAR PEI - KLUB

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Da li ste za osnivanje kluba ljubitelja shar-peia?
DA
100%
 100% [ 34 ]
NE
0%
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 34

AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 14, 2009 5:45 pm

Pre neki dan mi @slavkan73 dao ideju kada je pomenuo klub u jednoj od tema i naterao me da malo kopam po internetu i našim zakonima da vidim šta je sve od toga moguće. Naleteo sam na gomilu interesantnih stvari i gotovo svaka zemlja ima svoj shar-pei klub,ali u Srbiji tako nešto ne postoji. Čini mi se da trenutno ima baš puno zgužvanaca kod nas,naravno jako mali broj je ovde na forumu,ali verujte mi da nas ima stvarno puno. Slovenija ima odličan klub koji super radi i zaista je od koristi vlasnicima,pa meni nije jasno zašto u Srbiji takav klub ne bi mogao da se napravi. Idea Jel moguće da niko nije zainteresovan za tako nešto,posebno kod rase kao što je ova Question Exclamation Bilo bi interesantno kada bih znao da li neko od ''jačih'' odgajivača ima takve ambicije,verujem da bi prvo njima to bilo od velike koristi,a da ne pričam o nama običnim vlasnicima koji bismo imali kome da se obratimo u slučaju kupovine šteneta i parenja. Koliko znam,klubovi određenih rasa pasa organizuju i specijalke i slične izložbe gde sude poznate sudije koje se uglavnom razumeju u rasu,tako bi se bar znalo na čemu smo.
E sad,naš zakon je jako naporan,bar ono što sam ja našao i ima silne neke zavrzlame,ali mislim da nekome ko voli i drži ovu rasu jedan duži niz godina ne bi bio problem da se pozabavi time.
Pošto je ovo postavljeno kao tema iz sveta mašte,možda nije loše da svi malo prokomentarišemo šta bi bilo kad bi bilo.....

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Poslednji put izmenio murphypei dana Sub Jul 02, 2011 3:26 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 14, 2009 6:57 pm

Ma to bi bila sjajna stvar ali mislim da bi to trebalo da potekne od odgajivača(Berček,Kasperovi...).Mislim da ne možemo mi kao individualni vlasnici po jednog do dva psa da postavimo zahtev KSS ili KSV.Kad bi bilo,lepo bi bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 14, 2009 8:56 pm

Bilo bi odlicno...mala baza u kojoj bi se mogle doboti sve informacije....
Nije tesko to srediti, samo treba sto ste i vi vec rekli odgejivace ubediti da krenu u tu pricu...A lako se srede papiri, registrovanje i sve ostalo...
SmileSmileSmileSmile
Pozdravljam ideju SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pon Sep 14, 2009 10:13 pm

Neznam zasto insistirati na odgaivacima kao nosiocima kluba. Klub mose da osnuje svako fizicko lice bez obzira imao psa ili ne. Kod nas postoje klubovi ljubitelja indijanaca.... lubitelja lepe prirode tako da ...
Citat :
Mislim da ne možemo mi kao individualni vlasnici po jednog do dva psa da postavimo zahtev KSS ili KSV.Kad bi bilo,lepo bi bilo.
Kss sa tim nema nikakve veze i najbole bi bili i da tako ostane jer gde su se oni umesali tesko da je ispalo dobro.
Koliko ja znam sa osnivanje kluba potrebno je 10 potpisa i prijava i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 43
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 1:17 am

S`obzirom na to da se Shar Pei kao rasa dosta prosirila i razvila na nasim prostorima, mislim da se stvaraju uslovi a i potreba za otvaranjem i registrovanjem SHAR PEI kluba.
Shar Pei klub bi predstavljao udruzenje gradjana koji bi se bavili oplemenjivanjem i sirenjem cistokrvnih pasa rase Shar Pei.
Klub bi delovao na razvitak kinologije u skladu sa moralnim normama, kinoloskom etikom - tradicijom i kinoloskim principima a sve naravno u skladu sa zakonom i kinoloskim pravilnicima.
Registracija ovakvog kluba je jednostavna ali zahteva dobru organizaciju kao i afirmisanje svih ljudi koje eventualno poznajete a imaju Shar Pei psa da nam se prikljuci, a kasnije bi to sve islo inercijom - uz povezivanje sa svim odgajivacnicama ove prelepe rase.
Zato ako imate bilo kakvo misljenje o ovoj ideji . . . ne stedite reci i napisite vase misljenje ili iskustva ako ste vec imali priliku da budete clan kluba neke druge rase.
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 12:17 pm

obe teme su fizionisane u jednu pa svi ovde možemo nastaviti sa komentarima

Danas kad stignem kući,kopiraću iz našeg zakona sve što je potrebno za osnivanje kluba (udruženje građana). Ono što ovako napamet znam je da postoje sekcije u okviru kinoloških društava u kojima se nalaze određeni klubovi pasmina imaju svoj poziv na broj,ali je žiro račun od tog kinološkog društva. Mislim da je to svima lakša opcija zato što u slučaju da se osniva nezavisno dolazi do manjih komplikacija posebno po pitanju završnog računa.
E sad moje mišljenje je da bi klub trebalo da postoji nezavisno od bilo kog KD jer definitivno ima daleko više slobode i nije pod nečijom kontrolom.
Zašto se svi pozivaju na odgajivače:evo ja smatram da neko ko već godinama gaji rasu (bilo koju) sigurno ima daleko bolji uvid u samo stanje u kinologiji i samim tim ima daleko više iskustva,a pre svega poznanstava koja su od presudnog značaja. Sigurno je potreban neko ko bi se maksimalno založio za rad takvog kluba,a najveću korist od kluba pre svega imaju odgajivači pa tek onda svi ostali.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 6:38 pm

Naravno da je ideja supeer i mislim da se ne treba vezivati za KSS vec biti nezavisan.
Sto se tice odgaivaca Pedja ti znas zasto sam ja protiv odredjenih odgaivaca .Svaka cas ljudima koji ovu rasu gaje ne samo zbog novca,ali oni koji misle samo na novac i zbog toga imaju hiper produkciju i malte ne vise i neznaju ko se sa kim pari i prodaju masu bolesnih pasa koji kasnije imaju problema e sa njima ne zelim da imam ama bas nikakav kontakt.
Veruj mi vise ti znas o rasi nego vecina onih (cast izuzecima koje izuzetno cenim)koji drze nazovi odgaivacnice.
Raspitaj se sta je potrebno pa da krenemo u realizaciju
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 6:42 pm

Slazem se sa vama, udruzeje gradjana je najbolje resenje, kao neprofitabilna organizacija..nije u PDV u...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 8:16 pm

Evo sta sam je bitno i na koji nacin mozemo osnovati Udruzenje:

Da bi zajednica bila formalizaovana, potrebno je da se registruje. U našem zakonodavstvu je za neprofitne organizacije predviđeno da se registruju kao udruženja građana.

Istovremeno sa registracijom organizacije vrši se i formalizacija unutrašnjih međusobnih odnosa članova zajednice, ako ne zbog potrebe, ono zato što zakon propisuje takvu obavezu. Da bi se moglo registrovati udruženje potrebno je da budu ispunjeni neki uslovi:

- da postoji dovoljan broj pojedinaca zainteresovanih za članstvo u takvoj organizaciji i da oni donesu zvaničnu odluku o osnivanju udruženja;

- da postoje jasno definisani ciljevi i zadaci organizacije;

- da se ciljevi ostvaruju na neprofitnoj osnovi;

- da postoje jasno definisani načini unutrašnje organizacije rada udruženja;

Korak registracije udruženja nije naročito komplikovan, ako se izuzme neophodnost da se ispoštuju zakonom propisane procedure. Međutim, taj korak je veoma ozbiljan, jer se njime, stvara pravno lice, organizacija koja je za svoju delatnost odovorna perd zakonom, ali i lica koja u njenom radu učesuju takođe postaju pred zakonom obavezni za svoje postupke.

Ove obaveze grubo možemo okaakterisati kao pravne i finansijske.

Pravne obaveze proističu iz jedne opšte obaveze da se svaka aktivnost u okviru udruženja mora sprovoditi uz poštovanje zakona u svakom slislu, sa postulatom da zakon moramo poštovati čak i ako sa njim nismo upoznati. To znači da odgovorna lica u udruženju moraju ili poznavati zakone koji se tiču aktivnosti udruženja ili angažovati neko lice koje ih poznaje.

Finansijske obaveze proističu iz samog statusa udruženja kao pravnog lica, koje posluje kao i svako drugo pravno lice, to jest preduzeće. Između poslovanja udruženja i preduzeća tehnički nema nikakve razlike, osim što je u udruženju zabanjeno da naplaćuje usluge i da članovi ostvaruju ličnu dobit, osim ako nisu zaposleni za obavljanje određenih poslova u udruženju (rade za platu). Svi prihodi, rashodi i raspolaganje novcem udruženja mora se sprovoditi strogo po zakonu.

Ako ste se odlučili da registrujete udruženje šta treba da uradite?

Pre svega pročitajte ZAKON O UDRUŽIVANjU GRAĐANA U UDRUŽENjA, DRUŠTVENE ORGANIZACIJE I POLITIČKE ORGANIZACIJE KOJI SE OSNIVAJU ZA TERITORIJU REPUBLIKE SRBIJE. Ovo je prilično star zakon, koji je još uvek na snazi. Najavljen je novi Zakon, ali dok on ne bude usvojen i objavljen, treba poštovati ovaj.

Dogovorite se da održite osnivačku skupštinu. Osnivačka skupština je skup na kome se sastanu svi zainteresovani za osnivanje udruženja a koji imaju biračko pravo (to znači, punoletni građani kojima nekim sudskim rešenjem biračko pravo nije ograničeno ili uskraćeno). Na skupštini treba da bude prisutno najmanje deset takvih osoba.

Pre održavanja osnivačke skupštine pripremite potrebna dokumenta:

Tekst odluke o osnivanju.

Ovo je kratak tekst koji sadrži imena osnivača, naziv organizacije, sedište (adresa i mesto), ciljeve i zadatke udruženja, i ime ovlašćenog lica koje će izvršiti upis udruženja u registar. Popis osnivača mora da sadrži puno ime i prezime, matični broja i svojeručni potpis svakog od osnivača.

Statut

Ovo je osnovni dokument kojim se reguliše rad udruženja. On utvrđuje:
- ciljeve i zadatke udruživanja
- oblik udruživanja, u ovom slučaju udruženje
- naziv i sedište
- uslove i način učlanjavanja, prestanak člansva, prava, obaveze i odgovornosti članova
- unutrašnje organe i njihova prava i obaveze
- način zastupanja i predstavljanja udruženja
- način sticanja, korišćenja i rasplaganej sredstvima (misli se na novac, opremu i sve druge oblike prihoda)
- način obaveštavanja javnosti o radu udruženja, kao i o sticanju i raspolaganju sredstvima
- način odlučivanja o udruživanju u druge organizacije
- način donošenja izmena i dopuna stauta
- način prestanka organizacije i raspolaganje imovinom u slučaju prestanka rada
- javne oznake: naziv, pečat, amblem i slično

Sadržaj statuta je definisan samim zakonom i ne treba kroz njega utvrđivati pitanja koja zakonom nisu obavezna već predvideti da se to reguliše posebnim dokumentima. Razlog je taj što se Statut prilaže uz registraciju udruženja i ako dođe do njegove izmene ona se mora prijaviti, a to znači da se mora sprovesti skoro ista procedura kao i prilikom osnivanja udruženja, što podrazumeva oganizaciju skupštine, usvajanje izmena, podnošenje zahteva, uključujući i sve propratne troškove zajedno sa plaćanjem taksi. Zbog toga, Statut treba da sadrži samo ono što je propisano zakonom, i što se verovatno neće često menjati, a sve ostalo regulisati drugim dokumentima interne prirode, koje je lako menjati ako za tim nastane potreba.

Na osnivačkoj skupštini, donosi se odluka o osnivanju udruženja po već pripremljenom tekstu, ili, ako na smaoj skupštini dođe do izmene teksta, mora se na licumesta obezbediti tekst odluke oosnivanju na papirukako bi osnivači mogli da ga poptišu. Uz odluku o osnivanju, donosi se i odluka o Odluka o davanju ovlašćenja za zastupanje udruženja građana kojom se jednom licu daju ovlašćenja da zastupa udruženje u poslovima sa državom, i drugim organizacijama. Takođe se donosi i Statut, čiji konačan tekst se usvaja na skušpštini i kasnije se može menjati samo odlukom skupštine.

Mora se voditi i zapisnik o radu skupštine.

Prijava za upis udruženja u registar se mora podneti u roku od 30 dana od dana održavanja skupštine. Pri tom sepodnosi sledeća dokumentacija:

1. Zahtev organizacije za upis u Registar (obrazac br. 3, imate ga uz tekst Zakona);

2. Prijava osnivanja i delovanja organizacije (obrazac br. 4, imate ga uz tekst Zakona);

3. Zapisnik o radu osnivačke skupštine;

4. Odluka o osnivanju udruženja sadrži:

5. Statut, kojim se utvrđuju naročito:

6. Popis osnivača i članova organizacije koji treba da sadrži: ime i prezime, adresu i jedinstveni matični broj osnivača;

7. Odluka o davanju ovlašćenja za zastupanje udruženja građana

Takođe potrebno je uplatiti Republičku administrativnu taksu i to:
- 150,00 dinara za zahtev
- 4.520,00 dinara za rešenje o upisu u Registar

U uplatnici navesti:
- svrha uplate: Republička administrativna taksa
- Primalac: Budžet Republike Srbije
- šifra plaćanja: 133
- račun primaoca: 840-742221843-57
- broj modela: 97
- poziv na broj : 50-016

Prijavu i zahtev sa kompletnom dokumentacijom možete poslati poštom na adresu:
Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu,
Birčaninova 6, Beograd

Možete ih predati i lično na prijemnoj kancelariji u Beogradu, Nemanjina 22-26 (rad sa strankama svakog radnog dana od 11-15 časova), telefoni 011/2646-964 i 011/2685-379.

Ukoliko u kasnijem radu udruženja dođe do promene u činjenicama koje se vode u registru obavezni ste da ih prijavite i to:

- o učlanjivanju u međunarodnu organizaciju i nazivu te organizacije uroku od 15 dana;
- o izmenama i dopunama statuta (dostavlja se tekst izmena i dopuna i zapisnik sa sednice na kojoj su usvojene) u roku do 30 dana;
- o promenama ostalih činjenica koje se upisuju u registar (naziv, sedište, adresa, ciljevi, članstvo u međunarodnoj organizaciji, lice ovlašćeno da zastupa i predstavlja organizaciju) u roko od 30 dana;
- o donošenju odluke o prestanku organizacije u roku od 15 dana;
- o smanjenju broja članova ispod broja određenog za njeno osnivanje u roku od 15 dana;
- o prestanku rada za vreme duže od godinu dana uroku od 15 dana.

Neophodno je da se u udruženju vodi arhiva u kojoj će se čuvati sva važna dokumetnacija, počev od dokumenata vezanim za registrciju, ali i svih odluka, zapisnika sa sednica skupštine i drugih organa, kao idokumentacija vezana za prihode i troškove (evidencijaprimljenih članarina, donacija, računi za sve što je plaćeno i slilčno).

Kada dobijete rešenje o upisu udruženja u registar izradite pečat udruženja. On vam je potreban jer ubuduće svaki potpis na dokument koji u ime udruženja savi ovlašćeno lice, mora biti overen pečatom.

Sledeći korak je da od Poreske uprave dobijete poreski broj (PIB). Ovaj broj je neophodan da bi udruženje moglo da funkcioniše u platnom prometu, to jest da ima tekući račun, prima uplate i vrši plaćanja. Za to je potrebno podneti Prijavu za registraciju poreskih obveznika i to za udruženja je to Obrazac PR-1 (Pravilnik o poreskom identifikacionom broju)

Kada dobijete potvrdu o dodeljenom PIB i sam poreski broj, možete otići u neku banku da otvorite tekući račun. ne znam tačno koja je sve dokumentacija potrebna, a to će vam reći u banci. Otprilike, potrebna je kopija rešenja o registraciji udruženja, kopija potvrda o izdatom PIB, lične karte i svojeručni potpisi ovlašćenih lica.

Kada završite postupak otvaranje žiro računa, možete početi sa poslovanjem udruženja. jednom prilikom pričaćemo kako treba da raspolažete novcem na računu, kakvo knjigovodstvo vam jepotrebno, i kakve su obaveze prema državi.
POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 10:39 pm

Odlično,hvala na ovome nikako da nađem vremena da postavim zakon mada piše gotovo sve isto.
E sad bi trebalo naći nekoga ko bi se založio da se sakupe potpisi i sve što treba i naravno da taj neko bude dovoljno ''lud'' da trčkara po svim državnim ustanovama i čeka u redovima. Smile
Uh.... Šta da kažem.... Smile

Nazad na vrh Ići dole
Hana

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 11:28 pm

Moderator Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Uto Sep 15, 2009 11:36 pm

Moderator je jedan jako mršav i živčan mladić..... Jak al' ne mnogo pametan... Smile Smile Smile Veruj mi znam kad nešto nije za mene... Za takve stvari treba imati konjske živce.... Smile Smile Smile
Da mi razradimo plan ovde, a onda da krenemo da vrbujemo ljude i onda će se naći neko ko je dovoljno razborit da izađe na kraj sa državnim aparatom... Smile

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 2:24 am

Ljudi . . . Nema potrebe da bilo ko od nas ima zivce za ovako nesto . .
Nase je da se sastanemo negde sa svojim ljubimcima ( jer ovo radimo iskljucivo za njih ), da se ispotpisujemo i donesemo statut - koji je veoma prost i da sve to sto je potrebno damo agenciji koja se bavi otvaranjem firmi.
Oni ce za nas uz neku smesnu nadoknadu uraditi dalje sve sto je potrebno da bi bili zvanicno registrovani.
Dalji postupak je da nadjemo neku prostoriju da imamo kancelariju a to imamo - barem u Novom Sadu gde god hocemo.
Posle toga cemo se organizovati da se rastrkamo u borce i da koga god poznajemo a da ima Shar Pei psa pozovemo da nam se prikljuci ( a siguran sam da ce svako hteti ) te da odredimo neku simbolicnu clanarinu koju bi svi bez izuzetka placali da bi u pocetku pomogli sami sebi zbog osnovnih troskova dok ne zazivimo malo - a posle toga ko zna . . . Mozda budemo toliko veliki pa uz pokroviteljstvo KKS-a i nekih sponzora budemo organizovali razna druzenja, revije, takmicenja, ali i odredjene seminare po zemljama u okolini gde bi naucili jos mnogo toga sto ne znamo o ovoj prelepoj rasi.
S`toga mislim da nam je otvaranje udruzenja samo pocetna tacka za nesto mnogo ozbiljnije. Vrlo je moguce da u regionu a i sire budemo osposobljeni uz pomoc mnogih stranih udruzenja da veoma ozbiljno pariramo zvanicno najprestiznijim takmicenjima, revijama.
Uz to mozemo raditi za druge ljude osnovnu dresuru pasa, mozda otvoriti i neki privremeni smestaj za pse ciji vlasnici po nekoliko dasna nisu tu a nemaju kome da ih ostave ( a to nam sve moze doneti neke prihode od kojih bi mi mogli mnogo toga). Pa mozemo biti informacioni centar za ljude koji bi kupili Shar Pei psa ali nemaju dovoljno informacija o rasi pa i tako odmah imati nove clanove . . .
Sve u svemu ako otvorimo udruzenje mozemo svasta napraviti uz dobru volju i jos bolju organizaciju.
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 8:18 am

Ja sam za.... Drago bi mi bilo. Npr. u Sloveniji postoji klub i vidim da veoma dobro funkcionisu. Mislim da bi na ovaj nacin mogli da organizujemo i ljude koji se mnogo duze bave ovim poslom, ali bi i takodje trebali voditi racuna jer se mnogi od njih koji su dugo u ovom ne podnose. Nazalost, sujeta je cudo... Slavkan73 svaka cast na predlogu i na idejama...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 2:22 pm

Svrha kluba je prevashodno unapređenje i poboljšanje rase,kao i davanje informacija i pružanje pomoći novim vlasnicima. Praćenje linija u odgoju i pomoć prilikom parenja,kao i organizovanje seminara i specijalki,izdavanje rodovnika svojim članovima. Na taj način funkcionišu svi klubovi. Ono što znam kad smo mi otvarali našu agenciju,bilo je trčanja na sve strane i naravno nesnosnog čekanja i sindroma FT1P (fali ti 1 papir) Smile . Verujem da bi ideja mogla da uspe,računajući da na jednog psa uglavnom idu dva čoveka nekada i više,a član kluba može da bude i onaj koji nema shar-peia,ali zato voli rasu.
Ako neko želi da bude pokretač cele ideje ja ću ga podržati,samo da ne bude nas 5 protiv celog sveta,nije problem ni da se nađemo negde,ali siguran sam da mu neće biti lako. Smile

Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 3:26 pm

Slavkan73 se najviše založio za prikupljanje tehničko-administrativnih podataka a i razume se u te stvari bar po onom što smo pročitali tako da bi trebalo izglasati Slavkana za direktora a onda šta kaže direktor to mora da se sluša.
Nazad na vrh Ići dole
sloti

Muški Broj poruka : 257
Godina : 39
Datum upisa : 06.04.2009

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 5:47 pm

Slazem se. Ziveo direktor...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Hana

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 6:10 pm

Citat :
Ako neko želi da bude pokretač cele ideje ja ću ga podržati,samo da ne bude nas 5 protiv celog sveta,nije problem ni da se nađemo negde,ali siguran sam da mu neće biti lako

Ma i forum je u pocetku imao 2 clana a sada dvadeset aktivnih ,tako da je birno da se krene u realizaciju a sve ostalo dolazi samo, uostalom kako se posle agazujemo takvi ce biti i rezultati.
Da se napise statut i da se vidi ko je sve od ljudi sa foruma za ovu ideju.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 6:15 pm

Statut ne bi trebalo da bude problem uglavnom svi klubovi imaju jedan te isti obrazac i po njemu pišu.
Jel pametno kontaktirati i KSS? Ne znam da li je potrebno i nešto od njih?

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 8:10 pm

Marphyei je upravu . . . Statut je klasika i odnosi se na neke zakonski propisane stvari koji je ustvari isti kao i bilo koji statut samo je drugacija recimo delatnost i mozda jos nesto sto bi mi kao udruzenje mogli u svoju korist promeniti.
Ali to sam vec rekao da je sve lako ako mi svi to zelimo .
KSS mozemo kontaktirati kada malo ojacamo i uspemo sami da seizborimo za neke osnovne stvari jer cemo na taj nacin pokazati da smo sposobni a uz podrsku KKS-a bi eventualno mogli organizovati odredjene seminare, takmicenja ili revije vezano za rasu Shar Pei, gde bi se siguran sam dosli ljudi koji imaju ove pse ili bar dobri poznavaoci ove raseiz celog okruzenja a mozda i nekih evropskih zemalja . . . ko zna.
Inace su bilo gde retke revije ili bilo kakvi susreti vezani za ovu rasu.
Evo naprimer pogledajte na sajtu KKS da li postoji ijedan kinoloski sudija a da je specijalizovan za ovu rasu . . . a ja vam odma kazem da nema ni jedan.
Pa kako onda mozemo ocekivati od bilo koga da nam kaze kakav je nas pas ustvari kada to ne mozemo ocekivati od onih koji bi to trebali najbolje da znaju.
Tako da jos mnogo praznina se mora popuniti vezano za ovu rasu, a mi to mozemo ukoliko budemo svi zajedno odlucni da to i izguramo . . .
Mislim da sa svim ovim mozemo samo biti na dobitku a nikako na gubitku.
Pozdrav za sve vas od Bebe i mene . . .
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 9:17 pm

Podrzavam ovo....
i spremna sam da doprinesem i pomognem koliko god mogu...i znam...
razumem se u dosta stvari i samo da znate da sam tu...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Sre Sep 16, 2009 9:25 pm

Da vidimo da li sam dobro razumeo... Smile Predlog je da se osnuje udruženje građana i da osnivačkim aktom bude zavedeno kao pravno lice i da radi nezavisno od KSS,s tim da bi onda delatnost morala da bude izmenjena u samom statutu jer bi cilj bio isključivo promovisanje rase? Jel tako? Ukoliko bi klub bio nezavisan od KSS onda ne bi postojala mogućnost izdavanja rodovnika i organizovanja specijalki na kojima bi sudile zvanične sudije jer mislim da i u takvim situacijama treba da bude nadležan kinološki savez. Jao... Masa mogućih i nemogućih stvari mi sad prolazi kroz glavu,a nisam siguran šta je kako treba. Smile Nadam se da ćemo se sresti bar na ovoj sad izložbi u NS...
pozzz

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Čet Sep 17, 2009 1:55 am

Tacno tako . . .
Osnujemo klub nezavisno od KKS-a, izlazimo redovno na izlozbe na kojima cemo sve one koje sretnemo afirmisati da se uclane kod nas, takodje i one ljude koji ne izlaze na izlozbe a imaju naguzvanog ljubimca a poznajemo ih ili ih srecemo na ulici takodje pozvati da nam se pridruze - i time postat ozbiljno udruzenje sa mnogo clanova.
A sta dobijamo time . . . ?
Dobijamo veliko postovanje od svih ostalih raznih udruzenja i klubova, dobijamo postovanje i podrsku KKS-a kao neko ko se brine o najzapostavjlenijoj rasi kod nas.
A sta opet time dobijamo . . .?
E, pa dobijamo sansu da zagospodarimo svime i svacim sto je vezano za ovu rasu. A to podrazumeva da cemop i mi moci da osnivamo izlozbe, da budemo ovlasceni od strane KKS-a da izdajemo rodovnike mozda, da imamo svoje licne sponzore koji bi nam pomogli da organizujemo ozbiljne stvari kao sto su predavanja, seminari, takmicenja . . . da i mi putujemo na neka desavanja preko grane, da naucimo mnogo o uzgoju rase, o sirenju cistokrvnika, da naucimo svasta o raznim bolestima i njihovim lecenjima, da sa svim novcem od clanarina i sponzora napravimo centar za obuku i dresuru pasa, nuzni smestaj ili ko zna sta vec . . . A i time zaraditi neki novac za pruzanje usluge koji cemo opet uloziti u nesto pametno.
Mogucnosti su nam zaista neogranicene uz aktivnost svih nas koji volimo svoje pse.
A prvo sta cemo uraditi kada se registrujemo je to da damo veeeeliku primedbu KKS-u zbog toga sto ne postoji ni jedan kinoloski sudija koji je osposobljen i specijalizovan da zaista zna da oceni psa koji spada u Shar Pei rasu.
Pa zar nije glupo da neko ko povrsno poznaje rasu daje svoj sud o tome kakav je koji pas. Mislim da sam u pravu, jer ako to kao temelj poznavanja rase nije kako treba, kako cemo onda znati vredi li nam pas i koliko je dobar.
Svasta sam ja sada tu nesto napisao . . . ali mislim da ce te me svi razumeti i sloziti se samnom.
Nadam se samo da vas nisam udavio . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Sep 18, 2009 11:45 am

Podrzavam osnivanje kluba,ali...uvek postoji to "Ali"... Od toga nema nista sve dok je Mahmud sa ekipom na celu KSS-a. Sami znamo kako se uzgaja ova rasa. Stancuju se kao na pokretnoj traci. Nekada je imanje steneta/odraslog Shar Pei-a bio statusni simbol,nije svako mogao da poseduje ovu rasu jer su bili abnormalo skupi ( Crisp-ov brat prodat za 1200€ ),sto je bilo pre 3-4 godine. Onda nastupaju tzv. odgajivaci koji su parili pse kako stignu,incesti i ostale gluposti,i dokopali se para. Da se ne lazemo,pare znace moc. Zasto bi se oni cimali oko rase,gubili profit tj cistu zaradu radi cega?!? Da bi rasa bila zdravija?? Da im je to bilo na umu,ne bi radili sto su radili...

Sto se tice sudija,tu nemam komentar. Svi znate moje misljenje o nasim sudijama ( cast izuzetcima ),to su sve podplacena korumpirana goveda koja nemaju pojma o ovoj rasi.

Ako se krene u realizaciju ove price,naravno da imate moju podrsku,sve sto budem mogao da pomognem-pomocicu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   Pet Sep 18, 2009 3:36 pm

Ma bitno je da se nešto radi po tom pitanju...Sve ideje o svemu su krenule od nule i od jako malog broja ljudi pa kasnije se to razvije u nešto više. Najgore je ne uraditi ništa ili ni ne pokušati. Možda i može da uspe,možda ne dok smo mi tu,ali sigurno kasnije,mada ako su mogli drugi možemo i mi. Bane,ja sam odmah znao da se na tebe može računati. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SHAR PEI - KLUB   

Nazad na vrh Ići dole

SHAR PEI - KLUB
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub odgajivaca labradora
» Za prodaju. :D
» Mila