Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

MOLIM ZA POMOĆ

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pon Feb 04, 2013 8:32 am

Sto se steroida tice,kao sto sam vec napisala,obustaviti ih,jer ce samo pospesiti razvoj gljivica i bakterija i prvo uraditi sve gore navedene analize i ciljano leciti psa a ne odokativno.Kod poremecaja rada tiroide prethodna primena steroida ne moze da zamaskira vrednosti hormona stitne zlezde tako da se moze slobodno uzeti uzorak krvi i poslati na analizu.Ali kao sto svi vec kazete a i ja to potvrdjujem,akcenat treba baciti na SKARIFIKAT i BRISEVE koze na gljivice i bakterije a sve ostalo pa cak i nabavka dodatnih suplemenata da se resava u narednom periodu.Cekamo rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

Muški Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 29.01.2013

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pon Feb 04, 2013 9:25 am

Odavno je ona prestala da pije Nizon i Presing ima čak i 20 dana od zadnje tablete,sutra ujutro sam zakazao i vodim je na kliniku kod veterinara pa Vam javljam sta smo uradili i konacne rezultate.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pon Feb 04, 2013 10:29 am

Solu Medrol je steroid takodje a kazes da za sedam dana treba da primi jos jedan?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pon Feb 04, 2013 10:35 am

Odlično, kad odradiš sve testove postavi ovde rezultate.

@hektor ::
Kod poremecaja rada tiroide prethodna primena steroida ne moze da zamaskira vrednosti hormona stitne zlezde tako da se moze slobodno uzeti uzorak krvi i poslati na analizu.

Vanja jel ovo zaista tako? Kad je Siniša vodio Saru na analizu ovde kod mene, prvo sam otišao kod Bojane da se raspitam pa me je ona pitala da li koristi steroide još uvek. Znam da smo odlagali testiranje tiroide jer je rekla da kortikosteroidi utiču na THS koji reguliše ostale hormone tiroide, nisam sad tačno siguran koji beše mislim da je T4, al moguće da grešim, ne sećam se. Znam da je pominjala da nekad mora da se čeka i do 6 nedelja da bi rezultat bio tačan. Sara je čekala mesec dana. E sad, moguće da se to odnosilo na dužu upotrebu kortikosteroida. Jeanette je negde u Health grupi pomenula da čak aspirin može da maskira rezultate tiroide pa da testiranje treba ponoviti kada je pas van svih lekova čak i antipiretika.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pon Feb 04, 2013 8:56 pm

Pedja,dugorocna upotreba kortikosteroida svakako da utice na rad stitne zlezde i najcesce dovodi do hipotireoidizma(smanjenog lucenja hormona stitne zlezde) zato i treba razluciti i dobro promisliti kada i u kojoj meri davati kortikopreparate.Vec sam rekla da kortikosteroidi nisu za permanentno davanje i da se ne ponavljam koga interesuje neka procita u temi o kortikosteroidima.Isto tako,ako se koristi supstituciona terapija kod poremecaja stitne zlezde a daju se steroidi uporedo za lecenje nekih drugih bolesti sigurno ce doci do poremecaja vrednosti TSH.Tireostimulirajuci hormon (TSH) proizvodi hipofiza a on regulise rad stitne zlezde tj.njenih hormona tiroksina(T4) i tironina(T3).Ako je TSH visok onda je stitna zlezda u hipofunkciji i obrnuto.
Aspirin kao i mnogi drugi lekovi koji svojim mehanizmom delovanja ispoljavaju efekat na hipofizu imaju direktan ili indirektan uticaj na mnoge hormonske i fizioloske funkcije.Direktni efekat je na hormon rasta,prolaktin i TSH(sa relevantnim efektom na T3 i T4).
Farmakologija i farmakokinetika su jako kompleksne i teske oblasti i stvarno ih treba jako dobro nauciti da ne bi dolazilo do gresaka koje se nekad i nenamerno naprave ili ih bar svesti na minimum.
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 41
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sub Feb 09, 2013 6:11 pm

Ivane sta se desava sa Leom???

Muški Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 29.01.2013

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 10, 2013 11:51 am

Cekamo da primi jos jednu inekciju sutra i u utorak je vodim na kontrolu,da vidimo sta i kako dalje,dlaka joj je otpala primjetno je da se manje cese ,koza je crna al ispod vrata i nesto nize je jaka kao skorela moracu da kupim nesto da je mazem da se to opusti,ishranu smo promijenili skroz super pojede sve sto joj se servira za sad joj dajem sirovu junetinu,teletinu,jagnjetinu,iznutrice u manjim kolicinama,sa mladim nemasnim sirom,jaje ponekad sa ljuskom i pomalo kurkuma zacina uz suplemente omegu3,viraminC pije mycoseb tablete,izmedju obroka pije svjezu surutku.Primila je prosli ponedeljak one inekcije i na savjet veterinara sacekali smo da primi ovu jos sutra i onda da je odvedem da se izvadi krv,uradi test na emodex,gljivice i parazite,,,eto to je nesto ukratko blize i bolje informacije cu imati u utorak kad se to odradi al trenutno stanje koze (crna i na pecate sa malo dlake po ledjima i sa strane) me ne odusevljaava bas Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 10, 2013 7:16 pm

Hajde da te utešim i da se ne iznenadiš tako to ide kod njih. Dosta sporije, ali ide na bolje. Pas prvo izgleda ovako:

Pa onda kreće na gore i dođe do ovoga:

i onda uz preduzete mere kreće na bolje ali izgubi skoro svu dlaku i nova počinje da raste:

Na kraju se dođe do ovoga:

I bez zadebljale kože na vratu i na prevojima (slonova koža):

U pitanju je isti pas na svim slikama, prva slika je iz aprila meseca 2012. a poslednja iz sptembra 2012. Znači punih 5 meseci tretmana i podizanja imuniteta. Da te ne obeshrabi što dugo traje to je tako jednostavno, ako se pridržavaš svih pravila.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole

MOLIM ZA POMOĆ
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Molim za pomoć LINJAMO SEEEEE
» može li mi netko pomoć...?????
» Molim za Pomoc, Pas se ne oslanja na nogu
» Pomoć pri pravljenju kaveza
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: