Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

MOLIM ZA POMOĆ

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 3:45 pm

Zaista bi ste trebali opet i sada da joj uradite skarifikat i utvrdite da li je demodex opet prisutan, to se mora leciti i samo promena hrane ga nece unistiti ako se prerazmnozio. Leci se kupkama u rastvoru Amitraza ili Tactica koji ce veterinar prepisati i dati uputstva kako se sprovodi ukoliko ima demodexa. Insistirajte da dublje zagrebu kozu za uzorak jer je parazit u kozi ovih pasa krije u dubljim slojevima nego kod drugih.Ispitati kozu na gljivice i bakterije takodje!!!! Ja bih u krv ponovo uradila,kompletnu krvnu sliku ukljucujuci i stanje bubrega i jetre sto je vrlo vazno zbog ishrane.Nije ista ishrana ako neki od ovih organa nema dobru funkciju, to se iz krvi vidi.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Feb 02, 2013 12:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

Muški Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 29.01.2013

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 7:22 pm

Bicu opsiran Smile imam jos nekoliko pitanja pa da krenem redom,danas je pojela z aobrok oko 100g junecih dzigerica,i oko 250,300g ciste junetine,dao sam joj kuvano jaje,prelio sa malo jogurta i od suplemenata jednu tabletu Omega3 mogu vam reci da nije ni minut prosao a ona je to vec bila pojela Smile za sad sam joj kupio junetinu i jagnjetinu,,,znaci da Svinjetinu i Piletinu nikako ne dajem kako sam shvatio? i da mi konacno odgonetnete smiju li nasi ljubimci da jedu hleb recimo u corbi ili kad je jogurt prisutan? stolica joj je odmah bila meksa to mi je zapalo za oko,i pojela je bez ikakvih problema ili negodovanja,al ona kao da je stalno gladna uvijek se vrti oko stola dok mi rucamo to je nevjerovatno,zacvili kao da prosi? Smile znate kako ova klinika na koju smo je vodili ona je u Baru a to na oko 2 sata voznje udaljeno od nas bili smo prekjuce pa je malo nezgodno opet u tako kratkom roku da je vodimo a pri tom je dobila terapiju,sta mislite da ovo sve isprima,mi smo poceli sa suplementima i izmijenjenom ishranom pa nakon toga da je odvedemo na kontroolu? i jos nesto posto je sada zima primijetio sam da se trese do kontrole je nosila kao neki dzempercic,rolku i to je grijalo al sad posto je koza upaljena interesuje me da li da je obucemo ili ne? Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 7:33 pm

Naravno da je smazala,ko ne bi tako fino meso Wink
Nasi ljubimci NIKADA ne jedu hleb,kao ni ostale zitarice. Nista od one hrane koju spremate za sebe,zbog zacina, prevashodno soli,koja je njima no-no. Dakle ako hocete da joj date supicu,corbicu,onda neka bude bez soli,dakle kuvana samo za nju.
To cviljenje i prosnja pored stola je svima nama poznata,to svi rade,ali vi ostanite dosledni,jer se mozda cine jadni u tom trenutku,ali time sto cete im dati nesto sto im vise steti nego koristi,onda nemojte Wink
Za ostalo ce se vec javiti ostali da dopune ovo o ostalim pitanjima Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 8:14 pm

Ja sam stalno jako opsirna Wink Razz u najboljoj nameri i da bi oni koji nemaju uskustva i znanja sto bolje razumeli tako da .. i ti slobodno pisi i budi opsiran.
Naravno da ce jesti Smile pa meso najvise vole i odbijaju samo kada su siti, a proci ce dosta vremena dok se njen organizam nahrani svime sto mu fali i pocne da brljavi ili odbija obrok....ne zato sto joj ne prija ili nece vec sto je sita.
Da li je ona sada na nekim antibiticima i kada se Ivermektin treba ponoviti?Kada su vam inace rekli da idete na kontrolu?,
ja bih je odvela prvom prilikom i uradila skarifikat opet bez obzira na udaljenost, nista necemo uraditi samo hranom ako se koza ne leci i lekovima ako je potrebno. Uzmite taj njen stari rezultat krvi da znamo od cega se pocinje, ako nisu uradili i prametre za kontrolu bubrega i jetre ja vas molim uradite opet komletnu krvnu sliku, kao sto rekoh jako vazno znati stanje jetre i bubrega zbog ishrane.. Ne bih da ponavljam, hrana jeste lek ali ne moze se sve samo hranom ako je pas vec bolestan....promena ishrane i novi nacin ishrane stvara osnovu da ostane zdrava ubuduce a i sada se brze oporavi...ali uz lecenje lekovima za kozu koji su u ovom terenutku potrebni.

Nemojte joj sada davati nista sa stola sem ukoliko je to i ranije radila i mnogo kuka i cvili, naviknite je da saceka dok vi zavrsite obrok i imajte na stolu spreman jedan zalogaj ili dva njenog mesa i to joj dajte sa stola......prestace da kuka jer ce znati da ce dobiti kada vi zavrsite. Malo ce biti tesko ali jednostavno je ignorisite, nemojte je gledati niti joj se obracati i vrlo brzo ce shvatiti da od starih navika nema nista.
Mislim da se u kolima pre tresla od straha nego od hladnoce jer u kolima nije hladno a svakako je nemojte oblaciti sada nikako da bi koza mogla da dise.
Sto se hleba tice .....zitarica,i to psenica koja im posle kukuruza najvise smeta,zitarica je i to u obliku prostih ugljenih hidrata(brasno bez omotaca zrna), plus so, plus aditivi u testu i na kraju aktivni kvasac koji im narusava crevnu floru. Hleb ne davati nikako u obroku, niti ostale preradjevine od psenice kao ni ostale zitarice sem pirinca ali kada se vrati u normalno zdravstveno stanje.
Dva jajeta nedeljno je sasvim dovoljno uz meso, skusu sirovu ili neku drugu plavu ribu obavezno uvedite uz ostalo meso.
Piletinu cete kasnije kada navikne i sasvim zavrsi sa steroidima, ali samo u sirovom obliku, i samu na dva tri dana da bi ste primetili ako ima bilo koju naznaku alergije.
Svinjetinu nikako sirovu a doci ce vreme kada ce moci da je jede kuvanu , ne sme sirovo nista svinjsko zbog virusa laznog besnila u svinjskom mesu na koji se meso ne kontrolise jer nije opasan po ljude ali za pse je smrtonosan!
Doci ce vreme kada ce moci i po malo pirinca i povrca i voca Smile.... za sada samo sirovo i ako stolica ostane kompaktna pocecte i sa mesom koje ima kosti....samo da se navikne na varenje sirovog i kiselina postane dovoljno jaka da svari kosti jer ce ih u suprotnom povracati.
Ako je stalno gladna kupite joj veliku butnu kost od juneta ili teleta pa neka se zabavlja i skida tu hrskavicu sa zgloba...ali sacekajte bar jos deseak dana i sa tim iz istog raloga, da ne bi povracala krupnije delove hrskavice koje ne moze da svari . Taman ce joj dobro doci da malo ocisti zube a i prekrati vreme. Naravno sirovu kost.

Pravilo u ishrani sirovim i neki optimalni odnos unosa je:mesnog dela 70-80%, kostiju 10-15% i iznutrice koje nisu misic 10-15%(jetra, bubrezi, slezina, pluca) jezici i srce spadaju u misic i njih posmatrate kao i ostalo meso od misica. Ovo se odnosi na dnevni unos u proseku. Naravno da niko od nas to ne moze striktno sprovoditi n dnvnom nivou ali moze se okvirno znati u recimo sedam dana da li je bilo svega priblizno optimalnoj kolicini.
Vec cete sami poceti da se snalazite vrlo brzo i kombinujete vrste mesa a plava riba je vrlo vazna.
Jos jednom da ponovim, nista joj u naredna tri meseca nemojte kuvati jer kuvanjem unistavate vazne aminokiseline iz mesa koje su od vitalnog znacaja za zdravlje pasa...njoj sada posebno, jer joj je organizam loseg imuniteta, loseg PH , isposcen losom ishranom i pun toksina i hemikalija iz lekova.
Sirovo jako brzo vare jer im je to najprirodnija hrana i najbolje usvajaju sve hranljive sastojke...kao uzinu joj mozete davati da pije recimo cistu surutku mimo obroka. Uz svaki obrok mozete po malo neslanog sira, i probiotik jogurt ili kefir obavezno. Kao sto rekoh dok je na lecenju probiotici su obavezni a najbolje bi bilo da nadjete Acidofilus
ja ga kupujem ovde online http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=1006 ali ne znam da li ce slati za CG..pogledajte kod vas i u dobro snabdevenim apotekama ga ima.
Kad sam vec na ovom sajtu evo kako izgleda vit E koji sme...znaci bez ikakvih dodataka, posebno ne sa dodatom sojom ili selenom..moze i od bilo koje drige firme ali evo ovde ima ove dva proizvodjaca a koje moze.
http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=1052
http://www.xsport.rs/shop/index.php?page=14&pid=298
onaj prvi je bolji za nju jer je koncentracija kapsule 200IU tako da bi pila taman uz oba obroka po jednu ...dnevna doza za nju je 400IU

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Feb 02, 2013 12:56 am, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 10:23 pm

opet Vam ponavljam prvo kuce i ti dosadni problemi zato me sad sve interesuje i bombardujem vas pitanjima...sto se tice hrane sve je kristalno jasno...naravno razumijem da je hrana samo osnov da su tablete i lijekovi jako neophodni,potrudicemo se da je povedemo opet da uradimo krvnu sliku i skarifikat na Demodex,znam da je veterinarka rekla kako su joj svi organi poptpuno zdravi,da je ona fizicka jako dobrog izgleda,kapci u redu,nokti dovoljno istroseni(to me u pocetku zabrinjavalo jer se istim povredjivala) pa sam bio u nedoumici da li ih je neophodno skratiti..samo me zabrinjava cinjenica ako i pronadje demodex kako ce uporedu primati terapiju vec prepisanu i tu novu ukoliko je bude,strah me da ne bude to pretjerano za nju? Sto se tice inekcija za 7 dana treba da primi neku koja se naziva Solu-Medrol od 40mg,a za 14 daana neku koja ide u misic al ona je vec u spricu spremna pored toga da ponovim juce smo je natopili rastvorom neostamisan i nakon toga kad se osusila dobila je ampulu Advantix duz cijele kicme..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 10:53 pm

Nisu problem pitanja nego se trudim da sve iznesem Smile pa se i ponavljam da bi bila sigurna da smo se razumeli.
Solu Medrol je steroid Sad...nista on nece uraditi sem oko alrgije i daju ga sto misle da je samo alergija ,sto mozda i jeste samo u krajnjem slucaju.... ali, kako znaju da koza nije i inficirana? nije prvi put da veterinari to rade a samo ce pogorsati stanje ako na kozi opet ima bakterija ili gljivca ili demodexa( sto se vec verovatno i dogodilo nakon uzimanja Presinga, cim joj je koza u stanju losijem nego pre i bez obzira na njen los imunitete da joj je koza bila zdrva i izlecena, ne bi stanje bilo gore vec bi se samo ponovilo nesto u istom obliku)...ne znam sta bi ova druga injekcija mogla biti sem ivermektina, on se ponavlja nakon 7 ili 14 dana a to je otrov koji ubija neke parazite i kao sam nije toloko efiksan kod demodexa, ili su neki vitamini eventualno, antibiotik nije jer se on ne daje u takvim razmacima i samo po jedna injekcija...tako da, insistirajte na skarifikatu sto pre, oni nista ne lece sem alergije na buve koju drze pod kontrolom steroidom kao da su potpuno sigurni da je samo to, vise nabadaju polovicno jer su nasli buve, kao da ne znaju da pas ne moze imati toliko los miris zbog buva i alergije,(ako sam dobro razumela da njena koza ima los miris?) moze los miris zbog ishrane granulama ali ne intenzivno , mora da ima nesto na kozi i u kozi cim ima tako los miris Sad...pogorsace se stanje nakon dejstva steroida ako ima infekcije na kozi, Ivermektin ce malo pomoci kod demodexa, ali zasto su taj otrov i dali uopste psu ako nisu utvrdili da ima demodex ili sumnjaju na nekog parazita u krvi sto jedino moze biti drugi razlog.... to pokazuju povecani bilirubini u krvi uz slabu krv(ako je krvni parazit od buva ili krpelja) .... bolji nacin je da se demodex tretira i spolja ukoliko ona nema rane po kozi.Neotomosan je otrov i ubio je buve a delovao je samo lokalno a Advantix je isto otrov koji produzeno deluje iz koze na period od 3 meseca stiteci od buva, a 1 mesec stiti od krpelja.Prakticno ona i nema nikakvu terapiju sem sto su se pozabavili buvama i dobila je Ivermektin ali on nece tako efikasno izleciti demodex(ako je prisutan a to ne znamo)sta cemo ako ima i drugih napasnika na kozi(ako ih ima, a to isto ne znamo)?Oni su nju samo napunili otrovima i steroidom ne znajuci cega i da li ima jos necega na kozi, dali joj vitamine i to je sve.
Hajd videcemo, ali ja bi ih naterala da ponovo urade analizu uzorka sa koze i to sto pre, i na bakterije, i gljivice, i na demodex. Ako su rekli da su organi u redu onda necu da brinem ali prvom prilikom uzmite tu njenu krvnu sliku. Te stvari se cuvaju u kuci...svi nalazi i analize.Duzni su da vama daju originalni nalaz, a sebi za arhivu ako je vode, svi veterinari zadrze kopije ili unesu u racunar u istoriju psa koga evidentiraju..ako evidentiraju i vode istorije bolesti svojih pacijenata.Bicete mozda nekad u prilici da mozda trebate drugo misljenje kao sada ili hitnu intrvenciju drugog veterinara i svi nalazi psa koriste da bi neko drugi imao uvid u neko stanje ako se pokaze potreba a ne samo po prici... nama ovde bi nalazi jako koristili takodje a u krajnjoj liniji to je VAS pas, i da vam nikada vise ne zatrebaju,platili ste analize i njena dokumentacija treba da bude kod vas. Smile No kako kazete to vam je prvi pas i prvi problemi i sve ce to doci na svoje mesto sa nekim iskustvom sunny
Koliko god da je lose da opet dobije neki atibiotik ili antimikotik iznutra i spolja kao lek, jos losije je da se bolest samo maskira sterodima koji su po njen organizam stetniji u kolicinima koje je ona do sada dobila a na zalost i dalje dobija(i ne vode do izlecenja)nego bilo koji drugi lekovi koji dovode do resavanja konkretnog problema. Mora se izleciti sve sto ima a dobra ishrana i suplementi ce obezbediti da donekle zastiti organizam i brze se oporavi od tih silnih lekova ,da izgradi dobar imunitet i da se stanje ne ponovlja ponovnim prerazmnozavanjem uljeza u vidu bakterija, gljivica i parazita. Zbog toga sam toliko dosadna insistiranjem na ponovnom skarifikatu i analizi povrsine koze. Embarassed Nece joj pomoci ni hrana ni vit E ni Omega, ni kokosovo ulje da joj izraste ponovo lepa dlaka ako ona ima infekciju koze ili demodex. To se mora utvrditi i leciti ako postoji... mozda ima, mozda nema ali vrlo izvesno je da ima tu jos necega sem sto je bilo buva i ne bi trebalo cekati da se to vidi tek kad steroidi prestanu sa dejstvom.
Evo procitaj na cetvrtoj ili petoj stranici cini mi se, u upozorenjima i merama opreza kod primene Solu Medrola, u tacki 7 pise ovo o cemu govorim, sta se dogadja kod primene steroida i ako nisu... a zamisli tek sta se moze dogoditi ako vec jesu prisutne bakterije i gljivice u vidu vec postojece infekcije i zasto je sada vazno da se zna da li icega ima ili nema na kozi i leci u isto vreme uz primenu steroida. Tako je sa svim steroidima Rolling Eyes
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/SPC/UP-I-530-09-06-02-45.pdf

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pet Feb 01, 2013 7:58 pm

Znaci ako sam dobro razumio ona joj je dala zastitu protiv buva sve ovo sto sam naveo nema nikakve veze sa lijecenjem bilo sta drugog? ne preostaje mi nista drugo nego da zakazem kontrolu i povedem je opet da joj se uradi krvna slika i skarifikat kako bi utvrdila da li je prisutan demodex? a sta ako jeste kako ce moc uporedo da se lijeci i demodex i ov vezano za buve hoce li njen organizam to izdrzati? ili ce se poptuno zanemariti inekcije koje su joj prepisane znam da nista duzni da mi odgovorite al koje je vase misljenje po tom pitanju? jeste u pravu ste naveo sam da se osjeca i ja sumnjam da je to zbog samo zbog buva jednostavno organizam joj se protiv necega bori,ona se i dalje cese u predjelu stomaka i ispod vrata s tim da je koza na tim mjestima(odavno nema dlaka) umjesto crvene boje sada crne ne znam da li i to nesto znaci?Od poslednje dvije kontrole mi smo dobili samo navedeno sta joj je radjeno bukvalno kao racun po stavkama sta i koliko kosta s tim da nam je prvi put dat nalaz za krv ne znam jesam li vam to rekao hoce li Vam znaciti ako ga postavim ovdje al to je bilo 29novembra? JAa vam ne mogu opistai koliko je ona propatila zadnja 3,4 mjeseca stalne terpaije i stalno su je tretirali nekim inekcijama tim steroidima ne znam ni sad posle svega kako se drzi jednostavno nije pogodjen uzrok nego su samo nagadjali jer iskren da budem ovdje nema pravog strucnjaka cast nekim izuzecima al opet za nasu rasu problematicni su i oni jer je ovo specificna rasa i nisu upuceni nego se ponasaju kao prema nekim drugim psima.Sta mi predlazete kad je u pitanju veterinarka,mi se sa njom svakodnevno cujemo i ona uvijek zove da pita za Leu,da li da kopiram odstampam citav tekst naseg razgovora da se ona blize upozna sa cjelokupnom situacijom,daleko da cu da joj se mijesam u posao nego samo da skrenem paznju ipak ste vi godinaam sa iskustvom drzanja,njege i zdravlja kad su u pitanju nasi ljubmci,ja bih to mogao da im posaljem i elektronskim putem s obzirom da imaju i svoju Web prezentaciju..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pet Feb 01, 2013 8:53 pm

@Ivan.O ::
Znaci ako sam dobro razumio ona joj je dala zastitu protiv buva sve ovo sto sam naveo nema nikakve veze sa lijecenjem bilo sta drugog? ne preostaje mi nista drugo nego da zakazem kontrolu i povedem je opet da joj se uradi krvna slika i skarifikat kako bi utvrdila da li je prisutan demodex? a sta ako jeste kako ce moc uporedo da se lijeci i demodex i ov vezano za buve hoce li njen organizam to izdrzati? .
Upravo tako,i krv i bris koze i skarfikat , njana terapija nema veze ni sa cim drugim sem sa buvama i alergijom, a Ivermektin koji je samo otrov takodje je dat iz nekog razloga, verovatno preventivno u slucaju da ima krvnih ili drugih parazita ...ili demodexa, ali samo on nece izleciti demodex.
Terapija za buve je zavrsena i nije to nesto sto mnogo steti organizmu ...steroidi mnogo vise stete(bubrezi) i steroide prima zbog alrgije ali bolje je i MORA da dobija i terapiju za gljivice i bakterije uporedo kojih ocito ima, jer ce bez kompletne terapije biti jos gore nakon steroida.
Crna koza je znak mesovite unfekcije kod ovih pasa,to je svrbi i zato se i cese...ima na kozi i gljivice i par vrsta bakterija (demodex vrlo cesto uz sve to)...sve u paketu!!!!... vrlo brzo ce ta crna koza poceti da zadebljava i grubi i pretvara se u takozvanu Slonovsku kozu. Ja bih volela da iskopiras komletnu ovu temu sa svime sto smo ovde razgovarali kao i da otvoris one prve linkove koje je Murphypei postavio i sve to odstampas takodje i poneses...ili posaljes.Ako je veterinarka zainteresovana za njeno stanje znaci i da je spremna da pogleda i neko drugo misljenje onih koji su ovakva stanja vec vidjali kod ovih pasa i nemoj je menjati. Mozes joj samo poslati lunk ove teme pa neka cita direktno... lakse ce do linkova koji prate sve ovo i da ne moras sve stampati.Moze se veterinarka povezati i sa veterinarom specijalistom za rasu u SAD ukoliko dobro barata jezikom ali i za to su potrebni svi novi i kompletni nalazi psa. Ako je zainteresovana javices i postavicu email adresu na koju joj se moze obratiti.
Kakva je Lei stolica?Sta je danas jela?

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Feb 02, 2013 8:11 am, izmenio ukupno 7 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pet Feb 01, 2013 10:04 pm

mozda bi najbolje bilo da joj kopiram link citavog naseg razgovora,naravno da se cujem prije a i posle citanja istog da cujem misljenje,veterinarka je super prije svega kao osoba rekla je za sve sto treba da joj se obratimo u bilo koje vrijeme,ja mislim da ce posle ovog naseg razgovora konacno sve da bude jasno i da joj se napravi plan prije svega terapije a onda i ishrane,ne mogu vam opisati koliko zelimo da se to konacno zavrsi jer kao sto rekoh moji su na ivici strpljenja oduzilo se a nema nikakvog pomaka,ovako ako krene na bolje neka potraje al da se konacno rijesi Smile jutros sam joj dao oko 80g junece dzigerice,i oko 250g ciste junetine,sa malo nemasnog sira i prelio sa malo jogurta (Probiotik) jutros je dobila i jednu Omega3m dok Vitamin C i vitamin E nisam stigao da kupim pa cu sutra...istu porciju iste sadrzine sam ponovio i oko 6 sati kao veceru ne znam jel to pogresno? stolica joj je bila sasvim u redu po mom misljenju,primijetio sam da nije tvrda kao prije,nekako lako sve izbaci,al sam isto tako primijetio po zavrsenom obroku kao da podriguje Smile pa ne znam jel to neki znak? Smile i jos nesto posto sam cuo pricu vezano za osvjezivace prostora (a mi ih imamo u stanu) da li joj steti i takodje dim od cigara,da mi i to otkrijete Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Pet Feb 01, 2013 11:38 pm

Pa da, mozes link ove teme zbog linkova u njemu, na to sam i mislila da je lakse tako i direktno Smile
Super za stolicu, takva je normalna, nije od sirovog pretvrda posebno kada se dodaje ulje, vazno je da je kompaktna i formirana, normalno je i da bude tamnija nego ranije a i u manjem obimu po kolicini Smile Vodi racuna da nema puno masnoce u amom mesu jer ce lako dobiti proliv sada od takve kombinacije, dosta tvrda je samo od kostiju kad ih ima malo vise u obroku a videces kada ih bude pocela jesti.Obroci su recimo o.k..fale ti prvi obavezni suplementi koje si pomenuo i ljuska jajeta mlevena u prah jer ne uzima kosti jos uvek...zbog kalcijuma... i 80 gr dzigerice bi bilo dovoljno za jedan dan ali nemoj joj je davati sutra i resena stvar Smile
Osvezivaci ako su od sintetickih mirisa (obicno su takvi, u prirodno osvezavanje vazduha spada samo upotreba prirodnih etricnih ulja uz pomoc isparivaca ili difuzera) mogu napraviti problem ocima ,sa nosem i kozom kod osetljivih pasa, kod zguzvanaca posebno..dim cigarete sa ocima u smislu da suze kada je previse dima i naravno sa plucima kao i kod dece i ljudi nepusaca.
Podriguje jer je verovatno jela halapljivo Razz , nista to nije i normalno je Smile
Pominjala sam negde gore i devicansko kokosovo ulje(NERAFINIRANO!)....nije preskupo(nije bas ni jeftino ) a puno bi joj znacilo sada i za mazanje te tamne koze jer ce spreciti za zarožnati i otvrdne, a i iznutra jer je predobro za organizam i kozu ako dobije po pola kafene ili kafenu kasicicu dnevno. ovako izgleda jedno od pakovanja ovde
nije tecno sem na temp. preko 30C i izgleda ovako
nerafinirano ima blag miris i ukus kokosa i svi psi ga obozavaju sem sto je zdravo!!

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sub Feb 02, 2013 10:32 pm

Kupio sam Vitamin C sa produzenim djelovanjem dao sam joj nocas uz obrok 2 tablete ukupno 1000mg ne znam jel to puno za jedan dan? jutros je pojela Omega 3 jednu tabletu vise joj nisam davao.Jel mora ljuska od jajeta bas da se stavlja u rerni pa da se pretvara u prah,ja sam do sad davao na nacin sto bijelance odvojim od zumaceta dam joj samo zumance i koru smrskam u komadicima i tako preko hrane pojede? interesuje me sta je sa povrcem kuvanim da li smije i to u kombinaciji da jede?takodje i teletinu u vidu snicli isjeckanih na komade? kako ne bi svaki dan bilo isto ili imate neki drugi predlog? Sad da mi iskreno kazete kad je dobra cim da je nagradim? mi smo ranije davali sacicu granula al posto je to strogo iskljuceno a iskljucili smo i razne one vjestacke poslastice,sad smo u nedoumici sa cim da je nagradimo kad je dobra? :)Omegu sada povecajte na po jednu i ujutru i uvece iz obrok...sledeca dva tri dana tako.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sub Feb 02, 2013 11:14 pm

Moze sve vrste mesa u sirovom stanju sem svinjskog i piletine. Piletinu ce poceti jesti kad zavrsi sa steroidom. Sto vise vrsta mesa od raznih zivotinja i sto se vise rotiraju to bolje. I ne treba da jede jednoobrazno. Moze jesti sve, znaci:junetinu, teletinu, ovcije, jagnjece, konjsko,plava morska riba(skusa, sardela, papalina i haringa), losos, sve vrste divljaci i konjsko meso. Iznutrice od svih ovih zivotinja takodje uz meso ali ne vise od 100gr dnevno. Mozete i kombinovati vrste mesa, recimo ovcije i prsa curke jer je ovca dosta masna a uz to komad junece dzigerice.....sta god imate i nabavite od ovoga sto sme mozete kombinovati.
Vit C i treba 1000mg dnevno ali bolje je 500 ujutru i 500 uvece uz obroke. Omegu sada povecajte na jos jednu kapsulu i uz vecernji obrok.Za par dana kupite komad juneceg kraja rebara, sa sve kosti i onom hrskavicom i dajte joj tako u komadu(300-350 gr komad) samo spustite u porciju i neka sama krcka i jede kao pravi pas Smile Da proverite da li je spremna variti i kosti :)Verujem da nece imati nikakav problem jer nije imala problem ni sa stolicom.
Povce i pirinac ce jesti kada se izvuce iz ove krize i pocne joj rasti nova dlaka..onda ce moci i kuvano, za sada neka je sa sirovom mesu, mlecnim preradjevinama po malo i po malo jaja.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 1:04 am

Nagradjujte je suvim mesom Smile isecite junecu dzigericu na tanke trake pa isusite u rerni na niskoj temperaturi(50-80C) uz ventilator do suvog, ili u dehidratoru ako ga imate,to suvo isecite na sitnije komadice velicine granule, u teglu pa u frizider, to je nesto sto najvise vole kao nagradu..bar moji, moze se tako bilo koje nemasno meso i papaline. Meso mozete pre susenja malo zaciniti Kurkuma zacinom ili cimetom Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 11:27 am

Sve moguce prodavnice sam obisao cak i prodavnicu zdrave hrane i nemaju kurkuma zacin,nema nigdje da se kupi bar ne u Tivtu kokosovo ulje jedino da zamolim nekoga u prodavncii zdrave hrane u Podgorici da mi provjeri :/ a da li postoji neka alternativa za kurkum zacin? kupio sam joj nemasni sir mladi ali i surutku kao sto ste rekli da joj dajem kao uzinu izmedju dva obroka,mogu vam reci da je jutros dobila oko 250g ukupno mesa (malo dzigerice i telece snicle u komadicima) ja mislim nije 3 sekunde proslo posuda je bila prazna,njene srece posle toga po stanu skroz se bila pomamila Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 11:30 am

ali moram Vam reci koza joj je skorz potamnila znaci nema nigdje crvenila,al se i dalje neprestano cese ispod vrata i sa strane stomaka :/ dlaka joj je nekako suva po ledjima sva u pecate kao da svakim danom sve vise opada da joj se ti paraziti istom hrane ja sa dva prsta polako povucem koju dlaku ostane mi u ruci bas dosta nemma nikakvu jacinu niti volumen ta dlaka skroz je izumrla da tako kazem ,i jos nesto n amjestima gdje joj nestaje koza se guli kao ono kad se mi previse osuncamo pa pocne nakon dan,dva da nam se guli Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 12:20 pm

Sto se tice kurkume,nema alternativu. Kod nas u BG postoje radnje zdrave hrane gde mozete poruciti pa vam stigne kurirskom sluzbom,sigurno postoji i kod vas.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 1:42 pm

Opada dlaka i crni koza jer se bakterije, gljivice i mozda demodex sire i razmnozavaju velikom brzinom sada dok je pod steroidima.....ja Vas molim da je sto pre odvedete na ispitivanje uzorka sa koze....sto duze cekate bice sve gore. Sada se cese zato sto ima infekciju....ne zbog buva, ne zbog alergije(Buva nema vise a alergija je od kontrolom steroidom). I demodex, i gljivice i bakterije napadaju koren dlake, ako budete cekali sa pocetkom lecenja onoga sto ima na kozi otpasce joj sva dlaka i ostace vam sasvim bez dlake i crne koze...a potom i zadebljale roznate crne koze pune gljivica i kojekvih bakterija Sad ...... ovako to izgleda Sad

ovako pocinje..to je stanje kada ste se pojavili

Ovaj link molim te posalji svojoj vetrinarki!!!
http://www.drjwv.com/article.php?view=0020.php&name=Shar-Pei+Triad+Disease

Lecenje se sastoji od:

1.Treatment for the underlying allergic disease - antihistamines, steroids, removal of the cause (food, fleas), cyclosporine,etc.
2.Antifungal treatment for the Malassezia -- I usually use ketoconazole.
3.Antibiotic therapy
4.HyVitality® -- Dr. Linda Tintle's formula to support the immune system and promote healthy hyaluronan.
5. Bathe these guys twice a week for 2 weeks to start.

Ovo gore ponavljam sve vreme...da se mora sve odjednom leciti uz steroide,lekovima i spolja(antibakteriski, antimikotik sampon i kokosovo ulje za mazanje te koze) i iz organizma(antibiotski lek i antimikotik lek u obliku tableta ili injekcija) ... i uz to : zdrava ishrana i suplementi koji ulaze u sastav HyVitality preperata...posto ga u Evropi nema na trzistu.
Kurkuma(Tumeric) i kokosovo ulje nemaju alternativu.

Ona jednostavno mora i na ostale lekove, i uz steroid i uz zdravu ishranu i uz suplemente.Sve u isto vreme!!

Jooj dusica jedna hearty ...radosna sto se naklopala onoga sto joj prija sunny

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 41
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 3:02 pm

Pa Ivane, cemu vise cekanje???
Dani prolaze, a uzorak koze jos nije uradjen!!!
Lepo je sto dobro jede ali mora se i leciti!!!
Sutra ranom zorom kod veta i resavaj uzorak koze!!!
Kao sto si prihvatio savete za klopu, molim te zbog tebe a prvenstveno zbog Lee, daj taj uzorak, nastavi sa zdravom hranom, upoznaj veta sa prethodnim postovima. Dosta njih nije sujetno i zeli to da prihvati. Vidim da si voljan da pomognes svom ljubimcu i isteraj to do kraja. Pravilno lecenje (bez uzorka je nemoguce), zdrava hrana i suplementi uz adekvatnu negu i ozdravljenje je na vidiku.
Puno pozdrava i potrudi se jos malo.
Drzimo fige.
loveshower

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 3:34 pm

Cao Ivane,evo da i ja dam svoje misljenje.Kao prvo da kazem da se apsolutno slazem sa Ljiljinim postovima sto se tice ishrane i saveta za uvodjenje suplemenata,ali je JAKO BITNO da odmah ali ODMAH veterinar uradi skarifikat koze na demodex( na nekoliko mesta nek zagrebe kozu sto dublje,jer se u vecini slucajeva demodex nalazi duboko u kozi),nek odradi briseve koze na gljivice i bakterijei onda ciljana terapija za tretiranje istih.Ako se ustanovi da je demodikoza(meni lici da jeste i to u generalizovanom obliku udruzena sa sekundarnom bakterijskom infekcijom) onda je lek izbora rastvor AMITRAZ(Taktik) i kupanje psa ovim rastvorom( 5ml Amitraza se rastvori u 3 litre tople vode i time se natapa al voditi racuna da rastvor ne dospe u usta i oci).Ovako se pas tretira jednom nedeljno i najmanje 4-6 tretmana je potrebno da se primeni.,pa zatim kontola u smislu uzimanja novih uzoraka skarifikata i eventualno jos ponoviti kupanje u Amitrazu jos 2-3 puta.Promena ishrane je jako bitna,kao sto je vec u postovima iznad receno,i obavezno potpora u smislu uvodjenja Vit A,Biotina i B kompleksa i vit E u maksimalnoj dozi,sasvim slobodno mozes da das humane vitamine,tj ljudske a vit E uzmi Sant-E-gal i njega prva 2 dana das 2x1 a posle toga svaki drugi dan po 1 drazeju.Ja bih za sada obustavila steroide,jer u ovom trenutku od njih vise stete nego koristi.Shvati ove savete vrlo ozbiljno i razgovaraj sa svojim veterinarom otvoreno o svemu,jer ako se ovo stanje ne resi,doci ce do vecih komplikacija i sistemskih oboljenja,a zaboravih da dodam da pas kod demodikoze ima apetit i ponasanje je sasvim normalno tako da ti to ne bude orjentir da je pas dobro.Pomozi svom ljubimcu,ne dozvoli da se pati i muci.Ja se izvinjavam ako sam nesto nejasno napisala,al se nadam da ces ipak iz svega izvuci zakljucak i resiti problem.Drzim palceve da tvojoj ljubimici bude sto pre bolje.E da,trebalo bi pored osnovne laboratorije krvi uraditi i krv na hormon tiroide,dovoljno je uraditi Ft4 i TSH da se vidi njena funkcija.Poljubac za malenu.
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 4:39 pm

@Ivan.O ::
Sve moguce prodavnice sam obisao cak i prodavnicu zdrave hrane i nemaju kurkuma zacin,nema nigdje da se kupi bar ne u Tivtu kokosovo ulje jedino da zamolim nekoga u prodavncii zdrave hrane u Podgorici da mi provjeri :/ a da li postoji neka alternativa za kurkum zacin? kupio sam joj nemasni sir mladi ali i surutku kao sto ste rekli da joj dajem kao uzinu izmedju dva obroka,mogu vam reci da je jutros dobila oko 250g ukupno mesa (malo dzigerice i telece snicle u komadicima) ja mislim nije 3 sekunde proslo posuda je bila prazna,njene srece posle toga po stanu skroz se bila pomamila Smile

Kod mene kurkuma ima u običnom malo većem larketu tipaMerkatora, Konzuma, Tempa i sl. Nalazi se na odjeljcima sa začinima. Pakovan je u staklene uske flašice. Proizvođač je Kotanyi a izgleda ovako:

Kurkuma

Cijena je oko dva evra ovde a ovo pakovanje može biti prilično dugo.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 5:14 pm

Potpuno isto stanje kao na slikamaa :/ sutra cu da se cujem sa veterinarkom,da zakazem za utorak pregled definitivno se slazem sa vama mora sto prije to da se uradi,takodje cu sutra da joj posaljem e-mail cijelog naseg razgovora ili jednostavno kopiram ovaj link da sve procita sto ste mi pisali,da konacno pocnemo sa pravom terapijom i ka njenom pravom izlijecenju jer se jadna napatila sigurno zadnjih 4,5 mjeseci kako su je tretirali i pogresno lijecili ne znajuci uzrok svega ovoga..njoj je u mjesecu oktobru demodex i pronadjen tada je dobila inekcije al to nije sprovedeno do kraja jer smo je u medjuvremenu poveli na ovu kliniku (kod sadasnje veterinarke)kada joj prepisan taj nizon i presing.To mora sto prije da se rijesi,Vama iskreno hvala na savjetima,nadam se da ce se dobro zavrsiti prije svega po nju a onda da cemo svi biti srecni i zadovoljni Smile probacu u Podgorici u Hiper marketima trebalo su oni snadbjeveni tim zacinom i Kokosovim uljem.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 5:38 pm

Ako ne nadjes u hipermerketima, pokusaj naci online ...na crnorskim online prodavnicama zdrave hrane. Pokusaj istraziti na internetu sigurna sam da u CG postoje i online prodavnice sportskih suplemenata gde ces naci i vitamine i dodatke koji jos treba da se dodaju takodje malo kasnije.....jesi li nasao vit E?Ako budes nasao online prodavnicu suplemenata postavi link ovde da podgledam cega jos ima od suplemenata a koji ce joj biti potrebni da se i sinteza hijalurona dovede u red...prvo odraditi sve ove analize uzoraka sa koze da ona dobije sve lekove koji joj trebaju a posle je mnogo lakse....i naravno uz to izvaditi krv da se vidi kompletna krvna slika sa sve paremetrima funkcije organa(jetra, bubrezi) .

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Ned Feb 03, 2013 10:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 41
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 6:36 pm

Evo ti ovaj sajt pa probaj neke prodavnice zdrave hrane
http://www.portal-crnagora.com/poljoprivreda-prehrambena-industrija/zdrava-hrana

Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 6:50 pm

@MitaBG ::
Evo ti ovaj sajt pa probaj neke prodavnice zdrave hrane
http://www.portal-crnagora.com/poljoprivreda-prehrambena-industrija/zdrava-hrana

eto, pokusaj ih pozovi telefonom redom,sigurna sam da neko od njih ima Kurkumu(Tumerik) zacin i nerafinirano devicansko kokosovo ulje i ima volje da posalje i postom ili dostavom.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Ned Feb 03, 2013 7:35 pm

Hormone tiroidne (štitne) žlezde će nažalost moći da proveri tek kasnije, steroidi koje dobija će zamaskirati rezultat pa je testiranje besmisleno. Dok ne izbaci steroide iz sistema nema svrhe.
Po meni, a i po mnogima koji su imali iskustva sa demodeksom, steroidi naprave više štete nego koristi, prvo učine da pas izgleda daleko bolje i onda posle izvesnog vremena bukne skroz plus se obavezno uključe bakterije i gljivice kao posledica supresije imunološkog sistema. To je ono što mi ovde stalno napominjemo, prvo testiranja pa tek onda lečenje, a veterinari obavezno idu odokativnom metodom. devil

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole

MOLIM ZA POMOĆ
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Molim za pomoć LINJAMO SEEEEE
» može li mi netko pomoć...?????
» Molim za Pomoc, Pas se ne oslanja na nogu
» Pomoć pri pravljenju kaveza
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: