Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

MOLIM ZA POMOĆ

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ivan.O

Muški Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 29.01.2013

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 12:27 pm

kao prvo da Vam se zahvalim na ovako dugom i iscrpnom tekstu....Pedja bio si u pravu za ivermektin to je jedna od inekcija,cak mislim da je druga u pitanju vitaminska,e sad ne znam da li grijesim ako poslednju povezem sa regulisanjem te analne zlijezde koju joj je juce procistila..a antibiotik ce da dobija takodje inekciono,za trecu mogu popodne da pogledam tacan naziv.Sinoc smo je natopili rastvorom kako nam je receno pokrili cijelu kozu istim,a nakon toga kad se osusila stavili smo joj ampulu Advantixa.E sad me buni posto je veterinarka juce kako mi je majka prenijela zagrabala kozu i pronaslča ujede buva al Demodex nigdje nije spominjan.Ne znam jesam li u gore navedenim porukama napomenuo u pocetnom tekstu njoj je Demodex nadjen mislim otprilike prije 3,4 mjeseca,tada je dobila inekcije koje je primala 2,3 nedelje al posle toga iste su prekinute,i8 nakon vadjenja krvi.uzimaanja uzorka iz seruma i testa na lasmaniju dobila je terapiju u vidu tableta Presing i Nizon, opet ponavljam stanje joj se bilo popravilo nova dlaka izrasla i gotovo da se nije česala.medjutim stanje od prije 10ak dana je ovo sa slika koje sam okacio.Sto se tice ovih suplemenata nisam bas dobro shvatio.da li je sa ovog spiska neophodno da uzima sve sto je navedenop ili u savjetu sa veterinarom da joj se konkretno odredi sta treba da pije? Kad sam vec kod suplemenata receno nam je da ce biti dovoljnoi da joj dajemo Oligovit koji valjda sadrzi sve sto je neophodno,al ja sam malo sumnjicav po tom pitanju,sta vi mislite? Ranije smo joj davali Vitamin C od 500mg al vec mjesec dana to ne uzima kao ni Omega 3.Da rezimiram znaci sto se tice ihrane skroz da joj iskljucimo proplanove granule,pirinac? a da joj dajemo corbasto,prokuvane kosti, i ostalo sto nije masno ni puno zacinjeno? Znate kako mi svi hocemo da joj pomognemo kod nas je 8 mjeseci al ovo se bas oteglo vremenski jer niko nije znao da nam kaze i ustanovi sta je u stvari uzrok njenog stanja ona je mnogo propatila cak u nekim trenucima zna da bude agresivna da ne dozvoljava da joj se pridje jer osjeti da ce nesto da joj se radi bilo to mazanje rane mascu (synopen) ili bilo sta drugo,medjutim moji roditelji su na ga+ranici strpljenja jer evo 5 mjeseci kako ovo traje i presipa se iz supljeg u prazno sto se kaze,nije nam zao novac koji smo dali za sve te silne tretmane koji su ocigledno bili uzaludni,meni je takodje krivo sto se ranije nisam ovdje registrovao i upoznao Vas sa problemom koji imamo..Jos jednom Vam se zahvaljujem svakako da cemo ostati u kontaktu,mozda sam i dosadan al bih jako volio da je konacno izlijecim prvo radi nje same da ne pati toliko a onda i zbog nas jer bi nas to mnogo usrecilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 12:41 pm

Oligovit nije dovoljan...presing je steroid(antihitaminik) i on je drzao u stanju da ne reaguje alergijski, cim ste prestali sve se vratilo...najbolje bi bilo da jede sirovo, sve granule izbaciti kao i ugljene hidrate

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Feb 02, 2013 12:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 12:45 pm

Ona je dobila dovoljno sintetickih vitaminskih preparata i njekciono a oligovit je to isto samo u manjoj dozi i moze se tako nastaviti ali treba uvesti suplemente specificne za rasu jer za njima uvek imaju vece potrebe od ostalih pasa. Veterinari uglavnom nisu upoznati sa specificnoscu ove rase kada je ishrana i suplemetiranje u pitanju i svemu pristupaju kao i svim ostalim psima..a Shar Pei definitvno nije sto i istali psi u ovom delu. Sve sam detaljno objasnila i onom poduzem postu gore a Pedja oko hijalurona.
Za pocetak ponovo uraditi skarifikat u tvrditi da li demodex prisutan opet ili ne a suplementi, za pocetak opet uvesti C sa odlozenim delovanjem,( ne obican sinteticki u kristalu jer ce ga ispiskiti iglavnom i iziritirati joj zeludac i besiku), u dozi od 1000 mg dnevno sada a kasnije ce biti dovoljno i 500 i Omega 3 masne kiseline i kolicini od najmanje 900EPA dnevno..to je okvirno tri cetiri standardne perle dnevno uz meso...piletinu ne za pocetak kao ni svinjsko, sve ostalo moze i najbolje bi bilo u sirovom stanju dok se ne stabilizuje pas. Probiotici obavezni takodje.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Jan 30, 2013 1:41 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 12:49 pm

Nisi dosadan, bitno je da se psu pomogne. Moram da ti kažem odmah računaj da će lečenje da se otegne na nekoliko meseci. Kao što rekoh greška je napravljena u momentu kada su veterinari dali steroide (presing i nizon) na demodex. Reakcija na buve se smiri bez ikakvog tretmana kad se uklone buve, a oni su nabadali neku alergijsku reakciju. Ta priča je poznata uvek tako rade povedeni iskustvom sa drugim pasminama. Šar-pej je znatno drugačiji od ostalih pasmina, ja lično sve šar-pejeve zovem mutanti što zapravo i jesu.

Oligovit neće škoditi savetovan je zbog poboljšanja krvne slike i verovatno toga što je ishrana toliko oskudna.

Granule SKROZ izbacuješ. Kao da ne postoje za nju više. Imaš opciju da je hraniš sirovim ili kuvanim. Sirovo bi bilo najoptimalnije u ovom momentu, ali ako nisi spreman na to onda može i kuvano.
Obrok praviš na sledeći način:
Meso (riba, junetina, konjetina, jagnjetina sve sem piletine)
organi (jetra od gore navedenih životinja, eventulano malo bele džigerice)
kosti velike mesne NIKAD SE NE KUVAJU
Ukoliko nećeš da daješ kosti, ljuske jaja (osušene u rerni na 220 pa izmrvljene u prah) u obrok jedna kašičica

To je osnova svega. Na osnovu njene kilaže odrediš količinu 2-4% njene težine dnevno treba da pojede, računajući da je ženka i mlada moja laka procena je nekih 500-700gr dnevno, al to je samo moja procena.

Obavezno dodaješ Omega 3 svaki dan do kraja života (moje obe dobijaju svakodnevno čak i štene od svoje 8.nedelje dobija omege) 3-4 perle omega 3. Vitamin C sa produženim dejstvom 500mg dnevno najmanje isto do kraja života (obe moje dobijaju), kurkuma začin isto svaki dan do kraja života. Vitamin E sad dok je u ovim problemima sa kožom i dlakom. Za ove ostale suplemente se konsultuješ sa veterinarom bilo bi dobro da ih u ovoj krizi uzima.

Nije lako, i zvuči suviše komplikovano, ali kad joj se podigne imunitet sve će biti bolje, malo su drugačiji od ostalih pasa i malo više vremena treba, ali tako stoje stvari. Naravno dobro izgurati terapiju za demodeks i infekciju bez odustajanja i sve će biti dobro.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 1:02 pm

evo pogledaj kako izgledaju neki obroci zdravih pasa, samo nekih od onih koji se zdravo i prirodno hrane na ovom forumu, sve su to psi koji su imali mozda lakse ili teze probleme kao mladi ili oni ciji vlasnici znaju iz iskustva drugih kako je najbolje ove pse hraniti da bi se izbegli problemi...tek da imas predstavu o cemu Pedja i ja govorimo kada je ishrana u pitanju. Naravno ti za pocetak piletinu zameni nekom drugom mesom i nema ni pirinca u oborocima (ako se odlucis za kuvanje sto je losija varijanta dok je ona u ovakvom stanju)....piletinu najbolje zameniti plavom morskom ribom(skusa, papalina, haringa)
Evo procitaj ovu temu i bice ti jasnije oko ishrane http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=1070.0

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 1:39 pm

Da da svjestan sam ja svega da ce to potrajati al spreman sam samo da joj bude bolje al da ovaj put konacno znamo sta i kako jer ovo vrtjenje u krug nas je iskreno izmorilo,dosta smo se prica naslusali i samo zakljucili da sa ovom vrstom nisu najbolje upoznati,nego je tretiraju kao i ostale sto je def.pogresno.Poslusacu Vas za savjete konkretno sada mislim na hranu i suplemente Omege i Vitamina C,posavjetovacu se i za one dodatne sto ste mi napisali sta bi trebala da uzima,naravno kad smo dolucni da joj se pomogne istrajacu do kraja,samo da vidimo da je to stvarno krenulo na bolje,jer ovako iz krajnosti u krajnost ona se muci a i nama je postalo tesko prvo da je gledamo a onda takvu i drzimo uz svu ljubav i paznju koju joj pruzamo al je jako tesko,nadam se da ce to doci sve na svoje,Vama neizmjerno hvala sigurno da cu Vam se javljati cesce dok se Lei stanje skroz ne stabilizuje.Pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 1:49 pm

Nema na cemu da zahvaljujes, najvaznije je da njoj bude dobro i budete svi zadovoljni i sretni, a ostale suplemente ces postepeno kasnije uvoditi...nemoj se iznenaditi ako ti dobije retku stolicu zbog naglog prelaska na drugaciju hranu, to je prolazno a i probiotici ce pomoci uz ukidanje hrane na jedan dan. Organizmu je potrebno oko tri meseca ukoliko nema improvizacija u ishrani da se stvari u krvi dovedu u red a za kompletno ciscenje je potrebno otprike vremena koliko je pas bio i na losoj hrani...lecenje ide brze ali dok se ona ne vrati u stanje vitalnog organizma mozes ocekivati opet po koju reakciju. Jako ogolela mesta na kozi neguj kokosovim uljem u toku i nakon lecenja...onim hladno cedjenim...imas ga u prodavnicama zdrave hrane a moze se naci i online. Bilo bi lepo da otvoris njenu temu u odeljku Upoznajmo se ...i da welcome ..potpuno sam zaboravila da vam oboma pozelim dobrodoslicu doggy

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Jan 30, 2013 2:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 1:59 pm

Uradiću sve kako ste mi rekli,pa cemo kad sve bude kako treba a nadam se iskreno da hoce, okaciti slike i blize upoznati Smile Zahvaljujemo na dobrodoslici Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 2:17 pm

jos nesto...ne znam da li u CG mozes do ovoga ili imas nekog ovde gore ko ti moze doneti. Radi se o spreju SILVER SPREJ - 200 ml* (25 ppm) sa ovog sajta http://srebrnavoda.co.rs/ ili mozda i u CG imate nekog prozvodjaca takodje, ovo je potpuno bezopasan preparat a funkcionise kod raznih iritacija i protiv dosta bakterija i gljivica na kozi, manje ce se crveneti i manje neprijatno mirisati ako je budes dezifnkovao koloidnom vodom ove jace koncentracije uz lecenje i uz mazanje kokosovim uljem...meni je ona obavezni deo kucne apoteke i za nas i za pse i koristim je za svasta... i jos dosta ljudi ovde, ciscenje usiju, dezinfekcija usta , dezinfekcija koze, smirivanje crvenila bilo kog porekla itd, itd. Dobro bi bilo da joj kozu i spolja tretiras ovim dok se ne smiri jer je neagresivno i bez ikakve hemije a radi Smile

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sre Jan 30, 2013 2:36 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 2:21 pm

Ja sam sa Neronom imala problem sa pecatima na kozi,ali veterinar kod koga smo isli je lepo resio terapiju,pa je lecenje ,i ako potrajalo,resilo problem Smile To je bilo oko Neronovog 6.meseca,usled pada imuniteta. Od tada smo sa granula presli na iskljucivo sirovo,pumpali smo ga junetinom i on je od tada sa dodatkom suplemenata procvetao Smile Nikada vise nismo imali problema sa kozom. Dobra zastita od buva i krpelja,uz dobru hranu i suplemente - zdrav pas Wink
Srecno !
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 2:35 pm

teško da ima,ja cu se raspitati u Apotekama al evo sad vidim na njihovom sajtu da postoji mogucnost porudzbe pa ako ne nadjem neece biti problem i to da nabavimo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 2:38 pm

I da ne zaboravim Lea ima godinu dana sa 4 mjeseca smo je dobili,ja se nadam da ce promjena njene ishrane makar malo napraviti pomak u svemu uz dodatak suplemenata i naravno preporucenu terapiju,pa i neka potraje samo da se vrati u ono stanje u kom je bila kad je dosla kod nas Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 2:43 pm

Hoce sigurno,ali treba vremena naravno Smile nece biti prvi pas koji se dovao u red sunny ..Godinu dana...taman period nezavrsenog puberteta kada i oni koji koji se hrane kao grom cesto imaju padove imuniteta jer im hormoni divljaju . Naravno ne sa ovakvim burnim posledicama.Ima tu jos finesa za kozu i lepo krzno ali otom potom..bitno je da se ona stabilizuje i krene na bolje pa sve redom i polako ako budete zeleli sunny

Za sprej, u krajnjem slucaju nazovi ih i kontaktiraj pa se dogovorite.Oni su prozvodjaci. Ova bocica je od 200ml samo i mislim da ces je brzo istrositi, pa dogovori ako uopste uzmes i postoji nacin da isporuce dostavom i do CG vecu kolicinu ili par flasica.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 5:51 pm

Kupio sam joj Vitamin C od 500mg,Vitamin E od 200mg i Omega 3 e sad me interesuje po koliko tableta da joj dam u obroku,da naglasim mi je hranimo dva puta dnevno ujutro i popodne a mnogi nam kazu posle godinu dana da je hranimo samo jednom vecom dozom sta mislite o tome? i da vas pitam jako voli sisarke kad smo napolju hoce da ih uzme i stalno grize ne znam da li to moze nesto da joj skodi,na kraju ispljune? i mozda je glupo pitanje kad su u pitanju ove buve jel pozeljno da izbjegavam travnate povrsine i iskljucivo setam van istih ili to nema veze?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 7:16 pm

Nadam se da je vitamin C sa odlozenim delovanjem ili drugacije postepenim otpustanjem? Vit C mozes davati uz oba obroka po 500mg dok je u ovakvom stanju, kasnije ce 500mg biti sasvim dovoljno.Ako je kristalni neces smeti toliko jer ce iritirati i zeludac i besiku.
A za Vit E moras mi reci koji je tocopherol u pitanju d-alpha-tocopherol ili
dl-alpha-tocopherol , razlicito se konvertuje iz mg u IU a doziranje se odredjuje po IU i odnosu na tezinu psa Smile
Omega 3 pretpostavljam da je standardizovana uljana kapsula od 1000mg koja ima 180 EPA i 120 DHA u svojoj koncentarciji. Poceces samo sa jednom uz jedan obrok pa postepeno povecavati dozu i u sastav drugog obroka dodati isto jednu nakon par dana ...neki nenaviknuti psi cesto dobiju proliv kada im se dodaje ulje u obroke. Pratices je i pratices stolicu i istim tempom polako dodavati do ukupno 900 EPA dnevno ako to njen stomak moze da podnese...to ce piotrajati neko vreme a onog trenutka i ako dobije proliv ukidas Omegu na par dana pa opet iz pocetka dok stignes do optimalne doze za nju koja ne izaziva proliv. Postoje kapsule od 1000mg ali jace koncentracije EPA I DHA ali se teze dolazi do njih.Ako u sastavu Omege ima i vit E reci koliko?
Iskreno ne znam da li smola li seme iz sisarki moze da joj skodi, ne bi trebalo ako ih ne guta i ako su toksicne iz nekog razloga ... a trava nema veze sa buvama, buva ima svuda i seju ih lutalice ...travu treba izbegavati u sezoni krpelja i ako je pas zasticen...ja imam fobiju od trave i krpelja u njoj kada su psi u pitanju jer sam izgubila psa zbog zarazenog krpelja Sad ..i ako je bila zasticena Advantixom ipak se zakacio zarazeni i ostavio parazite.
Lakse ce njoj biti posebno sada kada menjate hranu da obroke dobija jos uvek iz dva puta. Neki ceo zivot hrane pse dva puta dnevno jer se tako rastrecuje sistem za varenje...naravno dnevni unos samo podele na dva manja obroka Smile
Kada prodje sedmica ili malo duze u hranu ces joj poceti dodavati i Kurkuma zacin, ili Tumerik...ima ga u prodavnicama zdrave hrane. Ima snazno antizapaljensko dejstvo i jak je antioksidant ali to malo kasnije da joj ne bude previse toga odjednom uz drugaciju hranu.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 7:46 pm

sto se hrane tice ja bih ti preporucila da pocnes sa jednoobraznom na dva tri dana i pratis, ne sa puno masnoce jer dobija omegu, tako ces uvideti kako na koje meso reaguje. Vrlo malo iznutrica za pocetak jer i kod pasa koji se tako hrane dugo prevelika kolicina moze izazvati proliv. Jednoobrazno mislim, dva tri dana samo sirova junetina recimo bez puno masti, uz nju komadic junece dzigerice od recimo 50-80 gr dnevno i bez kostiju dok joj se enzimi za varenje ne stabilizuju. Ako ne zeli meso u sirovom stanju jer mnogi nenaviknuti psi odbijaju ,zamaskiraj sa malo jogurta preko ili malo mladog neslanog sira. Nakon juneceg predji na plavu ribu recimo, sa sve iznutricama..pa ovcu sa isto tako malo dzigerice , konjsko i ako mozes do njega ostavi za kraj jer je vrlo jako i nikada kao samo vec kombinovano uz blaze meso.... piletinu tek na kraju jer ona moze izazvati alergiju zbog koncentrata kojim hrane pilice..mada jako retko kada je u pitanju sirova, tremicki obradjena ili u sastvu granula vrlo cesto.
Kasnije mozes kombinovati svasta kada utvrdis da sve vrste mesa dobro vari i bez ikakvih problema je stolica.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 8:05 pm

znate kako posto se ja bas ne snalazim sa ovim suplemntima,ja cu sad slikati sve pa ce te vidjeti jel to u redu Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 8:26 pm

ok Smile mada pise sve na etiketi i pozadi gde je sastav

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 11:51 pm

ovako sto se tice Omega pise OmegaDefend dijetetski proizvod,1 kapsula sadrzi 843mg koncetrovanog ribljeg ulja u kome se nalaze omega 3-masne kiseline EPA I DHA i to EPA-235mg a DHA 192mg,ostali sastojci glicerol,zelatin,voda dok ne sadrzi vjestacke boje,secer,konzervanse i vjestacke arome
Vitamin C je nije uopste u kutiji nego od proizvodjaca Galenika sivo neko pakovanje
Vitamin E DL-alfa-tokoferil acetat 1 kapsula sadrzi 200mg DL-alfa-tokoferil acetata.sadrzi soju,ulje soje,zelatin..ipak nisam mogao da postavim slike nesto mi blokiralo tako da je ovo sto sam procitao iz uputstva za upotrebu Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 12:03 am

taj C nije dobar za nju, to je sinteticki i kristalni,a njoj treba neki od C vitamina sa odlozenim delovanjem , tako trazi u apoteci, bilo koje firme, u bocicama su i pise na njima C vit Sustained Release ili C vit, Time Release, znace u apoteci o cemu govris...ili EsterC tako se zove jedan od tih sto ne ostecuju zeludac i dugo deluju u organizmu
Omega je odlicna i tu koncentraciju treba da pije 4 kom dnevno kad se polako popnete do 4 kapsule, od toga nece dobiti proliv Smile dve uz prvi obrok dve uz drugi ali polako pocevsi od jedne dnevno kako sam opisala gore
Taj E vit dve tablete dnevno, jednu iz jedan obrok drugu uz drugi ...to ce joj biti dovoljno i ne vise od dve sedmice da ga pije u toj dozi, posle smanjiti na svaki drugi dan po jednu tableticu...to bi bilo to Smile

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 12:09 am

i da, sad sam videla tek Sad....obrati paznju da li ce se opet ceskati intenzivno, ovaj vit E ima soje u sebi i moze izazvati alergiju!!!!!!

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Jan 31, 2013 12:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 12:21 am

za Omege znaci u redu,sutra cu da joj kupi taj Vitamin C kao so ste naveli i ja sam sumnjao u ovaj sto je kupljen to cu zamijeniti nema problema..I jel taj vitamin E bas neophodan s obzirom da moze zbog soje da joj izazove cesanje? nisam joj ga jos dao tek od sutra....i ako mogu da vas zamolim samo da mi napisete recimo primjer 3,4 obroka (sve sto bi mogla da jede) tako mi je lakse da znam koje meso da trazim i sta konkretno,NEMOJTE DA VAM predstavlja obavezu sutra u toku dana Smile kako bi mogli da joj kombinujemo a nakon toga majka preuzima i to isto joj pravi lakse ce shvatiti ona nego ja sta napisete kad je hrana u pitanju Smile) oprostite ako sam dosadan al opet kazem prvo kuce a ovo se sve izdesavalo sad pitam mozda i sto ne treba tako da vas ne cudi Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 12:24 am

iskreno ja bih i taj vit E izbegla da dajem, ako ste u mogucnosti zamenite ga za neki prirodni ili sinteticki kao ovaj ali BEZ soje.Bolje nego traziti djavola sojom pa opet steroidi zbog alergije Sad
Suta cu obroke redom..nije to mudrost, bar ne sada u pocetku kada treba da jede cistije meso.Koliko je ona teska?I da li je aktivan pas ili vise miruje?

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 12:37 am

U redu za E vitamin ako je toliko neophodan vidjecu i njega da zamijenimo,ona je teska 23kg i dnevno bude aktivna mozda u prosjeku 2 sata (pod tim podrazumijevam setnju,trcanje,istrcavanje igranje) to dok je napolju izjutra manje jer imamo radnih obaveza al popodne od 4 do 6 recimo i kasnije u stanu kad se igramo Smile znaci nije bas pretjerano napolju jer smo mi zauzeti i u nedostatku vremena al 3 puta je izvodimo dnevno ujutro popodne i uvece ovo ujutro i uvece je samo ako treba da obavi nuzdu i odmah vuce da ide kuci Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Čet Jan 31, 2013 3:28 pm

trebao bi vit E bar jednu bocicu da ispije sada kada je ovakve koze...
ona bi trebala dvevno da unosi od 500 do 700gr hrane kako je i pedja procenio, u ovom trenutku to znaci toliko mesa sa vrlo malo iznutrica dok se ne adaptira..kasnije ce moci svasta i jeftinije varijante.

Za prva tri dana dajte joj dnevno kolicinu od recimo 600gr juneceg posnijeg mesa, komad junece dzigerice(50-80gr)
Podelite tu kolicinu na dva dela i u prvi obrok dodajte 1 ili 2dl probiotik jogurta
a u vecernji kasiku mladog neslanog sira

isto tako sutra sto se mesa tice ali uz obavezan probiotik jogurt u prvi obrok(i ako niste nabavili probitik tablete) u vecernji dodajte jedno kuvano jaje
treci dan kao prvi

meso u sirovom stanju a jaje kuvano( sad nije u stanju da se imunitetom odbrani od salmonele ako se nadje kojim slucajem u sirovom jajetu) i uz svaki obrok suplemente i po pola kasicice u rerni osusenih ljuski jaja samlevenih u fini prah u mlinu za kafu.

to je prva tri dana pa cu kasnije dalje
pratite stolicu i nemojte se iznenaditi sto ce izmet biti u manjoj kolicini u odnosu na onaj dok je jela granule i prinac.
Nikave kupovne poslastice i nista sa stola joj nemojte davati, samo njene obroke i nista vise!

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Feb 02, 2013 12:46 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   

Nazad na vrh Ići dole

MOLIM ZA POMOĆ
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Molim za pomoć LINJAMO SEEEEE
» može li mi netko pomoć...?????
» Molim za Pomoc, Pas se ne oslanja na nogu
» Pomoć pri pravljenju kaveza
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: