Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

MOLIM ZA POMOĆ

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Ivan.O

Muški Broj poruka : 37
Godina : 27
Datum upisa : 29.01.2013

PočaljiNaslov: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 2:05 pm

Novi sam na forumu pa ako ima neko da me posavjetuje,zadnja 2,3 mjeseca imam problem sa svojom ljubimicom više ne znam kako da joj se pomogne da nam je došlo više da je ne držimo iako niko od nas to ne bi mogao da podnese :/
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 2:15 pm

U čemu je problem?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 3:10 pm

pa sta se dogadja sa psom?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 3:21 pm

e ovako kao prvo da se zahvalim sto si mi uopste odgovorio.kasnije ću okačiti i Leine slike da gdje se bolje vidi stanje kože...Ne znam odakle da počnem mi smo je dobili 21 maja prošle godine sasvim zdravu iz Stare Pazove nam je doveo jedan covjek kako kazu iz poznate odgajivačnice sve je bilo u redu nekih mjesec ipo do 2 dana,kad joj se javio prvi pecat na kozi i samim tim nedostatak iste u donjem dijelu ledja...mislili smo da nije nista opasno medjutim to je krenulo sve više i više da se siri..u medjuvremenu se kupala u moru jer je bilo bas vruce al je nakon toga nismo isprali slatkom vodom sto se osjetilo na kozi postala je suva,dlaka je opadala a Lea se stalno i jako češala..da naglasim u tom ljetnjem periodu mi smo je često kupali nekim mediicinskim samponima..vodili smo je kod raznih veterinara uzimali su joj uzorak i jedan od njih je pronasao tada jos buve,djelovali su sa Advantix-om msm da se tako zove dobila je ampulicu i nakon toga smo joj stavili neku Brjevu ogrlicu kao preventivu...to se rijesilo i neko vrijeme je sve bilo ok al je konstantno imala neki specifican miris....onda je pocelo stanje da joj se pogorsava da se od cešanja stvarale rane bukvalno do krvi bas je ruzno izgledalo veterinari su joj davali razne inekcije nema sta nije isprimala al je izgleda to samo pogorsavalo stanje jer nisu mogli da utvrde sta joj je znaci definitivno pogresna terapija...da skratim pricu prije 2,3 mjeseca saznali smo za jednu trenutno i jedinu profesionalnu kliniku za pse u Baru,tamo joj je uradjen test na lasmaniju bio je negativan hvala bogu,izvadjena krv,i regulisana analna zlijezda jer joj je i ona stvarala nervozu i stalno se grizla, i dobila je terapiju u vidu tableta msm da se zovu Presing i Nizon stanje je pocelo da se popravlja do prije 10ak dana kad joj je koza postala opet suva stalno se cesaala i dlaka u velikim kolicinama opada na svim dijelovima,nismo je kupali od zadnje kontrole sigurno 3 mjeseca...danas vam se obracam iz prostog razloga sto sam je doveo kuci upravo sa kontrole,da bi nam Veterinarka rekla posto je drzimo u stanu da ona jednostavno ne podnosi zatvoren prosto al meni je to malo cudno,dovoljno je setamo,hrani se iskljucivo rizom,jer smo mislili da je alergicna na granule..da ne pominjem hranu koju mi jedemo koju slabo tacniej nikako nismo davali upravo iz toga razloga...u stanu je sve dezinfikovano uredno cisto,cak su nam govorili da je moguce alergija koze od hemikalija sa posteljine,ćebadi i sl. ne znam sta vise da napisem al to je ono glavno..pa me interesuje vase misljenje...Srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 3:31 pm

Jedno pitanje, hrani se ISKLJUCIVO rizom??
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 3:34 pm

Evo ja ću za početak da napisem da, ukoliko si u mogućnosti, postaviš ovde u vidu slike ili bar prepišeš rezultate nalaza, dijagnoze uspostavljne i sl. A i da postaviš te slike nje da se vidi. Teško je ovako na osnovu priče. Vjerujem da će onda iskusniji forumaši znati u kojem pravcu da gledaju i nešto više će znati da ti kažu.

A i ti pokušaj malo detaljnije opisati šta tačno jede, daješ li kakve suplemente, šta je prije jela, čime je kupana i sl. Sve informacije će dobro doći.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 4:02 pm

trenutno jede rizu u kombinaciji sa zumancetom,u kombinaciji sa tunjevinom ili jogurtom mozda ponekad dodamo malo granula to sve iz neke predostroznosti jer su nam napunili glavu raznim pricama kako postoji mogucnost da je u pitanju neki sastojak hrane...ja sam ukazivao da je to prosto nemoguce jer sam se savjetovao sa ljudima koji imaju druge vrste i rekli su im samoda nije previse zacinjeno i masno,znaci corbasto,jagnjetinu,piletinu i ostalo...postavicu kasnije nekoliko njenih slika samo da provalim kako se postavljaju pa mozda mozete nesto vise da mi kazete i posavjetujete me...u pocetku smo joj davali vitamine isto tako preporucene od raznih veterinara i Omega 3 trenutno od suplemenata nista ne uzima..inace to nam je prvo kuce zato sam mozda jos u cjelosti neupucen a jako zelim da joj pomognem jer smo se svi vezali z anju,ona je veselica velika kad odradi obijer nuzde,jede pije vodu odmah krece na igru al ovo je nesto iznutra sto je iritira i stvara nervozu...dajte mi komentar samo kratko na ovo sto nam je veterinarka danas rekla da njoj ne odgovara stan jel to stvarno moze da bude u pitanju ili ne? jer stvarno u stanu ima sve uslove i sve je uredno i cisto pogotovo u boxu gdje se ona nalazi..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 4:18 pm

Ivane odgovorio sam ti na privatnu poruku i poslao i uputstvo za postavljanje slika.

Teško da joj smeta stan i boravak u stanu, ovo sam već čuo. Problem je što oni leče posledicu, a ne uzrok. Kad nađu uzrok tad će sve biti bolje i lakše za lečiti. Sačekaću slike da postaviš, ali ovakvu sličnu priču smo već imali pre nekoliko godina, sa glavnim administratorom i njegovim zgužvancem Sarom. Isto su lečili gomilu stvari, a nikada nisu znali šta tačno leče.

Za početak ide gomila pitanja od mene pa ti odgovaraj redom:

1. Šta je jela kad je došla kod vas? Koje tačno granule?

2. Kada se pojavio prvi pečat da li je urađen bris i skarifikat? Ako jeste šta su pronašli na koži? Vidim da pominješ buve, alergija na buve se povuče kada se buve uklone. Skarifikat se radi tako što se zagrebe koža do krvi i prvo se pogleda pod mikroskopom (traže se paraziti i demodeks) bris se šalje u laboratoriju da bi se uzgojile bakterije/gljivice ukoliko ih ima na koži.

3. Koji su to medicinski šamponi u kojima ste je kupali? Potrebni su mi nazivi ako možeš da se setiš.

4. Imaš li te rezultate krvi što ste uradili sad poslednji put? Ako imaš možeš li da uslikaš/skeniraš pa da postaviš?

5. Čekam slike pa idemo dalje.

Ishranu ćemo probati da sastavimo pa ćeš odneti veterinarima da se konsultuješ sa njima, uz to ćemo ti mi ovde na forumu kopirati tekstove najpoznatijih veterinara u rasi i svega novog što se dešava pa ćeš i to isto odneti veterinarima uz neke predloge. Ne može da jede samo pirinač, ali se na ishranu mora jako paziti.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 5:28 pm

ocito je jedan od osetljivih pasa a napunila se toksina .... i prebazan organizam pa koza sklona poremecajima, nedostatak aminokiselina i ostalih elemenata koji cine organizam i kozu zdravim..i mozda i jos po koji poremecaj poput funkcije tiroide ili sl...ali da ne nabadamo bezveze pokusaj postaviti sto i Pedja rece pa cemo redom..cekamo slike

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:34 pm

http://www.dodaj.rs/f/1L/10v/qxqW7cV/290120131099.jpg

Skinuo sam img tagove sa slike prevelika je. Moraš da ih smanjiš prilikom podizanja na dodaj.rs imaš odmah opciju. Na forumu postovi mogu da se menjaju samo prvih 5-10 minuta u zavisnosti od dela foruma.

Murphypei
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:34 pm

umanjicu slike nista ne brinite ovo je samo pokusaj Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:50 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:53 pm

Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:54 pm

to su slike improvizovao sam preko mobilnog telefona nadam se da se jasno vidi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 6:56 pm

Hajde mi odgovori na pitanja iz mog prvog posta redom. Mislim da znam u čemu je problem.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 7:05 pm

e ovako sto se tiče hrane kad je dosla kod nas u pocetku je jela hranu Royal Canin kombinacija jagnjetina riza,posle toga,nakon mjesec dana Proplanovu u kombinaciji losos riza...Sto se tiče brisa kad se pojavio prvi pecat nije odmah radjen tek kad se stanje pogorsalo veterinar je uradio skarifikat zagrebao nadjene su gljivice i bakterije al je koza bila skroz iritirana do tada je proslo sigurno vise od mjesec ipo dana,u tom periodu tretirali su je raznim inekcijama protiv tkz alergije jer je imala preveliko crvenilo protiv alergijskog dermatitisa medjutim kao sto sam vec rekao to joj je samo pogorsavalo stanje jer je cigledno da nije bilo to u pitanju.Od sampona kupali smo je sa MYcoseptom u pocetku malo cesce misleci da cemo joj izbiti taj neprijatni miris al nije pomoglo....Kada joj je radjena analiza krvi test na lasmaniju iz seruma je bio negativan,hemoglobin malo nizi i bila je malokrvna,nalaz je nazalost ostao kod veterinarke u BAru tako da nisam u mogucnosti da ga postavim.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan.O

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 7:08 pm

i da dodam,posle danasnjeg pregleda Veterinarka je jasno rekla tj pronasla ponovo buve da su se vratile,i dala odredjenu terpaiju u vidu inekcije na svakih 7 dana msm da su 3 vrste inekcija pod kozu i antibiotik to je vezano za analnu zlijezdu jer joj je danas cistila i bilo je bas zacepljeno,neostamisan anpulom svo je nakvasili i kad se osusi da joj stavimo advantix,u medjuvremenu smo sve dezinfikovali ukkljucujuci mjesto na kom spava.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 10:13 pm

Uh. Sad dajem dijagnozu preko foruma, ali 100% sam siguran da je u pitanju demodeks sa mešovitom infekcijom.

Pošto je ona već sad pod terapijom moraš da saznaš šta dobija. To znatno komplikuje situaciju jer sad skoro ništa ne može da se uradi nego se mora lečiti na osnovu ranijih rezultata.
Stanje se popravilo pa pogoršalo zato što su psa sa demodeksom nakrkali steroidima i nakon njih demodeks prosto bukne. Demodeks se inače javlja kao opadanje dlake na određenim regijama bez crvenila i bez nekih bitnih promena na koži dok se ne pojavi bakterija i/ili gljivica. Tada kreće haos i dobije se ovo na slikama.
Po ovome što ti sad opisuješ (injekcije na svakih 7 dana) deluje mi da veterinar leči demodeks i da daje ivermektin potkožno, za ostale dve injekcije mogu samo da pretpostavljam jedna može biti vitaminski koktel, a druga može biti mačija doza steroida jer kopčam da se sva jadna upalila i da se neverovatno češe.
Nisam razumeo ovo za antibiotik, dobila je nešto da pije ili veterinar daje antibiotik injekciono?
Napravite plan sa veterinarom lečite demodeks i mešovitu infekciju! Odmah da znaš lečenje traje jako dugo i biće potrebno dosta vremena da se stanje sredi, mesecima ume da traje, ali mora se biti uporan.
Što se tiče ishrane, poslednje što joj sada treba su ugljenihidrati. Pirinač u ogromnim količinama će da napravi više štete nego koristi. Granule će takođe da naprave problem pa je moj savet preći ili na kuvanu hranu ili na sirovo. Njen organizam trenutno nije kiseo kakav treba da bude i zbog toga bakterije i gljivice bukte.
Ukoliko voli da jede ribu, ali pravu plavu morsku ribu, ne onu iz konzerve sa dodacima za nas ljude, to bi bio dobar početak. Od mesa izbegavati za sada piletinu, možda da probaš da joj nađeš konjsko meso da joj podigne taj hemoglobin i komplet krvnu sliku.
Od suplemenata omega 3 perle ne znam koje možeš da nađeš tu obavezno dodavati da smanje inflamaciju u organizmu. Vitamin C sa produženim dejstvom kreneš sa 500mg dnevno najmanje. Kurkuma začin onako na vrh noža ili jedan prstohvat (žute je boje i oboji prste Smile ). Vitamin E takođe dodavati.
Ništa sa stola ne sme da jede, nema granula i nema bespotrebnih ugljenih hidrata posebno ne rafinisanih (sve što sadrži brašno).

EDIT: Izuzetno bitna tema koju svaki vlasnik šar-peja mora da pročita ŠAR-PEJ I HIJALURON KLIK OVDE

Poslednji izmenio Murphypei dana Uto Jan 29, 2013 10:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dodat link za temu)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 10:22 pm

Evo tekst za veterinara:

Rešavanje hijaluronoze (loša strana naboranosti kod shar-peia)

Visokokvalitetna dijeta sa veoma malo prostih ugljenih-hidrata: grain-free (bez žitarica) Meso životinja koje su prirodno hranjene ako je moguće (životinje hranjene žitaricama imaju daleko veću količinu omega 6 u odnosu na omega 3 i ima manje antioksidanata kao i spojene linolejske kiseline. Potpomaže da put arahidonske kiseline vodi dalje od proinflamatornih proizvoda organizma.

Velike doze omega 3 masnih kiselina dnevno: takođe, put arahidonske kiseline treba da se prebaci iz proinflamatornog u anti-inflamatorni. (900-1800mg EPA, 450-900 DHA dnevno).

Lecitin: kod nas ga još uvek nema u vidu sitnih granula, ali ima u kapsulama. 1 kapsula dnevno.

HyVitality: samo u Americi. Sadrži magnezijum, metilkobalamin, antioksidante i mnoge druge elemente koji održavaju zdrav hijaluron. Magnezijum je veoma značajan za da stabilizuje velike molekule HA, a deficijencija (nedostatak) magnezijuma je veoma čest problem kod shar-peia. Nedostatak kobalamina (vitamin B12) takođe je čest problem u rasi. HyVitality je formulacija vitamina, minerala, antioksidanata preporučenih od strane Linde Tintle. Veoma je teško prikupiti sve komponente i odrediti pravu dozu koristeći ljudske preparate.
U nekom od narednih postova će biti postavljena lista vitamina, minerala, antioksidanata koji se nalaze u HyVitality zajedno sa dozama. Neki sastojci se mogu naći kod nas veoma lako.

Vitamin C: 500mg Shar-pei sa preteranim količinama hijalurona ima velike potrebe za antioksidantima. Takođe, Linda Tintle smatra da shar-pei ne može da proizvede dovoljne količine vitamina C jer nastaje kao i HA.

Adekvatne količine Vitamina D3: Aktivni vitamin D potpomaže prilikom preaktivnosti receptora prilikom inflamacije, vraća ih u normalno stanje. Shar-pei koji se hrani domaćom hranom ili lošim granulama ili koji ima bilo kakvu vrstu upale ima povećane potrebe za vitaminom D3. Potrebne količine vitamina D3 kod pasa su procenjene na 50-475 IU na 4,5 kg dnevno.Većina pasa na komercijalnim dijetama dobija neki minimum vitamina D3, ali ako komercijalna hrana nije dobra, ako pas ima alergije, artritis ili bilo koju vrstu hronične inflamacije u organizmu potrebno je dodati vitamin D3.

Lečite bilo koje znake sekundarnog hipotiroidizma! Znaci: oskudna dlaka posebno u okolini butina zajedno sa krtim i svetlijim krznom. Mišljenja sam da fragmenti HA deregulišu TSH hormon kroz TLR2 veze, dovodeći do kliničkog hipotiroidizma kojeg karakteriše nizak ili nisko-normalan TSH i veoma nizak i nisko normalan T3/T4, trenutno se radi istraživanje po ovom pitanju. Odgovor na terapiju će biti mekša, deblja, i dlaka bolje boje posebno na zadnjim nogama i daleko bolje opšte stanje psa ukoliko ima hipotiroidizam.

Probiotici i pažnja na zdravlje crevnog sistema: koža i creva su najveće barijere imunološkog sistema i bogate su HA. U slučajevima FSF napadi su se smanjili kada se povelo računa o bakterijama digestivnog trakta koje se nalaze u crevima. Gastrointestinalni trakt je jedan od najbitnijih sistema za održavanje dobrog imuniteta shar-peia.

Fanatično obraćanje paženje na kožu i uši: Održavanje kože čistom (kupanje ili četkanje ili brisanje krpom) svaki dan kada su u pitanju upale kože i najmanje svake druge nedelje kod zdravih shar-peieva. Otklanja površinske gljivice i bakterije (koje razaraju hijaluron), alergene kao što su polen, prašina... Najmanje jednom nedeljno čišćenje ušiju osim u slučajevima kad shar-pei ima normalne ušne kanale.

Male doze aspirina od 81mg: ¼ do ½ tablete dnevno (ove tablete od 81mg u USA se zove baby aspirin) psima koji nemaju problema sa stomakom. PDGF (protein koji reguliše rast ćelija) može biti jedan od važnih medijatora kod bolesti a aspirin smanjuje rizik od tromboze. Treba biti oprezan sa aspirinom jer rasa ima predispozicije za stvaranje ulcera u gastro-intestinalnom traktu.

Eliminisanjem pokretača inflamacije, održavanjem zdravog hijalurona, smanjivanjem hronične inflamacije kad god je to moguće, obezbeđivanjem dobre nege i redovnim dnevnim vežbama dobija se ključ za zdravog shar-peia.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Uto Jan 29, 2013 10:22 pm

Evo ga spisak suplemenata koji su sastavni deo HyVitality preparata. Većina ovih suplemenata se može naći kod nas, uz ovo ide još Vitamin D3 čija doza je data u postu iznad i Vitamin C isto doza iznad. Od ovoga koristi imaju i zdravi shar-peievi jer održava opšte stanje organizma dobrim, a posebnu korist imaju shar-peievi sa nekim problemom (upale bilo koje vrste, bakterijske i gljivične infekcije, FSF/A). DVM Linda Tintle je na ovom suplementu držala štence stare samo 8 nedelja uz male izmene u dozama. Uvek je bolje početi sa manjom dozom. Ovo su doze za shar-peia prosečne težine (20-25kg):

ALPHA LIPOIC ACID -------------- 40mg

BOSWELLIA --------------- 100mg

Coenzyme Q10 ----------- 30mg

Curcumin ----------------- 100mg

Diosmin ------------------ 225mg

Magnezium citrat -------- 50mg

Methylcobalamin B12 ----- 500Mcg

Resveratrol --------------- 17,5mg

Vitamin K2 ----------------- 17,5Mcg

Omega 3 (riblje ulje) ------------------ 900mg EPA i 450mg DHA

Naravno, pre nego što počnete sa suplementiranjem nije loše konsultovati se sa veterinarom koji se razume (nemojte pogrešno da shvatite, ali većina gleda belo jer nemaju pojma čemu sve ovo) možete ih i uputiti na istraživanje DVM Linde Tintle na njenom sajtu ili ovde (sve je prevedeno).

Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   Sre Jan 30, 2013 10:40 am

dodala bih da bi bilo super da opet veterinar uradi skarifikat za demodex i proveri da li ga ima, ali mora dublje zagrebati kozu jer Shar Pei ima debelu kozu sa naslagama hijalurona u sebi, i demodex se obicno krije u malo dubljim slojevima koze a ne ispod same povrsine kao kod ostalih pasa.Vrlo je izvesno da je i on u pitanju ali moze biti i samo alergijski dermatitis kako je i dijagnostifikovano. Sta god da je uz pravilno lecenje uzroka uz posledice ovakva stanja kod ovih pasa se lece veoma dugo.
Ona ocigledno spada i osetljivije pase ove rase, koja i inace u proseku jako odreaguje promenama na kozi zbog neprimerene ishrane prema generalnim potrebama ovih pasa a vezano za mutaciju koju imaju i preveliku sintezu hijalurona, pogresna ishrana sa puno toksina i vestackih materija koje se nalaze u granulama uzrokovala je toksikaciju i pad imuniteta, veliki sadrzaj prostih secera iz ugljenih hidrata koje svake granule imaju izazvala je poremecaj kiselosti organizma sto je i Pedja ponovio, pa je sve to urokovalo i prvo oboljenje koze izazvano gljivicama a zatim i alergijski dermatitis.Ljudi vlasnici ovih pasa moraju biti svesni da granule bez obzira na izbalansiran unos sintetickih vitamina i minerala nisu najzdravija hrana za pse, mislim na pse generalno a posebno ne za ove jer su prilagodjene psima koji su evoluirali uz ljude u urbanijim sredinama i podnose njihove sastojke mnogo bolje nego neke primitivnije rase koje se nisu adaptirale podjednako kao vecina pasa i rasa sa Zapada. Shar Pei je jedna od primitivnih rasa jos uvek jer su se razvijali u ruralnim oblastima Kine do pre cetrdesetak godina kada su prvi put dospeli na zapad u urbanije sredine i potpuno drugaciju hranu nego u maticnoj zemlji. Tih nekoliko desetina godina je jako malo da se rasa adaptira u potpunosti.
Kada je tvoj pas u pitanju,oni su lecili posledice lekovima i odrzavali stanje steroidima koji ne lece nista vec sprecavaju organizam da reaguje na poremecaje alergijskog, inflamatronog i imunoloskog porekla, ali jos gorim oblikom ishrane gde ona nije dobijala najzdraviji oblik hranljivih materija, nije se organizam doveo u stanje da moze da izgradi svoj imunitet, opet se dogodilo isto(dermatitis uz mozda i prerazmnozavanje demodexa) Pojavom buva na cije ugrize je moze se reci skoro 100% ovih pasa alergicno(bar ja nisam do sada cula za jednog koji nije), kod pasa dobrog imuniteta uz eliminisanje buva i par steroida( ako pas intenzivno odreaguje crvenilom i cesanjem) sve brzo nestaje, ali kod ostalih koji imaju stanje poput nje agonija se samo produzava zbog akumulacije alergena u organizmu koji nije sposoban da ih brze eliminise zbog vec previse drugog otpada u organizmu i sekundarnih infekcija na kozi zbog iritacija i loseg stanja organizma generalno.
Taj pirinac kao osnova ishrane je i ucinio da se vecina hemikalija iz granula i alergena u njima eliminise ali i da joj oslabi krv, postane jos baznija u sustini bude u jos gorem stanju nego na pocetku...ovi psi ne mogu ziveti i biti zdravi na pirincu i bez aminokiselina iz mesa i kod nekih jedinki se to bas vidi u zavisnosti od same jedinke. Ne mogu jer su vrlo primitivna rasa koja genetski nije daleko odmakla od vuka sto se metabolizma tice sto je pre par dana i naucno dokazano genetski kada je rec o ishrani i mutaciji na genu koji sve pse razlikuje od vuka a to je gen zaduzen za amilaze koje ucestvuju u razgradnji ugljenih hidrata. Svi psi imaju odredjenu sposobnost da ih vare i to se vidi po broju mutacija na tom genu( vuk ih ima u 2 kopije najvise do 2.4 jer se kroz svoju evoluciju kroz vreme sretao i jeo samo polusvarene UH iz sistema za varenje svojih zrtvi,...... a psi od 4(oni primitvnog metabolizma) do 30(oni koji su zbog sredine u kojoj su evoluirali bili izlozeni ishrani serviranoj od strane ljudi ili na smetlistima sa puno UH i adaptirali se mutiranjem) Shar Pei i po ovoj najnovijoj studiji spada i primitvne rase(evo i online dokumenta o istrazivanju vrhunskih genetskih intitucija iz Evrope i SAD http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/extref/nature11837-s1.pdf), ono o cemu mi ovde na forumu govorimo godinama sada je i naucno dokazano,ovo je pas koji ima samo do 9.4 kopija ovih gena ili mozda ali retko i koju vise!! ....i to se u tom rasponu ili proseku razlikuje od jedinke do jedinke ali svi su primitivni i blizi vuku za razliku od vecine drugih rasa, i mesanaca posebno....s tom razlikom sto ce onaj sa recimo samo 4 kopije mnogo brze pokazati posledice neadekvatne ishrane od onih sa 9 i koji ce mozda ziveti i ceo zivot na takvoj ishrani ali biti mozda samo losijeg krzna, ruzno se linjati ili krace ziveti nego sto bi da se hrane zdravije. Kod ove rase se sve to pogorsava dodatno zbog njihove jedinstvene mutacije u sintezi hijalurona koju svaki Shar Pei ovog sveta ima u jacem ili slabijem obliku, i koja sama po sebi nosi razne probleme sa zdravljem i autozapaljenskim procesima . Zbog toga je potrebno takve pse uz pravilnu ishranu i suplementirati svim onim sto je gore navedeno. To je razlog onolikog spiska gore koji je Pedja postavio. Sve ovo sto sam sada i ja napisala uz ono gore su naucne cinjenice koje ove pse razlikuju od drugih i zdrava ishrana ovih pasa uz suplemente primereni rasi je jedini put da pas koji ima bilo kakve probleme postane trajno zdrav nakon lecenja posledica koje dolaze zbog loseg stanja organizma. Uz poremecaj u sintezi hijalurona koji je specifican za rasu i pogorsava stanje ovog psa koji mada ne lici na vuka, niti jeste vuk, metabolizam ima vrlo slican njemu.
Najbrze resenje se moze uz adekvatno lecenje posledica postici ishranom sirovim mesom, iznutricama i mesnim kostima, bez ikakvih UH ukljucujuci i pirinac dok traje lecenje,nakon toga se moze i on dodati pa i povrce a i meso kuvati u kombinaciji sa sirovim. Crevnu floru odrzavati zdravom sve vreme, posebno kada je pas na lekovima, to se radi davanjem adekvatnih probiotik bakterija od kojih je Acidophilus (Lactobacillus acidophilus) najvaznija i daje se svakodnevno uz lekove u dozi od 2 biliona.
Ovo je u svrhu da bi ste razumeli koliko je sada uz lecenje bitno da se iz korena promeni njena ishrana i ako postoji zelja da ona postane pas lepog krzna i zdrave koze trajno to je jedini put koji daje trajno resenje.
Za sve ovo mora postojati plan i nacin na koji se ishrana menja na potpuno prirodnu za ove pse...plan uvodjenja suplemenata takodje, ali prvo da se tacno utvrdi na koji nacin ce se i koje posledice drzati pod kontrolom i kojim lekovima sto mora da utvrdi vetrerinar.Ja predlazem kompletnu analizu krvi opet i skarifikat opet ali iz dubljih slojeva koze, a o ishrani moramo polako.

R.I.P. BUKI

Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Jan 30, 2013 1:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MOLIM ZA POMOĆ   

Nazad na vrh Ići dole

MOLIM ZA POMOĆ
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Molim za pomoć LINJAMO SEEEEE
» može li mi netko pomoć...?????
» Molim za Pomoc, Pas se ne oslanja na nogu
» Pomoć pri pravljenju kaveza
» MOLIM VAS, POMOZITE MI, PAS MI JE OBOLEO OD PARVOVIROZE!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: