Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Iscjedak iz nosa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Mimmi

Ženski Broj poruka : 87
Godina : 24
Datum upisa : 31.10.2009

PočaljiNaslov: Iscjedak iz nosa   Pon Jan 21, 2013 4:08 pm

Pozdrav svima.Nije me bilo odavno na forumu..a uglavnom dolazim ovdje sa prvim znacima zime..no,sad sam zakasnila Razz

Salu na stranu,zabrinuta sam.

Kao sto i sam naslov kaze u pitanju je iscjedak iz nosa kod moje Lare.Reci cu direktno,SLINE.Moram reci da vec dugo vremena ona ima problem sa time.Kija,svakodnevno.Zapravo,nisam sigurna da li bih mogla TO nazvati kijavicom,ali bolje definicije nemam.Kada kine,prosto 'izleti' to nesto jako gadno (mada meni i nije,navikla sam) zelene boje.Gusto je i nekako..ljepljivo Mad Moram napomenuti da je to katastrofalno cesto,mada dosta rjedje nego sto je bilo..I ne,nisam neodgovaran vlasnik koji je dosao traziti pomoc od forumasa,a ne kod veta,jer sam bila vec ali mi nijesu pomogli.Stavise,svakim danom sunmnjam u njihovu strucnost,makar sto se tice ovih nasih ovdje,ali o tome neki drugi put..

Mene je strah da ovo nije simptom ili pak posledica neceg strasnijeg i goreg.Eto da se zna,vet mi je rekao da je to od prehlade.Dobro ajde,prehlada pa ce proci.A drugi put da je to vezano sa promjenom vremena Shocked Ruku na srce,kad je pocela zima ona je smanjila sa tim tkzv. kijavicama (koje su prije bile bas ceste,svakih 5min ili rjedje) ali su i dalje tu.Moje misljenje kao laika je da je nevjerovatna dijagnoza veta,i da nije u pitanju prehlada.Mislim se,koja prehlada traje skoro 10mj?
Mozete samo mene zamisliti 10ak mj. unazad sa papirnimmaramicama uvijek u dzepu i trcanjem kad pas kine.A da vam ne pricam kako je samo neprijatno dok su gosti tu.

I posto vidjeh da nema vajde od cekanja za 'ljepsim sjutra' rekoh da se obratim vama.
Da li je neko imao iskustva sa ovim i da li moze dati neki savjet?Informacije svakakvog tipa,naravno,dolaze u obzir.Hvala i pozdrav od mene i pig
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Pon Jan 21, 2013 4:27 pm

Ćao Mimmi

Odeš u apoteku i uzmeš štapić za bris (kod nas je jaaako jeftin). Zavučeš u nos (ne preduboko) obrneš lagano, vratiš u pakovanje i odneseš u laboratoriju da odrade kulturu. Ukoliko je infekcija gornjih respiratornih puteva veterinar će imati biogram i antibiogram po kome će moći da prepiše terapiju odgovarajućim antibioticima. Ovo su sad tople zime kod nas, a posebno dole kod vas u CG i gotovo je nemoguće izbeći "nepoželjne goste". Postoji i druga opcija da je sve to ustvari alergija na nešto (a može biti svašta) tu već postoji problem jer treba veterinar dobro da vidi šta će da učini. Da li će da pokuša terapiju nekim lekovima za alergiju ili steroidima.

Ovo prvo možeš sama da odradiš, ja za svaki problem sam vadim bris, Marfiju ni sam ne znam koliko puta i iz čega sve sam vadio bris. Embarassed Posle samo kod veterinara da se dogovorimo oko terapije. Oni su nekad nezainteresovani kad je sve to u pitanju posebno ako nisu baš strogo orijentisani na manje ljubimce. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Pon Jan 21, 2013 4:31 pm

Simptomi sinuzitisa, infekcije gornjih disajnih puteva koji se mogu itekako iskomplikovati ako se zapuste. Moja najstarija je skoro imala tezak oblik sinuzitisa kada ne samo da je curio nos vec se infekcija rasirila i na oci i usi i podigla leukocite u krvi i temperaturu. Potrebno je da se uzme bris iz nosa i uradi laboratorijska analiza sa antibiogramom i vidi koje bakterije su u pitanju i na koji antibiotik reaguju, a bilo bi dobro ipak i krv iskontrolisati jer se iz nosa bakterije spustaju u grlo pa onda i dalje. Malim padom imuniteta vrlo lako dolazi do generalizovane infekcije u organizmu i dobro bi bilo odreagovati na vreme i ako su leukociti neznatno povecani. Leci se lokalno, antibiotskim kapima po antibigramu nakon brisa ali i injekcijama uporedo nakon kontrole krvi ako je to potrebno Wink ..mi smo bas skoro to prosli ali u malom gorem obliku Sad

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Sub Mar 09, 2013 3:56 pm

Pozdrav..Radjena su dva snimka glave i tu nema nista.Nema izraslina nikakvih,nema tumora.Onda je radjen bris..Pa mi treba pomoc oko desifrovanja Smile Ispod samog rezultata pise IZLOVANA JE BAKTERIJA KOAGULAZA NEGATIVAN STAFILOKOK.
A ispod antibiograma pise na sta je sve pas osjetljiv (S)
AMPICILLIN
PENICILLIN G
METICILLIN
AMOXICILLIN-CLAVUL *Ovo je vet strikirao i odredio terapiju:2X1 tableta dvije nedelje.PANKLAV tablete.
CEFACLOR
CEFALEXIN
ERITHROMYCIN
AZITROMICIN
CLARYTROMICIN
GENTAMACIN
TRIMETHOPRIM-SULFO.
CHLORAMPHENICOL
TETRACIKLINI
FUCIDINSKA KIS
CLINDAMYCIN

Moze li mi neko reci malo vise o ovome?Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 48
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Sub Mar 09, 2013 4:43 pm

Stafilokok je gram pozitivna bakterija koja se po svojstvu koagulaze deli u 2 grupe:
-koagulaza pozitivan stafilokok-najcesca je stafilokokus aureus
-koagulaza negativan stafilokok -ima oko 30 vrsta a najpoznatiji su stafilokokus epidermidis i stafilokokus saprofitikus
i jedna i druga vrsta su izazivaci infekcija te se moraju leciti antibioticima.Veterinar je ukljucio odlican antibiotik (Panklav je lek novije generacije).Bice plisana dobro posle terapije.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Sub Mar 09, 2013 6:00 pm

Oglicno, bice ona dobro posle terapije sunny

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

PočaljiNaslov: Re: Iscjedak iz nosa   Ned Mar 10, 2013 1:22 am

Nadam se,ovo nas je stvarno ubilo..A i ona je preosjetljiva..Kada nijesu usi problem onda je dlaka,a kad nije dlaka onda je nos,a kad nije nos onda je..nesto drugo..Bas mi je zao,jadnica..stalno ima neki problem..Hvala i javljam rezultate za 2 nedjelje Smile plesac
Nazad na vrh Ići dole

Iscjedak iz nosa
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj labrador kiše i izbacuje krv kroz nos
» NAJCESCA OBOLJENJA SOBNIH PTICA I NJIHOVO LEČENJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: