Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Potrebna pomoc

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
perra

Muški Broj poruka : 3
Godina : 31
Datum upisa : 25.11.2012

PočaljiNaslov: Potrebna pomoc   Ned Nov 25, 2012 12:40 pm

Zdravo.
Posto zelim da kupim sar peja pa me interesuju neke stvarti, posto se razne stvari pricaju ja sam se zato obratio ovde posto vidim da ima iskusnih koji cuvaju vec duze vreme. Zanima me dali moze da se cuva u stanu, to me zanima posto mi dosta pricaju kako sar pej dosta smrdi. Isto me zanima negde sam procitao da postoje dve vrste sar peja Kineska vrsta i americka dali je to istina, koja je bolja vrsta i koje su razlike. Dali imate nekog dobrog odgajivaca da mi preporucite. Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Ned Nov 25, 2012 12:55 pm

Pozdrav,

Evo ja ću da odgovorim što se tiče držanja peića u stanu.

To što se priča da pei smrdi je apsolutna neistina. Miris psa će u dobroj mjeri zavisi od ishrane a uz pravilnu ishranu i održavanje higijene psa, uopšte se neće osjetiti. Ja sam ubjeđenja da se pei osjeti i puno manje od ostalih pasa. Oni su pametni, čisti i nikada nuždu ne rade u stanu.

Ovo sve iz vlastitog iskustva jer psa držim u stanu.

Preporučujem da prije nabavke psa dobro pročitate forum, naročito u dijelovima koji se tiču ishrane, zdravlkja i njege psa. Stvarno dosta kvalitetnih tema ima i rečene je mnogo korisnih stvari. Ne samo za početnike već za i iskusne poznavaoce rase. Forum prati aktuelne teme o zdravlju rase tako da se svašta može naučiti.

O podjeli na kineski i američki tip, možete dosta pročitati
OVDE.

Nadam se da ćete aktivno učestvovati u radu foruma, a još jednom preporučujem da pročitate isti, dobro prostudirate teme o zdravlju i ishrani.

Na forumu ima dosta odličnih poznavalaca rase i svi izlaze u susret te pomažu novim članovima. Dosta tema ima otvorenih pa da se ne ponavljamo i ne pišemo isto u nekoliko, preporučujem čitanje.

Još jednom, dobrodošli na forum.

Lijep pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Ned Nov 25, 2012 1:11 pm

welcome

Evo šaljem link teme gde smo odgovarali na slično pitanje. Tu se nalaze i linkovi ka ostalim temama sa istim pitanjima i odgovorima

http://www.sharpei-balkan.com/t1162-drustvo-pomagajte

Moj savet bokal kafe i lagano čitanje. grin Deluje kao Rat i mir ali može se iščitati sve.

Što se tiče držanja u stanu tj. unutra, ja lično i ne savetujem drugačije držanje. Po pitanju mirisa, šar-pej NE SMRDI. Ima jači miris kada postoji neko oboljenje posebno kože, ali generalno zdrav pas i pas o kome se vodi računa ne smrdi. Napomena koju ću od sada da primenjujem kada savetujem oko kupovine štenaca: Svaki šar-pej poseduje mutaciju i zbog toga ima predispozicije za razvoj autoinflamatornih bolest. Znači da je veoma bitno od koga i iz kojih linija se uzima pas, kao i posebno obraćanje pažnje na zdravstveno stanje roditelja i njihovu starost. Sreća igra isto veliku ulogu i to treba da bude jasno svima koji uzimaju ovu pasminu.

Što se tiče tipova, lično ne volim podelu na američki i kineski tip, svako ko je ozbiljno zašao u rasu zna da je ta podela nemoguća, ovi psi se dele po tipu krzna i po obliku njuške. Moj savet trenutno birati manje naborane jedinke i od roditelja koji su manje naborani. Ostalo su sve neki lični afiniteti.
Kad kontaktiraš odgajivače (ili oni tebe kontaktiraju) postavi im dosta pitanja, već u prvom odgovoru saznaćeš koliko se ko ozbiljno upustio u sve ovo i koliko zna. Svaku nedoumicu možeš ovde postaviti i neko od nas će sigurno uleteti sa rešenjem.

Što se tiče preporuke odgajivača zavisi šta tačno želiš. Koliko daleko si spreman da ideš po štene i koliko želiš da budeš siguran. Ima odgajivača na forumu koji trenutno imaju štence pretraži deo sa oglasima pa ih kontaktiraj, nije što su članovi foruma, ali su dobri i spremni da upute ljude u sve. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Ned Nov 25, 2012 4:33 pm

Uf kako me nervira kad pocnu s tim nebulozama da ovi psi smrde... ma to je takva nebuloza i laz na kvadrat. Ovi psi spadaju u veoma ciste pse! Clanica Ljilja njih zove patuljcima, jer oni zaista jesu mali ljudi.

Sto se bolje upoznas s njima sve ce ti biti mnogo lakse. Ja jos uvek ucim i koliko sam vec ovde na forumu citam i citam i sto vise zelim da znam o ovim psima, tako i ti, sto se bolje upoznas s njima lakse ces ih razumeti. Opet ti kazem, ovi psi NE SMRDE! Mogu da smrde ako dobiju bakterije, gljivice sto moze svakom drugom psu da se dogodi ako se o njemu nevodi racuna. Ja sam porasla sa psima i imala sam ih i rasnih i mesanaca, nijedan pas nije kao Shar pei. Zato te zelim posavetovati da budes strpljiv i doooooooooooobro namazan oko kupovine psa. Da bi to sto lakse uradio lepo se raspitas ovde po forumu ko ima leglo, budes u kontaktu sa odgaivacem i budes upucen u sve. Ovde su ljudi smrtni zaljubljenici u ove pse i najbitnije im je njihovo zdravlje. Ljudi koji su godinama u ovoj prici prate istrazivanja u vezi genetike i naslednih bolesti pa pas koji je genetski predisponiran za polesti se napari. Tako da ovde nikad neces naici na propust.

Srecno sa kupovinom i welcome
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Pon Nov 26, 2012 3:16 pm

Ovi psi ne smrde sem ako nisu sa nekim od oboljenja koze ili lose ishrane. Shar Pei je rasa ciji se zdrav miris razlikuje od tipicnog mirisa psa i veoma je neupadljiv i meni apsolutno miris koji je prijatniji od mirisa drugih rasa. Ne mogu ga definisati ali najpriblizniji je po opisu, bar meni, mirisu stare prirodne ciste koze.Psi sa poremecajima i infekcijama koze smrde a oni sa teskim infekcijama cak nepodnosljivo.... oni na losoj hrani, koji jedu granule loseg kvaliteta, pomije i ostatke zacinjene hrane sa ljudskih trpeza imaju intenzivniji dosta neprijatan miris i to je jedina istina sto se mirisa ovih pasa tice.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
perra

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Pon Nov 26, 2012 4:08 pm

Hvala svima na odgovorima. Resio sam ga uzecu ga 100% samo jos da vidim de. Zanima me jos jedna stvar vido sam ima neki sareni sa crnom odozgo jer to neki mesanci ili.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Pon Nov 26, 2012 4:11 pm

Ima ih sarenih i zovu se Flowered(cvetni) ili Black&Tan u zavisnosti od toga da li su sa flekama ili simetricnim paležima Smile Nisu mesanci vise od ostalih jer je taj gen stigao sa njima davno jos iz Kine pa se ispolji u nekim linijama....ali nisu priznati po standardu rase i ne mogu se izlagati na izlozbama u lepoti, niti po pravilu oceniti.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Pon Nov 26, 2012 8:17 pm

Ja mislim da tih cvetnih nema ovde kod nas, bar ja nisam imala prilike da naidjem na nekog. Perro... ali ti cvetni takodje nemogu da se razmnozavaju, ne zato sto im nesto fali vec opet taj standard ne dozvoljava.
Nazad na vrh Ići dole
perra

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Pon Nov 26, 2012 8:19 pm

ok hvala puno.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Uto Nov 27, 2012 4:00 am

Ima Sandra cvetnih, kod coveka koji razmnozava i prodaje ove pse, negde u Vrbasu ili okolini koliko se secam po oglasavanju, on ih povremeno dobije u nekom od svojih legala i prodaje i oglasava kao nesto vrlo skupoceno i retko Cool

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Uto Nov 27, 2012 2:33 pm

Very Happy Mogu da predpostavim koje je tvoje misljenje o tome... hehe
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Uto Nov 27, 2012 3:09 pm

pa normalno mi je misljenje , svaki pas je vredan podjednako,sem ukoliko nema vecu vrednost po normama koje vaze u kinoloskom svetu, mene samo nervira kada se ljudi obmanjuju i na taj nacin se zaradjuje.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Uto Nov 27, 2012 6:49 pm

Normalno. ALi cinjenica je da se danas apsolutno sve gleda kroz pare.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 49
Datum upisa : 04.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   Uto Nov 27, 2012 11:07 pm

[quote="perra"]Hvala svima na odgovorima. Resio sam ga uzecu ga 100% samo jos da vidim de.
Cao perro,zemljace moj Smile Odlican izbor za rasu,neces se pokajati Smile Vecina nas ih drzi u kuci tako da to nije nikakav problem i da, NE SMRDE kao sto se prica,to su gluposti.Kao sto rece murphypei,ima ovde na forumu odgajivaca pa mozes da ih kontaktiras i da se informises o svemu sto te zanima.Puno pozdrava od mene i Hektora Smile
Nazad na vrh Ići dole
sanndra

Ženski Broj poruka : 1
Godina : 38
Datum upisa : 26.12.2012

PočaljiNaslov: Caoo   Sre Dec 26, 2012 10:13 pm

Nova sam na forumu,nisam odgajivac ali cuvam shar pei muzijaka koga sam dobila od sestre na poklon i zenku koju sam kupila da ne bio bio sam...medjutim sad imamo stence stari su 50 dana,veoma su slatk,cuvam ih u kuci pored 3 dece veoma su dobri i zahvalni kao rasa edit

Dobrodošli na forum. Ukoliko želite da ih oglasite postavite u delu Mali oglasi klik ovde temu, treba postaviti rodovnike roditelja (takva su pravila foruma Pravila i saveti klik ovde ) i oglas će ostati na forumu vidljiv do opoziva. Oglašavanje je dozvoljeno samo u tom delu foruma.
Naravno možete otvoriti temu u delu Upoznajmo se klik ovde i tu predstaviti zgužvance i postavljati slike. Hvala

Murphypei
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc   

Nazad na vrh Ići dole

Potrebna pomoc
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti
» Stize pas, potrebna pomoc
» Potrebna pomoc pronadjenoj povredjenoj ptici!!!!
» Prva pomoc kod trovanja psa?
» Pomoc pri izleganju pilića!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: