Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Sede vlasi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Sede vlasi   Čet Nov 15, 2012 7:55 pm

Zbog cega se kod mladog psa pojavljuju sede vlasi? Znam da hoce od stresa ali evo primer da se moja Betty rodila sa sedom tufnom na repu. I ima par sedih duz kicme, a pritom nije pod nikakvim stresom. Da li je to normalno, ako ne, zbog cega se one pojavljuju?
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

Ženski Broj poruka : 124
Godina : 27
Datum upisa : 31.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Sub Nov 17, 2012 9:01 pm

I ja imam isti problem... Luna ima sede na repu i malo oko glave.. Mislim da nije dozivela nikakav stres... Plasi se vode tj. kupanja... Ali ni to ne bi trebalo da bude neki stres?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Ned Nov 18, 2012 1:22 am

Hajde da vam malo olakšam. Smile Nije to baš tako lako da stres izazove pojavu sedih. Jednostavno postoji i depigmentacija i razni drugi faktori što spoljašnji što genetski zbog kojih se pojavljuju dlake druge boje. Svaki šar-pej u sebi nosi sve gene svojih predaka, a znamo da ih ima u svim bojama pa čak i šarenih (cvetnih) i dvobojnih. Moja je doživela saobraćajnu nesreću i 3 anestezije i nije dobila sede. Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Ned Nov 18, 2012 5:52 am

E sad mi je lakse, a ja taman pomislila vreme je za penziju hehe

Zorana to sto nevoli kupanje je normalna pojava. Mada, sobzirom da je ona u kuci nema potrebe da je kupas cesto, sad je okupas, pa tek onda na prolece.
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Pon Nov 19, 2012 8:57 am

Znaci sada moze da uziva bez kupanja... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Pon Nov 19, 2012 12:09 pm

Jel znas da veterinari iz Panceva imaju psa koji 5 godina nije okupan i Kaca vet. mi ga je podigla da ga pomirisem, da li mozes da verujes da pas nema miris uopste, kao da ga kupaju na svakih 15 dana. Ja nemogu da se nacudim. Mada primetila sam da sto cesce perkas kuce ono postaje osetljivije i podloznije svemu i svacemu, narocito nasi psi ko su poznati po tome da im je koza osetljiva. Jabukovo sirce, topla voda i peskiric su idealni za briskanje, ako se iskalja ili ga izbalave dok se igra, ma za sve necistoce je super, em je dobro za dlaku. Ovo kupanje je em sto je opasno zbog promaje, sad ne bi smela nikako da je kupas jer duva vetar, a ako ipak odlucis da je okupas onda to nek bude posle poslednjeg izvodjenja napolje i celu noc u toploj prostoriji da budes sigurna da je suva. Ali opet ti kazem nema potrebe jer je kucni pas.
Nazad na vrh Ići dole
Zorana

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Pon Nov 19, 2012 8:00 pm

Nikada joj to jabukovo sirce nisam stavljala.. Da ga razblazim sa vodom i nanesem na peskir pa nju brisem... Inace ne ide nigde gde moze bas puno da se isprlja,a sa drugim kucica se igra i ne pokazuje nikakvu agreivnost... Valjda ce tako ostati,ona sada ima oko 4-4,5 meseca... think
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Uto Nov 20, 2012 2:29 am

Pa ja u litar toplije vode sipam soljicu sirceta. Da nebude jako, a ni slabo. Umocis peskir, iscedis i prebrises je. Sve neprijatne mirise neutralise sirce. Jabukovo sirce je super, i mi ga stavljamo na kosu, a neki ga piju radi mrsavljenja, nemoze nista da skodi psu. Ljilja svojoj ekipi to sirce sipa u vodu za pice, ja sam probala mojima da dajem ali samo sto neazu bljak Smile

Ovi psi su inace bucni kad se igraju, imaju svoj neki stil izrazavanja emocija. Kad bi cula moju Beti kako kresti, cvrkuce stomak bi te zaboleo od smejanja, ali s nekima se druzi, s nekima ne zeli da se pogleda. brblja nesto sebi u bradu... sto bi znacilo da ih psuje hehe

Uzivaj u mornoci svoje devojke to je veoma dobro sto je takva,
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Uto Nov 20, 2012 11:15 am

Vrlo je bitno da jabukovo sirce bude cisto prirodno i bez dodataka hemijskih sastojaka.Takva se uglavnom mogu naci u prodavnicama zdrave hrane.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Sre Nov 21, 2012 12:58 pm

Da, da u zdravoj hrani... ja sam zasdni put nasla samo od divlje jabuke, isto sve, samo sto pise da je od divlje jabuke, flasica od pola litre.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   Sre Nov 21, 2012 3:22 pm

pa to je to Smile i nema prirodno fermetisanog od hibridnih jabuka, bar ja nikada nisam neletela a samo ovo sto dajem i psima oduvek koristim i za salate Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sede vlasi   

Nazad na vrh Ići dole

Sede vlasi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: