Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 4:31 pm

Bora ::
- ... apropo toga da deo para od clanarine(ili bilo kakve druge donacije) ide Shar pei klubu a deo KD Bansif...
Moram to sagledati malo i sa profesionalne strane, jer ne bi sebi mogao nikada da dozvolim da mi neko uplati clanarinu i posle toga ja mu kazem, znate deo je legao na nas racun a drugi deo na Trabant klub Srbije. Rolling Eyes
Smile ne funkcionise to bas toliko lezerno nigde pa ni u Kinoloskim drustvima kada su njihove sekcije-Klubovi u pitanju. Novac koji je stigao na pozive na broj Kluba(zaseban za clanarine, zaseban za donacije) KD moze koristiti u obimu koji je definisan Pravilnikom kao obaveza Kluba(deo clanarina) za pokrivanje dela troskova rada i odrzavanja maticnog KD.
KD ima pravo da odredjeni iznos iz sredstava nekog od klubova moze preusmeriti u druge svrhe ako se pokazu hitne potrebe a ticu se obaveza maticnog KD
Moze i, ali samo uz saglasnost rukovodstva, sredstva jednog Kluba preusmeriti za potrebe drugog Kluba ukoliko Klub na cije su ime sredstva legla nema trenutnih potreba i da saglasnost.
Drugim recima KD sem za regulisanje definisanih obaveza, ima pravo samostalno samo da sredstva nekog od Klubova preusmeri kao pozajmicu u druge svrhe ako je to hitna potreba KD u smislu obaveza(kao sto se nama dogodilo kada nije bilo dovoljno sredstava da KD uplati godisnju clanarinu KSRS a ista institucija je tom uplatom, za koju je bio krajnji rok, uslovila prijavu manifestacija(pa i nase Specijalke)za sledecu godinu).
Sve ostalo pa i preusmeravanje drugom klubu( taj Trabant Klub Smile ) u sastavu KD se moze samo uz saglasnost Kluba na cije su ime sredstva pristigla i nismo se sa time sretali u nasem radu u sastavu KD Bansif.
Problem je sto se ponekad ni hitne pozajmice nisu mogle vratiti na vreme kada smo mi imali potrebe zbog hrincnog nedostatka sredstava u vecini udruzenja koja se bave kinologijom pa i KD Bansif. To jeste jedan od razloga koji je, pored problema oko pristupanja u clanstvo zbog nedostatka samostalnosti i poteskoca oko raspolaganja sredstvima u smislu da nismo sami mogli manipulisati nasim sredstvima a da ne cekamo potpis ovlastenog lica i uslovilo donosenje odluke o osamostaljivanju.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 5:13 pm

Nemam reci...

Ovo je jednostavno presipanje iz supljeg u prazno.
Vi meni po ko zna koji put objasnjavate nesto sto mi je u POPTUNOSTI jasno.
Pricam o osnivanju samotalnog KD i/ili Shar pei kluba.
Nemam vremena da se dalje objasnjavam...a i u krajnjem ne bitno je totalno.

Iz najbolje namere sam se ukljucio u ovu temu. Iz istog razloga i uplatio doticnu sumu.
A iz toga je proizislo svasta...

U krajnjem bitni su nasi zguzvani ljubimci zbog kojih smo svi ovde. Ja dalje necu nista vise pisati.

- Nikola druze, odavno ja nista ne svatam licno. Wink
U celom postu sto si ti napisao, moj odgovor lezi u jedinom delu koji nisi citirao od mene:
"Razumem da ima gradova i sela koja su odvojena od sveta, i da za njih je najbolja opcija da se naruci on line."
Toliko od mene.

P.S Pedja secam se vrlo dobro kako je sve funkcionisalo u pocetku, kako je nastalo i da je Sinisa iz zezancije napravio sve ovo...Kao sto sam i napisao u mom prvom postu u ovoj temi, iz razloga sto nam je ovaj forum drag i sto smo od samog pocetka bili na njemu, zbog toga sam zeleo i da pomognem. Vi ste nama svakako savetima, podrskom na samom pocetku puno pomogli, pa sam zeleo na najbolji nacin da se i oduzim ovom forumu.

Zelim vam svako dobro u daljem radu.
I ljubite vase zguzvance.

Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 5:31 pm

Pa i ja pricam iz kog razloga nije osnovan samostalan Shar Pei Klub koji pominjes i da ce biti osnovan samostalan KD i iz kog razloga....te dve stvari se potpuno razlikuju i kad je vec pokrenuta ova tema potrebno je bilo izneti sve detalje jer ni do sadasnji oblik organizovanja, (Sekcija) Klub u okviru KD nije bio neprofesionalan kako se iz nekih pisanih reci konstatuje ali jeste imao nedostataka. Potrebno je da svi koji citaju sve razumeju.Radi se o tome da nemamo uopste razlog osnivati i Shar Pei Klub jer je KD(neka bude recimo naziva,KD Shar Pei Srbija) udruzenje gradjana u istoj oblasti(kinologija)koje se moze baviti apsolutno svim oblastima popularizacije, edukacije i zastitom ove pasmine ali sa pravom prdruzivanja KSRS sto nam je potrebno da bi se mogli baviti i ozbiljnijim stvarima oko nasih zguzvanaca.

Pomenut je novac i da nista nije dzabe,da, sve kosta, u ovom nasem slucaju jeste bez bilo kakve materjalne naknade rad svih nas iz rukovodstva pa i jos nekih ljudi mimo njega, clanova Kluba kojima je stvarno stalo do ove rase i njene dobrobiti i imaju malo vremena i volje da nesto urade osim druzenja sa ljudima okupljenim oko nje. Novca je uvek malo, clanova je u prethodnom periodu bilo nedovoljno da bi se ista ozbiljnije uradilo od clanarina... ali na srecu bilo je nas medju ovim ljudima na forumu(i nekih licnih prijatelja tih ljudi mimo price o ovim psima) koji su bili spremni da uz rad uloze i izvesna materjalna sredstva u vidu donacija ili samo kao clanovi Kluba pomognu donacijom i mimo clanarine.... i bez kojih ni te prve Specijalke ne bi bilo!

Mislim da je svima jasno ili bar pretpostavljaju da udruzenje koje se bavi jednom rasom tesko moze doci do vecih donatora ili sponzora( trudom nekih od nas i bilo je nesto malo i toga)...ne pruza niko olako pomoc ili daje dzabe nesto ako nema korist od toga kada su pravna lica u pitanju, i zato opet apelujem za kraj oko ovog pitanja za sto vise buducih clanova, licnog angazovanja ili bar ideja da bi sve ovo opstalo i da bi Shar Pei rasa u buducnosti zauzela zasluzeno mesto na kinoloskom nebu Srbije i sire, uopste u javnosti a mimo samostalnog udela nekolicine profesionalnih odgovornih odgajivaca kada je popularizacja ove rase u pitanju. Nadam se da ce neki od njih takodje biti zainteresovani za clanstvo ili aktivno ucesce u radu sunny

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Mar 01, 2013 1:28 pm

Bora ::
Slucajno sam video na FB da ste uveli clanarinu...
Clanarina je upravo uplacena!
Ne treba da nam pravite clansku kartu i da se trosite.
Ovo smo od srca uplatili da koliko toliko pomognemo klubu i njegovom napredku.
Molim samo nekoga od admina da mi se samo javi da je uplata legla sutra ujutru, ili u toku dana. To je sve.

Samo da se zahvalim sto niko nije nista javio za uplatu! A to je jedino sto sam zamolio.

Tako da hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Mar 01, 2013 4:10 pm

Nemanja članarina je sigurno legla i biće prebačena prilikom otvaranja novog Kluba za sada, nažalost, ne mogu da kažem kad će se to desiti.

Za ostale koji se pitaju šta se dešava sa Klubom, situacija nije jednostavna u Srbijijer Kinološki savez Republike Srbije ne dozvoljava otvaranje pasminskih klubova. Klubovi mogu da funkcionišu samo kao sekcije nekog Kinološkog društva gde imaju neke određene mogućnosti, ali sve je ograničeno i čeka poslednju reč KD u kome je osnovano. U KD Bansif čija je sekcija Klub ljubitelja Šar-Peja su se takođe desile neke promene. Mi trenutno radimo na tome da se otvori posebno Kinološko društvo koje će biti potpuno samostalno ali nam treba vremena. Klub će postojati i sigurno će raditi uz mnoge promene i novine koje nam omogućava organizovanje kao Kinološko društvo, ali molim za strpljenje.

Naravno ukoliko je neko zainteresovan da pomogne ili ima neke ideje nek se javi meni ili unaltraini na forumu privatnom porukom ili ovde u temi. Dalja objašnjenja će dobiti svi zainteresovani.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   

Nazad na vrh Ići dole

Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Pozdrav iz Banja Luke :)
» Klub odgajivaca labradora
» 43. CACIB Beograd