Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Nov 09, 2012 11:06 am

Otvaram ponovo ovu temu prethodnu sam zaključao, ali je i dalje vidljiva pa ko želi može da pročita.
KLIK OVDE
Klub Ljubitelja Šar-Peja je osnovan kao sekcija Kinološkog društva Bansif iz Pančeva. Razlog za to je što u Srbiji još uvek nije moguće zasebno funkcionisanje pasminskih klubova osim kao sekcije već postojećeg kinološkog društva. Klub u okviru KD ima ovlašćenja propisana statutom društva i ima svoj poseban statut. Ono čime se bavi svaki klub je unapređenje i promocija određene pasmine u ovom slučaju šar-peja. Svi će se složiti da postoji veliki broj vlasnika šar-pejeva u Srbiji, ali je zainteresovanost za promociju pasmine veoma mala. To se može primetiti i po broju prijavljenih šar-pejeva na izložbama, a posebno sam iznenađen izuzetno malim brojem izvedenih šar-pejeva na proteklom CACIB Beograd koji važi za najveću i najposećeniju izložbu pasa u Srbiji. Izložbe služe za promociju pasmine ne samo za ocenjivanje i veoma su korisne da bi se pasmina popularizovala u Srbiji.
Da bi jedan pasminski klub funkcionisao potrebno je da postoji volja i želja za napretkom tada može puno da se učini. Svi smo ovde zbog šar-peja, a ne obrnuto i samo zajedno možemo učiniti da šar-pej dobije svoje pravo mesto na kinološkoj sceni. Šar-pej Klub je ove godine organizovao Prvu specijalizovanu izložbu za šar-pejeve u Srbiji gde je imao 36 prijavljenih pasa u katalogu i svetski poznatog sudiju, specijalistu za rasu, gđu. Lindu Reinelt-Gebauer koja je maestralno odsudila sve zgužvance. Naravno bilo je nekih propusta u samoj organizaciji izložbe, ali smo se svi trudili da to dobro zapamtimo i ne ponovimo prilikom organizacije sledeće, 2013. godine.
Zašto pišem sve ovo? Čini mi se da ne postoji volja vlasnika šar-pejeva da se uključe u funkcionisanje Kluba. Forum broji skoro 600 članova od kojih sam siguran da je bar 400 iz Srbije. Naravno da niko neće vući nikog za rukav da se upušta u nešto u šta ne želi da se upušta, ali ono što ovaj forum omogućava je razmena ideja i davanje sugestija, a toga ovde nedostaje. Veoma slaba zainteresovanost za samu pasminu dovodi do smanjenja kvaliteta pasa kao i do mogućnosti da se napreduje. Budućnost šar-peja zavisi od angažovanja odgajivača i vlasnika šar-peja u Srbiji. Broj članova Kluba je takođe mali što opet ostavlja sav posao na nekoliko ljudi, a verujte da ne oduzima previše vremena niti novca posvetiti se. Ono što bi Klub sa više članova mogao da učini išlo bi u korist samo šar-peju, pre svega ideje i znanje, pa onda razmena iskustva i pružanje pomoći svakom novom i starom vlasniku šar-peja. U pripremi je sajt Kluba na kome će biti dosta interesantnih stvari i informacija.
Voleo bih ovde da čujem neke predloge u vezi sa Šar-Pej Klubom Srbije (Klub Ljubitelja Šar-Peja). Šta učiniti? Zašto vlasnici nisu zainteresovani za učešće u radu Kluba? Zašto se pojavljuje tako mali broj šar-pejeva na izložbama? Zašto nema zainteresovanih za okupljanje i druženje? U kom smeru bi trebalo ići što se tiče rada Kluba u Srbiji?
Hvala

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

Ženski Broj poruka : 153
Godina : 30
Datum upisa : 28.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Nov 09, 2012 1:47 pm

Mislim da se dosta ljudi koji imaju ovu rasu u pocetku susrece sa dosta problema sa svojim zguzvancima..pre svega zdravstvenih pa i ne obraca paznju ni na jednu drugu temu na forumu osim na oci,usi,kozu itd... Tako je makar u mom slucaju i totalno sam previdela ovu temu jer se vec dva meseca borim sa Mikovim plucima a u poslednjih nedelju dana i sa okom....
Jedini nacin da se vecina clanova ovog foruma ukljuci i postane clan sar pej kluba jeste da se svakom clanu posalje privatna poruka sa pristupnicom i obrazlozenjem zasto bi trebao da se uclani,a da svaki novi clan, prilikom registrovanja automatski dobija poruku sa ponudom...
Sad,reci cete da je to malo komplikovano,a mozda i nije..Jednostavnije je nego da se napravi sajt Smile
Ne zna da li sam pomogla,ali to je moj predlog.. Za sve je potrebna promocija i da ljudi,vec u prvi mah budu obavesteni da tako nesto i postoji Smile
Poljubac od Mika i mene..od sedece nedelje cemo se i mi uclaniti u Sar Pej Klub Smile
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 42
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Nov 09, 2012 3:46 pm

A i mi naravno pristupamo, sa zeljom da preuzmemo deo obaveza.
think think think

Admin

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Nov 09, 2012 4:30 pm

Hvala za predlog. To je ono što sam tražio. Forum jeste osmišljen da pruža pomoć vlasnicima zgužvanaca, a što se tiče zdravstvenog aspekta mislim da smo tu baš dobro napredovali i da brzo imamo odgovore na sva pitanja, ne trudimo se da lečimo pse to treba da rade veterinari, ali se trudimo da uputimo vlasnike šta da traže od veterinara, jer ova rasa jeste specifična po mnogim stvarima.

Nisam bio svestan da članovi foruma ne obrate pažnju na temu o Klubu, verovatno je treba češće podizati da bi bila vidljiva. Hvala za sugestiju.
Prošle godine kada je bio period za uplatu godišnje članarine pušten je kružni mail sa administratorskog profila tako da su svi članovi dobili pristupnicu i imali priliku da se učlane ukoliko to žele. Članarina je na godišnjem nivou tako da je moj savet da sačekate sledeću godinu za pristup Klubu da ne bi plaćali članarinu za ova dva meseca pa onda sledeće godine opet. Wink Uglavnom članarina sem online može da se uplati i kod Ljilje lično na CACIB BG koji bude u martu i otvara izložbenu sezonu.

Voleo bih da čujem da li imate još nekih predloga ili pitanja, Klub ima dosta ovlašćenja i može preko njega dosta da se učini, ali je naravno potrebno angažovanje ljudi, bez toga nema ništa. Zato sam u prethodnom postu napisao da je najbitnije imati ideje i predloge, a onda može da se radi. Zabavno je, a ništa ne boli. Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sub Nov 10, 2012 12:37 am

Takodje, mislim da bi trebalo da na forum stavimo koji su potomci cistog Sar Peja,odnosno onog sar peja koji sigurno ne nosi nikakve nasledne bolesti.....
Ja imam mnogo ideja..sport me napravio perfekcionistom pa kod mene mora sve da bude potaman...Smile Bice mi zadovoljstvo da se angazujem,samo mi dajte zadatke...

Ljubimo vas Mik i ja

Nadja odlicne su ideje i drago mi je sto si ih iznela...sto se tice ove prve recenice...takvi psi ne postoje kada je rec o mesnatoj mutaciji sem par izvornih Tradicionalnih pasa u Evropi za koje se zna da je nemaju...ali nije to jedini nasledni poremecaj ili bolest..... ima ih jos, doduse manje ubijaju pse i lekse se drze pod kontrolom ali jesu nasledne bolesti poput displazije i sl
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sub Nov 10, 2012 4:41 am

Nadja svaka ti cast na idejama !!! cheers kiss

Uf... to bi bilo idealno, bas za nas "tantuze" da naucimo sve i svasta! Zelim vam srecu sa ovim projektom thumbup
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sub Nov 10, 2012 10:57 am

Mikele ::

Takodje, mislim da bi trebalo da na forum stavimo koji su potomci cistog Sar Peja,odnosno onog sar peja koji sigurno ne nosi nikakve nasledne bolesti.....
Ja imam mnogo ideja..sport me napravio perfekcionistom pa kod mene mora sve da bude potaman...Smile Bice mi zadovoljstvo da se angazujem,samo mi dajte zadatke...

Ljubimo vas Mik i ja

Nadja odlicne su ideje i drago mi je sto si ih iznela...sto se tice ove prve recenice...takvi psi ne postoje kada je rec o mesnatoj mutaciji sem par izvornih Tradicionalnih pasa u Evropi za koje se zna da je nemaju...ali nije to jedini nasledni poremecaj ili bolest..... ima ih jos, doduse manje ubijaju pse i lekse se drze pod kontrolom ali jesu nasledne bolesti poput displazije i sl
Nadja odlicne su ideje i drago mi je sto si ih iznela...sto se tice ove prve recenice...takvi psi ne postoje kada je rec o mesnatoj mutaciji sem par izvornih Tradicionalnih pasa u Evropi za koje se zna da je nemaju...ali nije to jedini nasledni poremecaj ili bolest..... ima ih jos, doduse manje ubijaju pse i lakse se drze pod kontrolom ali jesu nasledne bolesti poput displazije i sl. Sto se mutacije i bolesti koje ona nosi postoje samo manje ili vise rizicne linije ali i to je dovoljno da covek moze biti odgovoran i oprezan ...dok ne bude testa.

AAAAA!!!!! Sta sam uradila Sad GRESKOM SAM GORE EDITOVALA NADJIN POST UMESTO DA CITIRAM DEO.....Nadja molim te napisi ponovo ideju vezanu za seminar i izvinjavam se svima Embarassed

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Nov 10, 2012 1:07 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Mikele

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sub Nov 10, 2012 11:36 am

Hahaha.Ljiljo,ko radi taj i gresi Smile Naime, moja ideja je bila da se za mnoge neupucene vlasnike zguzvanaca organizuju seminari ili online seminari na kojima bi bilo moguce da se edukuju i da iznesu svoje strahove i pitanja pa cak i iskustva.... Ovde na forumu ima dosta tema ali dok mi iscitamo sve postove otelimo se i ne uspemo da resimo problem... Ziva rec je cudo.. Svako od nas je imao razlicita iskustva sa svojim zguzvancima..Iako imam Mika 4 meseca prosla sam svasta sa njim i znam da me jos SVASTA ceka... Ali na ovom forumu postoje ljudi koji svojim iskustvom mogu da prodru do ljudi i edukuju ih na najbolji i najbezbolniji nacin Smile Takodje,mnogi nemaju iskustva sa tim kako dresirati jednog tvrdoglavog i svojeglavog Sar peja pa i tu postoji mogucnost da se na ovakvim seminarima edukuju i u tom pravcu...
Nije isti post kao prosli,ali je ista sustina Razz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sub Nov 10, 2012 12:24 pm

Koliko ima zainteresovanih za ovako nešto? Nije problem organizovati se u vidu nekog skupa i odrediti temu o kojoj bi se pričalo samo je potrebno da postoji volja.
Na temu o Klubu: kada se osnivao bilo je preko 30 članova koji su kliknuli da su zainteresovani za Klub, ali je u stvarnosti to potpuno drugačije. Klub nema 30 članova. Gledao sam na drugim forumima u Srbiji, npr. Bigl Klub, vlasnici su se organizovali i pravili skupove sa preko 40 ljudi i skoro toliko pasa. Nažalost, ne može sve da funkcioniše tako što će samo nekolicina ljudi biti angažovana, može u jednoj meri, ali ne za sve.
Voleo bih da čujem još ideja i mišljenja, još predloga i sugestija. Samo tako se postižu bitne stvari.
Hvala

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sre Nov 14, 2012 7:46 pm

Pored vlasnika pasa, profesionalnih uzgajivača, ljubitelja i obozavaoca rase Sar pei, pozeljno je da skupovima prisustvuju i svi ostali koji svojom profesionalnom orijentacijom učestvuju u životu nasih divnih stvorenja, od veterinara pa cak i do vlasnika pet-shopova. govornik
Cilj je, da se na ovaj način organizuje druženje ljudi koji vole zguzvance i da se omogući povezivanje radi razmena informacija i praktičnih iskustava, kao i neke od preporuka veterinara u smislu "bolje spreciti nego leciti". Takodje je veoma bitno izneti iskustva u koriscenju preparata i lekova, nacina ishrane, reprodukcije i i i . . .
Dresura je cudo :gun: Negde sam video post (msm Nadjin) kako joj je Ljilja pokazala neki karate potez - kung fu ili nesto slicno. To se moze samo demonstrirati i sto Nadja kaze:
Mikele ::
Ziva rec je cudo.. Svako od nas je imao razlicita iskustva sa svojim zguzvancima..Ali na ovom forumu postoje ljudi koji svojim iskustvom mogu da prodru do ljudi i edukuju ih na najbolji i najbezbolniji nacin Smile Takodje,mnogi nemaju iskustva sa tim kako dresirati jednog tvrdoglavog i svojeglavog Sar peja pa i tu postoji mogucnost da se na ovakvim seminarima edukuju i u tom pravcu...

Ko god je zainteresovan, taj i zeli da se skupovi organizuju sto cesce pa makar samo da se okupimo i druzimo, a uz to ide i neminovan razgovor na nasu najomiljeniju temu Zguzvanci.
hearty hearty party

Admin

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sre Nov 14, 2012 10:01 pm

Predlog je da to bude nešto kao seminar organizovano? Ili samo običan skup pa razmena iskustva.

Evo teme sa dosadašnjim skupovima SKUPOVI FORUMAŠA KLIK OVDE

Ukoliko postoji zainteresovanost mislim da ne bi bio problem organizovati nešto kao predavanje sa veterinarom na neku određenu temu. Najveći problem je upravo ta zainteresovanost. Klub ima tu mogućnost i to mu je jedan od zadataka. Trenutno mi kroz glavu prolazi nekoliko veterinara koji bi mogli da održe neku vrstu seminara na određene teme, ali moram da kažem da je to rizik ukoliko ne bude posećeno.
Ovo su super predlozi. Slobodno još. thumbup

Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sre Dec 26, 2012 4:46 pm

I konacno smo uspeli da resimo stoni kalendarcic za nas forum. Ove godine u manjem tirazu oko 40 primeraka + jos i dzepni. Nadam se da ce vam se dopasti. Iz stampe ce izaci u subotu 29.12.2012. godine. Ove godine ovako, a do godine mnogo bolje. Sve je bilo na brzinu, pa bar da se obelezi. Evo nekih stranica:

Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sre Dec 26, 2012 8:28 pm

BRAVO MITO !!!! Odlicno izgleda ! cheers

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Sre Dec 26, 2012 10:33 pm

Odlično jeeeee!!!! Svaka čast. Wink Uspeli ste da nađete rešenje. Ja sam danas bio malo u haosu na poslu kad smo se čuli, a inače je Ljilja maher za te kreativne stvari od mene slaba vajda. Embarassed

Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Čet Jan 10, 2013 7:50 pm

Slucajno sam video na FB da ste uveli clanarinu...
Nas nema jako,jako dugo na ovom forumu, sto nije za nikakvu pohvalu, ali je jednostavno tako...da se sada ne objasnjavam puno i ne pravdam.
Posto virtuelno-fizicki nismo prisutni sa vama, a ovaj forum nam je jako drag i od samog pocetka smo bili sa vama, zelimo da uplatimo 1.000din koliko iznosi godisnja clanarina.
Clanarina je upravo uplacena!
Ne treba da nam pravite clansku kartu i da se trosite.
Ovo smo od srca uplatili da koliko toliko pomognemo klubu i njegovom napredku.
Molim samo nekoga od admina da mi se samo javi da je uplata legla sutra ujutru, ili u toku dana. To je sve.

Nemojte mi zameriti, ali kada sam dosao na ovaj forum danas nekako mi je delovao jako konfuzan. Da budem precizniji, trebalo mi je 5min da vidim kako da postavim post. Jasno je da to moze da se uradi na "Postreplay" i na dnu foruma, ali nekako nije vidljivo i upecatljivo. Hocu da kazem da vizuelno nije uocljivo(barem meni). A mozda sam i ja ocoravio. Smile
Nisam dosao da kritikujem, vec je ovo bila dobronamerna sugestija jer nam je ovaj forum zaista drag.
Znam da je vama koji ste ovde svaki dan vec navika gde se ide da se odgovori na post, ali ja koji nisam bio ovde od 28.04.2011. mi je sve delovalo konfuzno kada sam dosao.

Iskreno nisam citao ni jedan post na forumu, samo sam brzinski prelistao kako da vam uplatim novac, i bacio oko da li vi nesto vasim clanovima zauzvrat nudite nesto sto su vam pruzili poverenje i sto su vasi clanovi, ali nisam mogao to da vidim(opet se ogradjujem da nisam puno ni gledao).
Ako sam dobro video, moja sugestija je da uvedete popuste kod spoznora vaseg kluba. Kako?
Pa tako sto ce vasi clanovi sa clanskom kartom moci da u nekom Pet shopu kupe sa npr.10% popusta hranu, igracke za ljubimce...itd...
Znaci sklapate ugovor sa nekom firmom npr.Pet Shop Shar Pei(lupam), koji ce vasim clanovima(znaci samo clanovima sa clanskom kartom) odobravati popust koji se vi predhodno dogovorite i stavite na papir. Popust naravno da svako daje u skladu sa svojim mogucnostima. A verujem da u danasnje vreme je svakome svaki popust % dobrodosao.

Ovo vam sve pricam iz iskustva jer sam i sam predsednik jednog kluba(ne bitno je kog, ne reklamiramo se za dzabaka i ne ulazimo na mala vrata Wink), i zelim da vam ovo sve uspe i da po mogucstvu vecina bude zadovoljna(obostrana dobit). Namerno kazem "Vecina" jer svi ne mogu biti zadovoljni nikada.

E sada JAKO BITNO: ne mozete samo VI(mislim na administratore,moderatore) ucestvovati u pronalazenju sponzora! Moraju svi clanovi da podjednako ucestvuju u tome! Naravno da vecinu posla treba da odradite VI, ali svima onima kojima je stalo do napredka ovog kluba treba isto da ucestvuju onoliko koliko mogu. Znaci svako od nas ima neki Pet Shop gde kupuje hranu za svog zguzvanog, i mislim da mu apsolutno ne predstavlja nista problem da pita vlasnika te radnje da li je zainteresovan da za Shar Pei klub odobri popust onoliko koliko moze(naravno sto veci to bolji), i uputi na administratore ovog kluba odnosno vlasnike(na mob.tel.jer nismo svi iz istih gradova), kako bi mu detaljno objasnili o cemu se radi.

NAPOMENA: Svima kojima je stalo do ovog kluba ovo ne bi trebalo da bude tesko, a plus jos imaju i korist od toga jer dobijaju popust u prodavnici gde inace kupuju.

Ako se ovaj moj predlog usvoji(i pod uslovom da vec ne postoji ovakva ideja), meni nece biti tesko da odem u vecinu Pet Shopova, privatne Veterinarske ambulante... u Novom Sadu i ponudim im ovakav vid saradnje.
Jer kada nesto volite onda nista nije tesko! A zguzvane ljubimce volim vise od svega.

Vi uzmite u razmatranje moj predlog pa mi/nam javite.

Izvinite na opsirnom postu. Ali jednostavno sam zeleo da svojim sugestijama, iskustvom...pomognem ovom klubu koliko mogu.
Vremena za pisanje ovde na forumu nemam, ali za svaki drug vid pomoci sam tu.

Mislim da je ovo klub koji ima potencijal i zelim da uspe u onome sto je zamislio na celu sa njegovim vlasnicima!

Svako dobro
Bora, Bilja i Nemanja
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Čet Jan 10, 2013 9:13 pm

Hvala Boro Smile za uplatu clanarine i na sugestijama....malo da pojasnim stvari oko Kluba i zamolim sve koji zele da produze clanstvo ili zele da postanu clanovi da sacekaju malo sa uplatama clanarina iz razloga sto su u toku neke izmene oko same organizacije i statusa Kluba. Svakako cu te Boro obavestiti cim budem imala uvid o ovoj uplacenoj clanirini.
Naime kao sto se vec zna i bilo je reci o tome u vreme kada smo osnovali ovaj Klub.... Pasminski klubovi kao udruzenje gradjana vezani za odredjenu rasu ne mogu postojati u nasoj zemlji kao takav oblik organizovanja a da mogu potpuno samostalno da funkcionisu u svim oblastima kinologije jer najnizi oblik organizovanja koji moze pristupiti u clanstvo KSRS sa pravima koje to clanstvo omogucava(orgizacija nekih od manifestacija i sl) je Kinolosko Drustvo...ne Pasminski klub....on moze funkcionasati samo kao pridruzeni clan ili kao sekcija u okviru nekog Kinoloskog drustva...u nasem slucaju to je KD Bansif iz Panceva iz razloga sto sam ja kao neko ko je bio spreman da na sebe preuzme vecinu obaveza tehnicke prirode iz tog grada i tehnicki je najlakse izvodljivo. To nosi odredjana ogranicenja u finkcionisanju Kluba u smislu potpunog raspolaganja materjalnim sredstvima jer se mora ucestvovati u troskovima postojanja samog KD u cijem je klub sastavu. Kada smo osnivali Klub niko od nas nije imao iskustva da se usudi da bude na celu niti u upravnom odboru samostalnog Kinoloskog drustva koje bi se bavilo u sustini ovom rasom ali ima obaveze kao i svako drugo kinolosko drustvo...sto znaci knjigovodstvo i jos dosta obeveza oko postojanja samostalnog KD ali imali smo malo problema oko toga sto nemamo samostalan status kako sa clanovima tako i sa raspolaganjem sredstvima koja su pristigla kao sredstva namenjena nasem klubu u koje ja kao predsednik kluba nemam potpuni uvid jer sve ide na jedan tekuci racun i mi samo imamo uvid kada se to omoguci uvidom u izvode koji imaju nas poziv na broj u okviru istog tekuceg racuna na koji samo predsednik KD ima pravo potpisa.Svelo se na to da se vodi evidencija sa nase strane( pola posla oko blagajne i da smo samostalni) a da nemamo potpuno pravo raspolaganja nasim sredstvima..... i da se ona mogu upotrebiti u druge namene za funkcionisanje maticnog KD ako se ukaze hitna potreba sto se jeste dogodilo prosle godine.
Da ne ulazim u detalje u toku je pokretanje postupka oko registracije samostalnog KD koje ce imati samostalnost i svi clanovi foruma ce biti obavesteni ukoliko i kada se pokrene registracija samostalnog KD a izvesno je da hoce Smile Tada ce se moci samostalno nastupati i sire od samog grada Panceva u vezi olaksica clanovima KD koji ce biti iz raznih gradova kao i sada. Ovako...postoje olaksice u Pancevu u par ZooShopova recimo u smislu popusta ali na nivou KD Bansif koji je kao lokalni KD ogranicen na popularizaciju kinologije u ovom gradu a sam Klub nema pravni status da moze samostalno nastupati kada je tako nesto u pitanju u drugim gradovima kao ovakav sada nazalost, bez da KD kao maticna jedinica ucestvuje u tome.Iz tog razloga...sada sa nekim malim iskustvom i ulaskom u te vode spremni smo da ipak pokrenemo postupak registracije samostalnog KD i iskreno se nadam da ce nam mnogo ljudi u tome pomoci svojim buducim clanstvom i eventualnim angazovanjem. To je mnogo vise posla ali put ka necemu sto je mnogo bolje i samostalno u odlucivanju .

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Jan 12, 2013 7:59 pm, izmenio ukupno 4 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Čet Jan 10, 2013 11:25 pm

Ja sam iz najbolje namere uplatio novc misleci da novac ide licno klubu!
A sada ispada da ide KD i onda ko zna gde zavrsava...
Nece se niko obogatiti od mojih mizernih 1.000din, ali mislim da je sve ovo sto ste sada meni rekli trebalo biti napisano! Napisano u temi gde ste postavili za clanarinu sa tekucim racunom.

Neko je lepo rekao da se danas osnivaju svakakvi klubovi, ne vidim zasto ne biste osnovali Shar pei klub. Bez ikakve veze sa Kinoloskim drustvom.
Sa tim klubom radite na propagiranju shar pei rase, vijajte sponzore, dobijajte nove clanove, druzite se medjusobno, putujte zajedno na medjunarodne izlozbe shar pei-a...itd...itd...

A uporedo sa tim radite to sve sto ste napisali iznad!
Niko vama ne brani da imate i 100 klubova, sve u skladu sa svojim mogucnostima i vremenom.

Naravno vi znate sta je najbolje za klub, i vi odlucujete.
Ja samo sugerisem.

Krivo mi je samo sto sam uplatio novac a da ne znam kome(ne licno na racun Shar pei kluba).
Bolje da su te pare otisle za lutalice da se nahrane makar malo, kada vec ne moze licno vama.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 12:01 am

Ma bice ta clanirina na rasopolaganju klubu, bar njen veci deo, je to samo 1000 din. Htela sam da predupredim vise uplata jer bi posle bilo vise problema oko prebacivanja eventualnog novca. a ljudi koji su aktivni oko kluba kao i clanstvo znaju za ovo sto sam gore napisala. Iskreno nismo se nadali novim clanovima tako iz neba.
Boro moze se osnovati i 100 klubova kao udruzenja gradjana ali takvi klubovi ne mogu organizovati neke manifestacije a da one budu sa odobrenjem KSRS jer takva idruzenja KSRS po svom statutu ne prihvata u pridruzeno clanstvo nazalost...sta vredi Specijalka gde titule ne mogu uci u rodovnik psa recimo?
Druzimo se i propagiramo rasu naravno, bilo je mnogo Skupova i zajednickih poseta izlozbama...a sponzori nam nisu potrebni sem ako necemo nesto organizovati a ako organizujemo pametnije je to ima i podrsku KSRS zar ne?

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Sub Jan 12, 2013 8:04 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 12:54 am

Hajde i ja da probam da pojasnim ukoliko ovo Ljiljino nekima izgleda malo konfuzno.

Šar-Pej Klub je sekcija KD Bansif iz Pančeva. U Srbiji ne može da se napravi posebno pasminski klub, a da ima sva ovlašćenja u KSRS tj. Kinološkom Savezu Republike Srbije (organizuje izložbe, smotre, uzgojne preglede, pomaže pri izdavanju rodovnika itd.) Klub može da se napravi kao udruženje građana, ali time ostaje bez svih tih stvari koje se tiču samog KSRS. Znači sve mora da bude registrovano i u Kinološkom. Možemo mi da se družimo i okupljamo i promovišemo rasu ali to su nam sva ovlašćenja bez registracije u KSRS. Za sada KSRS dozvoljava da se kod njih registruju samo Kinološka Društva (KD) i pri njima sekcije za pasmine, a dogovor se pravi na nivou KD. Pa je tako situacija da članarine koje se uplate na naš poziv na broj (račun je za sve isti samo se poziv na broj razlikuje) idu većinom nama kao pasminskoj sekciji, a jedan manji deo ide KD Bansif. Tako da svaka članarina koja je uplaćena nama ipak i završi kod nas u najvećem delu.
Prošle godine su pare od članarina iskorišćene za organizaciju Specijalke.
Nemanja, ono što mi sada hoćemo je da probamo da se odvojimo, ali to zahteva da se napravi posebno KD da bismo i dalje imali određena ovlašćenja od KSRS, niko do sada nije imao iskustva sa ovim pa nam je malo teže da uđemo u štos, ali nije problematično i postoji zainteresovanost vlasnika da pomognu. Ja sam za članarine slao kružni mail i kružnu poruku svima sa foruma prošle godine pa sam to planirao i ove da uradim ali čekam da vidim kako će sve to da izgleda sada. Kada bude sve bilo gotovo i tačno odlučeno šta će se raditi svakako ću obavestiti sve i putem kružnog maila i putem PM ovde na forumu i na stranici Kluba na FB.

Za forum, ne sećaš se sigurno priče davno beše, Siniša ga napravio iz čiste zezancije jedno veče, i vremenom forum je porastao. Nalazi se na besplatnom hostu koji je jako rigorozan i ne dozvoljava nam da prebacimo ništa. Najmanji problem je zakupiti server i host, ali time gubimo skoro 7 godina pisanja ovde. Ono što smo uspeli je da uzmemo domen, na stranu koliko su naporni sa tom bazom i ograničenim mogućnostima sređivanja samog izgleda, kao host su veoma sigurni i za to im skidam kapu.

Sajt Kluba će sigurno postojati jer smo od prijatelja dobili lepu ponudu i najverovatnije od februara ove godine ćemo moći da krenemo sa sastavljanjem sajta, a opet ukoliko promenimo status sada onda treba sve uraditi u tom smeru.

Pretpostavljam iz kog ugla gledaš jer si predsednik Audi Kluba Srbije, ali mi ovde imamo KSRS sa kojim moramo da se uskladimo za razliku od tvog AKS koji je klasično udruženje građana.

Za sve koji čitaju temu: Kada zvanične informacije budu stigle postavljamo odmah ovde a za članarine nek se strpe svi za sada da ne komplikujemo kasnije prebacivanja. Postaviću i ovde u temu i poslati kružni mail i PM sa administratorskog naloga o detaljima oko svega, samo da prođu ovi neradni dani.
I dalje molim sve koji imaju volju i želju da se uključe u ovo da se jave (i u temu javno ili Ljilji i meni na PM) lakše je kad više ljudi radi na svemu ovome, a sve je za dobrobit ovih pasa. Hvatam se stalno za tu Specijalku od prošle godine, ali zaista su komentari uglavnom bili pozitivni i ljudi su bili oduševljeni kako je sve ispalo, a mi ipak amateri u tome. Bilo bi super da nastavimo u tom smeru. Wink

Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

Muški Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 1:35 am

Konacno da i ja vama (mozda) mogu da pomognem Smile

Totalno se slazem da je otvaranje kluba odlican potez i siguran sam da klub svojim aktivnostima moze mnogo doprineti popularizaciji ove rase ALI popularizaciji na PRAVI nacin. Nesto vise o tome:
Murphypei ::
Kada se osnivao bilo je preko 30 članova koji su kliknuli da su zainteresovani za Klub, ali je u stvarnosti to potpuno drugačije. Klub nema 30 članova. Gledao sam na drugim forumima u Srbiji, npr. Bigl Klub, vlasnici su se organizovali i pravili skupove sa preko 40 ljudi i skoro toliko pasa. Nažalost, ne može sve da funkcioniše tako što će samo nekolicina ljudi biti angažovana, može u jednoj meri, ali ne za sve.
Voleo bih da čujem još ideja i mišljenja, još predloga i sugestija. Samo tako se postižu bitne stvari.
Hvala
Marfi veoma ozbiljan problem je to sto se ovi psi i dalje kupuju kao modni detalj a ne kao ljubimac! Po automatizmu zakljucujemo da ti ljudi nemaju apsolutno nikakav interes u pomaganju ovoj rasi niti ljudima koji imaju ove pse(sto je po meni jos gore), jednostavno ne interesuje ih. I mislim da je to glavni razlog zasto imate samo 30 prijavljenih ljudi.

Stvarno nemam iskustva sa psima ali imam dovoljnog iskustva sa teraristikom koja ima veoma jaku zajednicu u Srbiji - teraristika.org ili grupa na FB-u Teraristi. Kljuc u promovisanju ove rase u pravom smilu je laka dostupnost informacijama sirokom auditorijumu - drustvene mreze. Pored odlicno organizovane Facebook stranice potreban je samo jedan mali vebsajt koji ce da sluzi u prezentacione svrhe i nizasta vise (nije dobro imati vise izvora iste informacije-to ce samo rastrkati ljude na vise mesta i nece se postici zeljeni rezultat). Izmedju ostalog bavim se i online marketingom pa znam po nesto i spreman sam da pomognem (spavam veoma malo tako da mogu da nadjem vremena Smile )

Privilegije koje ce imati clanovi kluba se moraju koncentrisati na sto manje mesta, dakle nema 1000 pet shopova u kojima ce se dobijati razni popusti itd.
Potrebno je jedno mesto koje ima opciju online narucivanja hrane (najbitinije) i suplemenata. I jedna apoteka koja takodje ima opciju online narucivanja potrebnih potrosnih stvari - sredstva za ciscenje usiju, ociju i naravno lekova. Ako necega u apoteci nema tu je zajednica/klub da asistira u nalazenju. Imajte u vidu da ako napravite dobar posao pravim ljudima nikada nece biti problem da oni nesto i sponzorisu.

Ja licno nikada ne bih putovao sat vremena da stignem do pet shopa i kupim hranu zbog 10 posto popusta ALI kada bih mogao da narucim online sa popustom ne bih razmisljao ni sekund samo klik-klik.

Takodje je odlicna stvar imati objektivnu recenziju odgajivaca i dati im prostor za oglasavanje. A ne da jurim 3 meseca po razno-raznim internet budzacima trazeci stene. Rado cu da napisem na kakve sam slucajeve nailazio. Ja u pola dana i noci znam kod koga cu da kupim gustera, tarantulu, hranu, suplemente itd. bas zbog dobre organizovanosti terarista.

Mozda je i dobro sto sam ovoliko kratko na ovom forumu pa mogu da gledam stvari malo objektivnije. A sigurno vam je potrebna sveza krv Smile

Ovo je samo moje vidjenje stvari i nadam se da cete u ovom postu videti bar nesto korisno.

Nikola
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 2:02 am

Hvala Nikola..ima tu odlicnih predloga cheers Nadamo se da ce se jos neko ukljuciti Very Happy

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 9:44 am

unaltraina ::
Iskreno nismo se nadali novim clanovima tako iz neba.

Unaltrain cemu onda uvodjenje clanarine i postojanje istog kada se tome ne nadate?

Vrlo dobro sam razumeo i prvi put kada ste napisali isto vezano za osnivanje kluba i zasto zelite da budete osnovani kao KD. Sve je to jasno, i treba da idete ka tome ali sam ja napisao da pored toga po mom skromnom misljenju treba da osnujete i udruzenje gradjana Shar pei. I da sa njim radite sve ono sto sam vec napisao...
Opet napominjem to je samo moja sugestija, jer mislim da bi ste na taj nacin mnogo bolje propagirali Shar pei rasu, dizali svest ljudi o ovoj predivnoj rasi, a pri svemu tome imali i materijalnu korist za sve to da mozete da uradite i da nesto ostane i za klub. Jer klub kao klub mora od necega ziveti, i nista se danas ne radi za dzabe(u vecini slucajeva)!

- Pedja apropo toga da deo para od clanarine(ili bilo kakve druge donacije) ide Shar pei klubu a deo KD Bansif...
Moram to sagledati malo i sa profesionalne strane, jer ne bi sebi mogao nikada da dozvolim da mi neko uplati clanarinu i posle toga ja mu kazem, znate deo je legao na nas racun a drugi deo na Trabant klub Srbije. Rolling Eyes
To se jednostavno tako ne radi!
KD Bansif me ne interesuje i da sam znao da je situacija takva pare ne bi uplacivao na racun koji vam tamo stoji(kao racun "Kluba Ljubitelja Šar-Peja"), vec bi poslao na neki vas privatni (licni racun, npr.Pedjin) i da znam da te pare 100-postotno idu za Shar pei klub.
A sve ovo sto sam napisao...ne bi doslo do toga da imate osnovan klub i automatski otvoren ziro racun SAMO kluba a ne plus nekoga jos.
Takodje, ako vam je situacija takva kakva jeste, onda je sve trebalo biti i napisano! A ne da dolazi do ovakvih propusta.

- Vezano sto je NikolaKM napisao, sam sve isto i ja napisao samo ne toliko opsirno. Ali se jedino NE slazem u konstataciji da sve treba biti narucivano preko interneta. Zasto? Pa zato sto narucivanje preko interneta su firme koje se nalaze u velikim gradovima. I sada da uzmemo na primer da sam ja iz npr.sela Idjos i treba da narucim nesto preko neta sto je npr.u BG...Koliko me kosta kurirska dostava za to? I kakav popust onda ja imam kao clan? Kada moram da platim dostavu u priblizno istom ili vecem iznosu kao sto mi je i popust npr.10%. Uzmimo recimo da je dzak hrane 3.000din, i da ja kao clan Shar pei kluba dobijam 10% popusta na tu hranu u tom pet centru. To je 300din. A dostava za hranu preko 10kg kolika je? Veca od tih 300din...Tako da to po meni ne pije nikako vodu!
Ali jos bitnije od toga...da li ja na to on line narucivanje mogu da dovedem licno svog psa da izabere sam igracku koja se njemu svidja?

I zasto bi putovao sat vremena do prvog Pet shopa?
Razumem da ima gradova i sela koja su odvojena od sveta, i da za njih je najbolja opcija da se naruci on line.
Ali danas i svako malo mesto ima pet shop ili veterinarsku apoteku gde se moze kupiti hrana za pse i ostale potrebstine.

Jos svasta nesto moze da se kaze...
Ali bi ja na ovome stao.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

Muški Broj poruka : 76
Datum upisa : 28.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 1:38 pm

Nikad mi nije bilo jasno kako funkcionise quote i iskreno umoran sam da se macujem sa tim tako da cu samo kopirati ono na sta zelim da odgovorim.

Bora: Ali se jedino NE slazem u konstataciji da sve treba biti narucivano preko interneta. Zasto? Pa zato sto narucivanje preko interneta su firme koje se nalaze u velikim gradovima. I sada da uzmemo na primer da sam ja iz npr.sela Idjos i treba da narucim nesto preko neta sto je npr.u BG...Koliko me kosta kurirska dostava za to? I kakav popust onda ja imam kao clan? Kada moram da platim dostavu u priblizno istom ili vecem iznosu kao sto mi je i popust npr.10%. Uzmimo recimo da je dzak hrane 3.000din, i da ja kao clan Shar pei kluba dobijam 10% popusta na tu hranu u tom pet centru. To je 300din. A dostava za hranu preko 10kg kolika je? Veca od tih 300din...Tako da to po meni ne pije nikako vodu!

Odgovor: Svi veci prodavci hrane imaju vise prodajnih mesta, i kada se sklopi dogovor sa firmom on vazi za sva ta prodajna mesta. Evo npr: Ja zivim u Kos.Mitrovici koja je zaboravljena i od boga i od naroda, imam jedan pet shop i dva veterinara koje vlasnici pasa nazivaju "mesari". U tom pet shopu ja mogu da kupim samo najveci lom od hrane (vise zitarica nego u bonziti). Tako da svakome ko nije iz nekog veceg grada ne preostaje nista drugo nego da se snalazi, narucuje, cima ljude da mu donesu iz belog sveta itd.
Evo na primer oni imaju besplatnu dostavu za hranu koja je po onome sto sam procatio savrsena za nasu rasu: http://www.new-instinct.com/New-Instinct-hrana-za-pse/cenovnik-hrane-za-pse-i-macke.html

p.s. samo ne znam sta oni smatraju pod "teritorijom Srbije" - ja na zalost verovatno ne spadam tu...

Bora:Ali jos bitnije od toga...da li ja na to on line narucivanje mogu da dovedem licno svog psa da izabere sam igracku koja se njemu svidja?

Odgovor: Igracke kostaju od 100 do 300 dinara, sto je smesno u poredjenju sa hranom koja kosta minimum 6000 dinara i moras da je kupujes svakog meseca.

Bora:Ali danas i svako malo mesto ima pet shop ili veterinarsku apoteku gde se moze kupiti hrana za pse i ostale potrebstine.

Odgovor: Ne slazem da svako malo mesto ima to sto je potrebno: U kojem malom mestu ces da nadjes ToW, Brit Care ili neku drugu kvalitetnu hranu? Ja ovde mogu da biram izmedju pedigree-a ovog i pedigree-a onog. Devojka koja drzi taj pet shop bi mi bez problema nabavila sta god trazim ali kada bi svako jurio na svoju stranu onda klub ne bi imalo nekog smisla.

Inace totalno se slazem sa tobom sto se uplata tice. To mora da bude jasno izdefinisano pre nego sto bilo ko uplati 1 dinar a ne 1000. I naravno totalna transparentnost poslovanja kluba se podrazumeva.

Boro nemoj ovo licno da shvatas, mislim da smo svi tu sa istim ciljem, a pored toga ja uzivam da pomazem ovakvim inicijativma - time se inace i bavim.

pozdrav Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 2:57 pm

Nas cilj je bio Klub koji se moze baviti i organizacijom ozbiljnih manifestacija koje imaju podrsku KSRS....a osnivanje Kluba upravo je i pokrenula ideja o odrzavanju specijalizovane izlozbe za ovu rasu.Zato se i nismo odlucili da registrujemo udruzenje gradjana Sar Pej Klub koji to ne moze...a nismo bili spremni zbog neiskustva ni na odgovrnost i obaveze koje nosi registrovanje Udruzenja gradjana oblika KD koji to moze samostalno..i iz tog razloga je doneta odluka o osnivanju Kluba kao sekcije nekog KD.
Mogu se osnovati razna udrzenja gradjana koje ce se baviti ovom rasom samostalno na drugim oblicima popularizacije rase mimo onoga za sta treba ovlastenje KSRS(o cemu ti govoris a sto nama nije bio jedini cilj)....
ili osnovati razna udrzenja isto takva i postati pridruzeni clan bilo kog KD....ali i pridruzeno clanstvo bilo kog udruzenja tog tipa nosi odredjene obaveze prema maticnom KD... tako se sprovodi u praksi bar kada je ova oblast delocvanja u pitanju...i jednostvanije je bilo osnovati sekciju koja ce potpuno isto delovati u oblasti zbog koje je i pokrenuta inicijativa o osnivanju i imati manje troskove ali i ogranicenja u smislu prava potpisa na tekuci racun ciji poziv na broj koristi a sto je kao sto se i sada pokazalo izazvalo manje probleme kod novog clanstva nazalost a malo i u samom radu.

Upravo je jedan od problema i bilo to sto clanovi jednostavno nisu razumeli da Klub ima obaveza prema KD u smislu pokrivanja dela troskova samog KD koji svakom klubu omogucava da u sklopu tog KD deluje kao udruzenje koje preko statusa svog maticnog KD u KSRS moze delovati tako da odredjene aktivnosti budu priznate od strane KSRS.Isto bi bilo i da smo pridruzeni clan sto se tice obaveza prema maticnom KD a da smo im pristupili u obliku samostalnog udruzenja gradjana definisanog kao pasminski Klub koji ti pominjes...a sto nosi vise obaveza oko odrzavanja samog udruzenja sto znas i sam jer imas iskustva u tome.Razlika je sto bi ukupni troskovi bili mnogo veci a svoje obaveze prema maticnom KD bi smo izmirivali sa svog tekuceg racuna.Jeste mnogo jasnije za clanove koji nisu aktivni u radu samog Kluba, i sve uplate bi stizale na zaseban racun ali troskovi skoro kao i da smo registrovani kao KD.

Drugi problem se pojavio upravo sto je bilo apsurdno traziti od ljudi (koji ne zele da deo njihovih uplata koristi maticno KD ) uplate na privatne racune nekog iz rukovodstva Kluba ili objasnjavati da iznos ne uplate kao clanarinu vec kao donaciju (na koje Klub ima iskljucivo pravo kada su naslovljene na njega). Clanstvo u Klubu kao sekciji KD se ostvaruje kroz clanstvo u maticnom KD sto se i vidi na nasim clanskim kartama. Svako od clanova je mogao imati potpuni uvid u sve ovo da je prisutvavao i jednom sastanku kluba, a greska jeste sto nismo 1. januara stavili u temu obavestenje da je obustavljen prijem uplata clanarina na tekuci racun do daljnjeg radi izmena u statusu kluba ...Propust nazalost ....jer ni do sada clanovi koji su zeleli da se njihove clanarine koriste iskljucivo za potrebe kluba nisu ih uplacivali na tekuci racun vec gotovinski na otvaranju sezone izlozbi CACIB Bgd i licno meni ili na nekom od Forumskih skupova ili sastanaka Kluba.....pa nam je to promaklo kao sto rekoh ne ocekujuci tako nesto od nekoga ko nije upucen u delovanje samog kluba.
Ponekad se na greskama uci nazalost, i ja licno se izvinjavam sto je uopste doslo do ovakvog propusta i uplate clanarine a da nisi bio upucen u status samog Kluba i na koji nacin deluje...oblik organizovanja i nacin na koji funkcionise se moze videti u temi u vreme kada je Klub bio u fazi osnivanja.

R.I.P. BUKI

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pet Jan 11, 2013 3:58 pm, izmenio ukupno 12 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   Pet Jan 11, 2013 3:02 pm

Uskoro ce sve biti mnogo jasnije definisano .....jeste mnogo vise posla, obaveza i odgovornosti ali nece vise dolaziti do slicnih nesporazuma ili bespotrebnih problemcica Wink
Iskreno se nadamo mnogo vecoj podrsci clanova ovog Foruma nego sto je to bilo pri osnivanju Shar Pei Kluba KD Bansif , u smislu clanstva i angazovanja jer ce nam to itekako biti potrebno.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club   

Nazad na vrh Ići dole

Šer-Pej Klub-Shar-Pei Club
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Pozdrav iz Banja Luke :)
» Klub odgajivaca labradora
» 43. CACIB Beograd