Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Šar-Pej na poklon

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
NIKOLA

Muški Broj poruka : 41
Godina : 41
Datum upisa : 06.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 7:16 pm

MOZETE LI MI RECI DA LI NEKO POKLANJA SHAR PEIA?
Koja je cena psa bez papira posto meni pas ne treba zbog papira?
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 8:07 pm

Nikola, ne znam da li ko poklanja,ali to bez papira, nemoj brate.. Upravo si ostao bez psa iz nepoznatih razloga, psi koje imamo nemamo zbog papira da bi vodali okolo i hvalili se njima, vec da bi znali ko su, ciji su, da li su im majka i otac imali bolesti koje se nasledjuju, koliko su genetski dugovecni... Ja imam psa koji ni jednom nije otisao na izlozbu i nece, a ima papire, jer jednostavno mogu da pratim njegovu liniju!
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 9:19 pm

Citat :
(covek bi trebao da uci na tudjim greskama).
Ne niko se ne uci na tudjim greskama, madqa bi svi hteli. Dok te ne zaboli ne shvatas nista ozbiljno.
Ovu rasu ne kupovati i ne primati na poklon bez rodovnika, @neron i @M I T A B G
su sve lepo napisali.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 9:27 pm

Psa nemoj bez rodovnika sem ako ne zelis da spasis i udomis nekog jadnika..a ima ih povremeno
Evo nazovi, mozda nije poklonjen!! hearty

Iz azila "Alex" u Subotici, nemaju mnogo informacija o njemu. Star je oko 5 godina i kažu da je uplašen, ali da se polako oslobađa, miroljubiv je. Kontakt osoba Sabina 060 09 -29-979
Ili probaj direktno u Azilu da dobijes informacije ako si zainteresovan Tel je 062 893 4697

Kod mene u gradu vec desetak dana se pokusava da se skloni sa ulica mladi jako lep horse zuti muzjak, vec je izujedan od drugih lutalica ali ne strsno, nazalost ni sanitacija ne uspeva da ga uhvati koliko je nepoverljiv, ja sam mu uspela prici proslog vikenda pre nego je nestao sa te lokacije, cak mi je granulu uzeo sa dlana koliko je gladan i miroljubiv ali nista vise, preplasen Sad nisam uspela pomeriti ruku par cm on je pobegao.Juce sam cula da je vidjen na sasvim drugoj lokaciji kako luta Sad..ima Shar Peia i za udomljavanje povremeno i sto se njih tice nebitno je imaju li papire ili ne, vazno je da nadju dom i nekoga ko ce ih voleti.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Poslednji put izmenio unaltraina dana Pon Okt 29, 2012 9:51 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 9:44 pm

Vec sam ti rekla ko ovde ima izuzetno kvalitetno leglo. Lepo kupis psa, vaspitas ga kako hoces, odnegujes kako treba i nema glava da te boli. Ovo sve bez papira ti je macka u dzaku. Nemas pojma sta sve moze da te zadesi, a sta si sve doziveo poslednjih dana bilo bi ti mnogo da opet prezivljavas isto. A ako se odlucis za usvajanje psa bilo bi pozeljno da i on ima papire.
Nazad na vrh Ići dole
NIKOLA

Muški Broj poruka : 41
Datum upisa : 06.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 10:02 pm

Hvala na informacijama i savetima.
Uskoro cu vam reci sta sam uradio u vezi novog psa.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 10:03 pm

puno srece!!!

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Šar-Pej na poklon   Pon Okt 29, 2012 10:04 pm

kiss Zelimo da nas brzo obradujes s novim clanom porodice, srecno hearty
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

Ženski Broj poruka : 42
Godina : 22
Datum upisa : 12.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Sub Jan 12, 2013 8:18 pm

Ja sam takodje veliki ljubitelj ove rase ali trenutno nisam sada u mogucnosti da kupim jednom,da li ima neko ko bi mi poklonio jednog psa? Puno bi me to usrecilo
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Sub Jan 12, 2013 9:34 pm

Usrecilo sigurno bi ali ..ne znam koliko si upoznata sa ovom rasom i koliko u stanju da materjalno ispratis sve ono sto ovaj pas zahteva, kvalitenu ishranu i negu, ne daj Boze neplanirane veterinarske troskove...ako to ne mozes... tebe on bi usrecio sigurno ali ne znam koliko i ti njega ili svoje roditelje. Nemoj me pogresno shvatiti ali ako ne postoji mogucnost za kupovinu retko ko ce ti pokloniti psa ako nije siguran da mozes da mu pruzis sve sto ovaj pas zahteva. A zahteva vise od vecine pasa drugih rasa ili mesanaca da bi bio negovan i zdrav.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Sub Jan 12, 2013 9:43 pm

Apsolutno se slažem sa ovim što je unaltraina napisala. Wink
Pas može dosta da košta pri kupovini ali on košta i posle toga, pogotovo shar pei. Računaj oko 100e mesečno.
Nazad na vrh Ići dole
neron

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Sub Jan 12, 2013 10:29 pm

Slazem se sa kolegama, pored kvalitetne hrane i suplemenata, moras imati spremnu kintu i za veterinare,zlu ne trebalo.. Moja preporuka, ako hoces psa a da te ne kosta mnogo, usvoji neku mukicu iz azila ili sa ulice i uzivaj u ljubavi Smile I oni umeju da usrece Wink
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Sub Jan 12, 2013 11:23 pm

Svi gore navedeni post-ovi daju ti dovoljnu osnovu za razmisljanje. Ja cu ti izneti samo ono sto se desavalo pri kupovini naseg peica. Moj sin koji je malo mladji od tebe i cera koja je tvojih godinica, su naprasno odlucili da kupe zguzvanca. Naravno bitno je da su skupili kintu, ali sta dalje. Ja sam ih pitao: Sta jedu? Gde spavaju? Kakvi su za odrzavanje? Kako stoje sa zdravljem? Gde nabaviti hranu koja im je potrebna, kao i dodatke u ishrani? Koji veterinar ce voditi racuna o njihovom zdravlju a da ih pri tome dobro poznaje? itd....... Naravno odgovor je bio da je sve OK i da tu nece biti problema. A onda sam, nakon dugog razgovora sa decom seo i poceo da citam o zguzvancima. Ja sam se zaljubio u njih bas zato sto su posebni i neodoljivi. Moja i samo moja odluka je bila da on dodje u nasu porodicu. I nisam se prevario. Danas sam ja jedini koji vodi racuna o njemu, iako su deca obecavala "MI CE MO VODITI RACUNA O NJEMU". Naravno na tome se sve i zavrsilo. Ljubav koju oni pruzaju je neizmerna. Kupovina je najjeftinija investicija. Porazgovaraj sa svojima, neka budu upoznati sa ovom tvojom zeljom, hranom koja je potrebna, negom koju shar pei zahteva, mogucim zdravstvenim problemima koji se kod njih javljaju, pa ako te oni podrze u tome samo napred. Ovo su ti iskreni i dobronamerni saveti pravih ljubitelja shar pea.
Razmisli i donesi pravu odluku. Smile

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 1:39 am

Ja samo trenutno nemam mogucnosti da ga kupim,a hrana,odlazci veterinaru i sve ostalo sve to mogu da mu priustim....Nedavno mi je uginula kuja Doge i vise ne zelim da se vracam na Doge jer sam puno bila vezana za nju i dan danas patim zbog njenog uginuca, zato sam odlucila da cuvam sar peja ali pre toga sam se dobro upoznala sa ovom rasom i spremna sam da je cuvam i pruzim joj sve sto joj je potrebno! Na hranu nikada nisam stedela uvek sam Dogi kupovala ROYAL CANIN i jela je meso,mesecno me je kostalo za sve njene potrebne namirnice od 100 do 130eura! Tako da mi nista sto se sar peja tice nije skupo za njegovo cuvanje usrecio bi on mene puno isto kao sto cu i ja njega jer ce uzivati kao dete!!
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 2:15 am

Evo da se i ja upišem na ovu temu.

Kao prvo, žao mi je zbog gubitka psa kojeg si voljela.

Sad malo da nastavim na ovu temu. Moje mišljenje je da ćeš peića jako teško naći na ovaj način. Iz prostog razloga što ih ljudi prodaju ili poklanjaju nekome svome bliskom u koga imaju povjerenje i znaju kako će se odnositi prema tom psu. U prodajnu cijenu štenaca neću da ulazim, jer je to isključivo stvar odgajivača koji istu formira prema svome nahođenju.

S druge strane, mogu ti predložiti, a već je gore i napisano, da se dešavalo da peića ima i u azilima. Čak i vrlo mladih, od nekoliko mjeseci. Možda da posjetiš neki od azila i raspitaš se. Možda ti se posreći i naletiš na peića i u ovu zimu njega spasiš, pružiš mu topli dom a sebe usrećiš. Pretraži malo baze o azilima, raspitaj se, kontaktiraj ih, obiđi. Vrlo moguće da ćeš naći upravo ono što tražiš. Jeste da u azilima psi (uglavnom) nemaju papire, ali imaju sve ono što mogu da pruže svome novom vlasniku.

Eto toliko od mene. Nadam se da ćeš naći ono što tražiš i biti vlasnik za primjer.

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 1:13 pm

Dejana...evo prilike za istinskog ljubitelja ove rase
http://www.sharpei-balkan.com/t1266-hitno-trazi-se-dom-zenka-u-losem-stanju#54946

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 4:41 pm

Sada sam tek videla za ovu kuju Sad jadna kako tako ljudi mogu biti uzasni i zli prema svima pa i ona je zivo bice strasno sta danas ima Sad ja sam jutros ipak kupila jednu prelepu crnu zenkicu od 2 meseca a da sam ranije videla za ovu kuju uzela bih je jadnica mala Sad .... Ova moja je ludak pravi nisam verovala da su bas toliko razigrani i ludi Smile! Tako da mi vise nije potreban poklon! Ali u svakom slucaju hvala svima i nadam se da ce ova jadnica naci lep dom i nekog ko ce je voleti
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 4:54 pm

<3 otvori temu da vidimo prinovu i pridruzi se ostalim zguzvanim drugarima na forumu <3...u odeljku http://www.sharpei-balkan.com/f8-upoznajmo-se

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 4:59 pm

Sada sam tek videla za ovu kuju Sad jadna kako tako ljudi mogu biti uzasni i zli prema psima pa i ona je zivo bice strasno sta danas ima Sad ja sam jutros ipak kupila jednu prelepu crnu zenkicu od 2 meseca a da sam ranije videla za ovu kuju uzela bih je jadnica mala .... Ova moja je ludak pravi nisam verovala da su bas toliko razigrani i ludi Smile ! Tako da mi vise nije potreban poklon! Ali u svakom slucaju hvala svima i nadam se da ce ova jadnica naci lep dom i nekog ko ce je voleti
Nazad na vrh Ići dole
Dejana

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 5:03 pm

Hocu Smile mala je preslatka,a moze li neko da mi pomogne za ime posto se jos dvoumim ne znam kako da je zovem Smile?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Šar-Pej na poklon   Uto Jan 15, 2013 5:10 pm

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole

Šar-Pej na poklon
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Poklon administratora Luckyboya !
» Za prodaju. :D
» Prvobirano štene labrador retrivera na prodaju
» presudite sami...jeste ili nije labrador
» Poklon povodom 21400 posta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu