Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

» Kupanje
Pet Maj 05, 2017 10:54 pm od Emilija

Share | 

Povređen rep: treba nam mala pomoc

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
AvgustCezar

Broj poruka : 214
Godina : 32
Datum upisa : 10.01.2011

PočaljiNaslov: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Pon Okt 29, 2012 10:03 pm

Pozdrav drugari, zamolio bih vas za malu pomoc. Cezar nam danas ceo dan drzi spusten rep, kad pokusam da ga polagano podignem, da vidim sta je, ne da nam. Uglavnom, koliko sam ustanovio, boli ga koren repa. Hteo sam da pitam, da li je neko imao slican problem? Naravno, ako se ne nadje neko resenje, vodim ga kod veterinara.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Pon Okt 29, 2012 10:06 pm

imala sam ja ali ne u korenu vec povredu na polovini repa i Bata ga je drzao spustenog nekoliko dana.Moj je udario repom o ivicu zida jako masuci i bolelo ga je Rolling Eyes Povlacila sam rukom po celoj duzini repa i na polovini se uvek trzao.Polako ga ispipkaj lagano stiskajuci pa ces ustanoviti gde je problem ako je rep. Nemoj ga dizati, dici ce ga on sam kad ga prodje Smile Siguran si da je rep samo?...kako se inace ponasa, jede, nema temperaturu?

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 38
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Pon Okt 29, 2012 10:23 pm

Ave!
I mi smo imali jednom taj slucaj, rep dole, iznenada, sto je za mene uvek alarm. Odmah sam merila temperaturu, nije je imao,dakle mozda ga je puko negde. Vidi pa javi!
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 12:30 am

Pusti cu ga da prespava, pa cu sutra da vidim kako se ponasa, malo mi je problem da mu merim temperaturu, jer nemam digitalni toplomer. Sumnam da ga je udario negde ili da ga je mala Kim ujela u toku igre.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 12:34 am

kakav si ti vlasnik Shar Peia bez digitalnog toplomera Razz ...to je pod "must have" za ovu rasu. Very Happy

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 9:23 am

Napomena za sve: Prva stvar koju morate da uradite kada primetite da nešto nije u redu sa zgužvancem je merenje temperature. Šar-Pej veoma lako podiže temperaturu, daleko brže nego ostale pasmine, a i za deleko nebitnije stvari i zbog toga je od velikog značaja imati digitalni toplomer samo za njih. U humanim apotekama cena digitalnog toplomera se kreće već od 400 dinara.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 1:47 pm

Ja sam zbog morona i nabavila digitalni,mada sam uspevala i sa onim klasicnim,jer nije bio problem dugog merenje,posto mu tada nije bilo ni do cega da bi se branio Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 2:55 pm

Nebitno da li imali digitalni ili obicni najbitnije je temperaturu primetititi na vreme. Zbog temeprature se desava uzas u organizmu psa. Uz malo truda se i sa obicnim topl. moze proveriti. Ali nije na odmet imati ga u kucnoj apoteci kiss
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 3:01 pm

vrlo oprezno sa obicnim staklenim toplomerom, mnogo duze traje i pas se uznemiri, vodite racuna da se ne polomi vrh ako se pas neocekiivano cimne, NE DAJ BOZE ...u vrhu je ziva!!!!!Zbog 400, 500 dinara ja se ne bih uopste dovodila u situaciju da razmisljam o tome.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 3:10 pm

E to si definitivno u pravu... nisam o tome razmisljala. A videla sam da veterinar kapne malo tecnog sapuna na vrh toplomera pa onda psu nebude mnogo neprijatnio.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 3:18 pm

pa nesto za podmazivanje se stavi svakako i na digitalni a taj veterinar bi mogao da odvoji par stotina dinara za vazelin umesto sto to radi sa tom hemijom koju trpa psima u anus odakle direktno iz rektuma ide u krv..koliko god da je malo nema potrebe ... sem ako mu je bas toliko stalo do tog novca sto ce da potrosi na obican jeftini vazelin ili neku deciju kremu.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 3:33 pm

Zato se moja Bekaca nevodi vise kod tog veterinara, to sam videla kad je tata vodio Mici na vakcinaciju. I meni je bilo cudno. Ja se kod kuce posluzim sa Pavlovicevom, valjda ona nije stetna za pse. Samo malo stavim.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 3:59 pm

Wink

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 6:14 pm

Lili, sa obicnim je mereno vise puta kad je bio mali, kada je bio tako slomljen da nije postojala bojazan da se desi nesto nepredvidjeno. Svakako da postoji rizik,ali bolje da se izmeri sa obicnim, nego da se ceka sutradan zbog kupovine digitalnog Wink
Moj savet je da se ima digitalni, koji je samo za psa. Ja lepo kazem da moron vec ima bogatiju kutiju za lekice, negu i sl (sve za ne daj boze) od nas Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 6:47 pm

@neron ::
,ali bolje da se izmeri sa obicnim, nego da se ceka sutradan zbog kupovine digitalnog Wink
U ovom slucaju naravno .....ali nekako nabavkom steneta se nabave i osnovne stvari za njegovu kucnu apoteku uz sredstva za negu, igrackice i hranu.... i ne znam zbog cega se odmah ne kupi i taj digitalni toplomer kad i vrapci znaju da se kod ove rase za svaku ozbiljniju promenu raspolozenja ili spusten rep prvo meri temperatura.

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 11:15 pm

Ovako, svakako da sam imao i digitalni toplomer problem bi bio svakako da mu izmerim temperaturu, jer moram dizati taj isti rep koji ga boli u blizini anusa.E sad da znate kakav je dok ga cetkam, znali bi onda i kakav je i u ovakvim situacijama. Ali to sad nije toliko bitno, svakako prihvatam, da nazovem pecku Embarassed, u vezi toplomera. Jutros kad smo ustali, dobio je oblian obrok i smazao ga je bez problema. Ponasanje mu je uobicajeno, igrao se, trckarao, skakao, vidim da mrda repom, ali ga i dalje ne podize. Sutra cu otici do apoteke da uzmem digitalni toplomer, jer nazalost sam tek sad dosao na forum da vam javim sta je i kako je.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 11:26 pm

ono moje prvo je bila sala, i izvinjavam se ako si shvatio kao pecku, non stop nam je ovde taj toplomer prvi iz tastature sa realnom osnovom, pa sam se nasalila malo. Mislim da je samo povredio rep a toplomer kupi svakako, sa temperaturom ne bi imao normalno ponasanje. Dici ce rep kada ga prestane boleti. Wink

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Uto Okt 30, 2012 11:29 pm

Cuti kad su packe, dok ne pocnemo sa slanjem u cosak i klecanje na kukuruzu Smile Inace,moja omiljena kazna hehe hehe
Rekoh gore da se meni to desilo,da kada je moron bio beba, nisam imala digitalni,jer mnoge stvari nisam ni znala,pa sam ovde polako ucila. Verujem da si bio u frci i da mu pipnes rep, ja se prva istraumiram kad mu je lose,ali jbg moramo da im pomazemo,pa nekad moze to da izgleda kao mucenje. Sve dok jede, dok je veseo,nije nista strasno. To vec znaci da ga je negde cuknuo,jer da mu nesto fali,ne bi mrdnuo Smile Ipak mi imperatori necemo da padamo zbog jednog repa kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 12:33 am

Mozda ga je neki drugi pas malo vise zubima stisnuo u igri... ko zna, moze i to da bude.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 12:33 am

Mozda ga je neki drugi pas malo vise zubima stisnuo u igri... ko zna, moze i to da bude.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 10:04 am

Svakako smo ovde da bi naucili nesto novo i da bi se druzili i razmenjivali iskustva.Moram da kazem da me nije uhvatila frka, ali na prvi momenat kad sam video kako drzi rep, prvo sto mi je na pamet palo, sto sam procitao na forumu, da ima veze sa zdravljem, a tek posle da ga je negde udario.A sto se tice ugriza drugog psa, imamo jednu malu zenku avlianera, koju sam spomenuo skoro u profilu i koja ga gnjavi non stop, kad se igraju, ona ga non stop gricka za usne, usi(sto me jako brine, jer mu se i ovako prljaju usi), nogu....Dok on ne poludi i onda je omlati.
P.S. Naravno mitoloski brate da nece da brine zbog repa, jer kad se setim da je skoro sebi oko izbio i rascepio sapu i da nije zacvileo, nece ni zbog repa. Sad mi vec postaje smesan sa takvim drzanjem, nosi ga kao surlu, sad cu ga jos zvati i Cira elephant
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 6:32 pm

Umemo mi da se ufrkisemo vise nego oni, potpuno te kapiram, jer znajuci da oni obese rep samo u posebnim situacijama,umela sam ja da napravim frku bez potrebe. Merila sam mu temperaturu svaki put, muceniku, a on nekad obesi rep da odmori hehe Ja idem toliko daleko da, kada vidim da je spustio rep, idem za njim i podizem mu, da se uverim da je dobro hehe Ja sam tezak psiho sto se toga tice, tako da razumem svakog ko ide u krajnost kada su oni u pitanju Smile
Pozz za imperatora Ciru hehe
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

Muški Broj poruka : 707
Godina : 41
Datum upisa : 04.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 7:10 pm

Ja idem toliko daleko da, kada vidim da je spustio rep, idem za njim i podizem mu, da se uverim da je dobro hehe

goodpost

Zasto mi je ovo toliko poznato

think think think

sunny hehe

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Sre Okt 31, 2012 7:47 pm

Zato sto smo svi pomalo (cuj pomalo Very Happy ) fanatici kad su oni u pitanju Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Povređen rep: treba nam mala pomoc   Čet Nov 01, 2012 2:43 am

Ja idem toliko daleko da, kada vidim da je spustio rep, idem za njim i podizem mu, da se uverim da je dobro hehe

Ha ha ha to i ja radim, primetila sam da Beti spusti rep kad je mnoooogo umorna ili kad joj je katastrofalno vrucina... a ovo za surlu je stvarno tako hehe
Nazad na vrh Ići dole

Povređen rep: treba nam mala pomoc
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Treba mi pomoc... pomozite... :)
» Korpica za labradore- treba ili ne?
» crvene bubuljice
» Treba mi pomoc!!!!
» Prva pomoc kod trovanja psa?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu