Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Ishler

Ženski Broj poruka : 244
Godina : 41
Datum upisa : 15.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Feb 19, 2011 12:44 pm

Joj Ljiljo nasmeja me do suza,

zamislio sam Batu sa Cepter šerpom na njušci i potpuno zbunjenim pogledom...

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Feb 19, 2011 3:28 pm

Cepter serpa Smile Smile Smile
Ivana , kod nas ih ima , ali, mucenici, skupljeni kao za miting a ne po odredjenim pravilima, ni ne znaju sta treba da rade. Licno, nisam imala "bliski susret" sa njima, ali bih bas volela, da ih tako ispreskacem, da bi se pusili, a lako bih stigla i do gradonacelnika (novinari imaju prodju) pa da vidimo ko bi morao da popusti, Neka oni srede probleme lutalica po gradu,krvolocne koji su neobezbedjeni korpicama a nase maze neka ostave na miru.
U pravu je Palma, covek je odbio da formira komunalnu policiju u Jagodini, a novac koji bi izdvajao za njihove plate da se raspodeli za lecenje gradjana. Zato, pravac Jagodina Smile Smile Smile

Nedavno sam cula da je samo 5 gradova uvelo komunalnu policiju, ostali su odbili. Pametno. Na zalost, nasa gradska vlast se slihta Vladi, pa su brze bolje pokupili neke kompleksase i dali im vlast u ruke.
Secam se situacije od pre oko 10 godina , sa mamom sam setala Cacalicom (to je prelepi spomen park u Po) i cuvar nam je prisao i hteo da naplati kaznu sto setamo pekinezera (!!!!) bez korpe, a pekinezer saka jada, u ruci da ga nosis. Naravno, posle "male rasprave" pokajao se sto nam je i prisao. Toliko !
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 8:12 pm

Inace, nas danas u setnji startovali panduri....prvo su zaustavili momka koji je isao nama u susret sa naguzvanim....jedan pandur njega, jedan nas...pitao nas zasto nam pas nema korpu? Ja mu kazem koliko sam upoznata sa zakonom pei nije na listi...on odmahne glavom i kaze, nije tacno, svi su na listi....ja njemu kazem da moj pas nije visi od 51cm i da i po tome ne treba korpa....i kad sam mu to rekla, rekao je samo onako kroz zube, ajde brisite i da kupite korpu....a ovog jadnog momka su startovali i pisali mu kaznu....I sta sad....odstampacu zakonik, odluke i mahacu im ispred nosa kad me opet startuju ljuta
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

Ženski Broj poruka : 797
Godina : 28
Datum upisa : 14.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 10:52 pm

Baš me zanima kakav je zakon što se tiče toga kod nas u Hrvatskoj... scratch
Gde to na netu mogu naći?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 10:57 pm

Probaj da tražiš na netu odluku o držanju domaćih životinja (ne znam da li je i kod vas to isto) uglavnom na sajtovima opština budu postavljene te odluke.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 11:01 pm

Članak 11.

Kad se izvodi psa na javne i druge površine posjednik je dužan nositi pribor za čišćenje površine koju onečisti njegov pas (vrećicu i lopaticu) i onečišćenu površinu odmah očistiti.
Iz prostora dvorišta i stana psi se mogu izvoditi samo na uzici koja odgovara veličini i snazi pasa i sa zaštitnom brnjicom.
Psi patuljastih pasmina i oni koji zbog anatomski neprikladne građe glave ili čeljusti ne mogu nositi brnjicu, mogu se izvoditi samo na uzici.

Evo ga
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 11:09 pm

III. KRETANJE PASA
Članak 7.
Izvan zatvorenog odnosno ograđenog prostora psi se mogu kretati samo pod stalnim
nadzorom njegovog pratioca. Pratilac psa ne može biti osoba mlađa od 12 godina. Psi se
moraju voditi na uzici, a zloćudni i nasrtljivi psi moraju imati brnjicu.
Članak 8.
Psi koji nisu zloćudni i nasrtljivi mogu se pustiti s uzice samo na slobodnim
površinama izvan prometnica i sličnih površina, na kojima posebnim znakom nije zabranjeno
dovođenje i šetanje pasa.
Mjesta za znak zabrane dovođenja i šetanja pasa određuje nadležni Upravni odjel.
Članak 9.
Posjednik smije izvoditi psa na javne površine, te prostore i prostorije javne namjene
ako je pas propisno označen i na povodcu.
Dozvoljeno je uvoditi pse u ugostiteljske objekte i njihove vrtove i terase, osim ako je
na ulazu istaknut znak zabrane.
Posebne prostorije za držanje pasa u ugostiteljskim objektima moraju biti pod stalnom
veterinarsko-sanitarnom kontrolom.
Zabranjeno je dovoditi pse u poslovne prostorije gdje se obavlja proizvodnja, na
dječja igrališta, na cvijetnjake, kupalište, u zdravstvene i obrazovne ustanove

Ovo je baš za naš dio...
Nigdje ne piše određeno koje pasmine moraju nositi a koje ne.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Avg 04, 2011 11:14 pm

Mislim da je ovo kod vas daleko bolje uređeno zakonski. Bolje bi bilo da su naši prepisali ovaj hrvatski zakon nego što su izvodili gluposti i sami dodavali sve i svašta. Evil or Very Mad

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Avg 05, 2011 8:04 am

На основу члана 53. став 3. Закона о добробити животиња („Службени гласник РС”, број 41/09),
Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде доноси
ПРАВИЛНИК
О НАЧИНУ ДРЖАЊА ПАСА КОЈИ МОГУ
ПРЕДСТАВЉАТИ ОПАСНОСТ ЗА ОКОЛИНУ
(Обојављен у „Службеном гласниклу РС”, број 65/10)

Члан 1.
Овим правилником прописује се начин држања паса који се држе као кућни љубимци, а који могу представљати опасност за околину.

Члан 2.
Пас који се држи као кућни љубимац, а који може представљати опасност за околину (у даљем тексту: опасан пас), у смислу овог правилника, јесте било која јединка те врсте, изузев службеног пса, која је:
1) без очигледног повода напала човека и нанела му телесне повреде или смрт;
2) без очигледног повода напала другог пса и нанела му тешке телесне повреде или смрт;
3) узгајана, односно дресирана за борбе паса или нађена у организованој борби са другим псом;
4) намењена за чување имовине или као телесни чувар;
5) расе пит бул теријер или мешанац те расе, који не потиче из контролисаног узгоја;
6) расе бул теријер, стафорд теријер, амерички стафорд теријер и мини бул теријер или мешанац тих раса.

Члан 3.
Поједини изрази употребљени у овом правилнику имају следеће значење:
1) кинолошки савез јесте удружење, односно организација која се бави узгојем, школовањем, оцењивањем и заштитом чистокрвних раса паса, регистрацијом чистокрвних раса паса, организовањем изложби паса, као и пружањем услуга обуке;
2) обука обухвата обучавање и испит послушности пса које обављају лица која су оспособљена за ту врсту послова, у складу са програмом кинолошког савеза;
3) потврда за псе и мачке јесте документ који садржи податке о власнику пса и псу, као и податке о вакцинацији пса против беснила, који се издаје у складу са посебним прописом;
4) провера степена социјализације јесте провера социјализације пса коју обављају лица која су оспособљена за ту врсту послова, а која се врши после спроведене обуке, у складу са програмом кинолошког савеза;
5) Регистар паса јесте део централне базе података о обележеним псима која се води у складу са посебним прописом.
2

Члан 4. Ветеринарска станица, односно ветеринарска амбуланта уписује податак да је пас опасан у Регистар паса (рубрика: „тип догађаја”) и у потврду за псе и мачке (рубрика: XI. ОСТАЛО), и то: 1) у случају да пас без очигледног повода нападне човека и нанесе му телесне повреде или другог пса и нанесе му тешке телесне повреде - ако ветеринарски инспектор по поднетој пријави утврди да је пас опасан; 2) у случају да је пас дресиран за борбе или нађен у организованој борби са другим псима - ако ветеринарски инспектор по поднетој пријави утврди да је пас узгајан, односно дресиран за борбе или нађен у организованој борби са другим псом; 3) у случају из члана 2. тач. 4), 5) и 6) овог члана - приликом вакцинације пса против беснила. О упису податка из става 1. овог члана ветеринарска станица, односно ветеринарска амбуланта обавештава кинолошки савез, у року од осам дана од дана уписа.

Члан 5. Опасне псе могу да изводе само пунолетна лица, и то уз брњицу и на повоцу, у складу са посебним прописом.

Члан 6. Власник опасног пса не сме пса уступити неком другом лицу на чување и привремени смештај, осим у циљу обезбеђивања лечења пса од стране ветеринара.

Члан 7. Власник опасног пса мора да обезбеди да тај пас, без обзира на његову старост, буде обележен микрочипом, у складу са посебним прописом. Власник опасног пса мора пса да држи у простору, односно објекту који је одговарајуће величине и из кога пас не може да побегне. На улазу у простор, односно објекат у коме се држи опасан пас мора да буде видљиво истакнуто упозорење: „ОПАСАН ПАС”. Улаз у простор или објекат у коме се држи опасан пас мора се држати под кључем.

Члан 8. Власник који држи опасног пса мора, заједно са псом, да прође обуку, уз проверу степена социјализације. Обуци и провери из става 1. овог члана подвргава се и пас који се у смислу овог правилника не сматра опасним псом, и то пас средњег раста (висине 55 cm мерено у висини гребена) и велики пас, ако власник жели да тог пса изводи без повоца и брњице. Ако после провере степена социјализације из става 1. овог члана опасан пас не постигне задовољавајућу оцену, односно ако и даље представља опасност за друге људе и животиње, такав пас се више не може држати и лишава се живота у складу са законом којим се уређује добробит животиња.
3

Члан 9. Власник који држи опасног пса из члана 2. тач. 1) и 2) овог правилника који је више од једног пута без очигледног повода напао човека и нанео му телесне повреде или другог пса и нанео му тешке телесне повреде или смрт мора да обезбеди кастрацију/стерилизацију пса, у року од 14 дана од дана уписа податка да је тај пас опасан у Регистар паса и у потврду за псе и мачке, као и да о томе, као доказ, надлежном ветеринарском инспектору достави фотокопију рачуна за обављену кастрацију/стерилизацију.

Члан 10. Опасни пси из контролисаног узгоја врсте теријера, и то: бул теријер, стафорд теријер, амерички стафорд теријер и мини бул теријер могу се држати ако поседују родовник, издат од стране кинолошког савеза и ако су уписани у родовну књигу, односно ако поседују родовник издат од стране кинолошког савеза једне од земаља чланица Међународне кинолошке организације (Fédération Cynologique Internationale - F.C.I).

Члан 11. Опасног пса може да држи само пунолетно лице које није кажњавано, односно против кога није покренут поступак због казнених дела против живота и тела, имовине, јавног реда и мира, као и казнених дела злоупотребе опојних дрога, убијања и злостављања животиња, односно других дела из области добробити животиња и других казнених дела која у себи садрже елементе насиља.

Члан 12. Власници опасних паса који су намењени за чување имовине или као телесни чувари морају приликом вакцинације тих паса ветеринарској станици, односно ветеринарској амбуланти да пријаве те псе, ради њиховог уписа у складу са чланом 4. овог правилника, а најкасније до 1. јануара 2011. године.

Члан 13. Овај правилник ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
Број: 110-00-79/2010-09
МИНИСТАР
У Београду, 6. септембра 2010. године
др Саша Драгин
4827010.0063.83.Doc/1

http://www.mpt.gov.rs/postavljen/125/4827010.0063.83-1.pdf

Pokušali su i mene kerovi da 'vataju na tu foru,ali kad sam im ovo natrljao na nos tj član 8,samo su se pokrili ušima i nešto gunđali Very Happy Inače Crisp je visok 53cm u grebenu tako da mogu i njega i mene da poljube u pečat ispod repa Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Avg 05, 2011 8:05 am

Dva puta sam postavio isti post,pa molim moderatore da obrišu ovaj komentar Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Avg 06, 2011 12:38 am

Kažu da psi preko 55cm moraju polagati taj njihov ISP... Crisp ima u grebenu 53cm... Very Happy Very Happy

http://www.ksrs.org.rs/display/vesti/prikaziVesti.php?vest=172

Inače,ovaj pravilnik o načinu polaganja ISP-a kao da je napisao naki poludeli pukovnik-kerovođa iz JNA Very Happy Very Happy

Najbolje još da uzme da čita Politiku,kad mu zadam komandu "Sedi","Čekaj"....
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Avg 06, 2011 1:11 pm

goodpost jos malo pa ce se znanje engleskog i jos jednog jezika po izboru traziti
Pecat ispod repa hehe
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Avg 06, 2011 1:14 pm

Bata ima vise od 55 ali jedini problem je sto za njega nama korpe....jedino resetka od dublje friteze ili omanji lonac pa na nos

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Avg 06, 2011 1:52 pm

Ne zelim da mi Neron lici na Hanibala Lektora Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Avg 08, 2011 4:29 pm

Danas upravo kontaktirani SVI koji imaju bilo kakve veze sa našim ljubimcima... Komunalna policija nema pojma o pravilniku ništa,uputiše me na Veterinarsku inspekciju,oni me dalje proslediše kod neke gospođe koja je upoznata sa time i ona kaže:"Ako je Vaš pas ispod 55 cm visine u grebenu,nema šanse NIKO da Vam napiše bilo kakvu kaznu!". Lepo sam joj rekao da je Crisp visok 53 cm u grebenu i rekla mi je da se ne plašim,jer nemaju osnova ništa da mi pišu i ako krenu da me cimaju,da se slobodno pozovem na pravilnik...

Kaže da je u pripremi i novi pravilnik,i ako sam je dobro razumeo,biće izbačeno to oko visine psa tj moći će svi da idu bez korpe i povodca ali pod uslovom da nikoga nije napao i naneo mu teške povrede ( psu,čoveku ) tj da ne spada pod "opasne pse" i da će taj pravilnik biti aktuelan oko nove godine....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Avg 08, 2011 5:32 pm

Ok, ja sam se izvukla, ti si Bane isto...ali sta ce svi oni ljudi koji nemaju ove informacije??? Neki tamo panduri od 22 godine ce izaci iz kola i demonstrirace silu nad ljudima...kao sto su ispisali kazne tom momku sto je setao peia kad i mi....
Ustvari, panduri bar u NS i nemaju vise u nadleznosti to da rade, za to postoje komunalci koji bi kao trebali da zavode red po ulicama, a sav njihov posao se svodi na teranje starih ljudi koji prodaju cvece i mindjuse za 100 dinara kako bi preziveli...
Napolju ima 35 stepeni a mi kao na kampovanje da idemo kad startuje setnja...kompletna dokumentacija, moja, SKarfova, kesice za wc , flasica sa vodom, kratak povodac, jer nemamo korpu pa da nam ne bi popovali opet...Sinoc dok je SKarf obavljao wc dva komunalca su zaustavila kola, ispratila ceo tok radnje, i sacekali da vide sta cu sad ja da uradim sa njegovim paketom...kad sam se uredno sagnula da pocistim, dali su gas i krenuli dalje...a u NS po parkovima i ulicama uredno setaju zlatni retriveri i labradori bez povodca, bez korpe, skoro i bez gazde...ali njih niko ne legitimise, jer Boze moj, ta rasa nikoga ne napada gunny
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Avg 08, 2011 6:24 pm

Ljudi će jednostavno morati da dođu do informacija. Ne prihvatam da neko "radi nešto", a ne zna kolika su mu "ovlašćenja". Znači, ako krenem da pljačkam prodavnicu svesno znam da ću da zaglavim zatvor, banalno, ali slična je priča i sa ovim. Smile Ako šetam psa u Francuskoj (nasumično sam odabrao) onda ću da proverim na koji način mogu da ga šetam, šta se sme, a šta ne. Tako je za svaki grad kod nas, posebne odluke.
Ti si juče ili prekjuče (joj ne znam ni koji je dan bio hehe ) nazvala mene pa sam te uputio na pravilnik (iako si već znala, al nisi bila sigurna), Bane je istraživao do vet. inspekcije i došao do informacija. Znaš i sama na šta tačno mislim, savet svima proverite u svom gradu odluke (nađite ih na netu ili tražite od opštine da vam ih pošalje) pročitajte zakon koji je izdalo ministarstvo, pročitajte pravilnik i pitajte ukoliko nešto nije jasno (i meni su objašnjavali da se u Rumi koristi ova odluka Sr. Mitrovice koja je u suštini prepisana novosadska). Smile I da, ne zaboravite prvo ide Zakon, pa Pravilnik pa Gradska odluka (po važnosti) tako su meni objašnjavali. Wink

Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support

Muški Broj poruka : 1561
Godina : 34
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Avg 24, 2011 6:44 pm

Od prije par dana i kod nas su drotovi počeli promjenjivati silu, te su momka koji je šetao labradora starog oko 6 mjeseci kaznili sa 300 KM, odnosno 150 evra jer nije nosio zaštitnu korpu.

Priličan apsurd.

Nigdje ne mogu pronaći BiH Zakon koji uređuje ovo pitanje, sem dijela u Zakonu o javnom redu i miru koji kaže sledeće: "Ko bez nadzora ili zaštitnih sredstava drži i vodi opasne životinje koje drugog mogu da prestraše ili povrijede ili ko na javnom mjestu zlostavlja životinje, kazniće se novčanom kaznom od 300 do 900 KM."

Kaznu su naravno naplatili "obični prašinari" s kojima se ne vrijedi raspravljati o rasama i sličnim pitanjima jer im je očigledno ostavljen prostor da sami tumače stvari.

Čekamo da vidimo šta će se dalje događati i razmišljamo o raznim alternativama.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Korpa/ brnjica za pse   Čet Feb 23, 2012 4:04 pm

Ovako...

U Beogradu je uvedeno da psi nesmeju da se vode bez povoca, dokumenata i te odvratne korpe ili ti brnjice za pse. A i da se cisti za njima sto je i ok.

Ali... kako treba birati korpu, na sta treba obratiti paznju i najgore od svega kako navici psa na nju?

Neznam za ostale gradove, ali ovde je uzasno yell
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Feb 23, 2012 4:34 pm

I kod nas vazi taj propis, ali ja i Tia ga ne postujemo... Stvorno mi ne pada na pamet da je mucim zbog tamo necijih frustracija... Grad je pun lutalica, i sta ako nas neka napadne,Tia ne moze da se brani...
A jos nesto ako te bas uhvati inspekcija koristi razne rupe u zakonu,pricaj o tome kako korpu moraju da nose samo psi visi od 55 cm i psi oznaceni kao opasni...

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Feb 23, 2012 5:27 pm

@Vladica ::
I kod nas vazi taj propis, ali ja i Tia ga ne postujemo... Stvorno mi ne pada na pamet da je mucim zbog tamo necijih frustracija... Grad je pun lutalica, i sta ako nas neka napadne,Tia ne moze da se brani...
A jos nesto ako te bas uhvati inspekcija koristi razne rupe u zakonu,pricaj o tome kako korpu moraju da nose samo psi visi od 55 cm i psi oznaceni kao opasni...

Hm... eto vidis, toga se nebi setila bravo

Leti mi nepada na pamet to da joj stavljam :!1: inace sam jako neprijatna pa izbegavam konflikte jer samo moze da bude veci i veci problem. Ako bas moramo da idemo glavnim ulicama i uzi centar grada kao i setacke zone isposovacu, ali za periferne delove me neiteresuje nono

Neznam kako da je odaberem, na sta da obratim paznju i sl. Nosicu je sa sobom pa nek vide da imamo i to, ali valjda nisu bolesni toliko da zahtevaju tu korpu na 40 stepeni udarac

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 20
Datum upisa : 05.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Feb 23, 2012 7:12 pm

Pa kad budes kupovala,vidi,imaju da se kupe one kao ‘imitacije korpe‘ ...Tj. ‘nesto ‘ u obliku korpe,al inapravljano od tkanine tako da pas moze slobodno da dise.. Very Happy Vidi,trebalo bi to da ima u Pet centru, ali i u drugim pet shopovima... Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Feb 24, 2012 2:20 am

@Vladica ::
Pa kad budes kupovala,vidi,imaju da se kupe one kao ‘imitacije korpe‘ ...Tj. ‘nesto ‘ u obliku korpe,al inapravljano od tkanine tako da pas moze slobodno da dise.. Very Happy Vidi,trebalo bi to da ima u Pet centru, ali i u drugim pet shopovima... Very Happy

Pa jeste Vladice ali mislim da nemogu samo na nos da se ohlade, vec i da dahcu... Ma neznam, msrzim kad tako neko izmislja koje kakve nebuloze. Letos smo naletele na neku ludacu histericnu, sva se trese kojiko je zivcana, trazila nam polisu o vakcinaciji, a mi smo je za*ebali pa smo imali, tako da je morala da nas zaobidje :!1:

A te platnene brnjice ima moja komsinica. One skroz psu zatvore usta. Dobrodosle su joj sad kad je bila ova hajka kad su joj otrovali psa. Uzela je dve lutalice da ih skloni sa ulice pa ih tako stiti da ne pojedu nesto, ali to je kosmar za njih, mucenje...

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Feb 24, 2012 10:05 am

Ovo nije korpa nego ogrlica za lakšu kontrolu psa, ALI za komunalce je dovoljno da vide da pas ima nešto preko njuške, tako da prolazi kao korpa.

Ime ogrlice je Halti i ima je u Pet Centru u BG. Wink

Na stranu to što mislim da ujedljivi psi i oni koji nisu druželjubivi sa drugim psima treba da nose korpu. I Mani je nosi kad smo u šetnji kao sigurnost da ne može da povredi ni čoveka ni drugog psa.
Što se tiče ovog što je Vladica rekla za pse preko 55cm to važi samo za opštine gde je odluka takva, odluke se razlikuju od opštine do opštine. Wink

edit: tema je spojena sa već postojećom temom
Murphypei

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 3:28 am

Ove trake ih samo iziritiraju. Sta je ljudi vama? Pa ovde ja neznam ko dovodi taj narod i koji profil ljudi biraju za inspektore. Danas sam se umalo potukla na ulici, blaaaaaaaaaaaam zivi, sva sreca pa mi tata bio tu inace bi svasta bilo, a svi dobro znaju kako je kad se pred ocima smraci censored

Kako je doslo lepo vreme i ljudi su jedva docekali da izadju napolje sa svojim psima, a ocigledno i inspektori su to jedva cekali. Tacnije, danas smo isli u Mirijevo, tamo ima jedan veliki pust park gde obicno pustamo da se istrce, ali nismo ih danas pustali vec smo samo setali. Prisla nam je zena sa polu rascupanom kosom uz pitanje "Ciji je ovo ker" anger

Marija je rekla "To je moj pas" A potom doticna osipa paljbu kako ovakvima kao mi treba zivotinja da se oduzme Shocked Meni nista nije jasno. Trazila nam je licne karte, polisu o vakcinaciji, pasos... A moj tata stoji kraj mene i gleda sve to. Doticna je uzela povodac od Marije i pocela da ga cima "Eto, vidi, kakva je sigurnost ova brnjica kad moze da se smakne, ona je toooooooooliko psu mlatila glavu da je tata rekao "Gospodjo nemojte tako nije u redu" Sto je ziva bila da nam pise prijavu, meni sto korpu nemam, a Mariji sto joj korpa nevalja pa da pise kao i da je nema anger Zgrabila sam joj povodac iz ruke i rekla joj da se gubi da nju nebi vezala za taj povodac i vukla po betonu. Da meni neko digne pritisak tako ja nemam komentar, i sad sam nadrndana sto se i vidi po mom pisanju. Aj da je prisla kao covek i lepo rekla sve bi bilo lakse, a ne da stene od 5 meseci Bacaka i cima glavu, sto je ziva da mu strgne tu trakastu brnjicu anger

Nek zahvali Bogu sto se za moju debelu nije uvatila, po cenu u zatvor da odem otkinula bi joj glavu. A jos kao slag na tortu ja tek posle kad sam splasnula malo se setim da sam mogla da je snimim , da vide ljudi s kakvom budalom sam ja nasla da se natezem. Samo brnjice/ korpe koje usta drze zatvorena dolaze u obzir, sve drugacije nije uredu.

Neznam sta da kazem. E, jos nesto... jutros sam izasla da ispratim tatu i brata na posao i vidim kombi bele boje koji ISTOVARA lutalice u nasoj ulici yell Ti psi nisu uopste nasi. Znate ranije da ih pokupe, sterilisu, vakcinisu, cipuju i vrate na lokaciju sa koje su uzeti, a ovo jutros ja sam sokirana sta rade i koliko im se je*e za zivotinje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   

Nazad na vrh Ići dole

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Setnja pre ili posle vecere?
» Potreban savet!
» Setnja
» BUVE - nasi veciti ne prijatelji
» Prva vakcina i šetnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu