Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:05 pm

da da vi ste vec u Evropi, to ce kod nas da se uvede u sledecem veku, Laughing Laughing sto se tice mene ne moraju uopste da zure,
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:18 pm

@kud ::
Piše prostor za izvođenje pasa.To može biti i na povodcu i bez.Ne znam kako se to tumači po zakonu.

Ako piše prostor za izvođenje pasa to znači da mogu da budu pušteni tu,stoji tamo u odluci,psi se mogu puštati da trče slobodno bez povoca na površinama specijalno obeleženim za to pa onda ide ono gde nabrajaju rase koje moraju i tad da imaju korpu.

Citat :
da da vi ste vec u Evropi, to ce kod nas da se uvede u sledecem veku, : Smile sto se tice mene ne moraju uopste da zure,

Ne bih rekao da je ovo Evropa,čini mi se da kod njih svuda ima parkova i delova gde se psi mogu puštati,a oni psi koji su agresivni ti nose korpu. Srećom pa nam je zakon pun rupa kao i uvek.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:24 pm

Mene i Skareta panduri vec danima srecu tu u Novosadskog sajma (ulica u NS), i nista nam nisu rekli, prodju, pogledaju, cak sta vise uplaseno se pomere u stranu...
Ne setamo se bez povodca jer nemamo uslove za to, tj deo grada nam je katastrofa za to. Imamo park na 3 min od nas , ali tamo svako pusta psa i ne zelim vise da nas napadaju...Crni labrador nas je napao, gazda kaze tako se on igra, a skoro odgrizao Skaretu uho...i park je nepregledan, iz svakog grma nesto iskoci...

Ali sam zato videla kako su momka sa dobermanom zaustavili i ispitivali za korpu....e sad ko je tu lud, ne znam...i ko cita zakonik...a ko ne od pandura...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:30 pm

Jeste videli reklamu na tv-u za komunalnu policiju... Stvarno počinju..
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:31 pm

Ivana imaš tu i onaj momenat,gde vi žene bolje prolazite na šarm i lepotu,osim u slučaju policajca koji se noć pre posvađao sa ženom pa mu je svako kriv. Smile

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 7:42 pm

Ja alergiju imam od toga i takvih pandura...i veruj mi da bi ti bolje prosao od mene koja bi u takvoj situaciji bila jako neprijatna prema doticnim ............................
SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Okt 04, 2009 2:57 pm

Bilo bi jako dobro kada bi se negde u N. Sadu napravio prostor prilagodjen za setnju pasa . . . ili da nam obezbede jedan barem deo bilo kog parka pa da tamo slobodno mozemo da setamo svoje kucice do mile volje ne razmisljajuci o tome da li ih smemo pustiti sa povodce da se malo istrce ili ne . .
Pa gde da izvedem psa da ga setam??? Gde da ga pustim a da ga svi na ulici ne posmatraju kao azdaju ili neku divlju zivotinju??? Pa najbolje da zabrane uopste drzanje kerova i da ih istrebe sve i uniste kao sto jednu po jednu vrednost u ovoj zemlji unistavaju . . .
Pun mi je vise k....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Feb 11, 2010 10:06 am

U mom kraju opet opceli da haraju panduri i prozivaju ljude za pustene pse i nemanje korpi na licu....
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 9:54 am

strašno...pre neki dan mi je rekao drug da je i u Inđiji donešen ovaj zakon i da je kazna 5 000...

a za Uskrs smo Diksi i ja putovali u Bosnu,kad smo stigli u Bijeljinu otišli smo do centra da prošetamo,ali nismo ni imali priliku da šetamo po Bijeljini jer nas je "kulturan i ljubazan" policajac presreo i obrati mi se rečima (nećete mi verovati) "kako šetaš tu DŽUKELU bez korpe?"
ljudi,umalo fras nisam dobila!!!
pogledala sam ga,i najsmirenijim tonom (ali ne znam kako mi je uspelo da budem tako smirena!) rekla mu "dobar dan,ovo nije džukela,ovo je PAS!" onda mi je dotični "gospodin" tražio moja dokumenta,hteo je da mi piše kaznu od oko 300 km (oko 150 e) za ne nošenje korpe...a onda sam ga ja napala kako može mom psu da se obraća sa džukela,a on meni kaže "da nisam trebao da znam kako se zove i da ga ljubim?",a ja sam mu rekla da nema šanse da bi on imao tu čast da ljubi mog divnog psa i da samo ja to radim Very Happy i tako smo se mi raspravljali nekih 40-ak min. na temu da moj pas nikako nije džukela i da nikako nije smeo tako da mi kaže,tek je poludeo kad je video da sam iz Srbije-rekao mi je da se on ne ponaša tako u Srbiji,a ja sam mu rekla da ni u Srbiji mog psa niko ne sme da nazove džukelom...
na kraju sam mu tražila br. značke i rekla da ću platiti kaznu,ali da ćemo svakako imati priliku da razgovaramo na ovu temu još...ne znam šta mu je bilo,verovatno je pomislio da imam neke veze i nije mi pisao kaznu...
a da,hteo je još da mi piše kaznu i za ometanje nadležnog lica u vršenju dužnosti (oko 700e)ja sam mu samo smireno rekla da mu nisam ja kriva što mi se nije obratio kao normalnom građanu i nisam mu ja kriva što se mom ljubimcu obratio sa "džukela"...
vratili smo se u auto,jer nisam htela da mu kupim korpu,žao mi je da mu to stavljam...i tako smo kasnije šetali po naselju gde nema policije Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 10:38 am

Korpa? Ma,važi...ali,juče!! Nema šanse da ja to stavim Crisp-u na njušku.

Prvo zbog same konstitucije njegove njuške-ne želim da ima posle nekih zdravstvenih problema. Drugo,zbog lutalica-šta ako nas napadnu a on ne može da se brani? Da ga krpim sa veterinarima? Treće,zbog kojekakvih manijaka koji šetaju po ulici-šta treba,Ivana da šeta psa čuvara a da taj isti pas ne može da je odbrani?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 10:45 am

Iz istih razloga Don nikada neće videti korpu u životu...
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 3:47 pm

Pa po zakonu shar-pei ne mora da ima korpu.Tačno su navedene rase koje to moraju.
Nazad na vrh Ići dole
dacadixi

Broj poruka : 198
Godina : 29
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 4:08 pm

...e da sam znala da ne mora po zakon šar-pei da nosi korpu,onaj policajac bi mi posebno platio Very Happy
gde ste našli da ne mora,mislim gde su navedene rase?
meni je taj policajac što nas je zaustavio u Bijeljini pokazao član zakona u kome piše da svaka mogućnost napada,ujeda ili prestrašivanja druge osobe od strane psa (čak ako samo i laje na nekoga) može da se kazni...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 8:53 pm

Pa to ce sada uvesti i kod nas, ali da, Sar pei nije na listi pasmina koje moraju da nose korpu....mozes da odstampas to i da imas kod sebe, mislim da Pedja to ima, Marfi SmileSmileSmile pa ako te cika policajac zaustavi, samo mu pokazes i zacepis mu usta SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 9:46 pm

Zakon nalaže da svi psi koji su stariji od 3 meseca i viši preko 40cm (mislim da je 40) u grebenu moraju da imaju korpu na njušci. E onda je svaki grad posebno doneo odluku u kojoj navodi šta se u stvari mora, a šta ne. Tako npr. Zrenjanin (to zna Neša) ima odluku da svi psi preko određene visine moraju da imaju korpu, dok Novi Sad ima tačno navedene rase koje moraju da nose korpu (tu nema shar-peia), kod mene u Rumi je isto kao u NS prepisana gradska odluka.
Znači zaključak, sve zavisi od grada i odluke koja je donešena u tom gradu. Pa može da vam se desi da u jednom gradu ne treba korpa u drugom treba i tako u krug, a u pravu ne postoji vađenje na to da mi ne znamo kako glasi odluka tog grada. Realno sve zavisi od policajca tj. komunalnog inspektora.
Znam pouzdano da u BiH u Sarajevu postoje ulice u koje je zabranjeno izvoditi pse bilo kako, jednostavno u te ulice psima je zabranjeno da kroče i kazne su ogromne.

Edit: A da zaboravio sam da kažem, po zakonu svi moramo da imamo istaknute table na vratima "čuvaj se psa", čak i mi koji živimo u stanu, tako da smo mi okačili jednu sa slikom shar-peia Smile i jedan dan sam čuo komšinice kako prolaze pored i kaže jedna drugoj: "Ovi stvarno nisu normalni!" Smile

Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Muški Broj poruka : 1713
Godina : 44
Datum upisa : 17.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Apr 27, 2010 10:04 pm

I mi smo procitali zakon o drzanju i vodjenju psa na ulici i on se razlikuje od grada do grada,mislim da Novi Sad ima najrigoroznije mere. A to da mi vlasnici pasa nismo normalni,verujte ja radim posao koji je vezan za neprekidan kontakt sa ljudima i pre bih provela 8 sati sa 100 pasa nego 1 sat sa ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Okt 16, 2010 2:07 pm

Ivana je napao lik koji radi u inspekciji dok je setao Skarfa i pitao ga zasto Skarf nema korpu?????
Naravno, Ivan mu je objasnio da koliko je on upoznat sa zakonom, da shar pei ne moraju da nose...ovaj je insistirao i na kraju je Iv prosao sa opomenom....
Sta sad, ja treba da odstampam zakon i da ga nosim sa sobom...jos malo pa ce mi za setnju trebati ranac....
Obavezna licna karta, obavezna korpa, obavezan zakonik, obavezna kesa za posle obavljanja nuzde, obavezan povodac, obavezna motka za sve pse koje vlasnici setaju pustene a ti psi su bez kontrole....eeeeeee....gde ja zivim !!!
Nazad na vrh Ići dole
Romel

Broj poruka : 51
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Okt 16, 2010 3:14 pm

JA SAM PLATIO KAZNU 2000DIN. PRE 4 GOD. KAD SAM VODIO CEZARA BEZ KORPE I BIO SAM GA PUSTIO A NIJE NI IMAO GODINU DANA.HTEO SAM NA SUDU DA OBJASNIM DA ONI NE PODLEZU PRAVILNIKU DA MORAJU DA NOSE KOPU ALI NISAM IMAO SANSU JEL SU ME MOMENTALNO ODRAPILI!!!! TAKO DA SAD CEZARA VODAM SA KORPOM ALI GA ZATO PUSTIM DA SVRCKA....

~Molim te samo malim slovima piši, ceo post napisan velikim slovima se na forumima smatra vikanjem. Hvala~
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Okt 16, 2010 10:14 pm

Koliko sam ja upoznat sa tim,ali svi psi koji su preko 55cm moraju da nose korpu pa cak i sar pei,da uopste nije bitnao koja je rasa. Hm..ili gresim? Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Okt 16, 2010 10:29 pm

Dačo do skora svaki grad je imao svoju odluku o držanju i izvođenju kućnih ljubimaca. U nekom gradu je propisano da svi preko 55cm moraju korpe da imaju u nekom (kao npr. u NS ili kod mene u Rumi) tačno je napisano koje rase se moraju izvoditi sa korpama naravno shar-peia tu nema. Smile
E sad početkom septembra izašao je novi pravilnik koji propisuje da svi psi preko 55cm u grebenu moraju da prođu obuku u KSS i tek tada se odlučuje da li može pas da se izvodi bez korpe i pušten. Što bi značilo da ovi manji ne moraju na obuku, ali ukoliko se desi da taj pas napadne, prepadne, ujede itd. nekog i taj neko te prijavi opet se mora na proveru.
Naravno da inspektori još uvek nisu upoznati sa ovim i naravno da se još uvek ne zna šta je ta obuka, kako će se sprovoditi i koji su kriterijumi. Ima pravilnik postavljen na forumu malo niže od ove teme. Iskreno hteli su nešto da urade bolje pa su se malo zapetljali, a sad kad će se ispetljati to niko ne zna. Pravilnik je stupio na snagu. Smile

Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Okt 18, 2010 3:21 pm

Loreda je duga ravno 55, sto znaci, nema korpe:)
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Okt 18, 2010 8:41 pm

Mi do sada samo jednom smo sreli miliconera,koji je prokomentarisao da kako su slatki... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Okt 18, 2010 9:22 pm

Smile ja skoro svaki dan se susrecem sa njima,medjutim nikad mi problem nisu pravili Smile Ko zna,mozda ljudi navikli na mene,sobzirom da vec godinama idem istom trasom Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Okt 18, 2010 9:26 pm

Mi do sada nismo imali nikakvih problema Smile
Kod mene je samo Bata iznad te visine ali ne znam koju bi to korpu on mogao na svoju njusku od ovih standardnih koje su u prodaji...jedino da improvizujemo nesto od nekog manjeg lonca confused , izgleda da nam ta provera ne gine ako to stvarno zazivi.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Feb 19, 2011 10:10 am

Kakva je situacija u vasim gradovima sa pojavom komunalne policije ?
Meni se cini da ih u NS ima vise nego stanovnika......ali neke ljude to i dalje ne tangira....
U mom komsiluku ima riba koja seta odraslog rota muzijaka....ona jednom rukom drzi tanak povodac, u drugj mobilni, i sva paznja joj je usmerena na sms....a rot bas ne voli druge kuce....videla sam raspravu nje sa komunalcima....ali ona i dalje po starom confused
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   

Nazad na vrh Ići dole

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Setnja pre ili posle vecere?
» Potreban savet!
» Setnja
» BUVE - nasi veciti ne prijatelji
» Prva vakcina i šetnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu