Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 9:56 pm

Samo da javim da sam dobio mail od ovih mojih iz opštine (zamislite odgovaraju!!!!!), napisali su mi broj odluke i službenog lista u kome je izašla,naravno nigde je na netu nema, tako da se ja držim Sr.Mitrovice i onoga da su nabrojali koje rase treba da nose korpu i tu se shar-pei ne pominje tako da je odgovor spreman. Interesantno je da sam išao da pitam tatu šta se to dešava (čovek je inspektor za krvne i seksualne delikte u mupu) kaže da će povećati malo kontrolu svuda i da će malo češće naplaćivati kazne za nenošenje korpe i povodca zbog ovih čestih napada pasa ljudi se žale, pa ako ikad budem hteo da nabavim pištolj,a imam kazne za psa neću moći da dobijem dozvolu!!!! Verujte nisam ga ni sam najbolje razumeo.... Smile

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 10:01 pm

Vama bar piše tačno koje rase moraju korpu.A ovde kod nas piše male rase ne moraju a velike moraju.Pa kad me zaustave reći ću da je mala rasa. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 10:07 pm

Joj da,kod vas u ZR su baš napravili glupost....

Evo slika shar-peia sa onom ogrlicom o kojoj sam pričao...

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 10:40 pm

Meni ovo i dalje izgleda kao jedno veliko mucenje nasih guzvanih bica!!!!!
Cak i ovo na slici mi izgleda kao da ga steze....
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 1:10 am

Ma ni to ni nista slicno ne ide na mog psa... No No
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 11:31 am

Ono što sam ja pročitao i video na slikama sa drugih foruma,odakle je i ova slika, je da se ova ogrlica koristi da pas ne bi vukao. Znači kada pas šeta normalno tj. ne vuče ovo oko usta je skroz opušteno i ne steže ga,a inače može da otvori usta skroz. Da me neko ne razume pogrešno,ja sam protiv korpi na psećim ustima (posebno onih klasičnih koje su za shar-peia mučenje) izuzev u slučaju agresivnih pasa,ovo dajem samo kao primer kako zavarati društvo u plavom i sprečiti naplaćivanje besmislene kazne.
Ja kopčam da mi svi ovde imamo super kuce i da ne prave nikakve probleme,a i da vodimo jako puno računa o njima. Ima daleko bitnijih stvari o kojima bi trebalo da se brine,a ne o tome da li jedan dobar i super vaspitan pas nosi korpu. U krajnjem slučaju neka organizuju proveru psa i vide koji je pas agresivan i mora da nosi korpu.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 11:37 am

Mene i Skarfija su jutros u 7h srela dva pandura dok smo
setali...niko nam nista nije rekao...ja svaki dan prolazim pored osnovne skole gde ima milion klinaca....Skarfi nikoga ne dira...ni ne primecuje ih dok prolazimo:)SmileSmileSmileSmile
Ako me nekad budu zaustavili trazicu da mi pokazu zakon u kojem to pise da moj pas treba korpu i to je to...kaznu necu platiti!!!!!!!!
ionako imamo problema sa ocima, sad jos samo da sama dovedem do slepila psa zbog korpe na licu....e pa necu
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 12:51 pm

Ja sam odstampao zakon o psima koji treba da nose korpu za NS na A4 formatu,pa ga nosim sa sobom kada Bora i ja idemo u setnju,da ne bi ulazili u nepotrebne rasprave!Wink
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 12:58 pm

Nemanja ti si kralj:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 03, 2009 4:48 pm

To je jedino rešenje.Ja sam juče čim je Peđa ono postavio za N.Sad isto odštampala i odlučila da nosim sa sobom u šetnje ne toliko zbog pandura,već ljudi koji znaju da preteruju pa ću im bez ikakve priče,objašnjenja ili svađa uz osmeh davati taj zakon.
Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Sep 04, 2009 12:46 am

Kao letke!Wink
"zasto vas pas nema korpu"?
Izvolite pa procitajte!Smile
SmileWinkWinkWinkWink
NAJLAKSE I BEZ NERVIRANJA!
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Sep 12, 2009 10:58 am

Pričao sam sa čovekom koji radi u opštini zr Rekao mi je da u zr-u ne postoji zakon za pse da moraju korpu.Postoji samo predlog ali nije izglasan i ko zna kada će to biti.Tako da sam za sada miran... Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Sep 12, 2009 11:23 am

SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sub Sep 12, 2009 11:54 am

NEBOYSHA ::
Pričao sam sa čovekom koji radi u opštini zr Rekao mi je da u zr-u ne postoji zakon za pse da moraju korpu.Postoji samo predlog ali nije izglasan i ko zna kada će to biti.Tako da sam za sada miran... Smile Very Happy

Hajde da ti kažem kao neko ko je jedno vreme proveo na pravnom fakultetu,zakon ne može da donese opština,opština donosi samo odluku na lokalnom nivou i ta odluka se usvaja na skupštini opštine. Postoji zakon koji je donela naša skupština (Srbije) i taj zakon važi za sve,a odluke opština su tu da postave stvari kako treba za tu određenu opštinu. To ti je ono da je na teritoriji jedne opštine npr. zabranjeno držanje određene rase,a u nekoj opštini to nije slučaj. Znači ona odluka koju sam ja našao za ZR važi. Problem je što je usvajanjem ovog novog zakona o dobrobiti životinja potrebno uskladiti odluke sa tim zakonom pa svaka lokalna samouprava treba da prepravi svoje odluke i ponovo ih izglasa na sednici. U Rumi je npr. na snazi odluka iz 1998. godine i ona važi dok ne donesu novu,a biće to uskoro. Tako je slučaj i sa ZR veruj mi.

Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 24, 2009 7:57 pm

Eto ti cuda, danas su me dva pandura zaustavili recima >ALO MOMAK, ALO JESI GLUV<.
Ja stanem sa Bebom na kratkom povodcu i pitam ih jesu li oni to mene zvali, a oni pretrcavaju ulicu ka nama i kazu da mene zovu.
Trazili mi licnu kartu, ja im dao. Dok je jedan proveravao mene preko sistema, drugi je mazio Bebu i igrao se sa njom.
Nakon provere su me pitali zasto pas nema korpu?
Rekao sam da je ona jos uvek stene i da inace nema ni malo agresije u sebi i da sam dreser koji je i policijske pse trenirao i da nema bojazni zbog koje bi joj trebao stavljati korpu.
Na to mi jedan od njih govori da ako sam bio dreser sluzbenih pasa treba da znam da moraju imati korpu. Ja mu kazem da korpa u N. Sadu ne vazi za rasu Shar Pei. A on kaze da vazi za sve pse. Nakon toga mi je rekao da moram platiti kaznu zbog toga.
Ja tada odlepim i kazem im da cu tuziti ovog pandura sto je mazio Bebu jer mi je sutao i udarao psa, a oni kazu pa kako da tuzis kada to nije istina - e a ja kazem isto tako i ti lupas gluposti da trebaju svi psi da nose korpu.
Rekao sam mu da malo bolje procita uredbu pa ce drugi put znati.
Tako da eto, opet neki ljudi rade neki posao a ni malo nisu upoznati sa zakonima u potpunosti.
Nemam reci . . .
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 24, 2009 8:02 pm

Kazem vam ja, traze korpu, svi je traze...
kad su kreteni!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Čet Sep 24, 2009 10:08 pm

Da,zaboravih i još jedan mali detalj. Kazne za nenošenje korpi bi trebalo da naplaćuje komunalna policija,ona koju još nisu oformili u svim gradovima,tako da ne znam šta se ovi više trse bolje da jure veće probleme po gradovima.
@slavkan73,dobro si im i rekao,nek se nauče više.
Jel to u NS ima neki poseban deo grada gde oni saleću ljude i naplaćuju kazne? Znam da sam par puta bio na keju svi ljudi šetaju pse čak i puštene i nisam video da se neko buni niti da policija paradira.

Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Sep 25, 2009 10:22 am

A,sto oni ne nose korpe?!? Smile Smile Smile Smile Ujedaju mnogo vise Smile Smile Smile Smile Da sam na tvom mestu,zapisao bih im odmah broj znacke i pravac kod komandira!! Kakvo je to ponasanje,obracanje kakvim recima?!?

Ma,mogu da mi.... pljunu pod prozor Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

Muški Broj poruka : 1043
Godina : 41
Datum upisa : 08.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pet Sep 25, 2009 12:12 pm

Mi smo već više puta sreli policajce dok šetamo zgužvance u Temerinu,ali nikad ništa nam nisu rekli da nemamo korpu...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

Muški Broj poruka : 384
Godina : 44
Datum upisa : 25.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 29, 2009 12:55 am

@murphypei ::
Da,zaboravih i još jedan mali detalj. Kazne za nenošenje korpi bi trebalo da naplaćuje komunalna policija,ona koju još nisu oformili u svim gradovima,tako da ne znam šta se ovi više trse bolje da jure veće probleme po gradovima.
@slavkan73,dobro si im i rekao,nek se nauče više.
Jel to u NS ima neki poseban deo grada gde oni saleću ljude i naplaćuju kazne? Znam da sam par puta bio na keju svi ljudi šetaju pse čak i puštene i nisam video da se neko buni niti da policija paradira.

U Novom sadu koliko sam cuo policija malo priprema ljude i preventivno deluje na vlasnike pasa jer ce ubrzo i kod nas biti osnovana ta famozna komunalna policija koja ce se potruditi kao da ispostuju zakon kada je rec o svemu i svacemu kada je rec o svim tackama vezanih za komunalnu inspekciju.
Naime, time zele da uticu na ljude koji prave prekrsaje da znaju sta ih otprilike ceka kada proradi komunalna policija.
Inace nema neki poseban deo grada gde bi vas recimo policija mogla kontrolisati . . . Nasumice zaustavljaju a ja mislim bas kada nemaju nista pametnije da rade . . .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 29, 2009 9:18 pm

Citat :

U Novom sadu koliko sam cuo policija malo priprema ljude i preventivno deluje na vlasnike pasa jer ce ubrzo i kod nas biti osnovana ta famozna komunalna policija koja ce se potruditi kao da ispostuju zakon kada je rec o svemu i svacemu kada je rec o svim tackama vezanih za komunalnu inspekciju.
Nema od toga nista, ionako imaju gomilu ljudi u administraciji samo im jos i komunalna policija fali.
Kod nas niko ne gleda pse , zandari imaju mnogo preca posla nego da se bakcu sa time dali neko nosi korpu ili ne.
Cool
Nazad na vrh Ići dole
Bora

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 1:34 am

Komunalna policija je vec oformljena.U NS ih ima 200 koji su u komunlnoj policiji,obuceni su u tamnija odela u odnosu na pandure!
Tako da uskoro krecu sa radom...
Sto se tice lokacija u NS gde panduri cesto zaustavljaju vlasnike sa psima,a da ja znam za to su Kej(mene 2x zaustavili,i video ih posle toga jos 3x) obicno idu pandur i plava pandurka popodne oko 15-17h,i najnovije sto sam cuo ali ne i video...Limanski park...njih petoro je kaznjeno jer psi nisu bili na povodcu u delu gde nije dozvoljeno pustanje pasa...Tako da Mrkijevi obratite paznju!To mi je rekla danas vlasnica Astre-chau chau.Kaze da idu 2 pandura i 2-3 inspektora...samo da ne bude varijanta-rekla kazala...!Wink
Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 4:43 pm

Čula sam da haraju po parku već tri dana.Uopšte ne znam šta ću.Kako sad da ga vežem kad sam ga navikla da ide uz nogu svuda pušten.Sada će misliti da je kažnjen.Užas.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 6:29 pm

Jel nije jedan deo limanskog parka predviđen kao površina gde se psi smeju puštati? To bi se moglo lako proveriti u onoj odluci.

Nazad na vrh Ići dole
kud

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 30, 2009 6:32 pm

Piše prostor za izvođenje pasa.To može biti i na povodcu i bez.Ne znam kako se to tumači po zakonu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   

Nazad na vrh Ići dole

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Setnja pre ili posle vecere?
» Potreban savet!
» Setnja
» BUVE - nasi veciti ne prijatelji
» Prva vakcina i šetnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu