Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

» Bella
Ned Jun 18, 2017 12:23 pm od Nixon

» Rezanje
Uto Maj 09, 2017 7:55 pm od Murphypei

» Mokrenje unutar kuce
Ned Maj 07, 2017 1:26 pm od Lord

Delite | 

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8633
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 10:25 am

sandra1000 ::
Ove trake ih samo iziritiraju. Sta je ljudi vama? Pa ovde ja neznam ko dovodi taj narod i koji profil ljudi biraju za inspektore.

Ja šetam sa psom koji nosi korpu kada je u javnosti i korpa mu nimalo ne smeta. Bez ikakvog problema može da se iskezi na ljude i sa korpom preko njuške. Korpa mu nije stavljena uopšte zbog zakona nego zbog toga što može da povredi nekog.
Naši psi nisu najbitniji i ne moraju svi ljudi da vole pse, niti psi treba da prilaze ljudima koji ne žele da im psi prilaze. Zakon o korpama i povocima je smišljen zato što ima napada pasa na ljude i zato što treba obezbediti sigurnost ljudima. Ja ne želim da mi svaki pas prilazi jer neću da gledam u bob šta će da se desi! Ukoliko pas nije socijalizovan sa drugim psima, ukoliko ima običaj da se lansira i na ljude i na pse taj pas nema šta da traži pušten i bez korpe na ulici ili u parku, posebno ako park nije namenjen za šetanje i istrčavanje pasa.
Moja ne nosi korpu jer odluka kod mene u gradu to ne traži, ali je u javnosti uvek vezana i ne sme da prilazi ljudima ukoliko joj ja to ne dozvolim. Ukoliko neko želi da oslobodi psa korpe i povoca nek izađe i položi ovaj ISP test i ima dokaz da je pas socijalizovan i poslušan, a verovanje na reči: Neće on! mene uopšte ne zanima, ne želim da gledam u bob da li hoće ili neće.
Sve je u toleranciji. Naši psi možda jesu nama najbitniji na svetu, ali nisu i ostalim ljudima oko nas, ima onih koji se boje, koji se gade, koji ne vole i imaju puno pravo na to kao što i ja imam puno pravo na psa. Sve se svodi na prava i obaveze i mnogo tolerancije.
Poštujte odluke u svom gradu posebno ako imate nepredvidive pse jer vaša nemarnost može da košta vašeg psa života!

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 4:46 pm

Sta god bi uveli da se polaze, Beti bi pala.

1. Reaguje na ljude, decu, pse.
2. Odlepi kad neko nosi kacket, kapu, torbu, kesu i sl...
3. Dobra je kao dusa i sluse sve, ali ne podnosi da mi neko prilazi.
4. Odkad imamo i drugog psa treba joj 15 puta reci "dodji" da bi poslusala

Nevalja kako okrenes. U centar je nismo vodili, niti planiramo da idemo jer ona kao sto rekoh iskulira 50 ljudi na 51. odkine od besa. U kuci je predobra, ali napolju nije normalna. Ja verujem svom psu, ali nemogu 100% da garantujem da ona nece napasti. Sa decom hoce da se igra, ali do odredjene granice. Ljude napada i to verovali ili ne obicno nekog ko je drogiran ili ima veze sa drogom. Vec sam pisala da kad izadjemo napolje moram da je vezem dok ne proverimo da smo same u parku inace pokla ih sve, alkoholicare i mnogo naparfemisane... meni je to iole i normalno.
Ona je razmazena i tako zivahna, ali poslusnost mora da joj bude jaca strana. Sad cemo vise vremena provoditi napolju i nailazicemo na ljude i pse...decu mora da nauci kako treba da se ponasa i da ona nije pas sa ulice kao Mici koja je gluperda nevaspitana i nezahvalna.

Ima platnena brnjica na cicak ili kpcu

Metalna

To je kao izglasano kod nas, ko da smo mi neznam sta. E, menjala bi se za kucicu negde u nekoj selendri da ima dvoriste i da sadim cvece, a ne da se natezem sa ludim ljudima i histericnim inspektorima.

Murphypei hvala sa savet. Sve sto je receno je potpuno tacno.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 7:16 pm

Sandra, ja ne znam zasto se ti toliko uzbudjujes zbog korpe...nasa rasa nije na listi opasnih pasa koji podrazumevaju nosenje iste.
Obavezna si da imas licnu kartu, da imas pasos u kojem su upisane vakcine i broj cipa, da nosis kesicu za odlaganje znas vec cega i da je setas na povocu koji nije duzi od jednog metra.
Ako vec imas problem sa Betty da ne znas kada ce kako ti kazes da otkine na coveka od besa, probaj da je cesce izvodis medju ljude, u centar, da se navikne na haos, na buku, na prolaznike, na trcanje, vrisku dece,....
Nazad na vrh Ići dole
thealimovic

Muški Broj poruka : 457
Godina : 30
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 9:27 pm

Po meni nije bitno koja je rasa,vec kakvog je temperamenta pas.Imas i mesance koji su 2 puta manji i bezazleniji od Rotvajlera,a na kraju ispadnu i agresivniji.Ako se Beti ponasa ponekad agresivno,mozda bi trebala zbog sebe da joj stavis masku.Da ne bi stalno strepela,na kog "narkomana ce da otkine" ti joj stavi masku i setaj po prometnim ulicama i bez drugih pasa obavezno.Jedino tako ces je drzati pod kontrolom.Namerno prodji pored ljudi koje bi ona napala i uci je da bude hladnokrvna.Takodje dozvoli deci da stupe sa njom u kontakt i da se igraju.Ako ipak ne zeli Beti da se igra i ne podnosi odredjeni profil ljudi,onda nemoj je prisiljavati.Shar Pei i jeste poznat po tome da je nepoverljiv...e sad koliko,to varira od jednog do drugog psa.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 10:59 pm

Odluka se razlikuje od opštine do opštine, nemaju svi istu odluku. Negde shar-pei ne mora da nosi korpu, ali negde mora. Po zakonu SVI moraju da budu na povocu osim na mestima koja su tačno predviđena za šetanje i istrčavanje pasa. Kod mene je na snazi da shar-pei ne mora korpu, ali kod Neše u ZR npr. mora, to je ono čega se sećam ovako napamet.

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4415
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Ned Feb 26, 2012 11:18 pm

Murphypei ::
kod Neše u ZR npr. mora, to je ono čega se sećam ovako napamet.
Tako je. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Ženski Broj poruka : 353
Godina : 37
Datum upisa : 05.12.2010

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Feb 27, 2012 7:03 pm

Hm...kad poceh da citam novije postove u ovoj temi, najpre pomislih da sam neinformisana...pa sad i malo zbunjena. Mislila sam da obavezno nosenje korpe vazi za opasne pse (po opisu ove moje nespadaju u to) a ni po visini....Ako kapiram dobro-korpe im ne trebaju...ili sam nesto pogresno razumela?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Feb 27, 2012 9:27 pm

Ana svaka opština ima svoju odluku, mislim da je i u Beogradu tako, sećam se ranije kad sam čitao bilo je da nekoliko opština u BG ima potpuno različita pravila za izvođenje pasa, moraš proveriti na sajtu opštine ili na ovom linku ako ima:

http://www.datafilehost.com/download-7508a6f4.html

Ovo je jedan advokat na BK forumu skupio u fajl pa zakačio proveri možda ima tu, po datumu posta ima malo jače od godinu dana ne znam koliko se menjalo, naša rumska odluka nije.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Pon Feb 27, 2012 11:51 pm

Skarfi ::
Sandra, ja ne znam zasto se ti toliko uzbudjujes zbog korpe...nasa rasa nije na listi opasnih pasa koji podrazumevaju nosenje iste.
Obavezna si da imas licnu kartu, da imas pasos u kojem su upisane vakcine i broj cipa, da nosis kesicu za odlaganje znas vec cega i da je setas na povocu koji nije duzi od jednog metra.
Ako vec imas problem sa Betty da ne znas kada ce kako ti kazes da otkine na coveka od besa, probaj da je cesce izvodis medju ljude, u centar, da se navikne na haos, na buku, na prolaznike, na trcanje, vrisku dece,....

Ovde svaki pas mora da nosi korpu, cak i stenad od 4-5 meseci, pasos, kesice itd.
Ne uzbudjujem se, samo me nervira to glupiranje. Kao da imamo divlje zveri koje nemozemo da obuzdamo. Aj opasne rase, mada i to je smesno. Nije pas opasan vec vlasnik. Ja u zgradi imam Pitbulla Niku kao macka je, mazaaaaaaaaaaa samo takva, a mora da se placa ta izmisljena taksa. Da neskrecem s teme... Problem je vreme koje dolazi, kako ja njoj na paklenu vrucinu da stavljam korpu. Sta ako mi kuce zbog korpe dozivi srcani udar ili ti zargonski receno "pregrejavanje". Ko ce onda glavom da plati ako se njoj nesto desi?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Feb 28, 2012 12:02 am

Murphypei ::
Ana svaka opština ima svoju odluku, mislim da je i u Beogradu tako, sećam se ranije kad sam čitao bilo je da nekoliko opština u BG ima potpuno različita pravila za izvođenje pasa, moraš proveriti na sajtu opštine ili na ovom linku ako ima:

http://www.datafilehost.com/download-7508a6f4.html

Ovo je jedan advokat na BK forumu skupio u fajl pa zakačio proveri možda ima tu, po datumu posta ima malo jače od godinu dana ne znam koliko se menjalo, naša rumska odluka nije.

Opstine koje su u uzem centru grada su izglasale zakon da nijedan pas nesme biti bez povoca, pasosa, korpe, polise o vakcinaciji, vlasnikove licne karte i higijenskih kesica, a za opasne pse vazi isto samo + da punoletna lica vode pse. Za sve krajeve koji nisu toliko naseljeni zakon je blazi. I to je sve izglasano krajem 2011-te na 2012-tu godinu. Tatin drug ima mesanca Paju, on je letos platio kaznu u Bulevaru Kralja Aleksandra jer mu je pas bio bez korpe, a covek nije hteo da je stavlja jer je napolju bilo 37 C. A cak ju je i poneo sa sobom, bila je zakacena za pojas da vide da pas to ima, ali nije vredelo iako je bilo toplo napolju.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Feb 28, 2012 9:53 am

sandra1000 ::
Sta ako mi kuce zbog korpe dozivi srcani udar ili
ti zargonski receno "pregrejavanje". Ko ce onda glavom da plati ako se
njoj nesto desi?

Evo ovo je Mani rotvajler koji ume da bude poprilično nezgodan ukoliko neko od ljudi pravi nagli pokret, ukoliko neko pruža ruku da se javi ili krene da pomazi nekog od njegovih psećih drugara. Pas je izuzetno poslušan reaguje na sve komande, staje bez pogovora, seda, legne sve što se traži od njega, ali jednostavno niko ne može baš svake sekunde da prati šta on radi i kada će da odreaguje. Ukoliko mu se unapred kaže NE kada se vidi da se sprema na reakciju nema nikakvih problema. Pored njega je argentinska doga ženka, koja je izuzetno dobre naravi i po našoj gradskoj odluci treba da nosi korpu ali je njen vlasnik odabrao da joj ne stavlja i rizikuje jer pas nije opasan ni malo.
Korpa posle prvog dana u stanu Maniju više uopšte nije smetala identično se ponaša sa i bez nje, jedino što naravno sa korpom ne može da ujede. Na njivama kad šetamo on naravno ne nosi korpu, ali u zgradi kada je, korpa je na njušci kao i u šetnji po gradu. On će ove godine napuniti punih 5 god. a korpu nosi od 6. meseca, naravno menjali su mu u zavisnosti kako mu je glava rasla.

Na slici je mlađa sestra mog drugara koja Manija sasvim solidno kontroliše komandama, al ukoliko on nenadano povuče i ona leti sa njim. Ovo je slika od ove zime.

A ovo je slikano prošlog leta tačnije 9. avgusta iza moje zgrade, vrućina samo takva. Korpa opet tu, takođe ga je ona vodila. Wink

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   

Nazad na vrh Ići dole

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Setnja pre ili posle vecere?
» Potreban savet!
» Setnja
» BUVE - nasi veciti ne prijatelji
» Prva vakcina i šetnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu