Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 35
Datum upisa : 04.02.2009

PočaljiNaslov: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:33 pm

Jako sam se iznervirala sada...
Brat me je nazvao, iz Rume, tamo zivi i rekao mi da je prisustvovao naplacivanju kazne jednoj zeni koja je setala zenku Shar pea...4000 din jer pas nema korpu na licu....!!!!!!!!!!!!!!

Ja sam to videla preksinoc u NS, devojci koja je setala dogu je isto pandur naplatio kaznu....

Brat je prisao policajcu i pitao ga za koje pse to vazi i od kada, a ovaj mu kaze za sve i od skora je krenula primena....

Kakvu korpu kupiti nasim guzvanim cudima a da ih ne steze, da mi ne gura bore u oci, itd, itd............
Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:39 pm

E stvarno su preterali.Pa neće valjda i pudlama korpe?Pa valjda u tom zakonu ima nekih kategorija.Ako nema, onda ne znam gde to vodi.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:42 pm

U Rumi?! Shocked Ja ne verujem!!!!! Jao samo nek nalete na mene i po kom on to zakonu naplaćuje kaznu od 4000 din. Sačekajte min sad ću izvući odluke o držanju pasa,znam pouzdano da u odluci piše tačno koje rase treba da nose korpu,a svi moraju biti vezani i mali i veliki.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

Muški Broj poruka : 4417
Godina : 24
Datum upisa : 23.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:43 pm

Ovo je stvarno glupo.Znači ja šetam psa sa korpom i napadne me čopor pasa lutalica na koje niko ne obraća pažnju i rascepaju mi Dona jer on nije mogao da se brani.Stvarno nema misla. Mad Mad
Ako me nekad bude zaustavio i rekao da treba da platim kaznu.Rećiću mu kad uklonite sve lutalice i sve pse koji se šetaju sa gazdom BEZ POVODCA i naravno korpe,tek onda ću mu staviti korpu.A na neki način je on meni obezbeđenje bilo od ljudi ili nekih lutalica što nepadaju sve živo. Mad Mad Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:45 pm

Slazem se sa tobom Nebojsa:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:47 pm

Citat :
nemački ovčar, belgijski ovčari (svi varijeteti), rotvajler, doberman, nemački bokser (oba varijeteta), šnaucer-veliki (oba varijeteta), crni terijer, argentinski pas, bul mastif, mastif, napuljski mastif, pirinejski mastif, šarplaninac, kavkaski ovčar, erdel terijer, američki staford terijer, bul terijer (normalne veličine), stafordski bul terijer, kao i svi psi nastali ukrštanjem sa jednom ili više navedenih rasa pasa mogu da se izvode samo sa zaštitnom korpom na njušci i na povocu koji ne može da bude duži od jednog metra, a takođe vlasnik je dužan da na ulaznim vratima - kapiji, na vidnom mestu, istakne natpis "čuvaj se psa", i ne mogu ih izvoditi napolje mlađi od 16 godina.

Psi smeju da se puštaju sa povoca samo sa korpom, i to na određenim površinama.

Prilikom izvođenja psa, vlasnik ili držalac dužan je da kod sebe ima potvrde o izvršenom obeležavanju psa i o vakcinama

Ovo gore je za Novi Sad.....

Ovo je Sr. Mitrovica pošto Rumu ne mogu da nađem ali sve je to isto:

Citat :
nemački ovčar, belgijski ovčari (svi varijeteti), rotvajler, doberman, nemački bokser (oba varijeteta), šnaucer-veliki (oba varijeteta), crni terijer, argentinski pas, bul mastif, mastif, napuljski mastif, pirinejski mastif, šarplaninac, kavkaski ovčar, erdel terijer, američki staford terijer, bul terijer (normalne veličine), stafordski bul terijer, kao i svi psi nastali ukrštanjem sa jednom ili više navedenih rasa pasa
- mogu da se izvode samo sa zaštitnom korpom na njušci i na povodniku, koji ne može da bude duži od jednog metra
- Lica mlađa od 16 godina ne mogu da izvode psa

Prilikom izvođenja psa, vlasnik ili držalac dužan je da kod sebe ima potvrde o izvršenom obeležavanju psa i o vakcinaciji

Pas može da se izvodi samo na povodniku, koji ne može da bude duži od dva metra

Puštanje pasa na za to određenim površinama:
psi mogu slobodno da se kreću pod kontrolom vlasnika ili držaoca
a psi rasa: nemački ovčar, belgijski ovčari (svi varijeteti), rotvajler, doberman, nemački bokser (oba varijeteta), šnaucer-veliki (oba varijeteta), crni terijer, argentinski pas, bul mastif, mastif, napuljski mastif, pirinejski mastif, šarplaninac, kavkaski ovčar, erdel terijer, američki staford terijer, bul terijer (normalne veličine), stafordski bul terijer, kao i svi psi nastali ukrštanjem sa jednom ili više navedenih rasa pasa samo sa zaštitnom korpom na njušci

''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:50 pm

Peđa ako ti nije teško stavi i ZR
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:53 pm

Sad ispada da smo mi ludi a policija moze sta hoce i protiv sopstvenog zakona.....

I sta, sad po tome mi treba da nosimo potvrdu svaki dan u setnju da su nam psi vakcinisani!!!!!!!!!!

Joj zemljo!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:53 pm

Bacite pogled na ovu ogrlicu,nije korpa,ali izgleda tako,ja sam policijsko dete,verujte mi nemaju oni pojma da razlikuju te stvari... Smile

http://www.cannyco.us/

Nebojša,daj mi par minuta stiže Zrenjanin... Wink

Nazad na vrh Ići dole
Hana

Muški Broj poruka : 472
Godina : 105
Datum upisa : 16.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 6:57 pm

Ma nema sanse da izvedem psa sa korpom, ali ni u snu Cool Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 7:14 pm

Našao sam Zrenjanin na njihovom sajtu,ali ne mogu da ga postavim ovde kao ove pošto ga otvara u pdf. Evo linka strana 6 i 7 obrati pažnju na član 9...

http://www.zrenjanin.org.rs/userfiles/file/SluzbeniList/2009/03%20Sluzbeni%20list%2026%2002%2009_ZR.pdf

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 7:18 pm

Za nase pse bi to bilo mucenje!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 7:29 pm

Naravno da bi bilo mučenje. Ako krenem od toga da ga stvarno ne puštam među ljude (pušten je samo na njivama) i da nemam dvorište nego živim u stanu to znači da bi pas morao da mi bude konstantno vezan i sa korpom,pa kakav je to život.... Staviti klasičnu korpu psu sa naborima na čelu znači da bi konstantno morao da trpi bol.
Baš me zanima kome su to u Rumi naplatili kaznu? Ivana jel to bilo na centru? Ako jeste onda imam i predstavu kome su naplatili i treba da ih bude sramota. A za te 4000din ne znam samo gde su izvukli tu sumu....
Najgore od svega je što time pokazuju nadrndanim ljudima da mogu da prijavljuju vlasnike pasa kad im dune....Joj što sam poludeo Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 7:31 pm

Hvala Peđa.
Ovi Zrenjaninci nisu normalni. Mad Jadan Don sa ovim zakonom. Sad

Arrow Sad
Пас може слободно да се креће само у
стану или у ограђеном простору под условом да
му је онемогућен излазак, а држалац пса га може
извести ван затвореног простора само на
кратком поводнику и са заштитном корпом на
њушци, с тим да се без заштитне корпе, а на
одговарајућем поводнику, могу изводити само
пси малих раса (пекинезери, пудлице, и сл.), као
и штенад до три месеца, с тим да се ова одредба
не односи на ловачке псе за време лова и
овчарски пси за време чувања стоке.

Don će morati da nosi korpu...... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 7:48 pm

Da, u centru je to bilo pedja
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Uto Sep 01, 2009 8:55 pm

Evo sad smo bili u setnji bez korpe!!!!!!
Nikom nismo naudili...

A sreli smo bar 6 pasa koji setaju bez povodca, dok su gazde po 15m udaljene od njih..a 2 psa su veca od mene i Skarfija zajedno!!!!! E pa gde je sad zakon i policajac???!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Buba_mara

Broj poruka : 246
Godina : 34
Datum upisa : 13.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 11:30 am

a jel zna neko sta vazi za beograd?? stvarno nisu normalni sa tim korpama:(
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 11:39 am

Za Beograd mislim da se razlikuje od opštine do opštine,mada je sve to isto. Probajte da nađete na sajtu opštine,ako ne možete proverite na BK forumu.
Evo ja rumsku odluku ne mogu nigde da nađem,pa mi nije bilo teško da pitam na sajtu gde može da se nabavi (naterali su me da se registrujem tamo Smile ),a poslao sam i predsedniku opštine mail pa da vidimo koliko su ažurni.
Toliko me je iznerviralo kad je Ivana javila da su u Rumi naplatili kaznu za shar-peia bez korpe da sam morao sinoć da prošetam po gradu u nadi da me neko od njih zaustavi. Naravno nema nikog,ali zato gomila lutalica po celom centru.

Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 11:48 am

Znam...ista prica i za NS...nigde pandura, a lutalica svuda i gazde sa svojim ljubimcima bez povodca setaju:)SmileSmileSmileSmile
i onda ja moram da se sklanjam da ne naletim na neku azdaju koja ce i mene i Skareta da pokida...jer boze moj, njihovi psi su mirni i zato setaju bez povodca
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 12:12 pm

Glavni problem i jeste u tome što ljudi misle da njihov pas neće napasti,a baš me zanima koliko tih puštenih pasa se vrati na komandu. Evo meni je Marfi ok socijalizovan,ali ja ne mogu da garantujem da u jednom trenutku njemu neće pasti na pamet da izaziva drugog psa i tako izazove tuču (realno on se igra ko kreten,bocka druge pse njuškom po leđima),meni samom je sigurnost kad mi je nakačen na povodac,a korpu mogu da zaborave za to sam spreman da se svađam. Evo sad mi u pet shopu kažu da je ženku shar-peia u Rumi napao slobodan staford,a ta ženka ima 10 godina stvarno strašno. I nije mi jasno kome to treba jer za takve stvari treba naplatiti kaznu. To su stvari koje pokreću lavinu kod ljudi koji ne vole pse,a samim tim pokreću i ove iz inspekcije da love one koji se ponašaju sasvim ok (mislim na pse na povodcu (ili povocu više ni sam ne znam Smile )).

Nazad na vrh Ići dole
kud

Broj poruka : 1143
Godina : 49
Datum upisa : 11.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 3:08 pm

Ova ogrlica-korpa je stvarno super u smislu da se psu ne zatvara njom nos, ali za druge rase koje su i prikazane sa tim.Na svu sreću u Novom Sadu ne moramo da budemo sa korpom po tom zakonu ali uvek negde mora da bude drugačije.Mislim na Zrenjanin.To su naša seosko-palanačka posla.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 3:51 pm

Ma ja Donu neću nikad ništa stavljati.U gradu ima dosta pasa koji se šetaju sa gazdom na povocu ali nemaju korpu.Nemačke doge,rotvajleri,američki stafordi i mnoge druge opasne rase nemaju korpu pa tako ni Don neće NIKAD imati korpu!A da ne kažem da u samom centru ima i lutalica.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

Ženski Broj poruka : 491
Godina : 36
Datum upisa : 25.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 6:31 pm

Citam ovo sto je napisano i NE VERUJEM!!! Crisp ima korpu ( humanu ),ali nju smo nekada koristili kada smo isli kod veterinara ( jedanput stavljena ) i cisto da je pokazemo kada ulazimo na izlozbu. Korpa je nova novvcijata. Naravno,kao i mnogim drugima,meni ne pada ni na kraj pameti da stavljam svome psu korpu. To je kao da bokseru vezete ruke i ubacite ga u mec!

Mali psi su po meni mnogo gori,a nisu obavezni da nose korpe!! Pre neko vece,civava u punom trku se zakucala na Crisp-a,gricnula ga dva-tri puta a ovaj moj blenta samo gleda. Gazdarica kaze "To je njegov nacin da se upozna..."?!?!?!? WTF!!! Pa,do skoro se meni Crisp vracao kuci izgreban,izujedan jer "nece" njihovi ljubimci,a ono skotovi mali iskompleksirani!! Batalite mene te igre i "nece" on/ona...

Kada nas vide sa Crisp-om-kao da setam bengalskog tigra!! Beze sa ulica,sklanjaju decu...a,kad vide retrivera,pekinezera,pudlicu..."Jao,sto je slatka/sladak...".

Cekam da me kerovi zaustave za korpu...pitao bi ih gde je njima korpa Smile Smile Smile Smile Znam da bih dobio po....ledjima,ali....

Neka rese pitanje agresivnih lutalica,kretena vlasnika-"Nece on/ona" pa tek onda da uzmem u razmatranje korpu...

Treba nase ljude u zatvor kao u Americi...cesto gledam "Animal Cops" na Animal planet-u... Tamo pas ima skoro isto pravo kao i covek!! Ovde se lutalice sutiraju,biju,muce,truju...i...nikom nista!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 7:32 pm

Slazem se sa vama...
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Muški Broj poruka : 259
Godina : 32
Datum upisa : 19.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   Sre Sep 02, 2009 7:46 pm

Ma katastrofa!
Mene su zaustavili dva puta na keju panduri u roku od nedelju dana pre jedno 2-3meseca...i da sada ne pisem sta je sve bilo...zavrsilo se na tome da vezem psa i to je to!Receno mi je da moram i korpu da mu nabavim ali sam im rekao da po zakonu shar pei ne treba da nosi korpu!Oni su rekli kako to?Pa sam im objasnio koje rase moraju da nose korpu!Tako da sam ih malo edukovao!Smile Ala se.em!Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nasi psi i setnja sa korpom na licu?   

Nazad na vrh Ići dole

Nasi psi i setnja sa korpom na licu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Setnja pre ili posle vecere?
» Potreban savet!
» Setnja
» BUVE - nasi veciti ne prijatelji
» Prva vakcina i šetnja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu