Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

HC i BC podela na izložbama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: HC i BC podela na izložbama   Uto Jun 19, 2012 9:29 am

Sa FB:

Citat :
Breaking news from Slovakia
In Slovakia will be shar-pei breed divided to separate classes according to the type of hair. HC and BC. This change will be applicable in practice 01/01/2013. CAC class will be divided. CACIB and BOB will be one ( of course….) I believe, it will be positive for both variants.... Regards for all sharpei lovers!

prevod: U Slovačkoj će shar-pei na izložbama biti podeljen po tipu dlake. HC i BC. Ova podela će se primenjivati od 1.1.2013. Podeljeni će biti samo za dodelu CACa. CACIB i BOB će se suditi zajedno. Verujem da će biti pozitivno i za jedne i za druge.

Konačno malo promene i u Evropi. Amerikanci već neko vreme imaju sličnu podelu. Pozitivno u smislu da će i HC psi konačno imati šansu u ringu jer smo svedoci da u većini slučajeva sudije zanemaruju izvorni tip dlake. Za sada je i meni ovo jedina moguća podela iako smo svi svesni da se jedinke unutar rase razlikuju, nekad čak i drastično. Što se mene tiče, nadam se da će i ostale zemlje slediti primer Slovačke. Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 52
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Uto Jun 19, 2012 10:06 am

Potpuno podrzavam ovakvu podelu ali samo prilikom sudjenja.... i iskreno se nadam se da ce to postati praksa i u ostatku Evrope jer je evidentno da vecina sudija preferira BC pa i na stetu boljih primeraka u horse varijetetu.
Kod mene na FB zidu na ovi vest prva reakcija je bilo iznosenje bojazni u komentarima da ce ovo mozda dovesti i do podele prilikom parenja jedinki sto je potpuno besmisleno. Vecina koja poznaje ovu rasu zna da bi to dovelo do katastrofe posebno kada su brush psi u pitanju...do gubitka strukture krzna opisane u standardu sto vec imamo prilike da vidimo u dominantno BC linijama u kojima dosta pasa ima premeku dlaku, podlaka je nesto sto je postalo cesta pojava.... pa cak dolazi i do pojave preduge dlake u obliku bear coat varijeteta koji je van standarda. Sa horse psima je slicna situacija...medjusobno parenje iskljucivo u HC pasa dovodi do vracanja izvornom izgledu, lakom skeletu i preostroj dlaci koja sama po sebi moze biti problem u pregibma nabora gde dovodi do iritacija jer je pas koga danas imamo sa vise bora nego izvorni primerci kod kojih nije moglo doci do problema te vrste iz prostog razloga sto odrasle jedinkei imaju vrlo blage i plitke bore samo na celu i grebenu. Najlepsi primerci se dobijaju uvek iz mesovitih linija i medjusobnim ukrstanjem oba varijeteta.... i toga su svi poznavaoci rase svesni .... tako da mislim da nema mesta bojazni Smile

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Uto Jun 19, 2012 11:31 am

Ni ja ne verujem da treba da bude bojazni oko parenja, treba ukrštati tipove dlake međusobno bez ikakvog problema. Ovo vidim samo kao dobru šansu da izvorni tip dlake dobije mesto koje zaslužuje u pasmini. Mada bih zaista voleo da vidim sudiju koji će, kao Linda Reinelt-Gebauer sada na Specijalki, da pipne krzno i da svoj sud. Mislim da se zaboravlja da shar-pei nosi ime po krznu. Wink Da nije toliko favorizovan brush coat do ovog ne bi moralo ni da dođe. Video sam jedinke kod kojih se opasno preteralo u tome da se postigne dominantni brush coat da je to sad talasasta dlaka veoma mekana, nalik na dlaku labradora. Rolling Eyes A video sam da takvi budu i nagrađeni. Kad gledam shar-peia uvek mi je bitno da je dobro balansiran, a potom gledam nošenje repa i dlaku Smile U standardu je dlaka rasna karakteristika, pa mi otud, često, nije jasno kako sudije gledaju na pojavu te skoro premekane dlake sa podlakom.

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Uto Jun 19, 2012 12:25 pm

Ja sam odavno postavila pitanje zasto ne podele ovu rasu na izlozbama po tipu dlake, jer jednostavno, dva odvojena tipa moraju da imaju podjednake sanse, a ne da se gleda ko je vise u trendu u tom trenutku!
Nazad na vrh Ići dole
Han

Broj poruka : 1196
Godina : 51
Datum upisa : 02.06.2011

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Uto Jun 19, 2012 6:06 pm

Ja se potpuno slažem sa tom podjelom, kao što su podijeljeni dugodlaki njemački ovčari, čivave, oštrodlaki istarski goniči, jazavčari i drudi. Da ne govorim rase podijeljene po boji dlake. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Wings-of-Campus

Muški Broj poruka : 106
Godina : 30
Datum upisa : 26.04.2010

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 8:20 am

Ovo je dobro da se malo obesharbreni ljudi koji imaju HC vrate na izlozbe, da im se vrati vera ! I sto kaze Ljilja gore od previse BC u rodovniku dolazi do omekasavanje dlake , konkretno kod mojih stenaca od Ellboy i Dee2 je meksa dlaka, Ali opet je to jos ta bebeca papernasta dlaka I u periodu su menjanja dlake Ali je Ipak nesto meksa ! Svako ko se iole razume zna da je najbolja kombinacija kod parenja HC sa BC ....
A ja Sam bio u Kini I u shar pei klubu Hong Kong , I iskren da budem to se meni ne svidja I ako se ikad standard promeni da se vrati ka izvornom tipu ja cu se povuci, gajiti sta imam I promenuti rasu jer se meni to licno ne svidja, svidja mi se standard kakav je danas !

I da se mi razumemo nesto pravi I dobar HC ce uvek biti bolji I pobediti njaboljeg BC !

Ja preferiram BC Ali kad Sam prvi put video pse od Gabri a specijalno Prunilu ja Sam se zaljubio, njenog tatu Sam video na slikama I sa slika jedan od najlepsih HC Ali nju Sam video par puta uzivo I ostao Sam zapanjen... Sudije vise favorizuju BC I zato su ove promene dobre za sve nas I nasu rasu !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wingsofcampus.com
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 2:06 pm

@Wings-of-Campus ::

I da se mi razumemo nesto pravi I dobar HC ce uvek biti bolji I pobediti njaboljeg BC !

Tako bi trebalo biti ... ali da je tako recimo Multi CH Jade East Mission To Mars nikada ne bi bio visestruko vise nagradjivan pas i visestruki svetski prvak sa onakvim ledjima, onakvim zadnjim uglovima, onom duzinom tela i podlakom Smile...pored u isto vreme jednog Elite's Puppet on a String a i ne sumnjam da je bilo tada jos priblizno slicno balansiranih pasa u horse varijanti Smile..i to se ponavlja zadnje decenije... tako da mislim da i nisi potpuno u pravu. Brush coat psi se forsiraju i preferiraju i tako se i sudi. A slicnih primera je X i zato bi bila odlicna stvar da i u ostatku Evrope podeli sudjenje..... pa cak i na izlozbama viseg ranga. Kao sto kazes...odgajivaci HC pasa bi malo bili ohrabreni time.

R.I.P. BUKI

Shar Pei je za osobu koja ‚želi nešto posebno od psa, ali... ne manje  inteligentnu od onoga koliko je on.
Ova bića jednostavno poseduju ključ naše duše, i srca. Mnogim ljudima je uzalud provaljivati.

Nazad na vrh Ići dole
Wings-of-Campus

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 3:45 pm

Ljiljo ste vi videli nekad Missiona ? Ste videli nekad Puppeta ?ili to sa slika govorite ? Ajde se sudija prevari jednom al ne moze 5 svetskih ! Da li su se njih dva nekad sastali na izlozbi ? I sta sad nek se podeli u celoj Evropi I sta ce onda biti ? Sve sami sampioni Smile I ovako ih ima na kilo ! Koliko bude u proseku pasa na izlozbama , 5-10 maksimum I kad se jos podele na HC I BC znaci svi su sampioni Smile ta podela moze da se radi na specijalkama,svetskoj,evropskoj GDe je broj pasa vec ozbiljniji ...al na ovako obicnim izlozbama je suludno !
Meni je isto muka od Jade East Ali sad u Salzburgu od prisutnih pasa je stavrno bio najbolji I to Sam im I priznao,prisao I cestitao !
Ajde da ne pricamo vise ovde ja bih voleo da ostavimo za neki skup pa da mozemo da se lepo ispricamo Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 5:23 pm

Ja sa slika naravno, slicno misljenje sam dobila od pojedinih ljudi koji su oba psa videli i uzivo i poznaju i rasu i standard, jedna osoba itetako merodavna da daje takav sud. Moze jedna slika biti losa ali da prevari pet, sest ,petnaest slika..to isto tako ne moze coveka da dovede u potpunu zabludu kada je gradja u pitanju pa i ako se porede samo psi na fotografijama, zar ne Smile. Pomenula sam konkretnog psa a ne Jade East.
Radi se samo o konkurenciji i laksem sudjenju i eliminsanju faktora da sudije za CAC titule sude po onome sta preferiraju kada je varijetet u pitanju...a i na obicnim malim izlozbama se ne mora dodeliti titula ako je pas ne zasluzuje pa i neka je jedan jedini, koliko ce biti sampina ne zavisi od toga da li im se sudi odvojeno ili ne vec o kriterijumu svakog pojedincnog sudije,njegovom poznavanju standarda rase i rase uopste. A i sto ne bi bilo vise horse sampona. Automatski bi ih ljudi vise razmnozavali i veca je verovatnoca da bi lepih primeraka bilo vise. Ali ajde kao sto kazes da ne pricamo vise ovde jer se pisanom reci cesto ne moze reci tako da se sustina ne pomeri ili krivo razume. Ostavljamo za neki skup Very Happy

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Wings-of-Campus

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 5:31 pm

Posteno Smile ajde organizujte neki skup , svi zajedno da ucestvujemo negde u prirodi pa da se lepo druzimo I raspredamo o svemu I svacemu Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   Pet Jun 22, 2012 5:49 pm

Za koju sedmicu hocemo Wink

R.I.P. BUKI

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: HC i BC podela na izložbama   

Nazad na vrh Ići dole

HC i BC podela na izložbama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Priprema za izložbu
» Priprema živine za izložbe!
» Izložba i berza u Smederevu
» Priprema izložbenih primeraka ptica za izložbu!
» Evropska izložba sitnih životinja - LAJPCIG 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: