Forum posvećen šar-pej rasi!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Sar Pei stene
Ned Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Čet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Uto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Pon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Čet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ned Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera

» Udomljavanje
Ned Jun 25, 2017 12:56 pm od Tessie2010

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ned Jun 18, 2017 12:41 pm od Nixon

Delite | 

Dokumenta za put

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
sandra1000

Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 29
Datum upisa : 21.04.2011

PočaljiNaslov: Dokumenta za put   Sre Jun 13, 2012 1:52 pm

Izvinjavam se unapred ako otvaram temu koja vec postoji.

Treba mi pomoc vas forumasa koji ste stalno u putu sa svojim ljubimcima. Konkretno, ja bih da idem kod drugarice u Bosnu, ali bih da povedem i Beti.
Sta mi treba da ponesem od papira ili sta treba da izvadim da bih mogli da odemo tamo?

Kao i kakva je procedura da se pas vodi na more. Mozda smo zakasnili s ovom temom, ali prosle godine nismo isli na more zbog nje, ja nisam htela da je ostavljam kuci, nemoze o njoj niko bolje da brine od mene. Isli bi u Tursku kolima, ona voli da se vozi i znam da ce joj put biti super, ali sta treba da se ima od papira, pregledi, sta sve treba?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin

Muški Broj poruka : 8636
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Sre Jun 13, 2012 2:15 pm

Za Bosnu i Crnu Goru treba pasoš psa tj. ona plava knjižica sa upisanim vakcinama, vakcina protiv besnila važeća mora biti u pasošu. Zvanično ide i potvrda o zdravstvenom stanju psa koju izdaje veterinar.

Za Tursku bi trebalo uraditi titar test za koji treba vremena dok stigne rezultat (veterinar vadi krv pa šalje na Pasterov zavod u NS pa se čeka i može da bude manji pa mora opet vakcinacija pa opet krv i Paster). Potvrda o zdravstvenom stanju psa koju izdaje veterinarska inspekcija u BG i koja košta skoro 50e, toliko je bila poslednji put kad sam gledao. Naravno pasoš opet treba bez njega nigde. Titar kad se izvadi važi do kraja života ukoliko se pas vakciniše protiv besnila dan pre nego što vakcina istekne. Ako se pređe samo dan titar opet mora da se vadi.

Wink

R.I.P. Murphy 15.9.2006.-4.7.2010.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Sre Jun 13, 2012 4:01 pm

Pasos imamo naravno. Sad 24. treba druga vakcina protiv besnila i zaraznih bolesti, tako da sam planirala da je 20. ocistim od parazita, 24. vakcinisem i veterinar da mi da potvrdu o zdravstvenom stanju. Pa da idemo u Bosnu. A kad se vratimo da pokrenemo proceduru za dalji put.

Nadam se da cemo uspeti do avgusta- septembra da dobijemo papire, jer koliko sam cula dosta se ceka. Mozda se sad to popravilo pa dobijemo brze.

Hvala ti puno na pomoci loveshower
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Sre Jun 13, 2012 8:05 pm

Evo ja bih dodao samo jos jednu stvar. KAd se radi titer test koji inace kosta od 6.000-6.500din, zavisi kako gde, kod kog veterinara. Titer se radi tako sto se primi vakcina za besnilo i ceka se 31 dan, e onda se radi titer,tako je najsigurnije bas iz ovog razloga sto je Pedja naveo da se ne bi radio 2x pa se opet sve mora placati Smile Rezultati titera se cekaju od 12-14 radnih dana. Kad stigne potvrda ide se (sad pisem sto se tice Bgd) kod inspektora koji radi u veterini kod Bogoslovije ,sa potvrdom koju smo dobili. On onda rezultate unese u pasos,overi pecatom i to je to Smile A da,pre nego sto se ode tamo mora se zakazati da bi oni bili tamo Smile Nadam se da sam barem malo pomogao Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Čet Jun 14, 2012 8:53 pm

Jesi Dacho hvala puno.

Mi smo sinoc pricali i dogovorili se da cemo lepo da iznajmimo kucu na Srebrnom jezeru i tamo da provedemo leto, a za sledecu godinu sve na vreme da obavimo. Ja necu nikom da ostavljam Beti, kao sto sam rekla o njoj niko nemoze bolje da vodi racune od mene. Ja prvo nju namirim pa tek onda mislim na sebe.

U pravu ste za vakcinu protiv besnila, meni bi bilo zao da je bodu dva puta. Ona sad mora da se vakcinise 24. To niko nece proveravati dal se primila ili nije. Nece nista da nam fali, nismo se rodili na moru, mozemo i ovde da se provedemo lepo. Imace dvoriste pa ce da bude uzivancija, kupace se i sto je najbitnije, necemo se razdvajati.

Kad se vratimo sa odmora, vec ce proci dovoljno vremena posle vakcinacije pa cemo pokrenuti proceduru da mozemo da putujemo. Bogoslovija nam je 10 min. od kuce tako da cemo lako, sve nam je blizu Smile Hvala puno na pomoci.

kiss za Pedju i Dachu od Beti lick
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina

Broj poruka : 5740
Godina : 39
Datum upisa : 24.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Čet Jun 14, 2012 9:06 pm

E sve ovo sto ste napisali vazi i za Sloveniju ili jok???
Sandra, pripazi se vode na Srebrnom, malo je stroki svake godine ( u toku sezone vise pusta menjaju iskaz nadlezne sluzbe, od neispravne i lose za kupanje do dobre... Doduse, ne moze se nista bolje ni ocekivati od "stajace" vode Wink Dok sam leta provodila tamo, suncala sam se na plazi, a kvasila pod tusevima Smile Videcemo sta ce ove godine reci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Muški Broj poruka : 825
Godina : 38
Datum upisa : 06.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Čet Jun 14, 2012 9:43 pm

Da zoko,vazi za sve zemlje sem za Crnu Goru i evo pedja rece i za bosnu,mada to nisam znao. Za sve ostale zemlje se mora imati titer test ili pasos Evropske Unije Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
neron

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Čet Jun 14, 2012 9:51 pm

Jbt moracu da potegnem veze, pa da mu nabavim diplomatski pasos hehe
Fala Dacho Wink Znaci,moracemo da odradimo to ..
Nazad na vrh Ići dole
Inna

Ženski Broj poruka : 152
Godina : 19
Datum upisa : 09.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Ned Jun 17, 2012 6:19 pm

kad budete u Bosni svratite do nas u Trebinje kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Pon Jul 23, 2012 2:59 am

@neron ::
E sve ovo sto ste napisali vazi i za Sloveniju ili jok???
Sandra, pripazi se vode na Srebrnom, malo je stroki svake godine ( u toku sezone vise pusta menjaju iskaz nadlezne sluzbe, od neispravne i lose za kupanje do dobre... Doduse, ne moze se nista bolje ni ocekivati od "stajace" vode Wink Dok sam leta provodila tamo, suncala sam se na plazi, a kvasila pod tusevima Smile Videcemo sta ce ove godine reci Smile

Tesko da ce mene neko naterati da udjem u vodu pale Ja se plasim jezera i inace vode koja je mutna. Mogla bih da udjem u vodu samo ako bi nekom trebala pomoc... ovako tesko. More je more. Cula sam nesto da su proveravali kvalitet voda i da je Palic u katastrofalnom stanju, pominju neko izumiranje ribe.

Mada, pitanje je da li ce nam odmor proteci u najboljem redu ili ce nam se neko pametan nakaciti da nam serenda sto se pas kupa u jezeru.
Nazad na vrh Ići dole
neron

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Pon Jul 23, 2012 10:32 am

Sandra, nemoj se iznenaditi ako ti se neko nakaci sa komentarima za psa i kupanje... Ljudi su cudo, pogotovu ovde Wink Naostri se na vreme Smile
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   Pon Jul 23, 2012 4:55 pm

Nemam pojma koji mi je djavo... toliko sam postala sujetna od kad imam Beti da i da je najgora nedam na nju. Ili je to vise strah u meni za sve njih. Imala sam predivnu macku koja je '99 za vreme bombardovanja srenula. Imala je nenormalan strah od bombi i sirena. I ako su godine prosle i dan danas mi oci pune suza... jednostavno nedam nista sto volim da bilo ko kudi.

Ja nemogu da shvatim te zaludne ljude koji vam bukvalnio u*eru dan s komentarima. Nedavno sam imala konflikt s covekom koji je setao labradora. On je nasao mene da ubedjuje da sam ja u zabludi i da je moj pas mesanac fear Ajde ako sam ja glupa i corava vi forumasi ste merodavni da ocenite da li je Betty mesanac. Ljudi su tolike gluperde da nemaju pojma da postoji vise tipova Shar pei-eva.

Ali svaki jeb. dan naidje neko ko komentarise, ruga se. Desilo mi se da mi covek na ulici pljune Betty censored Zamisli ti moju facu tog momenta. Ali sam sad milon posto sigurna da nikada vise nece smeti da pogleda u psa a kamo li da ga pljune, dobio je takve batine da ce kad bude umirao toga da se seti.

Samo se pitam sta bi sve dozivela da imam onog kineskog cubastog koji je stvarno gadan.

A za kupanje... hm... ne bih da me neko pogresno shvati ja nisam rasista. Meni su svi ljudi dragi koji su ok. prema meni, ali mozes najrodjeniji da mi budes i da mi se zameris, gotovo je.

Koju stetu moj pas koji je vakcinisan, zdrav, ociscen od parazita, cist moze da nanese kupalistu. Po cemu je moj pas stetan po vodu od edit koja se prala 500 m vise. Ovo pricam za Adu. Ima toliko edit koji su gospoda prava, ugledni ljudi, domacini a oni koji spavaju u kontejneru su cistiji od mog psa i mene mogu da oteraju s kupalista. I to nije bilo mesto gde ima naroda, vec sam kraj Ade posle onog cuda za surfovanje. Nervira me to i nemogu da iskuliram.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dokumenta za put   

Nazad na vrh Ići dole

Dokumenta za put
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: